Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 456.404
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4x

Kupio sam 2 komada za nećake preko honorbuy-a, otključan bootloader, Stable ROM. Dakle htio sam instalitati eu multi ROM, instalirao sam Developer ROM i iza toga htio instalrati TWRP ali nikako da to napravim, sve sam pokušao ali nikako. instalirao sam sve moguće drivere na win7, uključio debuging mode, preko fastboota idem instalirati TWRP, kao prođe sve u redu, piše da je instalirano ali kada idem na Power + volume up, nema TWRP-a. Poludio sam cijeli dan.

 

Može koji savjet, please???

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Evo da se javim malo kakva je situacija.
Testiram mobitel sa 2 kartice u njemu.
Kartica 1 HT,preferirana mreza maknuta sa LTE na 3G,zvuk napokon kakav treba biti cist i prirodan.
Kartica 2 Bonbon,u postavkama je vec predefinirano da radi samo 2G/3G ,zvuk isto cist i bez ikakvih problema.
Ukljucena opcija VoLTE.
Uglavnom,od kada sam prebacio sa preferirane mreze 4G na 3G situacija se drasticno popravila i problema vise nema za sada.
E sad,da li to uopce tako treba biti ili je greska hardvera/softvera?
Da li ici u reklamaciju?
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4x

fidelio29 

kad flešaš twrp, probaj upisati

fastboot boot xxxx.img-naziv tog twrp-a kojeg si flešao  da bootaš u njega

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 10:09 (MASVA).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4x
MASVA kaže...

fidelio29 

kad flešaš twrp, probaj upisati

fastboot boot xxxx.img-naziv tog twrp-a kojeg si flešao  da bootaš u njega

 Pokušao sam i to ali ne ide, piše booting... FAILED (remote: dtb not found)

 

Kad normalno flašam: fastboot flash recovery recovery.img

 

Piše da je sve ok:

 

sending 'recovery' 25678 KB)

OKAY (0.754s)

writing 'recovery'...

OKAY (0.360s)

finished. total time: 1.105s

 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

koju verziju TWRP-a pokušavaš flešati?

 

otključao si bootloader pa stavio dev ROM

da ti nije zaključan opet?

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 17:53 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Trenutno Twrp 3.1.0-0 redmi 4x

 

Pokusao sam i neke druge, opet ništa

 

Bootloader je bio otključan i još je uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 17:59 (fidelio29).
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4
MIUI HR TRANSLATOR
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

USPJELO... unbeliveble.... što je naj gore došao sam jednom do ovog istog linka kojeg si mi poslao ali nisam skinuo ovaj TWRP, aiiiiiii

 

Hvala puno MASVA!!!

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

ALI nece da se reboota u system kao što vidim da se mnogima dogodilo na forumu, a komedije... ponovno se vratih u TWRP, pokušat ću instalirati EU ROM, pa cemo vidjeti...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Aleluja... uspjelo, EU ROM je tu! Umorih se od ovoga!!!

 

Thanks

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jel postoji garancija za Xiaomi i gdje se ostvaruje? Kolega hoće kupiti sa Honorbuy ali nije siguran jel ima garanciju i gdje je servis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pitanje,

 

htio bih kupiti Redmi Note 4 3/64 s Gearbest. Međutim, verzije koje nalazim nemaju podržan Njemački niti Hrvatski jezik - kako i na koji način mogu dobiti i ta dva jezika (prednost Njemački)? Vjerojatno kroz neki drugi ROM, ali stvarno nisam upoznat s ROMovima za Xiaomi...

 

Radi se o ovom uređaju:

Redmi Note 4 3/64

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Prijatelju jučer stigao sa Honorbuy redmi note 4 global version 4/64, SD 625, telefon je strava. Sad je na akciji za 209.99$ i imaš još i kod za popust od 5$ PPLWARE. Kupio sam usput silikonsku masku i kaljeno staklo za nekih 7$ ukupno tako da me sve zajedno sa dostavom koštalo 247$ ili 1700kn. Kupio u ponedjeljak i jučer stiglo DHLom. Mobitel je full metal kućište iako nije 4x verzija (neko je rekao da kod 4 je kućište plastično u gornjem i donjem dijelu). Podržava sve LTE frekvencije u mom gradu tako da 4g mreža od HT-a uredno funkcionira (jedan prijatelj ima Mi 5 kojem ne radi 4g tu kod nas, a dalje u drugim mjestima mu radi). Ima sve google aplikacije out of box i hrvatski jezik.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi

Super su mi Xiaomi mobiteli ali mene bi bilo strah uzeti mob bez garancije kod nas... što ako ti se pokvari, kome ga salješ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 14:24 (Patraca55).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dobar dan, imam ovu neku sjebanu verziju roma koju sam dobio uz mobitel, htio bih sad flashati Rom pa me zanima koju je najbolhe staviti, jezik mi je nebitan. Bitno mi je da mi stiže sms i viber poruke i ostale notifikacije.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

eee daj mi samo reci koji Rom tocno imas, jer ja ima Global Rom 8.1.6.0 i nema hrvatski jezik -.-

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel netko kupio kaljeno staklo da štima za MTK verziju i gdje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ako ciljaš na to da nije odignuto na rubovima - AFAIK nije nitko. Najbolje se sad ipak čini kupiti skupo Nillkinovo 9H+ PRO.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

@bpodnar Mozes napisati koje si kupio kaljeno staklo i maskicu? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 12:23 (spotpala).
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
bpodnar kaže...
Mobitel je full metal kućište iako nije 4x verzija (neko je rekao da kod 4 je kućište plastično u gornjem i donjem dijelu).

Daj sliku gornje (tamo gdje je konektor za slušalice) i donje strane (gdje je USB port). Također, što ti piše pod Settings > About > Model Number?

 

Malo sam istražio i izgleda da je Note 4 sa SnapDragonom fizički identičan ili u najmanju ruku bliži Note 4X nego običnim Note 4 (s MediaTekovim SoC-om). Naime, Note 4 s MTK s gornje strane ima IR port na sredini, a s donje strane lijevo i desno od microUSB porta ima dva minijaturna zvjezdasta šarafića, dočim Note 4 SD i Note 4X IR port s gornje strane imaju pomaknut u stranu i s donje strane nemaju šarafiće oko USB porta.

 

Ovo su najočitije razlike. Ima ih još - recimo prednja kamera i neki senzor s prednje strane, oko zvučnika, jače su razmaknuti kod MTK verzije nego kod 4X (a brijem onda i SD verzije). Čini mi se i da je kod 4X stražnja kamera pomaknuta malo prema gore.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
filltrax kaže...

eee daj mi samo reci koji Rom tocno imas, jer ja ima Global Rom 8.1.6.0 i nema hrvatski jezik -.-

 stavio sam sad Miui global 8.2.1.0 mbfmidl

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Beelzeboss kaže...

Jel netko kupio kaljeno staklo da štima za MTK verziju i gdje?

 

 

 Nakon nilkina i nekoliko drugih ovo je jedino koje je ostalo

https://www.aliexpress.com/item/0-26mm-Full-Screen-Protection-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-Redmi-Pro-Screen-Protector/32727014775.html?spm=2114.13010608.0.0.AB3toC

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 20:20 (brmbo).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Malo sam tražio po mi forumu i koliko vidim global DEV rom ima hrvatski jezik, a global stable nema?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Nema paypal placanja,jebat ga...

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

UPDATE: na global stable 8.2.5.0 dodan hrvatski, note 4 SD

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...
 

Malo sam istražio i izgleda da je Note 4 sa SnapDragonom fizički identičan Note 4X

 Došao mi jučer i da, identičan je.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Restarta mi se note 4x sam od sebe na official romu 8.2.5.0.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
steelman kaže...

Restarta mi se note 4x sam od sebe na official romu 8.2.5.0.

Provjeri možeš li nadograditi na 8.2.7.0 - vidim i na YouTubeu da ljudi imaju problema s 8.2.5.0, te da već postoji i 8.2.5.0, ali ne znam mora li se ručno instalirati ili već može i preko Updatera.

 

EDIT:

I tak, ja se raspitujem za SnapDragon verziju jer bi poznanih kupio mobitel pa sam mu nju htio preporučiti, jer traži hrvacki izbornik. I sad se ispostavlja da je zadnji ROM, koji navodno donosi hrvatski jezik - problematičan. I onda mu nemam što preporučiti. I čist za bezveze idem pogledati koje jezike nudi meni na MTK verziji i... Bome ima hrvatski! Mislio sam da nema - brijem da je hrvatski jezik onda došao sa zadnjom (8.2.1.0 Stable) ili predzadnjom verzijom ROM-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 13:55 (mbaksa).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Gledam da kupim Redmi Note 4 pa me zanimaju iskustva?
Ovo mi prvi put da kupujem mobitel, a da nije na pretplatu preko operatera, pa me zanima da li sve normalno funkcijonira jer znam da neki mobiteli se trebaju "prčkat" da prorade na našim mrežama, konkretno imam namjeru uzeti Bon-Bon.

Čitao sam malo po internetu i vidim da se neki žale da "treće" aplikacije malo zezaju, tipa WhatsApp i Viber, konkretno meni je WhatsApp jedna od bitnijih aplikacija, pa me zanima je li to istina?

Osim toga, brzina uredaja, na recenzijama izgleda odlicno, ali ipak vi koji dulje koristite, kakav je? Nemam namjeru igrati igrice na njemu bas, nije mi bitna kamera, samo mi bitno da dobro "tece" sve, jer koristim mobitel uglavnom za surfanje i gledanje youtube videa.

Znam da postoji više verzija, koliko sam shvatio ova koju ja gledam je "Global verzija" s snapdragonom, al stavio sam dolje screenshot točno mobitela jer ne razumijem se najbolje.

I unaprijed hvala na odgovoru!

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 22:58 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ficosime kaže...

Čitao sam malo po internetu i vidim da se neki žale da "treće" aplikacije malo zezaju, tipa WhatsApp i Viber, konkretno meni je WhatsApp jedna od bitnijih aplikacija, pa me zanima je li to istina?

 Xiaomi je poznat po trajanju baterije, a to na žalost radi gašenjem nekih pozadinskih procesa.

Ali, samo glavne programe staviš da stalno radi i riješen problem:

http://mob.hr/vodic-kako-natjerati-xiaomi-da-prikazuje-push-obavijesti-miui-8/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice