Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.453
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Siky1234 kaže...
error_666 kaže...
Isplati, zašto ne, samo da je validan. Skineš odgovarajuću instalaciju, ili je sa mct napraviš i aktiviraš s tim ključem koji si dobio.
Naravno , ako si kućni korisnik, :)

 https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop Sta mislis o ovome npr?
Ako hoću aktivirat na još dodatna 2 računala, jel dobro da uzmem retail i hoće li se sigurno htjeti aktivirati na svima? 
Pošto nisam pri parama, a opet volio bih si jednom u zivotu priustit original windows (a usput bi i stari htio da kod njega rijesim)

odavde sam kupio vise puta i nijedan nije deaktiviran nikad , nit je bilo problema , a imas i komerntare korisnika ispod , a ovaj prodaje retail . javi mu se i ispitaj sve sto te zanima . mislim da se moze vise uredjaja  aktivirat preko jednog keya (ak se ne varam deset)  , samo treba bit isti MS acc , pa vidi malo na netu .

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

zanima me neko vaše mišljenje, naime dal se isplati ući u Insider Program?

neko vaše mišljenje te dojam, kako vam se čini? Ili se ipak isplati čekat finalnu nadogradnju kao i do sada?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
insider nikako na glavnoj mašini...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Build 15019 je spreman za download! Insideri, navalite!

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

zbog ovog konstantnog apdejtanja win10..prostor na disku se non stop drasticno smanjuje..pa sam malo istrazivao...
i nadjem folder AMD u kojem je skoro 6gb...guglao sam i vidim da su to samo extraktirani fajlovi kod instaliranja drivera...i da se neobrisu automatski..pa ih se komotno moze obrisat bez ikakvih posljedica...
istina? (ali samo ''Packages'' folder unutar AMD foldera..ne cijeli AMD)

znam ono kad se ide u ''users'' pa svoj profil,pa app data i temp...to se naranvo uvijek smije brisat sve...
a jel se smije brisat i onaj ''windows/temp'' folder..dakle direktno u windowsima? u njemu isto imam 1.5gb...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mortiis kaže...

zbog ovog konstantnog apdejtanja win10..prostor na disku se non stop drasticno smanjuje..pa sam malo istrazivao...
i nadjem folder AMD u kojem je skoro 6gb...guglao sam i vidim da su to samo extraktirani fajlovi kod instaliranja drivera...i da se neobrisu automatski..pa ih se komotno moze obrisat bez ikakvih posljedica...
istina? (ali samo ''Packages'' folder unutar AMD foldera..ne cijeli AMD)

 Thx na info, idem pogledati na PC da li je ista situacija. Npr prije par mjeseci sam gledao zašto sve manje imam prostora na disku, i pogledam League of Legends folder i više od 100GB zauzimala igra. Odmah shift+del i fresh install. Sada zauzima samo 8GB. Vjerovatno se updater sjebao nekom prilikom i svako ažuriranje je negdje spremao u nekakav svoj "temp" folder.

 

EDIT: na PC nema ništa u AMD folderima.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:24 (Najbrži).
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

mozda nemas amd-ovu graficku pa onda ni nemozes imat taj folder :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mortiis kaže...

mozda nemas amd-ovu graficku pa onda ni nemozes imat taj folder :D

 A to se na R serijama javlja?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

ja imam R7

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

I NVIDIA radi svoje backupove. C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2 Izbriši sadržaj, ali nemoj folder. 

 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
NiramX kaže...

I NVIDIA radi svoje backupove. C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2 Izbriši sadržaj, ali nemoj folder. 

 Thx, umalo puna 3GB

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

sta tocno da onda obrisem vamo kod amd? ovo packages?

ili moram jos unutra uci..pa apps ili drivers

 

 http://image.prntscr.com/image/4d0b497292c24bfe956d806e903c4567.png

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 13:52 (Mortiis).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

brisati se može (ali može i kroz održavanje diska, dovoljno je detaljno.. +stari diskcleanup nema sve nije detaljan), bolje je ručno. .tj ovako može otići i download folder i maydoc itd.. ako user ne razumije što radi.

-brisati sadržaj temp foldera, ne sam temp folder (ući, selektirati sve CTRL+A .. i hidden&sys).

kopirati u filemanager adress..+enter.

 

dva win foldera ..

%SystemRoot%\TEMP

%SystemRoot%\SoftwareDistribution\Download

jedan userov:

%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

 

od VGA ugl na C:\ kao nvidia/amd (kretenizam proizvođača). Nepotrebno, driver je u win-sys, ovo je 'rezerva'.. + 90% gamera ionako će kroz koji mjesec instalirati noviji + os update radi isto

++ btw, isključiti opciju autoupdatea-drivera ili iz OSa, besmisleno oba + ja radije ručno, jer driver se uvjek mora skinuti, instalirati.. lako ga pobrišem ako to želim dok kroz automatiku pogđate, još temp smeća..

 

-sve unutar tih foldera se može-smije brisati.

-file koji je aktivan (npr temp-zip, otvoreni dokument, browser..) se ne može pobrisati, skipati.. obrisati kasnije ili zanemariti.

 

teoretski svaka app bi trebala počitistiti za sobom (osim kod rušenja), ali u praksi ostavljaju smeće. OS to ne briše automatski, nego skuplja. Smeće.

 

+ recbin

+ postojanje swap-page-hybera.. i na kojem disku (jer se pathovi mogu promijeniti, muvnuti, kao i user folderi..).

 

+ svaka app za sebe, ili u user ili u program/app .. ima neki cache-temp.. nešto (googlati-konkretan app ako treba) kao npr browseri

+ MSO kreira temp otvorenog filea na mjestu gdje se file otvara.. npr desktop, može biti skriven (filter filemanagera, hidden-sys) .. itd. prepozna se po tildi ispred imena. Ostane ako je smrznuto, npr na stikičima treba izbjegavati otvaranje filea..

 

-to je ukratko osnovno održavanje, brisanje SMEĆA. (nepotrebnog).

 

edit: praktičnost, kreirati shortcute za te foldere.. ili tipkati/CPjati.. :) i održavanje je gotovo u par sekundi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 14:09 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ljudovi.. problemos kod win10 kod kolege. Nakon apdejta LoL-a res je komp i nestale su mu desktop ikone. Start i alatna traka su dole.. ali ne može ništa pokrenuti, zapravo pokene preko starta bilo šta ali ne dolazi taj prozor tog što je otvorio nego je dole na traci samo. 

Desni klik ne radi. 

 

Što bi moglo biti?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 17:56 (Dudu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jesi probao sfc /scannow i DISM?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Jesi probao sfc /scannow i DISM?

 Tenks prika, riješeno.. No jedan sasvim glup, al doslovno glup problem je bio tako da nema potrebe da navodim šta je bilo, jer nije nikakav softwerski problem il sl. Čisto da se ne brukam = riješeno  

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dudu kaže...
djigibao kaže...
Jesi probao sfc /scannow i DISM?

 Tenks prika, riješeno.. No jedan sasvim glup, al doslovno glup problem je bio tako da nema potrebe da navodim šta je bilo, jer nije nikakav softwerski problem il sl. Čisto da se ne brukam = riješeno  

 Proširen desktop na tv ? 

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

haha je garant  to

 

zna neko kako mogu obrisat setupe nvidia drivera  iz preuzimanja ? pokusao sam i ovako i  iz safe modea , ne moze i  uvijek ista poruka " action can`t be completed because the file is open in windows explorer " ??? wtf

jel se neko susreo sa ovim i kako je rjesio ?

googlao sam malo i navodno je to  do windowsa a ne do nv drivera , ali desava se samo sa tim datotekama , sve druge se regularno brisu .

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 18:19 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
crozoki kaže...
Dudu kaže...
djigibao kaže...
Jesi probao sfc /scannow i DISM?

 Tenks prika, riješeno.. No jedan sasvim glup, al doslovno glup problem je bio tako da nema potrebe da navodim šta je bilo, jer nije nikakav softwerski problem il sl. Čisto da se ne brukam = riješeno  

 Proširen desktop na tv ? 

 Daaaaaaj, jel si morao  ugl. Da 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nije sramota nikakva kolega, to je njihovo sranje sto se hdmi tj tv ocitava kao display 1 i prebaci ga u extended mode i monitor napravi faktički neupotrebljivim. Gadno zna biti kad ne skontas da to radi, znam ljude koji su po sedam osam puta reinst Windows upravo zbog ovoga i mislili da im je komp otišao u k
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
Nije sramota nikakva kolega, to je njihovo sranje sto se hdmi tj tv ocitava kao display 1 i prebaci ga u extended mode i monitor napravi faktički neupotrebljivim. Gadno zna biti kad ne skontas da to radi, znam ljude koji su po sedam osam puta reinst Windows upravo zbog ovoga i mislili da im je komp otišao u k

 Stari, vjeruj.. mi smo sve pokusali, najgore od svega je bilo sto je win. bio friski, stari par sati doslovno. Nije cak bilo ni restore tocke da se vrati sustav, jer smo i to htjeli ali nije islo. I safe mod sve zivo smo provjerili.. znaci, doslovno nisam znao vise sta gdje i kako. Ali, fail je zesci znaci doslo mi da se lupam petom u celo 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozz ekipa...odakle ste kupovali winse? 

Gledao sam kinguin i ima ih tamo po 25e,je li ima netko iskustava?A procedura je kao sam dobro razumi kad skinem wins i instaliram,onda aktiviram s kljucom koji dobijem na mail od ovih gdje kupim?

bf4: [G] hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Kako mogu provjeriti dal je Windows ispravan, tj. dal ima nekih oštečenih dijelova?

Imam problem, tipa kad pokrenem neku UWP aplikaciju, zvuk nekad zatrokira. Zašto? Ne bih znao.

1607 14393.693 Pro x64

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Kako mogu provjeriti dal je Windows ispravan, tj. dal ima nekih oštečenih dijelova?

Imam problem, tipa kad pokrenem neku UWP aplikaciju, zvuk nekad zatrokira. Zašto? Ne bih znao.

1607 14393.693 Pro x64

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dudu kaže...
error_666 kaže...
Nije sramota nikakva kolega, to je njihovo sranje sto se hdmi tj tv ocitava kao display 1 i prebaci ga u extended mode i monitor napravi faktički neupotrebljivim. Gadno zna biti kad ne skontas da to radi, znam ljude koji su po sedam osam puta reinst Windows upravo zbog ovoga i mislili da im je komp otišao u k

 Stari, vjeruj.. mi smo sve pokusali, najgore od svega je bilo sto je win. bio friski, stari par sati doslovno. Nije cak bilo ni restore tocke da se vrati sustav, jer smo i to htjeli ali nije islo. I safe mod sve zivo smo provjerili.. znaci, doslovno nisam znao vise sta gdje i kako. Ali, fail je zesci znaci doslo mi da se lupam petom u celo 

 vjerujem da jesi  , dobro ste i prosli. ali ima i gore , kazem ljudi su inst isto tako clean , imali situaciju kao i ti i jos sedam osam puta jer su mislili da instalacija nije dobro " legla " . zamisli to haha

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
Dudu kaže...
error_666 kaže...
Nije sramota nikakva kolega, to je njihovo sranje sto se hdmi tj tv ocitava kao display 1 i prebaci ga u extended mode i monitor napravi faktički neupotrebljivim. Gadno zna biti kad ne skontas da to radi, znam ljude koji su po sedam osam puta reinst Windows upravo zbog ovoga i mislili da im je komp otišao u k

 Stari, vjeruj.. mi smo sve pokusali, najgore od svega je bilo sto je win. bio friski, stari par sati doslovno. Nije cak bilo ni restore tocke da se vrati sustav, jer smo i to htjeli ali nije islo. I safe mod sve zivo smo provjerili.. znaci, doslovno nisam znao vise sta gdje i kako. Ali, fail je zesci znaci doslo mi da se lupam petom u celo 

 vjerujem da jesi  , dobro ste i prosli. ali ima i gore , kazem ljudi su inst isto tako clean , imali situaciju kao i ti i jos sedam osam puta jer su mislili da instalacija nije dobro " legla " . zamisli to haha

 

 Mene umori jednom kad moram win stavljati a predhodno sam neki dan stavio recimo nove, a kamo li 7,8x 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
hrka11 kaže...

Pozz ekipa...odakle ste kupovali winse? 

Gledao sam kinguin i ima ih tamo po 25e,je li ima netko iskustava?A procedura je kao sam dobro razumi kad skinem wins i instaliram,onda aktiviram s kljucom koji dobijem na mail od ovih gdje kupim?

 Ja sam kod njih uzeo 5-6 komada u zadnje vrime i svi su prošli bez problema osim jednog kojem je tribala telefonska aktivacija.

neda mi se
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Mene nervira preglednik slika, spor je .

Onaj stari na windows 7/8 mi je bio bolji. Pa sada razmišljam o zamjenskom rješenju koje bi skinuo sa neta samo je pitanje koji. 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice