Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.263.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

razumijem , hvala puno na pomoci.

Uspio sam instalirati vise manje sve drivere preko driverseasy a ove vece(nvidia,intel graphics, realtec audio) sam zasebno tražio na njihovim sluzbenim stranicama

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

Ovako imam laptop na kojem nema sustava,  htio bi na njega stavit win7 ali kad hocu instalirati izbaci da trazi cd/dvd da instalira drivera nakon toga sam ubacio cd s driverima ali ti driveri samo podržavaju win8, dali ima neka shema da to izbjegnem ili nešta drugo, hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

-jednostavno, driveri su neophodni-uvijet. Koji god OS želiš, uz kompatibilnost/platformu, podešavanje potrebnih opcija u BIOSu, moraš pribaviti i drivere. Drivere proizvodi (pravi) proizvođač hardwarea/komponente (ne proizvođač laptopa, on samo sklapa sve na jednu hrpu, naravno tad je lako pronaći software-drivere/support.. to je osnova supporta).

Ako OEM-laptop proizvođač nešto ne supporta, za konkretan model, potražiš od drugog (starijeg) modela, drugog branda jer ispod haube je identično, tj ovisi o chipu-kontroleru. Taj podatak npr koji chipset-mbo ili wlan-lan... možeš pročitati u specifikacijama ili s naljepnica ili googlati ili na ćoravo.. Razlika je samo što to moraš sam (da je supportano tad bi sve blo posloženo). Zato na mediju s driverima piše i za koji OS, to ne znači da za druge OSeve nema drivera.

 

Dobar dio može obaviti sam OS, jedan dio drivera je uključen u install-OSa (starije, po samoj logici jer novije nije postojalo), dok autoupdate može povući s neta.. uz preduvijet, da možeš instalirati OS (to znači da installer mora podržavati chipset-kontroler, da bi vidio HDD.. ili podešavanje BIOSa) i da radi mreža (lan/wlan) tj da imaš taj driver jer preko interneta može ostalo. Ostalo kao zvuk je lako kasnije dodati.

chipset, npr intel.. h81 ili koji već.

postavke BIOSa kao ide-ahci + važno UEFI/legacy (time i GPT, sec.boot.. namjerno otežano za starije win, sve se gura na w10.. i namjerno je kilav support).

wlan može biti intel, realtek, bcm, atheros.. pročitaš oznaku, upišeš u google i imaš driver. Jednako je za sve komponente i 99% da postoji odgovarajući driver za željeni OS.

problem kod laptopa je često neki dodatni software (OEMov) koji kontrolira paljenje-gašenje npr wlana i BIOS.

 

s druge strane, trenutno je w10 tu kao i support, osim yogurta, ako nemaš neki konkretan razlog za bilo koji drugi OS ili predznanje za zaobilaženje ovakvih problema.. OS je sporedan, važan je support (da bi sve bilo funkcionalno) i ono što ćeš zapravo koristiti -aplikacije. Bez iskustva možeš očekivati više problema forsirajući neki OS za koji nemaš direktan support.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 14:17 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 7 - općenito

Jučer sam ubacio SSD u laptop i instalirao w7 hpx64, originalni dakle nema greške.

Kad idem u control panel čekirati za apdejtove, traži ih i traži i mislim da kad bi ga pustio da bi cijeli dan mogao tražiti.

Jel ima neko kakav prijedlog/rješenje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Zin8 kaže...

Jučer sam ubacio SSD u laptop i instalirao w7 hpx64, originalni dakle nema greške.

Kad idem u control panel čekirati za apdejtove, traži ih i traži i mislim da kad bi ga pustio da bi cijeli dan mogao tražiti.

Jel ima neko kakav prijedlog/rješenje?

 Čekaj i poslije toga još čekaj jer to traženje zna trajati satima

15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

preduvijet za updateove, sp1 + nekoliko dodatnih kbxxxx .. (negdje se spominje i ie1).

-bez tog nikad neće proći, tad nakon više sati čekanja (uz podsjetnik (nedostajuće) kbxxxx kao update agent, to MS radi namjerno, tjera korisnike na w10, kažnjava starije OSeve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 - općenito
Nek samo tjeraju,otjerat me nece sa sedmice :)
Surfao sam cijelu noc pokusavao dosta toga, instalirao manualno 2-3 ta KB apdejta i to nakon sto sam u cmd zaustavio wuauserv.
Sad je naslo neke novosti ali ne krece s downladom,stoji na 0.
Pa sam opet nekaj prckao i ugasio ga laptop i sad se na gasenju nesto instalirava.
Vidjet cemo,probat cu jos kroz dan rijesit problem pa javim.
Ako slucajno naleti neko s rjesenjem,slobodno se javi ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Zin8 kaže...
..
 Ako slucajno naleti neko s rjesenjem,slobodno se javi ;)

 -problem kod fixa je što je promjenjiv.. fix od prije mjesec ne mora biti sad, tako da moraš (ovisno što ti nedostaje od redovitih updateova, lačnano-povezano) otkrivati toplu vodu. + nikad ne znaš jesu li MS serveri za w7 update možda ugašeni i sl. ugl, kad proradi, DL krene normalno, do tad pokušavaj (prije je bilo dovoljno ostaviti dan-noć..). MS-fixit/update, update agent (nejasno oko verzije 226/256-300), zbog povezanosti s ostalim appsima kao MSO, to treba obaviti prije, kasnije s instaliranim MSO su manje šanse (nedokumnetirano pa nemo bolje rečenice), clean w7+sp+..updateovi pa tek tad ostatak softa, obrnuto ne mora nikad proći zbog lančanih uvijeta (ili MSovog maltretiranja).

 

edit: mada je bila uobičajena praksa, za w7 nikad nije izašao sp2 koji bi bio rješenje (i sad već sp3 kao kraj supporta). MS želi korisnika prisiliti na prolazak kroz MS server, clean će čekati dok postojeći koji ima redovite prethodne updateove prolazi normalno.

+ u taskmanageru se do obavljanja tog updatea (nazovimo ga MS-čekpoint), update proces uzima bahato resurse 2-4GB i barem 50% CPU. Kad prođe, sve se normalizira, do tad je PC poluupotrebljiv (noviji-s dovoljno resursa rade..).

+ korisnik treba računati na dovoljno mjesta za DL/tempove, povremeno isprazniti downfolder.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 12:48 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Zin8 kaže...

Ako slucajno naleti neko s rjesenjem,slobodno se javi ;)

  Kod par zadnjih reinstalacija sedmice meni je pomoglo ovo .

10 godina
offline
Windows 7 - općenito

Ja to ostavim preko noći a ako triba i duže i nađe on sam update bez raznoraznih fixeva pa ako imaš vrimena ostavi da traži.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Zin8 kaže...
Nek samo tjeraju,otjerat me nece sa sedmice :)
Surfao sam cijelu noc pokusavao dosta toga, instalirao manualno 2-3 ta KB apdejta i to nakon sto sam u cmd zaustavio wuauserv.
Sad je naslo neke novosti ali ne krece s downladom,stoji na 0.
Pa sam opet nekaj prckao i ugasio ga laptop i sad se na gasenju nesto instalirava.
Vidjet cemo,probat cu jos kroz dan rijesit problem pa javim.
Ako slucajno naleti neko s rjesenjem,slobodno se javi ;)

 

Navodno ovo rijesava probleme sa update na Win 7:

 

http://superuser.com/a/996072

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Windows 7 - općenito

Nakon neprospavane noći i cjelodnevne zagrebancije, u prilog mogu staviti sliku koja oduševljava.

Problem o kojem se svašta može naći na internetu,a opet nitko ti osim tebe samog nemože pomoć. Nakon mase skidanja i instaliravanja, ukidanja procesa u task manageru, prčkanja po cmd u pa i reinstalla windowsa, uspio sam nekak izgurat i updejtat svoju sedmicu.

Nekoliko onih KB apdejtova sam morao "ručno" instalirati i nakon toga je sve krenulo.

Jedino me cimnulo kad je našlo nadogradnje i počelo ih skidat i nekih 10-15 min stajalo na nuli, al reko pričekat ću i onda je samo odjednom skočilo na nekih 40-50%.

 

Nemam trenutno ni snage ni volje tražiti natrag sve linkove s kojih sam skidao, informirao se, ali ako netko naleti na ovaj problem ubuduće, nek se javi i pomoći ću

Također, hvala kolegama na savjetima!

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 21:56 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Zin8 kaže...

.. ali ako netko naleti na ovaj problem ubuduće, nek se javi i pomoći ću

..

 kad bi to bilo tako jednostavno.. MS mijenja situaciju, vidi gornji post-link na superuser... fixevi po mjesecima se razlikuju, tvoja metoda radi sad, možda za mjesec..

 

.. tak da se ne čudite, 'radilo je'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

Pozdrav svima!

Upravo sam nabavio i složio i7 6700k i 32Gb DDR4 memorije naravno s pripadajućom matičnom.

Međutim windows 7 se nekako čudno ponaša. Stalno mi izbacuje "program stopped working" od nekih instaliranih programa ili drivera od grafičke kartice. 

Neće mi učitati aero temu iako imam ultimate edition? 

Da li je potrebno da se maknem sa 7-ice i kupim Win10 ili? 

Interesantno je da ne mogu niti jednu igru pokrenuti. .... has stopped working

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
Poozz
Hitno potrebna pomoc,u pitanju je error prilikom instalacije windows 7 (0xc0000225).U pitanju je racunar bez OS-a te ne mogu instalirati OS,pokusao sam i xp,linux win 7 ugl sve isto😆 cak sam i podesavao APIC i ACPI u biosu i opet nista...
Hvala unapred 😏
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 7 - općenito
Edge4You kaže...

Jesi probao s drugim instalacijskim medijem?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
Pokusavao sam na sve moguce nacine putem USB,DVD-a ali nista
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 - općenito

Prijatelji mi ima problem,oce instalirat njemacki jezik na cijelom windowsu ali mu nikako ga ne nalazi priko auomaskog updejta,pa sam as mislija zamoliti ako ko zna dal bi mu radilo da odavde skine i instalira jezik?
http://www.froggie.sk/7lp64sp1.html

to je jedina stranica koju sam nasao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Wayto XD kaže...

Prijatelji mi ima problem,oce instalirat njemacki jezik na cijelom windowsu ali mu nikako ga ne nalazi priko auomaskog updejta,pa sam as mislija zamoliti ako ko zna dal bi mu radilo da odavde skine i instalira jezik?
http://www.froggie.sk/7lp64sp1.html

to je jedina stranica koju sam nasao 

 koju verziju windowsa ima ?

12 godina
offline
Windows 7 - općenito

Windows 7 sp1 64 bitna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Wayto XD kaže...

Windows 7 sp1 64 bitna.

 Ne to i sam sam skužio da je Win7 u pitanju, mene zanima koja je verzija (home, home premium, profesional, ultimate)

12 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

Ja mislim ultimate al nisam 100% siguran...moran pitat frenda.

Sutra ti javima pa ako možeš kako pomć bilo bi super :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 3:05 (Wayto XD).
12 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

Da ultimet je verzija.

10 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Wayto XD kaže...

Da ultimet je verzija.

 Za ultimate verziju language pack mora doći preko updatea a ako neće pogledaj da ga nije netko skrio pod hiden update.

Probaj skinut ovo http://www.bug.hr/forum/topic/windows/svi-windows-7-language-packovi/44219.aspx?page=0&jumpto=711688&sort=asc&view=flat

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 17:23 (nicky.sl).
12 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

E hvala ti ,ma nemogu nikako priko upadeta..provat cu skinut tu verziju i instalirat na laptop od frenda i nadat se da ce mu radit.

7 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

Bok,tream pomoc oko updatea za win7...problem je u tome sto trazi updatove vijecnost i ne znam kako da to popravim. Na stolnom racunalu sam imao win7 i updateovi bi bili nadeni u roku od 10ak min, a na laptopu koji ima 10 puta bolje specifikacije od kompjutera trazi godinama. 

Pomoc!!

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
Edge4You kaže...
Pokusavao sam na sve moguce nacine putem USB,DVD-a ali nista

 win 7 se ne može instalirati ako je u računalu skylake procesor (odn. mogao bi ali je procedura prekomplicirana, jer instalacija win 7 nema usb3 drivere). ovime si bezuvjetno i pravomoćno osuđen na win 10. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
ledero01 kaže...

Bok,tream pomoc oko updatea za win7...problem je u tome sto trazi updatove vijecnost i ne znam kako da to popravim. Na stolnom racunalu sam imao win7 i updateovi bi bili nadeni u roku od 10ak min, a na laptopu koji ima 10 puta bolje specifikacije od kompjutera trazi godinama. 

Pomoc!!

Hvala!

 http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-7-update-problemi/142187.aspx?page=1&jumpto=5142471&sort=asc&view=flat

16 godina
odjavljen
offline
Windows 7 - općenito

....

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 20:49 (M4X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 7 - općenito

Pozdrav svima.

Ne znam jel ovo prikladna tema, ali..

Imam jedan folder sa puno fileova, mene zanima, mogu li nekako namjestiti da pred svakog file-a u folderu piše redni broj.

ono:

"1. ime_filea

 2. ime_filea "

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice