Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 451.469
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
cshadow kaže...

Ja stavio na India region i nema nikakvih updateova, mob je id dalje na stable 8.1.2. Osim što mi se kod prebacivanja na India instalira par aplikacija. Mob je uredno ranije updatean preko OTA s početne 8.0.2 verzije do 8.1.2 nekoliko puta.

 Ja sam bio na global stable 8.1.2 i također mi se instaliralo par aplikacija nakon prebacivanja na indiju, ali updater je prikazivao da je moguća nadogradnja na 8.1.4...sa Hrvatskom pod region nije bilo ničeg.

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Kad instaliram novu aplikaciju i trebam dat dopustenje za npr lokaciju ili neki drugi pristup nece mi primit dodir na dopusti sve dok ne odem u postavke, ostala dopustenja i ogranicim svim aplikacijama dopustenje za skocne prozore, retardirano mi je to radit svaki put ispocetka pa onda vracat sve kako je bilo, jel postoji kakav nacin da se to izbjegne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Imam famozni bug waiting for wifi... jel netok ima iskustva s time? što god sam probao ne rješava ga, nemrem instalirati nove aplikacije s trgovine play,

 

EU ROM 7.3.16

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Možda glupo pitanje, al po SS vidim da mijenjate fontove u miui. Pa moje pitanje, kako? :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

@crazy_luđak

postavke - instalirane aplikacije- trg. play- deinstaliraj ažuriranja

 

@pajaro19

ili temom ili root + ifont

 

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 17:48 (MASVA).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
MASVA, svaka ti dala za play
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
MASVA kaže...

@crazy_luđak

postavke - instalirane aplikacije- trg. play- deinstaliraj ažuriranja

 

@pajaro19

ili temom ili root + ifont

 

 

Samo privremeni fix, dok se Play trgovina ne ažurira sama u pozadini. Imaš kakve info di je problem? I hoće uskoro bit sređen?

16 godina
offline
Xiaomi Mi5

je privremen fix ali druge nam nema

nije problem u ROM-u nego google i android 7.x

rade na otklanjanju problema

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Na zadnjem global dev 7.4.6 i dalje je prisutan problem. Valjd će to riješiti skoro.

BF Nick: Xtreme_Switch
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Je, i dalje problem...još ljepši problem je što mi je taj update srušio m-zaba aplikaciju. FC svaki put kad otvorim...prije radila normalno.

 

Uf...da bar stock Android nije toliko ružan i dosadan, odmah bih skočio na LineageOS.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tako je kolega, ne radi mzaba. Na sreću sam jučer napravio backup.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Zasad radi taj fix čak i ako se play service automatski ažurira... napravio sam to više puta

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pa stavi si ressurrection remix, više opcija nego lineage a možeš i teme stavljat tako da će izgledat dobro i bit brz no jedini problem je kamera app, kad bi bar mogli stock miui kameru flashat na takve romove to bi bila savršena kombinacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
MASVA kaže...

je privremen fix ali druge nam nema

nije problem u ROM-u nego google i android 7.x

rade na otklanjanju problema

 

Fishy s obzirom da su changelogu danas napisali da su Mi5, Mi Max, Mi Note 4x affected i da su prepoznali problem i da rade na rješenju. Ergo, ili svi Xiaomići imaju taj problem ili samo ovi ''prepoznati'', a ako je do google i Andoid 7.x zaš onda i drugi OEMi nemaju taj problem. I drugo što mi pada na pamet je da kad odeš na Mi5 u Play Market pa svajpaš udesno za meni - settings pa pogledaš dolje Device certification piše da je Uncertified, što bi bilo kao da nije suglasan sa Google napucima, a Xiaomi se kune da radi sa Googlem. Kažem, neš mi tu smrdi, a očito da nisam jedini koji to miriši, gledajući na forumu...

 

Bonus je šta su povukli Global Stable 8.2 i vratili na 8.1.4. kao zadnji 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pozz.. Dosao danas stroj, maloprije azurirao na Global Stable 8.1.4.0 , no ja nigdje nemam hrvatski jezik? Ili to ova verzija nema? Jos uvijek se navikavam na MIUI, i takodjer imam problem, znaci na speedtestu mi pokazuje normalnu brzinu, no kad skidam nesto s trg playa jednostavno smanji brzinu na 300kb otprilike.. krene skidat 2mb po sekundi prvih par sekundi ( ni toliko ) i odmah spusti na 200-300 kb .. ne znam zasto?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Upravo se updejtalo na 8.2.2.0 i odradio ažuriranje 4 aplikacije bez problema.. verzija trg.play 7.6.0.8 dakle nisam morao deinstalirati ažuriranje trg.playa.

Koliko će držati videjet ćemo

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
njofra13 kaže...
Ivan_cno kaže...

Narucio sam mi5 32gb crni sa giztop-a za 300$ nadam se da bude ok. :D

 Ajde javi kako je prošlo kroz carinu ... Jer i ja sam u potrazi za crnim mi5 ...

 

Fobos531 kaže...
Ivan_cno kaže...

Narucio sam mi5 32gb crni sa giztop-a za 300$ nadam se da bude ok. :D

 također

 

quotaj me kad ćeš imat odgovor

 

 

Ekipa podignuo sam mob kupljen sa Giztop-a. Izašao me kod plaćanja 319,98 (oko 19$ shiping i no tax). Ali su kinezi očito slali direktno iz Singapura ili odakle već u Hrvatsku te je završio na carini gdje su mi lupili PDV. Tražili su me potvrdu o vrijednosti pošiljke koju su poslali na adresu. Poslao sam im PDF izvod od internet transakcije te PDF od naruđbe mobitela gdje je vidljiv Tracking Number i iznos u dolarima na mail.

 

Mobitel: 2.263,62kn (s time da su obračunali niži iznos jer je dolar pao kod ocarinjenja 2.194,81)

PDV: 548,00kn

Davanja Pošti zbog obrade paketa i dokaza: 37,50

Otprema Poziva: 12.90

Uplata na žiro račun: 10.04

 

Ukupno 2.872,06 kn plaćeno za mobač. S tim da ću tražiti refund od Giztopa za PDV.

 

Mob je naručen 27.3, preuzeo ga 8.4.

 

Imao je Hrvatski jezik za odabir, stavio sam sliku O telefonu da vidite koji je rom ja se u to ne razumijem:)

 

Nadam se da sam nekome pomogao.

 

Pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 9:26 (Ivan_cno).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Instalirao Aptoide umjesto Google play store-a i radi.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nije mi jasno kad nije tolika razlika u cijeni, cemu riskirat sa giztopom i ne naručiti sa honorbuya. Al dobro, to sam samo ja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

1) Ako uzimam preko honorbuya i uzmem za dostavu dhl/kina, to pretpostavljam carini, dok eu ne ??

 

2) Dali tko ima kakvih problema s touchom, jer se mislim opet naraučivat ?

Prošli sam uzeo sa grossoshopa i radilo se o 32gb modelu.

Imao sam nekakvih problema s touchom, kao da se znao tu i tamo pogubit, a s obzirom na google, nisam jedini.

Sad se mislim uzet 64gb sa honorbuya.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
zabranjeniples kaže...

1) Ako uzimam preko honorbuya i uzmem za dostavu dhl/kina, to pretpostavljam carini, dok eu ne ??

 

2) Dali tko ima kakvih problema s touchom, jer se mislim opet naraučivat ?

Prošli sam uzeo sa grossoshopa i radilo se o 32gb modelu.

Imao sam nekakvih problema s touchom, kao da se znao tu i tamo pogubit, a s obzirom na google, nisam jedini.

Sad se mislim uzet 64gb sa honorbuya.

 Ja imam 32gb model i nikakvih problema sa touchom. Radi savršeno mob.

Uzeo ga sa Honorbuy-a, došao za 1 dan. Nikakvih probelma sa carinom.

 

Samo gledaj da je sa EU skladišta i to je to.

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
pajaro19 kaže...
Nije mi jasno kad nije tolika razlika u cijeni, cemu riskirat sa giztopom i ne naručiti sa honorbuya. Al dobro, to sam samo ja.

 Uzeo sam samo zato jer su imali crnog. Ali opet plus sva davanja jeftinije nego kod nas. A za pdv vjerujem da cu se naplatiti.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Izasao update koji rješava bug sa playstoreom. Došao mi OTA maloprije.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
pajaro19 kaže...
Izasao update koji rješava bug sa playstoreom. Došao mi OTA maloprije.

 Na kojem si ti romu? Na global dev nema niš...

BF Nick: Xtreme_Switch
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Global stable. Sad 8.2.2.0.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
pajaro19 kaže...
Izasao update koji rješava bug sa playstoreom. Došao mi OTA maloprije.

 Ja trenutno taj bug riješavam tako da obrisem cache i deinstaliram azuriranje playstore-a. Hvala

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ne trebaš brisat cash.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

MI4C, MI4S, MI5, MI5C, MIMAX, MIMAXPro, Note4X REUPLOADED with fixed Google Play Wi-Fi issue
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Gogo222 kaže...

MI4C, MI4S, MI5, MI5C, MIMAX, MIMAXPro, Note4X REUPLOADED with fixed Google Play Wi-Fi issue

 Sta treba skinuti?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Eu rom
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice