Vista Home Premium

poruka: 27
|
čitano: 6.048
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
pitanje

E ovako,za par dana mi dolazi laptop sa Vistom Home Premium na njemackom jeziku!!!Mene zanima dali da je zadrzim i prebacim na hrvatski ili se vratim na XP!?

 

STO MISLITE O TOME???

 

POZZ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Pa zadrži ako dobro znaš njemački. Cool

 

()v()
(-.-)
('')('')
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 16:26 (M4T34).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Ovisi o samome laptopu. Ako imas dosta rama za normalan rad ostavi Vistu i prebaci na Hrv. u protivnom stavi Xp ili LinuxCool.


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

Ovako Vista ti je po defaultu na njemačkom,ali probaj prvo napraviti update jezika jer to može vista ultime,za premium nisam siguran ali biti će ti ponuđeno puno jezika za update....kad to obaviš idi na kontrol panel i klik na regional i language opcije(sory nisam u njemačkom vješt)tamo na kućicu Format namjesti croatia,zatim na location isto croatia,na treću kućicu imaš keyboard i klik na change  i opet add ako ti nema ->croata,zatim apply ,i ostaje ti administrative i klik na to i probaj promijeniti u English(US) i naravno apply.Možda ti ovo sve bude na njemačkom pa potraži to na njemačkom i pokušaj izmjeniti.Kod viste ultime je moguće a kod premium nisam probao.Prvo pokušaj update napraviti ,možda dobiješ paket jezika koji su standard za EU.Pogledat ću još pa javim a ako netko zna neka odgovori ....Ako ti je laptop sposoban za Vistu bilo bi šteta to ne iskoristiti....Javim još ako se može nešto napraviti osim ilegale.

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 20:22 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

hmm...na njemacki sam progovorio i dobro ga znam al nikad se nisam mogao s njim prilagodit na tehnici jer imam navike na engleski i hrvatski!!!neznam al bih je jako volio ostaviti iako mnogi govore da nije dobra...ali...tako se govorilo i za xp pa vidimo sada,svatko ga gleda kao Boga...ljudi su cudna rasa malo!!!laptop mi dolazi u ponedjeljak pa cu pogledat za update i javiti vam se odmah!!!

 

AMD Turion 64 x2 2,2 GHz

2048 MB DDR2-RAM

NVIDIA GeForce 8600MK-GS 512 MB

260 GB hard diska...i ono inace

 

ali...sto je najcudnije sve to je 839 €..hehe

 

PoZz svima

Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

Biti će sad već skoro godinu dana da imam Home premium i pola godine ultimate Vistu i prezadovoljan sam pogotovo nakon Service Pack 1 ,to i nije prava zakrpa nego samo je neke nedostatke riješio taj Pack...i šteta je ne iskoristiti potencijale Viste a uvijek možeš Formatirat i novi OS instalirat,to je najmanji problem,a Laptop ti je idealan za to ,menio su oba sustava na laptopu Lenovo i savršeno funkcioniraju ,na jednom mi je instaliran i Visual Studio Proffesional i Express izdanja C#,C++,VB,Web Aplication i masa drugih programa i niti jedan se ne sudara i ne koči ,dvije gige rama je sasvim dovoljno.Ako negdje zapne javi ,trbalo bi se moći prebaciti na bar engleski jezik ,tamo u onim postavkama...napravim i slikovni prikaz ako ti bude trebalo.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium
ja baš i ne volim njemce nisu oni loš narod dobri su ali nisu dobri po ponašanju kada se svira pjesma oni stalno plješču makar bio i tehno sve ama baš sve prevode na njemački softwear,igre,filmove čudno kaj ne prevode i pjesme.
16 godina
protjeran
offline
Vista Home Premium

XpNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

ZAŠTO XP????Zar ne mogu probati Vistu pa ako mi odgovara da je ostavim i dodam SP1,a uz to je licencirana!!!!

Imam dovoljne perfomance,a mozda i dodam jos 1 ili 2 GB RAM-a  kad je tako pala cijena kao nikada do sada!!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium
PROTECTOR kaže...

Ovisi o samome laptopu. Ako imas dosta rama za normalan rad ostavi Vistu i prebaci na Hrv. u protivnom stavi Xp ili LinuxCool.


 Šta postoji neki LIP ili MUI za vistu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium
igggy kaže...
PROTECTOR kaže...

Ovisi o samome laptopu. Ako imas dosta rama za normalan rad ostavi Vistu i prebaci na Hrv. u protivnom stavi Xp ili LinuxCool.


 Šta postoji neki LIP ili MUI za vistu?
 Eo nažalost ja sam se malo zaletio izgleda da nema

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

U pravu si za hrvatsku verziju a i to opet sve samo za vistu ultimate(extras) i ja nisam siguran da li za premium postoji paket jezika,pokušajte sve update i Service pack napraviti pa tek onda odustati od verzija koje dobijete a nisu na engleskom.Ja s hrvatskom neću ni pokušati jer mi je ionako od programa do programskog jezika sve na englaeskom pa iz tog razloga a ne iz domoljublja.Ako netko ima laptop s mogučnošću vrtnje Viste svakako neka sve pokuša ,jer najednostavnjje je sve formatirati na kraju i početi iz početka.Zato sve pokušajte prije nego je maknete jer zašto ne?Tamo gore u postu postavki jezika sam napisao kako postaviti jezike ,ako netko hoće detaljnije mogu ponoviti.Možda se može svaki jezik koji je standard u EU ,naravno tu ne spada hrvatski.(osim namještanja tipkovnice)


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Već sam misli da sam idiot jer sam jednoj curi, koja je kupila laptop u Italiji preinstaliravao jer nije htjela talijansku Vistu, a ja nisam našao LIP. Sada kad znam da ne postoji mi je lakše

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Koliko ja znam svi Microsoftovi OS-ovi dolaze s predinstaliranim engleskim jezikom,pa se onda poslije mjenja jezik OS- tako da malo istrazuj jer vjerovano u osnovi OS-a imas engleski jezik


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium
Zippo kaže...

Koliko ja znam svi Microsoftovi OS-ovi dolaze s predinstaliranim engleskim jezikom,pa se onda poslije mjenja jezik OS- tako da malo istrazuj jer vjerovano u osnovi OS-a imas engleski jezik


 Ne. I ja sam tražio
16 godina
moderator
offline
RE: Vista Home Premium
Zippo kaže...

Koliko ja znam svi Microsoftovi OS-ovi dolaze s predinstaliranim engleskim jezikom,pa se onda poslije mjenja jezik OS- tako da malo istrazuj jer vjerovano u osnovi OS-a imas engleski jezik

Krivo znas. U mnogim zemljama Windowsi jesu ili su bili lokalizirani, znaci bez language packa su vec bili na jeziku te zemlje - Njemacka je jedna od njih. Kod nas vec postoji lokalizirana verzija Viste, ali mislim da jos nema language packa (kad bi ga moglo biti? pogledajte ovdje).
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

upravo sam malo googlao i naisao na ovu stranicu www.icn.hr

gdje ima za kupiti Vista home premium na hrvatskom 32-bit za nekih 1.300 kuna

ali nikako pronaci language pack

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 18:38 (The_Manyak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Službeno postoje 2 načina da promijeniš jezik:

Putem MUI-a (Windows Vista Multilingual User Interface Pack ) i LIP-a (Windows Vista Language Interface Pack).

MUI možeš skinuti preko Windows Updatea ako imaš Windows Vista Ultimate ili Windows Vista Enterprise.

Inače, trebaš koristiti LIP:

Vidila sam, imaš ovdje za skinut za Hrvatski jezik, ali samo za XP (jer ne postoji za Vistu), stoga mi se čini da si u sosu:

http://www.microsoft.com/unlimitedpotential/locallanguageprogram/default.mspx

Doduše, mogao bi namjestiti engleski jezik na već instaliranoj Visti i zatim je malo isprobati i na temelju toga odlučiti što dalje.

 

Dalje, pogledaj ovaj crack alat koji bi omogućio instalaciju MUI-a za Vista Premium i ostale nepodržane verzije, iako ga nisam isprobala i ne mogu ti ništa garantirat, nadam se da će ti pomoć.:

http://www.mydigitallife.info/2008/03/06/vista-sp1-multilingual-user-interface-mui-language-pack-install-tool-for-business-home-premium-and-basic-edition/

Tu možeš naći program i upute.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

ljudi pronasao sam par informacija,pa ako niste upuceni sad ste:

 

Lokalizirana verzija Viste dostupna je za slijedeća izdanja: Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Business i Windows Vista Enterprise.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

Rekao sam da se isplati čekati i provjeravati a kad se pokrene sama vista onda u postavke jezka  i ništa se ne gubi pokušajem ...najlakše je sve zbrisati....to je uvijek zadnja solucija...barem meni.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

.Inače za vistu....uvijek se isplati malo prčkati i čekati i uvijek je najlakše sve zbrisati ili formatirati a ovako uvijek se može nešto naknadno i naučiti pa makar bilo pozitivno ili negativno...ako zapneš pri postavkama javi.Pozdrav.

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 12:03 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium
The_Manyak kaže...

ljudi pronasao sam par informacija,pa ako niste upuceni sad ste:

 

Lokalizirana verzija Viste dostupna je za slijedeća izdanja: Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Business i Windows Vista Enterprise.

 Da, ali to ne znači da ćeš moći prebaciti već instaliranu verziju na hrvatski jezik, već bi trebao iznova instalirati lokaliziranu verziju Viste.

16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

ej ekipa,evo dobio sam laptop i malo se teze snalazim,pa ako netko moze da mi dadne par uputa na brzinu preko MSN-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Vista Home Premium

Si to kupio kod švaba??

Covjece idem ja u Njemacku si kupit labtop...tamo je jeftino sad znate kolka je mafija u Hrvatskoj ...

Vista nije bas tako jednostavna(barem meni lol) ja ti predlazem da ostanes na XP-u..ali to je samo moje misljenje

 


Crazy nXc na Cod Uo serverima!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista Home Premium

Pokreni je i javi gdje staneš.....


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium
autorov komentar

moja preporuka je da su laptopi kod svaba duplo jeftiniji i jacih konfiguracija!!!

samo mi nije dosao Cd od viste,a zapravo pise u ponudi da napravim kopiju sa laptopa,kako da to napravim jer bih se vratio trenutno na XP zbog programa i igara!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vista Home Premium

Ovako nisam ni trazio dali ima ova tema no nije važno:Ovako otac mi je donio s broda Compaq sa Windowsom Vista Home Primarium,inace ja nemam nikakvo iskustvo sa Vistom jer je xp-pro zakon:-D...e problem je kad se comp pali nekad se nece da upali pa ga moram ponovno izgasit i upalit i onda se sustav normalno digne,zanima me jeli se to moze popravit da se netriba formatirat cili hdd ili da instaliram ponovno windows neda mi se:-D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice