Koju Vistu kupiti?

poruka: 80
|
čitano: 11.302
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koju Vistu kupiti?

A kaj ce ti vista isti drek ko i millenium sam kaj je novija i ima dx 10

Rađe si stavi xp i sp3 i cekaj windows 7 testiranja. Pa ako ispadne dobar onda si stavi njega. 

Ali usput ta ce ti konfa kad dođe windows 7 bit 50 % slabija od tadasnje konfe za iste pare

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
MODERATORI GDJE STE ? Dajte nabacite koji žuti jer očito neki ljudi ne razumiju da se tema zove KOJU VISTU KUPITI...
A ne instalirati XP ili Vistu ili 7
Kublach
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2009 17:15 (Kublach).
16 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
SemperFi kaže...
 Performanse PC-a ovise o softveru?
Ako imaš odličan mikser a glede brzine mixanja, svejedno mu je ubaciš li jabuku ili jagodu. 
Namigiva
* Što podrazumijeva tvoja tvrdnja u svezi Windowsa 7, "značajno bolje performanse"? Film od 2 sata pregledaš za sat i pol, ili kaj? Nije valjda da misliš na nekakvu marginalnu stvar tipa podizanje/bootanje OS-a...
 
Brze kopiranje datoteka - bilo lokalno ili mrezno.
Brze otvaranje programa.
Brze otvaranje dokumenata.
Brze komprimiranje i ekstrahiranje.
Cak i brze przenje na DVD.
I naravno, brze paljenje i gasenje racunala.

Moje vrijeme bootanja se (na istom hardveru) prepolovilo sa oko 40s na oko 20s.
15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?
autorov komentar

Predlažem svim genijalcima koji ovdje tandrkaju o XP vs. VISTA vs. WINDOWS 7, neka otvore takve teme i opale do mile volje. Vi ostali probajte zaboravit malo da su ikada postojali neki windowsi prije, kao i da sutra ne postoji i nađite snage i koncentracije za odgovorit na temu "KOJU VISTU KUPITI?".

Da sam htio razmišljat o XP-u onda bi se uključio u neki već postojeći forum.

Ovo je forum za one koji su prihvatili Vistu i poznaju razlike između pojedinih paketa, pa mogu kvalitetno O TOME raspravljat.

 

Hvala na razumjevanju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
autorov komentar
Mitch kaže...

A kaj ce ti vista isti drek ko i millenium sam kaj je novija i ima dx 10

Rađe si stavi xp i sp3 i cekaj windows 7 testiranja. Pa ako ispadne dobar onda si stavi njega. 

Ali usput ta ce ti konfa kad dođe windows 7 bit 50 % slabija od tadasnje konfe za iste pare

 Ovakve sam čekao na forumu. Molim objašnjenje ove genijalne konstatacije u zadnjoj rečenici. Do sada se nisam suočio s takvom mogućnošću...
15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?

ako hoces instalirati vistu odi na khm... znas vec koju stranicu i skini dvd. instaliraj, imas trial 30 dana. ako ti se svidi kupi original ili krekaj, a ako ne cekaj neke nove windowse.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
Mitch kaže...

A kaj ce ti vista isti drek ko i millenium sam kaj je novija i ima dx 10

Rađe si stavi xp i sp3 i cekaj windows 7 testiranja. Pa ako ispadne dobar onda si stavi njega. 

Ali usput ta ce ti konfa kad dođe windows 7 bit 50 % slabija od tadasnje konfe za iste pare

 Ovo je jedna od najvećih izjava u viječnom dvoboju XP vs VISTA (sada postaja troboj jer je tu beta 7-ice)

vista isti drek ko i millenium sam kaj je novija - šta to znači? Daj potkrijepi to sa nekim činjenicama!! Ista je ali je novija?

Šta znači to da će konfa biti 50% slabija kada dođe sedmica? Šta mu za sedmicu treba i7 16GB RAM-a i CrossFire 4870x2???? OMG

Pa dajte ljudi ne pišite takva sranja
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
16 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?

evo vam malo podataka za one željne performansica....

 

http://www.bit-tech.net/bits/software/2009/01/16/windows-7-beta-performance/1

AMD Athlon X2 6000+ 3.1Ghz / Gigabyte GA-56S-S3 / Kingmax 3 Gb RAM 800 Mhz / Zotac GF8800 GT AMP 512 mb / Seagate-Maxtor 320 Gb / Fortron Blue Storm II 500W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
jackass kaže...

Predlažem svim genijalcima koji ovdje tandrkaju o XP vs. VISTA vs. WINDOWS 7, neka otvore takve teme i opale do mile volje. Vi ostali probajte zaboravit malo da su ikada postojali neki windowsi prije, kao i da sutra ne postoji i nađite snage i koncentracije za odgovorit na temu "KOJU VISTU KUPITI?".

Da sam htio razmišljat o XP-u onda bi se uključio u neki već postojeći forum.

Ovo je forum za one koji su prihvatili Vistu i poznaju razlike između pojedinih paketa, pa mogu kvalitetno O TOME raspravljat.

 

Hvala na razumjevanju.

 Vista Home Premium x64...

Pošto vidim da si već odlučio za Vistu, neću te s ničim gnjavit. Inače, Vista je odličan OS, pusti ove komentare... Windows 7 možda, kad izađe... Do tada ga je ok imati kao drugi OS, radi znatiželje, testiranja, bilo čega... Ali ne kao prvi i jedini nikako...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?
autorov komentar

Hvala na savjetu.

Već iz prijašnjih komentara sam shvatio da bi to bila Vista za preporuku. Ja na kompu radim i nije mi baš svejedno kako će funkcionirat. Meni je najvažnija pouzdanost i podržavanje programa koje koristim. Detalji o kojima se raspravlja na ovom forumu daleko su od mog poznavanja i ne bi se upuštao u tu debatu. O svim drugim OS-ima sve najbolje, pogotovo o XP-u, ali imao sam i ja super pouzdanu i izdržljivu 486-icu, pa ju je ipak vrijeme pogazilo. Rado ću instalirat /-icu kada za nju dođe vrijeme, tj. kada postane punokrvni OS.

 

Uostalom koliko sam shavtio, ukoliko mi dop..di Vista uvijek se mogu vratit na XP.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
jackass kaže...

Hvala na savjetu.

Već iz prijašnjih komentara sam shvatio da bi to bila Vista za preporuku. Ja na kompu radim i nije mi baš svejedno kako će funkcionirat. Meni je najvažnija pouzdanost i podržavanje programa koje koristim. Detalji o kojima se raspravlja na ovom forumu daleko su od mog poznavanja i ne bi se upuštao u tu debatu. O svim drugim OS-ima sve najbolje, pogotovo o XP-u, ali imao sam i ja super pouzdanu i izdržljivu 486-icu, pa ju je ipak vrijeme pogazilo. Rado ću instalirat /-icu kada za nju dođe vrijeme, tj. kada postane punokrvni OS.

 

Uostalom koliko sam shavtio, ukoliko mi dop..di Vista uvijek se mogu vratit na XP.

 Mozda onda posto ipak radis na tome ne bi bilo lose da si skines i isprobas par visti. Traju 30 dana,
a kad vidis koja ti najvise odgovara tu si kupis. To je puno posla, ali ipak vidis sta ti najvise odgovara.
Mada i ova preporuka za Vistu Home Premium x64 nije nimalo losa. A i pogledaj si tu sta ti koja
nudi pa se mozda lakse odlucis.



15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?

uzmi Windows Vista Ultimate 32bit i gotovo. Imam ju ja. Najbolja!!!!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
barca kaže...

uzmi Windows Vista Ultimate 32bit i gotovo. Imam ju ja. Najbolja!!!!!!

 I ti koristiš sve funkcije Viste Ultimate? Ne koristiš ni pola stvari... Znaš li koja je razlika između Ultimate i Home Premium? Ima samo 1 razlika, a to je enkripcija podataka koju 100000% ne koristiš. A Ultimate je dosta skuplja... I zašto 32 bitnu ako ima 4GB RAM-a? najbolja preporuka je Home Premium x64. Ima sve potrebne opcije, i više je nego dovoljna za veliku većinu korisnika...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
Sused kaže...
barca kaže...

uzmi Windows Vista Ultimate 32bit i gotovo. Imam ju ja. Najbolja!!!!!!

 I ti koristiš sve funkcije Viste Ultimate? Ne koristiš ni pola stvari... Znaš li koja je razlika između Ultimate i Home Premium? Ima samo 1 razlika, a to je enkripcija podataka koju 100000% ne koristiš. A Ultimate je dosta skuplja... I zašto 32 bitnu ako ima 4GB RAM-a? najbolja preporuka je Home Premium x64. Ima sve potrebne opcije, i više je nego dovoljna za veliku većinu korisnika...
 E moj Sused i svi ostali šta zagovarate 64 bit vistu,a šta će ako mu ne pripozna npr. printer ili foto aparat ili mu igra bude zaštekavala.Onda će mu ekipa kazat da instalira 32 bit.Ma vidi koje pametno rješenje.Ljudi su se samo radi jednog od tih  problemčića vraćali na 32 bit verziju.
doktor za grafe i ludosti
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 19:43 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
dery kaže...
...
 E moj Sused i svi ostali šta zagovarate 64 bit vistu,a šta će ako mu ne pripozna npr. printer ili foto aparat ili mu igra bude zaštekavala.Onda će mu ekipa kazat da instalira 32 bit.Ma vidi koje pametno rješenje.Ljudi su se samo radi jednog od tih  problemčića vraćali na 32 bit verziju.
 Pa svi ćemo kad-tad preći na 64-bitni sustav, zato što ovaj ne podržava više od 4GB memorije, a glad za RAM-om raste... Sada već 4GB postaje standard na svim novim konfama... Sukladno tome, raste i popularnost 64-bitnih sustava. A onda se i razvijaju driveri za 64-bitne sustave... Danas svaki noviji uređaj ima i verziju drivera za 64 bitni OS, a i većina koji nemaju, rade i sa 32-bitnim driverima... Priznajem, ne svi, i može doći do komplikacija, ali većina radi...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
Sused kaže...
Znaš li koja je razlika između Ultimate i Home Premium? Ima samo 1 razlika, a to je enkripcija podataka koju 100000% ne koristiš.
 Ima samo jedna razlika a to je :
enkripcija
backup
mreža
ili su to tri stvari
dery kaže...
 E moj Sused i svi ostali šta zagovarate 64 bit vistu,a šta će ako mu ne pripozna npr. printer ili foto aparat ili mu igra bude zaštekavala.Onda će mu ekipa kazat da instalira 32 bit.Ma vidi koje pametno rješenje.Ljudi su se samo radi jednog od tih  problemčića vraćali na 32 bit verziju.
 Ja bi prije rekao ako 64bitna vista ne prepozna printer ili foto ili... to neće prepoznati ni 32bitna vista. 
15 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?

"Perica" ti bi to reko,a da si vidija jednog comp frika  na internetu u USA šta mu se niko po znanju i hardveru šta ga ima ne more mirit s njim,pa je samo radi printera osta na 32 bit.Dok je moj kolega isto frik u isprobavanju raznih os radi foto aparata osta na 32 bit,a sad se pribacija na probu win7i kaže da se ne bi vratija na vistu,šta da ti kažem nego-triba poslušat različite savjete i ljude pa onda donit odluku.Kad samo 30 % ljudi na svitu priđe na vistu 32 bit,da ne govorimo o 64 bit onda možemo nešto govorit o visti da je bolja.Mislim da će vista bit zaboravljena istog trenutka kad izađe finalna verzija win7 jer je ona šta je vista tribala biti.

doktor za grafe i ludosti
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2009 20:55 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?
autorov komentar

Ovako ekipa,

 

na kraju je pala Vista Ultimate 64-bitna. Poklon jednog od nevjernika u Vistu, koji mi ju je dao s porukom "ispiz..t ćeš s njom, al' nek' ti bude". Instalirao i za sada radi super. Naravno to se prije svega odnosi na vizualni dojam, ali sam čak uspio instalirati i većinu programa koje koristim bez većih problema. Kako će ići dalje, još ćemo vidjeti, ali za sada sam zadovoljan.

 

Ono što me zanima, a znam da ste komentirali na forumima, je isključivanje pojedinih opcija u Visti Ultimate koje nepotrebno usporavaju i opterećuju rad. Koje su to opcije i kako ih mogu isključiti? može i neki link na pametan sajt s uputstvima za laike poput mene.

 

Hvala unaprijed svim dobronamjernicima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koju Vistu kupiti?
jackass kaže...

Ovako ekipa,

 

na kraju je pala Vista Ultimate 64-bitna. Poklon jednog od nevjernika u Vistu, koji mi ju je dao s porukom "ispiz..t ćeš s njom, al' nek' ti bude". Instalirao i za sada radi super. Naravno to se prije svega odnosi na vizualni dojam, ali sam čak uspio instalirati i većinu programa koje koristim bez većih problema. Kako će ići dalje, još ćemo vidjeti, ali za sada sam zadovoljan.

 

Ono što me zanima, a znam da ste komentirali na forumima, je isključivanje pojedinih opcija u Visti Ultimate koje nepotrebno usporavaju i opterećuju rad. Koje su to opcije i kako ih mogu isključiti? može i neki link na pametan sajt s uputstvima za laike poput mene.

 

Hvala unaprijed svim dobronamjernicima.

 ISKLJUCI VISTU! hahaha

Iskljucis auto defragmentaciju,windows defender,gadgete,stavis windows basic temu(a ne aero)...

Imas i programe za tweakanje viste pa u njima isto mozes dosta toga iskljuciti...
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
Koju Vistu kupiti?

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/kako-ubrzati-vistu-bez-negativnih-posljedica/9708.aspx

 

aero netrebas iskljucit, ne zdere ram a puno ljepse izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice