Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.715.524
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
mariocroatia78 kaže...
Nisi rekao jel imas Creators update,nisam do sada imao problema na Win 10,tek nakon update... Dolby digatal sam uspio dobiti nakon instaliranja ac3 filtera,ali recimo da pustim film ili youtube i uz to igram,zvuk mogu dobiti samo ili na igri il i primjer youtube..bum se zezao s tim kasnije i probao sa tog linka pa javim...

 nakon clean instalacije windowsa 10 znaci cim je usao u windows nakon instalacije odma sam ugasio windows update i defender znaci nisam uradio nikakav update e sad ne znam na sta ti mislis i kako da vidim da li ima taj creators update posto kazem ti cim sam usao u windows nakon clean instalacije ugasio sam odma update tako da mi nije radio nikakav update to sam radio na svakom windows jer ne zelim nikakav update jer znam da kasnije uvjek ima nekih problema usporavanja racunara i sl i ja u igricama u filmovima nemam nikakvih problema koristim dolby home theater v4 i zadovoljan sam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 13:13 (gamergtx).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav! Jel se itko susreo s problemom da nakon ciste instalacije win 10, stavljanja gpu drivera i ostalih osnovnih programa te restartanja pca dode do pomaka slike, slika mi na desktopu ne odgovara, tj ide mi van okvira monitora. Koristim ovaj monitor vec dugo dugo, najveca reza mu je 1680x1050 uz grafu, staru gts 450. To mi sljaka vec 5 godina i jucer nakon stavljanja win jednostavno se sve pomaknulo. Pokusao sam mijenjati rez, brisati drivere za gpu, staviti ciste, napraviti update na najnoviju verziju, cak sam i rucno na monitoru podesavao poziciju slike sto nisam nikad trebao i opet nista. Sve sam podigao 4 puta s 2 verzije win 10, jedna je pro, druga enterprise i opet nista. Pokusavam vratiti na verziju koju sam imao prije ovoga i opet isto. Udem u neku igru, rez opet bjezi i nikako popraviti. Cak mi je kod startupa cijela slika pomaknuta u lijevu stranu, kod bootanja, logo od maticne i sve nakon toga. Ne znam kako ovo ispraviti, jel imao netko slican slucaj? Molim vas za pomoc, stavit cu slike za prikaz problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

na taskbaru mi se pri svakom resetu računala nanovo prikazuje notifikacija za input indicator, tj language bar.

uklonim ga pod "turn system icons off or on", ali nakon pnovnog paljenja računala opet se pojavi..

jel zna ko kako to trajno uklonit?

 

rješeno link

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 13:26 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Jel kom na zadnjoj verziji win 10 creative kad otvara foldere makar je na ssd pise "working on it.." toga prije nije bilo kad sam otvarao foldere pogotovo folder koji je na ssd-u ko da sporije otvara folderes ne kuzim zakaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
MrTomo122 kaže...
Pozdrav! Jel se itko susreo s problemom da nakon ciste instalacije win 10, stavljanja gpu drivera i ostalih osnovnih programa te restartanja pca dode do pomaka slike, slika mi na desktopu ne odgovara, tj ide mi van okvira monitora. Koristim ovaj monitor vec dugo dugo, najveca reza mu je 1680x1050 uz grafu, staru gts 450. To mi sljaka vec 5 godina i jucer nakon stavljanja win jednostavno se sve pomaknulo. Pokusao sam mijenjati rez, brisati drivere za gpu, staviti ciste, napraviti update na najnoviju verziju, cak sam i rucno na monitoru podesavao poziciju slike sto nisam nikad trebao i opet nista. Sve sam podigao 4 puta s 2 verzije win 10, jedna je pro, druga enterprise i opet nista. Pokusavam vratiti na verziju koju sam imao prije ovoga i opet isto. Udem u neku igru, rez opet bjezi i nikako popraviti. Cak mi je kod startupa cijela slika pomaknuta u lijevu stranu, kod bootanja, logo od maticne i sve nakon toga. Ne znam kako ovo ispraviti, jel imao netko slican slucaj? Molim vas za pomoc, stavit cu slike za prikaz problema.

 Da li su ti monitor i grafička spojeni putem VGA ili DVI konektora? Ako su putem VGA onda potraži na monitoru tipku AUTO (ili možda ima neko drugo ime) i pritisni je da ti centrira sliku. Kod DVI povezivanja nema tog problema.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dali se još nekome povećao Non-Paged pool nakon update-a na Creators ?

Meni je sad 984 MB , sumnjam na memory leak.

 

EDIT: riješeno

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 17:23 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Bilo bi dobro da napišeš kako si riješio problem jer će možda netko drugi tražiti rješenje.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

A morao sam ugasit ndu.sys u REGEDIT-u (https://bluebluewave.wordpress.com/2014/02/27/memory-leak-in-windows-8-1-with-killer-e2200-and-windows-network-data-usage-monitoring/) , nema veze sa Creators, ali svaki put kad dođe veći update za Win, to smeće se upali. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Od novog creators updatea imam problem... Kada palim PC crn ekran na oba monitora, nakon jedno 20ak sec. se ugasi HDD i nastavi bit crno. Moram ga ugasit na tipku i palit ponovno i onda je ok. WTF windows

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Valjda sam ja onda među rijetkima koji nemaju nikakve probleme nakon updejta C.U., s time još da mi je i acc korumptiran, neda mi se trenutno raditi novi.

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
skorvy kaže...

Valjda sam ja onda među rijetkima koji nemaju nikakve probleme nakon updejta C.U., s time još da mi je i acc korumptiran, neda mi se trenutno raditi novi.

 takodjer i ja, nikakvih problema nemam 

Battleog - 191silvinjo
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

imam problem sa diskom, tj neki procesi mi dovode do toga da korištenost diska bude jako visoka, pa mi računalo blokaje na trenutke

uspia sam slikati taks manager, znači ovo je tek kad sam računalo upalia, ništa nisam pokreća sam osim task managera i snipping toola

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Windows 10 - problemi

Kako ovo čudo ugasit???

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ma je*en im sve..otkad je dosa taj novi upadet mi pola igri koje su u dx9 neradi il radi losije...alan wake sam izbrisa i ponovo instalira i nece da dela....ma lud sam sada,neda mi se sad po netu trazit neku stariju verziju windowsa 10 prije ovog upadeta koja ce radit i onda sve nanovo namistat.Ma je*o im pas mater..imaju tolko zaposlenih i izbace upadet koji mi pola stavri sjebe.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 U search počni pisat contr...i kad ti izbaci control panel, samo desni klik i recimo pin to taskbar.

16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 

Desni klik na ikonu zvucnika pored sata?

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 

Desni klik na ikonu zvucnika pored sata?

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 lijevi klik na ikonu za zvuk kod sata na taskbaru da dobiješ volume slider

onda klikneš na ime uređaja iznad slidera da dobiješ mogućnost biranja uređaja na kojem će se vršit reprodukcija zvuka 

odabereš uređaj i zvuk se automatski prebacuje na taj uređaj

 

po meni lakše i efikasnije nego otvarat audio postavke da bi se samo promijenio defaultni uređaj za zvuk

osim ako ti trađi dodatno prtljanje pa da moraš baš otvarat postavke zvuka 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 Audio switcher 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Najbrži kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 Audio switcher 

 Hvala! Imao sam nešto slično prije, al sad čim manje programa, tim bolje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

idealno bi bilo kad bi postojala mogućnost mapiranja nekog prečaca, tj kombinacije tipki, za mijenjanje defaultnog uređaja za zvuk putem windowsa

to bi bilo idealno, i to bi jako volio da se jednom pojavi u nekoj od nadogradnji windowsa, ali ajde, i ovo da sa svega tri klika možeš promijenit zadani uređaj za zvuk putem ikone na taskbaru kako sam prije opisao, mi je velik pomak naprijed osobno, jer ne moraš ulazit u postavke zvuka i onda tamo prčkati i prebacivati

neki prečac za to nativno u windowsu bi bio točka na i 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni to OS sam napravi. Možda 1 od 10 puta ne uspije, nego moram ručno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Meni to OS sam napravi. Možda 1 od 10 puta ne uspije, nego moram ručno.

 pa napravi i meni isto kad uštekam ili ištekam neki audio uređaj u lap, isto kao i svima 

ali ako recimo imaš zvučnike priključene na matičnu, usb headset ili dac, moraš ručno odabrati preko čega ide zvuk, ako ti se neda ištekati slušalice ili uređaj iz usb-a i želiš imati stalno priključene na komp

 

ja recimo slušalice koristim sa fiio e10k, koji mi je zadani uređaj za zvuk, a dok idem slušat nešto preko laptopa mijenjam zadani uređaj, samo zbog toga jer mi se neda stalno to palit gasit ili izvlačit ili stavljat u usb utor

i ovo mijenjanje sa 3 klika preko volume ikone na taskbaru nije loše, dapače, jako mi se sviđa i jako često to koristim, ali da se može zadat tome neka kombinacija tipki za još lakše prebacivanje, to bi mi bilo još bolje 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
matija656 kaže...
softwaremaniac kaže...

Meni to OS sam napravi. Možda 1 od 10 puta ne uspije, nego moram ručno.

 pa napravi i meni isto kad uštekam ili ištekam neki audio uređaj u lap, isto kao i svima 

ali ako recimo imaš zvučnike priključene na matičnu, usb headset ili dac, moraš ručno odabrati preko čega ide zvuk, ako ti se neda ištekati slušalice ili uređaj iz usb-a i želiš imati stalno priključene na komp

 

ja recimo slušalice koristim sa fiio e10k, koji mi je zadani uređaj za zvuk, a dok idem slušat nešto preko laptopa mijenjam zadani uređaj, samo zbog toga jer mi se neda stalno to palit gasit ili izvlačit ili stavljat u usb utor

i ovo mijenjanje sa 3 klika preko volume ikone na taskbaru nije loše, dapače, jako mi se sviđa i jako često to koristim, ali da se može zadat tome neka kombinacija tipki za još lakše prebacivanje, to bi mi bilo još bolje 

Pa baš o tome pričam. Imam zvučnike koji su mi spojeni na Asusicu DSX i koje nikad ne vadim van i slušalice koje spajam na onboard i OS mi sam prebaci, bez da ja moram ručno odabirat koji audio source želim primarno.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Najbrži kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Poslije updatea je nestao Control Panel kad desnom tipkom kliknem na Start.

Kako sad najbrže doći do Sound postavki?

Često priključujem USB slušalice, pa ponekad trebam mjenjati koji audio izlaz je default. Prije mi je bilo najbrže - Control Panel - Sound - Default

A sad..?

 Audio switcher 

 Ovo se samo rješava jednog klika miša..znači isplati se! 

16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kako maknuti ovo govno? Nema ga u "Turn system icons on or off"

 EDIT: riješeno u task manager - startup - disable

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 19:09 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Najbrži kaže...

Kako maknuti ovo govno? Nema ga u "Turn system icons on or off

16 GB RAMa, ništa ti to ne smeta i nema potrebe to ići gasiti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Najbrži kaže...

Kako maknuti ovo govno? Nema ga u "Turn system icons on or off" EDIT: riješeno u task manager - startup - disable

Skini ovaj reg tweak (kad raspakiraš imaš jedan za maknut ikonz defendera i drugi za vratit ako ga ponovno želiš u system trayu).

https://drop.me/BKXNno

Radit će i dalje, ali neće bit vidljiv u trayu kod sata :-)

16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
crankshaft kaže...
Najbrži kaže...

Kako maknuti ovo govno? Nema ga u "Turn system icons on or off"
 EDIT: riješeno u task manager - startup - disable

Skini ovaj reg tweak (kad raspakiraš imaš jedan za maknut ikonz defendera i drugi za vratit ako ga ponovno želiš u system trayu).

https://drop.me/BKXNno

Radit će i dalje, ali neće bit vidljiv u trayu kod sata :-)

 

Nepotrebno.

A ionako je rijesio "problem".

U Win 10 CU ovo nije vise ikona "samo" od Win Defendera nego cijelokupnog skupa sigurnosnih i zdravstvenih programa vezanih za sam OS.

 

Vidi se da forumas koristi ESET i onda je Win Defender automatski onemogucen i prepustio je svoju zadacu drugom AV.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice