Windows 7 se rusi

poruka: 5
|
čitano: 1.906
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se rusi

Pozdrav ekipo.. Evo imam jedan veliki problem sa windowsima-barem ja tako mislim.. Instaliram windows 7 64 bit ultimate stavim na automatic update i sve rijesim.. Komp mi normalno funkcionira dokle god ga ne ugasim i kad ga zelim ponovo pokrenut,ne zeli podici windowse. i tako svaki put..Ponekad mi se sam restartira,ponekad mi baci plavi ekran,a kad reinstaliram windowse onda sve normalno. Dali se nekome mozda nesto slicno dogadalo i kako da rijesim problem?

mmajer
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows 7 se rusi

Možda da prvo razlučiš da li zeza hardwer ili softwer...

Digni ubuntu live pa provjeri toolsima hardveraj. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 se rusi
hurhi kaže...

.. Dali se nekome mozda nesto slicno dogadalo i kako da rijesim problem?

-dali se nekome možda nešto slično... da. (ako naglasimo možda, nešto, slično) jer sve što je slično ili možda zadovoljava kriterij odgovora 'DA'. Dali je to pitanje?

-problem se uobičajeno rješava tako da ga otkriješ, uzrok i otkloniš posljedicu, ako je moguće (sve je moguće ali ne mora biti izvedivo ili isplativo).

 

postavljaš (pogrešna) pitanja bez potrebnih informacija/podataka/testova, možeš dobiti samo 'generičke' odgovore.

podaci-testovi (i znanje+alat) služe onima koji nešto znaju da (možda) otkriju uzrok, poprave..

-dali je uzrok software (bilo što od drivera, postavki, yogurta, malwarea..) ili hardware (kvar komponente). To najbrže eliminiraš bootom nekog live OSa npr linux distre ili miniPE/Hirens itd..

-ako je kvar HWa, tad jedino zamjena komponente može pomoći, ponekad neizvedivo ili neisplativo, ponekad kranje jednostavno/jeftino .. ali to tek kad se otkrije uzrok.

-ako je problem SW, tad nešto radiš pogrešno.. probaj neki clean install, origigi.. ne tkoznakakvuuberultimatedišn TPB distu, dirveri moraju biti odgovarajući, sve ostalo što instaliraš, podešeno itd.. jer soft je nepokvariv ali ne znači da nije uzrok.

-treći faktor je korisnik (sa potrebnim minimumom znanja s alatima/SW za otkrivanje i sl), ali tu nema pomoći..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 13:37 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 se rusi

Mozda ti Windows update povuce neki driver i tu nastane konflikt.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice