OEM i Retail

poruka: 103
|
čitano: 169.889
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Pozdrav!

 

Imam Windows 7 Ultimate retail i trenutno je 64 bitna verzija instalirana na komp pod moj pc. Mislim si na laptop i na još jedan komp instalirati 32 bitnu verziju i moje pitanje je: da li to mogu napraviti i hoće li se to moći aktivirati?

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Čekaj, ako sam dobro razumio, ti želiš aktivirati i koristiti iste Windowse na 3 različita računala? Ne može, naravno.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail

Znači samo na jednom kompu se windowsi mogu koristiti?

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
16 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Tako je, jedna licenca vrijedi za jedno računalo.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 12:59 (macak).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
OEM i Retail

-preciznije, retail licenca u jednom trenutku vrijedi za jedno računalo. (automatski čim prepozna duplu instalaciju počinju 'problemi')

 

btw. sama ideja? otkrivanje tople vode...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 13:28 (ihush).
 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Jel itko na Windows 7 OEM promijenio procesor? Jel bila potrebna nova aktivacija i kako je prošlo?
BUG 200/201, najsss!
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Vicko kaže...
Jel itko na Windows 7 OEM promijenio procesor? Jel bila potrebna nova aktivacija i kako je prošlo?

 

Ako mijenjas bilo koju komponentu u racunalu moras ponovno aktivirati Win (pod pretpostavkom da jesi vec prije) ali tako da nazoves Microsoft Hrvatska

Svi podaci o hardware-u prilikom aktivacije ti ostanu zapisani negdje (valjda na MS serveru...) i zato dok nesto promijenis moras ponovno aktivirati.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 18:15 (AA-d00d).
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
@AA-d00d:

po mojem iskustvu to i nije tako kako pišeš, mijenjao sam grafičku i nije bilo potrebe za ponovit aktivaciju

jednom mi je microsoft help desk odgovorio da u principu samo maticnu plocu ne mozes promijenit. imam u planu promjenit procesor ali steta bi bilo kupit novi cpu, a da ne mogu aktivirat, pa me konkretno zanima kako stoje stvari. Naravno probat cu i ponovo dobit odgovor u microsoftu ali ovaj put pismenim putem
BUG 200/201, najsss!
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Vicko kaže...
@AA-d00d:

po mojem iskustvu to i nije tako kako pišeš, mijenjao sam grafičku i nije bilo potrebe za ponovit aktivaciju

jednom mi je microsoft help desk odgovorio da u principu samo maticnu plocu ne mozes promijenit. imam u planu promjenit procesor ali steta bi bilo kupit novi cpu, a da ne mogu aktivirat, pa me konkretno zanima kako stoje stvari. Naravno probat cu i ponovo dobit odgovor u microsoftu ali ovaj put pismenim putem

 

moguce, ovo nisam rekao iz svog iskustva nego citajuci odgovore od drugih forumasa na otprilike to isto pitanje

ja se isto nadam da necu morati zvati za svaku malu nadogradnju (npr novi disk...)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Malo sam si dao truda potrazit ne webu nesto "sluzbeno" od microsofta... Na njihovom forumu se povlaci takvo pitanje... Plus sto sam nasao par clanaka od stranih informatickih portala... moj zaključak je da se moze mijenjat sve osim maticne ploce... Za neke stvari, cpu npr je potrebno ponovo aktivirat windowse no to navodno nije nikakav problem.

Moze se i maticna promijenit u slucaju da je postojeca neispravna. Jedino nisam nasao kako im dokazati da imas neispravnu plocu.
BUG 200/201, najsss!
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Nakon instalacije/aktivacije oem sedmice promijenio sam grafičku, procesor i mrežnu karticu, bez problema, potrebe za ponovnom aktivacijom nije bilo.
BUG 200/201, najsss!
14 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

a jel se moze to preko neta kupit? jel tko probao? vidim ovdje ima za kupiti kao download a cijena je super..

http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-7-Ultimate/product/5A4B95F4

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
goathorns kaže...

a jel se moze to preko neta kupit? jel tko probao? vidim ovdje ima za kupiti kao download a cijena je super..

http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-7-Ultimate/product/5A4B95F4

probao... sve ok...

 

potpis :D
15 godina
offline
RE: OEM i Retail
Hacker-ri kaže...
goathorns kaže...

a jel se moze to preko neta kupit? jel tko probao? vidim ovdje ima za kupiti kao download a cijena je super..

http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-7-Ultimate/product/5A4B95F4

probao... sve ok...

 

Moze malo objasnjenja  i iskustava?

 

Ja sam isto gledao za download verzije, ali nigdje se pod adrese ne omogucava uzbor Hrvatske.

Da li si odabrao neku drugu zemlju, upisao bezveze adresu i to? Prihvaca li u tokavoj situaciji (odabir druge zemlje) Hrvatske keartice?

 

BTW, pretpostavljam da se te download verzije tretiraju kao Retail?

15 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
znači, u prijašnjim postovima sam pročitao da se retail verzija može aktivirati na više računala samo ako se pritom deinstalira sa prethodnog računala na kojem je bila, e sad, moj prijatelj je kupio retail vistu home premium i uspješnu ju aktivirao na 1 kompjuter i 2 laptopa(njih preko telefona) poslije ovoga mi više ništa nije jasno, je li se onda retail može neograničeno aktivirati preko tel. bez potrebe deinstalacije?
15 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Fora je u tome da oni ne mogu dokazati da ti NISI deinstalirao Windowse sa starog računala i moraju ti ih uvijek telefonskim putem aktivirati na tom novom/drugom računalu, ali u tom slučaju ti jednako kršiš zakon kao i da si na ta nova/ostala računala stavio piratsku verziju Windowsa. Da ti oni dođu doma to provjeriti moraju obavezno doći s policijom i imati nalog od suda (LOL xD), a za to ti opet mora postojati osnovana sumnja do koje ne može niti doći pošto kod nas ne provjeravaju random ljude nego eventualno (ako i to) samo pojedine privatne firme. De brate, pa živiš u lepoj našoj Hrvatskoj, budi mi bez brige i spavaj mirnim snom. Microsoft boli ona stvar za nas. Prvo bi trebali kazniti sve trgovce koji ti prodaju OEM Windows bez računala, što je samo po sebi totalno kontra Microsoftovih pravila. Koja smo mi banana država, pa to nigdje nema. Ja naprosto ne mogu da verujem...

 

Nadam se da ti je sada sve jasno... Namigiva

Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
sad mi je sve jasnije, hvala puno na objašnjenju
15 godina
offline
RE: OEM i Retail
jation kaže...
znači, u prijašnjim postovima sam pročitao da se retail verzija može aktivirati na više računala samo ako se pritom deinstalira sa prethodnog računala na kojem je bila, e sad, moj prijatelj je kupio retail vistu home premium i uspješnu ju aktivirao na 1 kompjuter i 2 laptopa(njih preko telefona) poslije ovoga mi više ništa nije jasno, je li se onda retail može neograničeno aktivirati preko tel. bez potrebe deinstalacije?

 -možeš instalirati neograničeni broj ali automatska aktivacija ćer aditi samo jednom ili nekoliko puta (nema strogog pravila),. Upravo tomu služi tel. poziv u MS-centar, oni izdiktiraju NOVI aktivacijski kod. Sve što trebaš je biti dovoljno uvjerljiv osobi s druge strane... I to se odnosi isključivo na retail, jer za OEM je odgovoran trgovac (ali i to MS rješava).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

a sta je s windowsima xp sp1

mislim koja je tu razlika izmedu oem, retail i vlm

hvala svima unaprjed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
hrvoje66 kaže...

a sta je s windowsima xp sp1

mislim koja je tu razlika izmedu oem, retail i vlm

hvala svima unaprjed

Kao prvo slabo tko uopce ima Win XP SP1(ako ti imas, preuzmi barem SP2 ili pak SP3), jer je to davno svrseno vrijeme, a sto se tice OEM ili Retail mislim da je isto kao i kod Win Vista/7...

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
13 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail

da ja samo instaliravam sebi win xp sp1 i onda mi se win/uptade instalira na xp sp2 pa onda sp3

15 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Pozdrav!

 

Imam originalni Windows 7 retail. Zanima me što će se desiti ako promjenim matičnu ploču i CPU? Da li moram nanovo aktivirati windowse? Kakav je postupak u tom slučaju?

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 + Club 3D 9600GT | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
Oly_E3 kaže...

Pozdrav!

 

Imam originalni Windows 7 retail. Zanima me što će se desiti ako promjenim matičnu ploču i CPU? Da li moram nanovo aktivirati windowse? Kakav je postupak u tom slučaju?

Pozdrav i tebi! Prvo navest ću nekoliko primjera što će se dogodit kod promjene računala.

Prvo, računalo je kupljen sa i bez bez instalirani windowsi tad se može instalirati i aktivirati originalni key i prođe sve u redu. Kod aktivacije kad se jednom aktivira key putem online jer od microsofta prikuplja tvoju konfiguraciju. Kada se na računalu dogodi kvar, recimo da je matična ploča otišla, i ugradi druga nova matična ali drugi model i naravno drugi proizvođaci npr prijašnja matična GigaByte a nova ASUS nakon instalacije Windowsa i ako se aktivira tvoj original tad neprolazi i pojavit če se poruka "key već drugi koristi" dakle key nevažeći i novi key se može dobiti drugi key pomoću poziva microsoft Hrvatska na broju 0800 300 300.  Sve piše pod pomoć i podrške kod windows 7. Svaka promjena hardvera na računala utječe na key. Provjereno.

Nenad
15 godina
offline
RE: OEM i Retail
Nello kaže...
Oly_E3 kaže...

Pozdrav!

 

Imam originalni Windows 7 retail. Zanima me što će se desiti ako promjenim matičnu ploču i CPU? Da li moram nanovo aktivirati windowse? Kakav je postupak u tom slučaju?

Pozdrav i tebi! Prvo navest ću nekoliko primjera što će se dogodit kod promjene računala.

Prvo, računalo je kupljen sa i bez bez instalirani windowsi tad se može instalirati i aktivirati originalni key i prođe sve u redu. Kod aktivacije kad se jednom aktivira key putem online jer od microsofta prikuplja tvoju konfiguraciju. Kada se na računalu dogodi kvar, recimo da je matična ploča otišla, i ugradi druga nova matična ali drugi model i naravno drugi proizvođaci npr prijašnja matična GigaByte a nova ASUS nakon instalacije Windowsa i ako se aktivira tvoj original tad neprolazi i pojavit če se poruka "key već drugi koristi" dakle key nevažeći i novi key se može dobiti drugi key pomoću poziva microsoft Hrvatska na broju 0800 300 300.  Sve piše pod pomoć i podrške kod windows 7. Svaka promjena hardvera na računala utječe na key. Provjereno.

A ako je maticna od ASUS-a, a ja stavim BIOS od Fujitsu-a (jer je mbo zapravo fujitsu oem), ocu li onda morati aktivirati opet windoze? Pitam jer sam nasao novi bios za tu mbo (jedva)....

Moj XFire je: markoidzan MSN: marko.idzan@windowslive.com GMail: midzan21@gmail.com AOL: midzan21@aol.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
midzan21 kaže...

A ako je maticna od ASUS-a, a ja stavim BIOS od Fujitsu-a (jer je mbo zapravo fujitsu oem), ocu li onda morati aktivirati opet windoze? Pitam jer sam nasao novi bios za tu mbo (jedva)....

Ovisi kad se komp zatraži da aktiviraš key. A ako ne zatraži onda je u redu.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2010 13:42 (Nello).
15 godina
offline
RE: OEM i Retail
Nello kaže...
midzan21 kaže...

A ako je maticna od ASUS-a, a ja stavim BIOS od Fujitsu-a (jer je mbo zapravo fujitsu oem), ocu li onda morati aktivirati opet windoze? Pitam jer sam nasao novi bios za tu mbo (jedva)....

Ovisi kad se komp zatraži da aktiviraš key. A ako ne zatraži onda je u redu.

Trazi novi key, jer stari RETAIL i MSDNAA ne prolaze (ne kuzim zasto)..... Morat cu trazit novi MSDNAA key (imam vezu na FER-u pa mi nabavlja Win7 key-eve)......

Moj XFire je: markoidzan MSN: marko.idzan@windowslive.com GMail: midzan21@gmail.com AOL: midzan21@aol.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: OEM i Retail
midzan21 kaže...

Trazi novi key, jer stari RETAIL i MSDNAA ne prolaze (ne kuzim zasto)..... Morat cu trazit novi MSDNAA key (imam vezu na FER-u pa mi nabavlja Win7 key-eve)......

Zato key nije prošla jer si ugradio novu BIOS jer key utječe na hardware i ča i software. Kod aktivacije tvoj key šalje onlineom, a to u pozadini nevidiš da se skenira tvoju konfiguraciju i nakon obrade onda jeve poriuka key se drugi koristi. Dakle jedan računalo jedan key. Ako ti nije jasno slobodno me pitaj.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
OEM i Retail

Vidim da mnogi ljudi još neznaju kakva je razlika i pišu ono što neznaju ili nešto misle.

 

OEM vezan uz jedno računalo jer se veže uz broj matične ploče, kada prestanete koristiti ovo računalo tada gubite i Windows jer ga nemožete više registrirati. Ali ta verzija zato i košta 800 kn

 

RETAIL može se instalirati koliko god puta želite deinstalirati. Ako ga želite instalirati na drugo računalo možete ali ga morate skinuti sa prethodnog računala da se na dogodi da imate 1 Windows na dva računala to nemože, zbog aktivacije jer se vidi da je već na 1 računalu. U koliko ga često instalirate ili denistalirate zbog rušenja pc može vam se dogoditi da vam neće prihvatiti aktivaciju ali onda ćete nazvati Microsoft Hrvatska i oni će vam ga aktivirati ali mora biti legalno kupljen. Ova verzija košta 1700 kn ako je u pitanju Windows 7 home premium, za druge verzije treba platiti i više.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
sirserezzo kaže...

ali mora biti legalno kupljen

Molim objašnjenje za ovo.

Imam 3 Win 7 Ultimate koje sam dobio od jedne firme, na jednom DVD-u zapisane 3 licence koje su 100% dobivene legalno.

Pretpostavljam da su RETAIL verzije, možda grješim ali živim u nadi da jesu.

Ako prilikom instalacije tog programa na drugo računalo budem imao poteškoća, kako ću dokazati da su legalno kupljene, odnosno tko je dužan dokazivati njihovu legalnost?

Ja ili oni?

14 godina
neaktivan
offline
Re: OEM i Retail
nsutalo kaže...
sirserezzo kaže...

ali mora biti legalno kupljen

Molim objašnjenje za ovo.

Imam 3 Win 7 Ultimate koje sam dobio od jedne firme, na jednom DVD-u zapisane 3 licence koje su 100% dobivene legalno.

Pretpostavljam da su RETAIL verzije, možda grješim ali živim u nadi da jesu.

Ako prilikom instalacije tog programa na drugo računalo budem imao poteškoća, kako ću dokazati da su legalno kupljene, odnosno tko je dužan dokazivati njihovu legalnost?

Ja ili oni?

 kako mogu licence bit zapisane na dvd-u?

 

 

ajmo ovako da bi windows operativni sustav bilo legalan i pravno valjan on mora imati:

- COA - naljepnica na pc-u

- ispravnu verziju instaliranih windowsa sa adekvatnim ključem

- račun kojim dokazuješ vlasništvo tog softwarea

 

da li se ti nalaziš i sve tri kategorije?

kod mene normalno radi.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice