Windows 7 x64 ram problem

poruka: 13
|
čitano: 2.912
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 x64 ram problem

evo danas sam instalirao win7  i hvata mi samo 2gb rama a na 32bit xpu hvatao je 3.2 od 4gb koji su na ploči

 

znam da je bila tema al ne mrem je nać

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 x64 ram problem

evo sad sam malo isprobavao i skužio da mi čita samo jednu pločicu bios a kad ukopčam drugu neće se bootati

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 x64 ram problem

Probaj ih testirat, win memory test, pa javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 x64 ram problem

evo testirao sam svaku i normalno rade,samo mi je čudno što je na xpu do prije 2 dana sve radilo samo je javljo 3.2gb jer je bio x32

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 x64 ram problem

Evo ovako: 

Danas sam kupio 2 identicne plocice rama od po 2 gb i ubacio u pc na kojem je bio 32 bit windows. Ocitalo je ono standardno 3,2gb i sve je super radilo.Kada sam htio instalirati 64 bit windows nije htio pokrenuti instalaciju,jednoatavno nece pokazati onaj pocetni.meni za jezik, cekao sam sat vremena nece pokrenuti samo kao ocitava. Izvadim jedan slot i instalira 64 bit bez problema. Kada sam instalirao vratim onu jednu plocicu od 2 gb ali mi sada nece da podigne windows,jednostavno zapne na onom logo windows i samo tu stoji. Ramovi u biosu su ocitani oba i pise da ima 4 gb. Uzeo sam plocice i ubacivao ih pojedinacno u svaki slot,jedna plocica radi u svim slotovima ima ih 4 a druga nece ni u jednom samo mi crn ekran kad je ubacim. Testirao sam ram memoriju sa obje plocice u pc sa programom memtest86 preko cd boot i radio je skoro 3 sata ali pise da je sve ok i da nema gresaka. Opet napominjem na 32 bit je radilo sve ocitalo ih u biosu, a na 64 bit nece da radi sa 4gb iako su ocitani u biosu i kada izvadim taj jedan slot onda radi i na 64bit ali samo 2gb. Moze li mi neko pomoci oko ovoga bio bih neizmjerno zahvalan,cijeli dan se patim sa ovim ne znam imal sta jos da probam.Maticna ploca je Intel DQ965CO a memorija je Ddr 2 2gb pc2-5300u-555-12-e0

 

Unaprijed vam hvala.LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 x64 ram problem

podesi BIOS, mem.repamipng, NX, HT.. ili bar resetiraj i saveaj.

može memtest par minuta.. ako ne izbaci grešku i prijavi sav RAM (i prepozna chipset..) tad je OK.

install medij može biti problem + slipstreman.. origigi-untouched pravilno snimljen itd. su preduvijet.

btw, Pentium D je prestar-preslab za današnje kriterije i 64bit req. optimalniji je 32bit. Razliku od 3.2-3.5 do 4GB rješava patch ali samo ako HW podržava više od 4GB (minimum 8GB).

 

zapravo, to može biti problem-uzrok. Provjeri specifikacije, ako je max 4GB.. i provjeri verziju BIOSa, jer obično je podrška za RAM ispravljena..

ovisno o reviziji MBO i verziji BIOSa.. (kaže da je max 8GB, DDR2-800=PC26400), ako staviš brži RAM i to može biti problem.. ponekad se mora ručno podesiti RAS-CAS latencije vjerojatno na 5-5-5 ili 6-6-6 radi.. dok H/Q chipset i intelice u pravilu ne nude razne opcije (inače za overclock) za podešavanje..

 

ako neće, koristi 32bitni.. možda pametnije bez patcha +4GB (može se instalirati i deinstalirati ako je nestabilno..). Jer, 0,5GB koje možeš dobiti zapravo potrošiš na sve ostale resurse, jer 64bitni sve sys-driverskog mora tako alocirati (dvostruko u odnosu na 32bitni).

 

Ponekad moraš zamijeniti modul-DIMM za 'stariji', to je gustoća RAMa, tj sami chipovi na pločici, koliko ih je i dali su jednostrani/dvostrani.. ili prepozna samo 50% i sl. problemi. Noviji DIMMovi koji su napravljeni nakon MBO ne moraju biti podržani (ili pouzdani, stabilni), zamjena branda kao hynnx, adata, samsung .. bilo što možda popravi stvar. Kreni od verzije BIOSa (pročitaš changelog i vidiš dali može pomoći).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 14:23 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 x64 ram problem

Maticna ploca mi podrzava 8gb ram imao sam win 7 i ponudio mi nadogradnju na win 10 i imam originalni win10.kada zelim update bios kaze da sistem ne podrzava update,sad cu instalirati xp i nadograditi bios pa probati ponovo vratiti win10 64bit. I vidjeti sta ce biti,imace sam probao i u biosu stimati rucno i frekvenciju rama a i ubacivao sam i 6 6 6 i 5 5 5 ali nista nije pomagalo.

15 godina
offline
Re: Windows 7 x64 ram problem

Bios flashaš iz DOS-bios-a ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 x64 ram problem

Mozes li mi pojasniti kako bi to.islo nisam nikad radio pa ako ti nije tesko da mi napises kako ide sve to maticna je intel dq965co

 

Hvalaa :D

15 godina
offline
Re: Windows 7 x64 ram problem

flash BIOSsa, ako nešto ode krivo, uništena matična ploča..

ovisno o starosti (podržano iz BIOSa npr s USBa..) moraš imati floppy ili boot CD.. i nešto što čisti DOS može čitati formatirano u npr FAT32.. ili ako postoji winflash.

Novije MBO podržavaju direktno iz BIOSa (ne trebaš boot medij) ali mora biti nešto čitljivog kao FAT32 (NTFS ne čita).

 

sve piše u readme za svaki konkretan flash.. nije teško, kad se zna/ima boot.. ako nisi siguran bolje ne rizikovati.

 

i dalje ne pišeš dali si podesio BIOS, memory opcije, remap ili može biti nešto XP mod.. odnosi se na ograničenje do cca 3GB 32bitnog OSa. Prolistaj manual ili idi redom po BIOSu. Konkretna MBO možda nema te opcije (jer intel MBO iz tog doba ima najmanje opcija, pogotovo H/Q chipset koji je za poslovne PCje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 20:50 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 x64 ram problem

Ja sam preuzeo bios sa stranice intela nasao moju maticnu Dq965co preuzeo bios koji se flash sa usb. Instalirao program za pravljenje boot usb dos cini mi se refuse se zovw napravio sve kopirao fajl sto sam skinuo bios,promjenio u biosubda mi cita sa usb i pokrenuo je nasao sam bios ali kada kliknem da ga instalira on kaze da verzija ne odgovara mojoj i izbaci nista se ne zezne ja upalim komp i to je to.

 

A sto se tice opcija u biosu nema mi toga sto govorite,evo upload cu sliku sta sve ima i kako je podeseno ja sam mijenjao slotove ramovima ali bez uspjeha.Evo slika pa ako neko vidi da sam sta pogrijesio da mi kaze da probam ovo napraviti,da napomenem danas sam donio jos 2 gb rama u jednom slotu i on takodjer radi kada ga stavim samog ali u paru nece kao ni onaj drugi,dok pojedinacno kad su sami rade bez problema.Evo slika

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 x64 ram problem

Koliko vidim na slici, jedan modul RAM-a je uključen u DIMM 0 a drugi modul u DIMM 1. To je pogrešno. U slučaju kada u tvoju matičnu ploču treba uključiti dva modula RAM-a, i drugi modul mora biti uključen u DIMM 0 (plavi utori za RAM).

Isključi računar, isključi ga iz električne mreže, izvadi bateriju iz matične ploče, izvadi RAM, sačekaj 10 sekundi. Uključi module RAM-a u plave utore, vrati bateriju u matičnu ploču, uključi računalo pa javi rezultat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 22:35 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 x64 ram problem

Ma probao sam sve znam da trebaju ici u plave utore al mi je tada bilo kad sam slikao vratio sam sve u plave bas kao.sto ste i.napisali izvadio bateriju i ramove kao i iz el.mreze i.onda vratio sve ali.opet nece.Procitao sam negdje da treba update biosa ali jednoatavno ga nece uraditi,ova dva slota rade pojedinacno kada ih stavim bilo gdje ali zajedno nece iako su iste frekvencije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice