Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.352.438
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Evo upravo sam imao problem s mountanjem iso na 8, pa reko znam da sam prije mogao mount raditi, ali sad mi je nadošao, samo sam morao  open with explore, i onda se vratila opcija s mount, eto ako nekoga to iznenadi, recimo. 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 0:00 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Windows 8 i 8.1

Hajde budite dobri pa se vratite na temu :)

Idem pobrisati offtopic bez kartona :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
4 0 hvala 3
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Imam jedno pitanje koje sam već pitao prije nekoliko mjeseci. (neda mi ga se tražiti)

 

Pa evo opet da pitam. Kad idem u Store ne želi mi downloadti app, nego mi dođe na pending. I tako stoji. Dali netko zna u čemu je problem ili kako ga riješiti ili dali se susreo ili naišao na netu u vezi tog problema (pa mi može dati link). Unaprijed svim prijedlozima hvala :D

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

a jebga sad...kupio sam ih za video produkciju a ne za hvaljenje i nisam to ovdi naveo radi hvaljenja nego zato sto sam nezadovoljan osmicom i stvara mi bezbroj problema a za bit siguran u sistem, instalirao sam na dva win 7 i uvjerio se u to da osmica nije kompletirana...citajuci dosta po netu, vidim da mnogi imaju probleme sa raznim stvarima pa cak do obicnog update, pa mnoga uputstva napravi ovo, napravi ono...pa nisam kupio sistem koji cu ja sad rijesavati...eto to je to...sad budite pozdravljeni idem lec...

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

jel se pod fake racuna ovo ?

 

-skino sa neta DVD win 7 profi 64bit

 

- aktiviro sam org key

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Ne računa.
Bitan je key.
Optimizam je nedostatak iskustva.
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

jel se pod fake racuna ovo ?

 

-skino sa neta DVD win 7 profi 64bit

 

- aktiviro sam org key

-to je OK.

Jedino što si (vjerojatno) downloadao torrentom, tad si napravio sasvim drugačije kazneno djelo, distribucija, ali si prošao bez sankcija (za razliku od nekih slučajeva u dojčlandu). Tog se treba paziti jer je tehnološki vrlo lako dobiti uplatnicu, slično kao kamere na semaforima ili parking.. za 100% bezbrižan san, dozvoljeno je sve skidati ukoliko se koriste predviđena dopuštena sredstva. Ništa (baš ništa, ni free) se ne smije distribuirati bez dozvole vlasnika, npr DirectX. Sve to se navodi u licenci i copyrightu.

 

ali ovo je tema 8, pa back on topic. (ovo je ipak u kontekstu, vrijedi za sav soft)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 12:20 (ihush).
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Dakle imam na laptopu tj imao sam windows 8.1 oem verziju koja se srušila i ne mogu u windowse.

Kako ponovo reinstalirati iste kad nisam sa laptopom dobio nikakav ključ windowsa.Radi se o tosibinom modelu

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Za sve koji zele znati vise...

 

New update

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kill Frenzy kaže...

Dakle imam na laptopu tj imao sam windows 8.1 oem verziju koja se srušila i ne mogu u windowse.

Kako ponovo reinstalirati iste kad nisam sa laptopom dobio nikakav ključ windowsa.Radi se o tosibinom modelu

Onda sigurno (vjerojatno?) imaš Recovery particiju i na njoj instalaciju. E sad ,kak pokrenuti reinstalaciju ,to je druga priča.

Trebaš Recovery Drive (može se napraviti samo USB!!) ,a ako ga nisi napravil dok je sistem bil zdrav ,morat ćeš naći neki drugi Toshiba laptop i na njemu napraviti Recovery Drive.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 12:55 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Stolni pc mi je win 8.1.

E sad iskreno nemam pojma sta trebam napravit. Može li možda pomož cd win 8.1(original koji koristim za stolni pc).

 

Nisam napravio recovery drive

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 11:57 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kill Frenzy kaže...

Stolni pc mi je win 8.1.

E sad iskreno nemam pojma sta trebam napravit. Može li možda pomož cd win 8.1(original koji koristim za stolni pc).

 

Nisam napravio recovery drive

Na PC-u možeš napraviti Recovery Drive ,ali ,pošto on sigurno nema Toshiba OEM Recovery particiju on će ti napraviti samo usb sa 250 mb na sebi ,od kojeg nećeš imati puno koristi.

 

Svejedno ,možeš probat ,pa bootat laptop sa tim Recovery Driveom - možda uspiješ pokrenuti repair Windowsa.

I pošto imaš 'problem' ,preseli se u odgovarajuću temu za to.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 15:06 (kizo2703).
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Srednji kaže...

Za sve koji zele znati vise...

 

New update

Mislim da skoro svi znaju sve što je donio novi update. ;)

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
@Kill

Ako si kupio laptop sa 8-micom, znaci da je jos pod garancijom i lijepo ga odnesi na servis da ga oni srede!!!
Takodjer, Toshiba jos ima i "No mather what"garanciju pa i zbog toga bi takodjer trebali bes problema ga srediti.
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Da li više ne postoji stvaranje sigurnosne kopije u Win 8.1 i da se ona snimi na DVD?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Amazon637 kaže...

Da li više ne postoji stvaranje sigurnosne kopije u Win 8.1 i da se ona snimi na DVD?

Postoji ,pod File History u Control Panelu

  ili na direktnom linku C:\Windows\System32\sdclt.exe.

 

Ali ,više ne postoji mogućnost izrade dnevnih ili tjednih backup kopija kao u Sedmici.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 20:11 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Zato imamo programe poput npr. "AOMEI Backupper"

 

"Choose the drive or partition to back up, the destination drive, and a click later Backupper will be creating an image for you. The program has plenty of power, though, if you need it. There are options to encrypt or compress your backups. You can create incremental or differential backups for extra speed. You're able to restore individual files and folders, or the entire image, and there are even disk and partition cloning tools.

What you can't do, unfortunately, is schedule backups - they must be run manually. But otherwise AOMEI Backupper is an excellent tool, packed with features yet also easy to use."

 

{#}

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kill Frenzy kaže...

Dakle imam na laptopu tj imao sam windows 8.1 oem verziju koja se srušila i ne mogu u windowse.

Kako ponovo reinstalirati iste kad nisam sa laptopom dobio nikakav ključ windowsa.Radi se o tosibinom modelu

 - key je u UEFIju, recovery particija na disku, kod prvog paljenja ti se (uz hrpu smeća) nudila registracija na toshibu i izrada seta DVD medija (recimo 4xkom).. za ostalo RTFM.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Šta je RTFM?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...

Šta je RTFM?

 

Read the Fucking Manual {#}
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ahaaa {#}

 

ili...  "GIYF" {#}

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 20:50 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...

Zato imamo programe poput npr. "AOMEI Backupper"

 

Naravno ,i još nekoliko desetaka sličnih programa.

 

Sprema li ih u .vhd ili .vhdx format , koji se može otvoriti u na bilo kojim Windowsima (od Windows Server 2008 nadalje) ,recimo na nekom drugom PC-u ,bez potrebe za instalacijom ''AOMEI-ja'' i na tom drugom PC-u?

ihush kaže...

 - key je u UEFIju, recovery particija na disku, kod prvog paljenja ti se (uz hrpu smeća) nudila registracija na toshibu i izrada seta DVD medija (recimo 4xkom).. za ostalo RTFM.

Eh ,ali .... onda nebi bilo interesantno .... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 20:54 (kizo2703).
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

Vecina oem-a ima i hardwersku tipku za direktni ulaz u opcije oporavka...  F4  i sl... 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
Kill Frenzy kaže...

Dakle imam na laptopu tj imao sam windows 8.1 oem verziju koja se srušila i ne mogu u windowse.

Kako ponovo reinstalirati iste kad nisam sa laptopom dobio nikakav ključ windowsa.Radi se o tosibinom modelu

 - key je u UEFIju, recovery particija na disku, kod prvog paljenja ti se (uz hrpu smeća) nudila registracija na toshibu i izrada seta DVD medija (recimo 4xkom).. za ostalo RTFM.

Biosu?

Gledao i nemogu nikako naci

Stranice su trenutno nedostupne.
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

@kill frenzy

 

Win key si mogao vidjeti iz windowsa, dok su bili ispravni. Vjerojatno i tvoj laptop ima brzi hardwerski put u opcije oporavka, nadji na netu prema točnom modelu. Ili na bilo kojem win racunalu napravi cd-usb recovery tools pa probaj doci do recovery particije, osim ako ju nisi pobriso pokušajima instalacije tj da nisi disk formatiro....

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Sprema u  ".ADI " format ( Active Disk Image ).

 

FileInfo.com

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Nikako ne kužim čemu instaliranja alata koji radi isti posao kao onaj koji već imamo s windowsima...File History odlično obavlja svoj posao, a image particije odradim kad me volja (nisam od onih koji svakih 5 dana reinstaliraju OS, pa image obnavljam samo pri nekoj većoj promjeni ili instalaciji). Nekad sam imao Acronis, dosta funkcionalan, ali i bugovit program i potrošio sam prilično vremena uninstalirajući ga, jer uninstall nije uklonio pola onoga što je posrao po registry-ju!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
bunkermax kaže...

 

@kill frenzy

 

Win key si mogao vidjeti iz windowsa, dok su bili ispravni. Vjerojatno i tvoj laptop ima brzi hardwerski put u opcije oporavka, nadji na netu prema točnom modelu. Ili na bilo kojem win racunalu napravi cd-usb recovery tools pa probaj doci do recovery particije, osim ako ju nisi pobriso pokušajima instalacije tj da nisi disk formatiro....

probat cu sada na svom stolnom koje je isto 8.1

Stranice su trenutno nedostupne.
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

@kill frenzy

 

Ako od te stolne osmice imaš instalacijski dvd-usb, možeš onda i time. Kada dodje do ekrana za instalaciju, odma na početku, klikom dolje lijevo udjes u opcije oporavka.... Ali naipouzdanije bi bilo da na netu ili uputama nadjes kojom tipkom se pokrece recovery opcija.. Moze biti i kombinacija tipki... Ali ako si pokusajima instalacija formatirao disk onda ćeš od proizvodjaca tj njihovog zastupnika morati nažicati oem image.. Možeš si i prije svega nekim live linuxom, alatom gparted, pogledati kaj ti je sve trenutno na disku tj kakve i kolike particije... Nemoj gpartedom nista mjenjati,,,,gpt,mbr,ntfs,fat32......samo pogledaj situaciju a windowsi bu popravljali...

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

laptop nije moj ali mislim da nije nista brisano.pokusat cu i sad s

instalacijskim dvdom.hvala

 

u boot meniu ima hdd recovery ali mi ga nece pokrenuti

 

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 10:18 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice