Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.352.247
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

 probao opet isto

Da li si nešto mijenjao (instalirao, brisao, podešavao) prije je problem nastupio?

ps. ovakve stvari se ne događaju same od sebe.

 nisam nista radio. jedino sto sam mjenjao kuciste, ali promjene je radio par dana i onda ovo. tako da nisam nista instaliravao ili slicno. cudi me da se i od deamon tools.-a smaknuo CD/DVD

 

EDIT ; dok se mi tu raspravljamo pojavio se CD/DVD i kod ocitavaca i kod deamtoolsa. eto cuda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 16:38 (siick_bubble_gumm).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

-deinstaliraj DT (nepotrebno smeće).

 preporucujes neki drugi ? :)

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...
ihush kaže...

-deinstaliraj DT (nepotrebno smeće).

 preporucujes neki drugi ? :)

-sam OS mounta ISO, ImDisk je OK itd. DT je smeće (ako baš mora imaš free light verziju, +proizvođači igara znaju čemu služi, uvjek možeš očekivati probleme).

-to si mogao provjeriti prije nego si ga (nepotrebno) stavio na OS.

+ mogućnost da je DVD odlučio crknuti, kabel, nešto treće.. i da je sve nepotrebno.. ali čemu DT? Zar samo zato jer 'svi ga imaju'?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
siick_bubble_gumm kaže...
ihush kaže...

-deinstaliraj DT (nepotrebno smeće).

 preporucujes neki drugi ? :)

-sam OS mounta ISO, ImDisk je OK itd. DT je smeće (ako baš mora imaš free light verziju, +proizvođači igara znaju čemu služi, uvjek možeš očekivati probleme).

-to si mogao provjeriti prije nego si ga (nepotrebno) stavio na OS.

+ mogućnost da je DVD odlučio crknuti, kabel, nešto treće.. i da je sve nepotrebno.. ali čemu DT? Zar samo zato jer 'svi ga imaju'?

 pa nisam znao da mogu preko OS-evog programa instalriati igre ili sto vec. 

a sto se tice DT oduvjek sam ga imao, odkad sam imao prvi komp uvjek on on i samo on. ali jednom prilikom sam koristion CD clone ili tako nesto ? neka ovca naslikana. xD

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...
..

 pa nisam znao da mogu preko OS-evog programa instalriati igre ili sto vec. 

a sto se tice DT oduvjek sam ga imao, odkad sam imao prvi komp uvjek on on i samo on. ali jednom prilikom sam koristion CD clone ili tako nesto ? neka ovca naslikana. xD

- preko OSovog programa? mountanje je mountanje, soft za emulaciju je sporedan, radi-ne radi (i podržava ili ne razne formate uz standardni ISO..).

- ne znati nije bed, ali nije ni opravdanje. Postoji internet i banalno goolganje bilo čega, npr free ISO mount će ti izbaciti barem 5 najpopularnijih appsa. (da tamo je i Clone=Ovca.. btw, Clone je poznat po mogućnosti kopiranja.. nekad bio, danas nepotreban ''za ovce'').

 

-znam, uvjek je isti razlog, imao si oduvijek ili imaju ga svi.. PC-OS i software, sve se mijenja, dali si refleksno instalirao neki driver npr zvučne od prije 10 godina ili printera kojeg ne koristiš? Software se mijenja, stalno prema novijim verzijama.. a korištenje crackanih (uz to što DT često uzrokuje probleme) je nepotreban rizik/problem. Sve je OK kad postoji bilo koji razlog. Bez razloga je ''ovčarski''.. (neću reći glupo, jer bi to bilo uredljivo.. cilj je objasniti, ne vrijeđati). -razmišljajte malo ljudi. Imat ćete manje (nepotrebnih) problema, jer barem 1% je uzrok upravo ovakav. (baciti pogled na teme s problemima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ljudi, ovo nema veze sa windowsom ali nisam htio vaditi temu iz groba samo radi ove sitnice. 

 

Recite mi ako bi ja imao externi hardisk 4tb, trenutno preko 1tb podataka na njemu,  a u kompu dakle 2x po 1tb hardiska, i jedan ssd.

 

Mogu li ja spojiti ta dva hdd u kompu da budu kao 1 i sluzili bi za backup ovog od 4tb barem dok je unutar 2tb podataka ??? Čisto da imam sigurnosnu kopiju ali moram napomenuti da bi spojio ta dva jer mi se neda imati na oba razbacano podatke. 

Može li se to ??? 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Markić7 kaže...

 

Mogu li ja spojiti ta dva hdd u kompu da budu kao 1 i sluzili bi za backup ovog od 4tb barem dok je unutar 2tb podataka ??? Čisto da imam sigurnosnu kopiju ali moram napomenuti da bi spojio ta dva jer mi se neda imati na oba razbacano podatke. 

Može li se to ??? 

 

 RAID?

 

Ali, RAID nije preporučljivo raditi za backup, osim RAID-a 1 - backup je ipak bolje imati na jednom (ili dva potpuno odvojena) fizičkom disku.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 18:53 (kizo2703).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

U Win 8.1 muči me što kad se želim prebaciti iz neke aplikacije na desktop pritiskom na win tipku, uvijek me baci na Metro sučelje.Da li se to može kako promijeniti?

Win+D mi je iritantno i ne radi kako spada.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Win + D ne radi kako spada?

 

Pa probaj onda sa Win + M.

My name is Legion... For we are many!
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Koja je razlika između:

 

Microsoft Windows 8.1, 64bit, Croatian 1pk,DSP,OEI DVD,WN7-00622

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=13866

 

i

 

Microsoft Windows 8.1 32-bit/64-bit Hrvatski, Retail, WN7-00918

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=37_317&products_id=16284

 

Se na ovom drugom može aktivirati i 32 i 64 bitna verzija ( po izboru ) ili što?

 

Kontam da se retail može prebacit ali ovaj 32-bit/64-bit dio mi nije jasan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Znači da su obadvije verzije na DVDu.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav ljudi!!

 

Trebao bih pomoć oko skidanja windows 8. Inače, kupio sam prije dvije godine Asus laptop sa licenciranim winowsima 8, OEM verzijom, al nisam dobio key i instalacijski dvd, a kako mi se W8 nije sviđala vratio sam se na W7. Sad bih se htio vratiti na W8 zbog besplatne nadogradnje na W10 godinu dana, al sam formatirao cijeli disk kad sam se vraćao na W7 i tako izbrisao recovery particiju, neznanje i neupućenost Što se tiče key-a, njega sam pomoću PRODUKEY-a izvukao iz biosa al sad bih trebao skinuti od nekud čistu, normalnu, untouched verziju windows 8 al ne znam gdje da ju nađem da ne bio pokupio nešto nepoželjno, a znam da tu nije moguće javno stavljati linkove za skidanje win-a pa ako bi mi mogao netko pomoći i poslati link u pp da skinem legalnu kopiju kako sam vec naveo.

 

Hvala unaprijed svima na pomoći

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tunazg kaže...

Pozdrav ljudi!!

 

Trebao bih pomoć oko skidanja windows 8. Inače, kupio sam prije dvije godine Asus laptop sa licenciranim winowsima 8, OEM verzijom, al nisam dobio key i instalacijski dvd, a kako mi se W8 nije sviđala vratio sam se na W7. Sad bih se htio vratiti na W8 zbog besplatne nadogradnje na W10 godinu dana, al sam formatirao cijeli disk kad sam se vraćao na W7 i tako izbrisao recovery particiju, neznanje i neupućenost Što se tiče key-a, njega sam pomoću PRODUKEY-a izvukao iz biosa al sad bih trebao skinuti od nekud čistu, normalnu, untouched verziju windows 8 al ne znam gdje da ju nađem da ne bio pokupio nešto nepoželjno, a znam da tu nije moguće javno stavljati linkove za skidanje win-a pa ako bi mi mogao netko pomoći i poslati link u pp da skinem legalnu kopiju kako sam vec naveo.

 

Hvala unaprijed svima na pomoći

 Skini odavde Upgrade Assistant, pokreni, neka ti skine ISO i odaberi da ga zaprži na DVD ili stavi na USB.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 11:37 (WackyZG).
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tunazg kaže...

Pozdrav ljudi!!

 

Trebao bih pomoć oko skidanja windows 8. Inače, kupio sam prije dvije godine Asus laptop sa licenciranim winowsima 8, OEM verzijom, al nisam dobio key i instalacijski dvd, a kako mi se W8 nije sviđala vratio sam se na W7. Sad bih se htio vratiti na W8 zbog besplatne nadogradnje na W10 godinu dana, al sam formatirao cijeli disk kad sam se vraćao na W7 i tako izbrisao recovery particiju, neznanje i neupućenost Što se tiče key-a, njega sam pomoću PRODUKEY-a izvukao iz biosa al sad bih trebao skinuti od nekud čistu, normalnu, untouched verziju windows 8 al ne znam gdje da ju nađem da ne bio pokupio nešto nepoželjno, a znam da tu nije moguće javno stavljati linkove za skidanje win-a pa ako bi mi mogao netko pomoći i poslati link u pp da skinem legalnu kopiju kako sam vec naveo.

 

Hvala unaprijed svima na pomoći

 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
tunazg kaže...

Pozdrav ljudi!!

 

Trebao bih pomoć oko skidanja windows 8. Inače, kupio sam prije dvije godine Asus laptop sa licenciranim winowsima 8, OEM verzijom, al nisam dobio key i instalacijski dvd, a kako mi se W8 nije sviđala vratio sam se na W7. Sad bih se htio vratiti na W8 zbog besplatne nadogradnje na W10 godinu dana, al sam formatirao cijeli disk kad sam se vraćao na W7 i tako izbrisao recovery particiju, neznanje i neupućenost Što se tiče key-a, njega sam pomoću PRODUKEY-a izvukao iz biosa al sad bih trebao skinuti od nekud čistu, normalnu, untouched verziju windows 8 al ne znam gdje da ju nađem da ne bio pokupio nešto nepoželjno, a znam da tu nije moguće javno stavljati linkove za skidanje win-a pa ako bi mi mogao netko pomoći i poslati link u pp da skinem legalnu kopiju kako sam vec naveo.

 

Hvala unaprijed svima na pomoći

 

...pa i win 7 ce dobit free upgrade na win 10

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

on je izgleda instalirao pirat verziju w7 a dobio je original w8 uz laptop...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
roby27 kaže...

on je izgleda instalirao pirat verziju w7 a dobio je original w8 uz laptop...

 da, roby je u pravu, w8 je došla na laptopu kao OEM, a ova trenutna na w7 na laptopu nije znate već šta...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...

 

...pa i win 7 ce dobit free upgrade na win 10

 S opaskom da po navedenom, kolega očito nije radio downgrade po ''službenoj'' metodi, niti tako aktiviral Sedmicu.

(jer inače, downgrade ne briše Repair particiju)

 

Pa bi ipak bilo bolje da istalira Osmicu. Jedino nisam siguran hoće li OEM key aktivirati retail verziju Osmice kakva se dobije korištenjem Media Creation Tool-a.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...

 

...pa i win 7 ce dobit free upgrade na win 10

 S opaskom da po navedenom, kolega očito nije radio downgrade po ''službenoj'' metodi, niti tako aktiviral Sedmicu.

(jer inače, downgrade ne briše Repair particiju)

 

Pa bi ipak bilo bolje da istalira Osmicu. Jedino nisam siguran hoće li OEM key aktivirati retail verziju Osmice kakva se dobije korištenjem Media Creation Tool-a.

 Iz mog iskustva, baš s Asus laptopom i izvlačenjem ključa, prošlo je sve bez problema. Naravno, moguće je da sam samo imao sreću...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...

 

...pa i win 7 ce dobit free upgrade na win 10

 S opaskom da po navedenom, kolega očito nije radio downgrade po ''službenoj'' metodi, niti tako aktiviral Sedmicu.

(jer inače, downgrade ne briše Repair particiju)

 

Pa bi ipak bilo bolje da istalira Osmicu. Jedino nisam siguran hoće li OEM key aktivirati retail verziju Osmice kakva se dobije korištenjem Media Creation Tool-a.

Pokušat ću napraviti kao mi je rekao WackyZG, pomoću Upgrade assistant-a, a ako ne bude  išlo onda sa ovim Media Creation Tool....

12 godina
online
Windows 8 i 8.1

Na D: disku sam imao dosta sheranih foldera, prvo na Win 7, pa na 8, pa na 8.1.

 

Svaki put prilikom instalacije novog OS-a imam problema s tim direktorijima. Ponekad imam problema s permissionsima, ponekad ne želi ponovo sherati, ponekad im uopće ne mogu pristupiti, pa moram raditi Take ownership....

 

Ima koji način da SVE direktorije vratim na default, kao da je direktorij (i svi poddirektoriji i fajlovi) tek napravljen?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Na kinguin je windows 8.1 professional OEM key 24,84 eura. Jel tko kupovat to od njih? Jel se isplati to kupiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Pozz, imam neki problem s Windowsom, naime već mi više od sat vremena neki pozadinski proces jede CPU. Proces se zove "Glavno računalo servisa: lokalni sustav(ograničen mrežom) (10)". Jede nekih ~30% CPUa i oko 230 MB RAMa, resetirao sam komp i opet mi se to upalilo, ne znam zašto. Imam Skype, OneDrive i Gameing Evoled upaljen(u pozadini) i ovako Chrome. Isto tako mi LEDica za HHD blinka, i tako već nekih sat vremena. Do ćega je to* Hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Windows 8 i 8.1

kako mogu postaviti da mi po defaultu bude Hrvatski jezik (slika 2.) za pisanje dijakritičkih znakova, odnosno za pisanje na našem jeziku?
Za sada svaki puta kada uključim računalo moram mjenjati iz Engleskog (slika 1.) na Hrvatski......

Slika 1. Slika 1.
Slika 2. Slika 2.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...

kako mogu postaviti da mi po defaultu bude Hrvatski jezik (slika 2.) za pisanje dijakritičkih znakova, odnosno za pisanje na našem jeziku?
Za sada svaki puta kada uključim računalo moram mjenjati iz Engleskog (slika 1.) na Hrvatski......

 Otiđi u Control Panelu na Region and languages, te postavi HR (Croatian layout) da bude glavni, pa sa OK spremi. Ako ti i dalje bude stvaralo probleme, izbriši English US (Croatian layout), spremi sa OK, vrati se, dodaj ga (ako imaš potrebu za njim) i onda će ti HR biti glavni.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dejo6 kaže...

Na kinguin je windows 8.1 professional OEM key 24,84 eura. Jel tko kupovat to od njih? Jel se isplati to kupiti?

OEM ključevi ne smiju biti u slobodnoj prodaji, oni idu (po MSu) isključivo uz nove konfiguracije. Kupovinom toga, riskiraš da taj key završi na blacklisti. Druga stvar što naši trgovci to prodaju kao obični retail jer nitko ne provjerava ali ovo... Ja na tvom mjestu ne bi.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sum_of_all_fears kaže...
dejo6 kaže...

Na kinguin je windows 8.1 professional OEM key 24,84 eura. Jel tko kupovat to od njih? Jel se isplati to kupiti?

OEM ključevi ne smiju biti u slobodnoj prodaji, oni idu (po MSu) isključivo uz nove konfiguracije. Kupovinom toga, riskiraš da taj key završi na blacklisti. Druga stvar što naši trgovci to prodaju kao obični retail jer nitko ne provjerava ali ovo... Ja na tvom mjestu ne bi.

 -da i ne..

Stara pravila, OEM nije za maloprodaju.. ali sad je, već par godina.. čitaj system builder eulicu. glupost al OK.

... dodatak, po eulici može biti kupljen odvojeno od PCja unutar 30 dana (a to je blentarija na kvadrat, u upitniku kažeš 'jučer sam kupio..' ne kažeš prije 31 dan..

.. roba je roba, nije nelegalna. Soft pak nije obična roba, soft je samo ograničena licenca, sad vrijedi sutra možda.. a ako ne radi, kome se žaliti?

-kupnja bilo gdje van provjerenih kanala je problem. Može raditi, može se blacklistati...

-previše je +20$ za probu.. jer MS prodaje 20-40$ kad poželi, a moguće za koji dan.

 

da, dva 'normalna' OEMa, proizvođača uređaja = predinstaliran, ugl se više ne dobija medij, trgovački, kutija s keyom a može i medijem.. pravno, čak i kupljen kod mr.Piratića jednako vrijedi, osim formulacije 'ako je znao ili mogao znati' (kupac mora reći, 'nisam!'). A stvar institucija je da spriječe trgovce na crno, jednako na placu ili internetu. No kad to MS obavi kroz balck scr,.. tad se svi čude.

-zadnjih dana svi pokušavaju pribaviti neki genuine.. zbog free win10. Koji neobičan razlog, KISS na godišnjem..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Pozz, imam neki problem s Windowsom, naime već mi više od sat vremena neki pozadinski proces jede CPU. Proces se zove "Glavno računalo servisa: lokalni sustav(ograničen mrežom) (10)". Jede nekih ~30% CPUa i oko 230 MB RAMa, resetirao sam komp i opet mi se to upalilo, ne znam zašto. Imam Skype, OneDrive i Gameing Evoled upaljen(u pozadini) i ovako Chrome. Isto tako mi LEDica za HHD blinka, i tako već nekih sat vremena. Do ćega je to* Hvala :)

 

Netko? Smirilo se bilo i evo sad opet se to pojavilo.

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Netko? Smirilo se bilo i evo sad opet se to pojavilo.

 

Prati zauzeće diskovnog prostora....

Nemogu tvrditi što bi to bilo, ali ovih dana kreće download windowsa 10 u pozadini, pa je to možda jedna od mogućnosti....

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Ne bi reko da je do toga, ne vjerujem da download može toliko CPUa jest. A vidim da mi net ne vuče toliko(u task manageru), piše 0/0 kB/s

Ovih dana ću preći na Windows 10, mislim da sam neki virus pokupio.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice