Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 777.066
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jedno glupo pitanje, dali teme usporavaju uredaj?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Iako je ma maxigeek avail date 20/7 meni došao danas mail da je poslan i tracking broj. Još toji da nisu zaprimili, ali me hvata paranoja da je neki povrat ili neš...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...

Iako je ma maxigeek avail date 20/7 meni došao danas mail da je poslan i tracking broj. Još toji da nisu zaprimili, ali me hvata paranoja da je neki povrat ili neš...

 

A Možda su ih dobili ranije ipak, a nisu ažurirali stranicu. A vjerojatno imaju nekakav customer support pa pitaj ako te muči. Al sumnjam da bisamo tako poslali korišten mobitel, nemoj odmah crne misli.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jel ima tko danas problema s mrežom? U zagrebu stalno gubim signal, 4g nemoguće uhvatiti. Na bonbonu sam, dosad je sve funkcioniralo bez problema, nisam nikakve postavke mijenjao.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sve će biti dobro. Možda je bio zadnji primjerak pa nakon neuspješnog plaćanja sistem misli da je out of stock. Budemo vidjeli kad gls pokupi paket. Baš me zanima koliko im treba.

Koja stakla valjaju? Nilikin?
Možda prvo naručim iz Kine neko smeće samo da vidim koliko mi je ekran ravan.. ne podnosim kad se uzdigne na rubovima.... Rađe budem bez :)
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zašto mi se kod gledanja videa s weba kad okrenem mobitel vodoravno u lijevom dijelu ekrana pojavi reklama ili dio neke druge web stranice? Na prijašnjim mobitelims to nije bio dlučaj.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Danas mi stiglo preko ota 9.5.17.0, dali da updateam?
Citam po netu da netko ima problema sa baterijom, a nekima da je bolja od 9.5.13.0 koju ja sad koristim, i navodno da je kamera bolja, sto mislite?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Danas mi stiglo preko ota 9.5.17.0, dali da updateam?
Citam po netu da netko ima problema sa baterijom, a nekima da je bolja od 9.5.13.0 koju ja sad koristim, i navodno da je kamera bolja, sto mislite?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Alfa_R

Choetech tempered glass na aliexpressu je navodno dobro. Da nema matrice i cijelo se lijepi. Naručio neki dan pa ću vidjeti. Što misliš pod ravnim ekranom? Imam neko za 1 dolar s alija s obojanim rubovima i ništa se nigdje ne diže staklo. Ove koje imaju obojani rub zrak "otiđe" ispod njega pa se ne vidi. Ako ideš na neko koje ide po cijelom ekranu ,a da je prozirno onda se vidi zrak i trebalo bi ga dopunjavati s nekom tekućinom. Nillkin ima prozirno koje ne ide preko cijelog ekrana i ima i obojano.

Tu je još i neko Bonaier koje se preporučuje (alix,10 dolara). 

 

tomislav10

Da li se te reklame događaju u mi video aplikaciji ili nekoj sistemskoj?

Ako da popratiti ovo.

 

Gravityri

Evo ja sad par dana imam 9.5.17. i ok je baterija. Mislio sam da sam se možda zaletio s updateom pa sam malo pratio onu tragediju od foruma miui i koliko vidim kad se stavljaju teme onda se nekima ruše aplikacije sistemske. U našoj regiji ni nema tema niti ih ne koristim pa mi se se valjda zato nije događalo. Za kameru iskreno ne znam da li vidim razliku.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pod ravnim ekranom /staklom mislim da je staklo kompletno ravno do dijela gdje ide zaobljeni rub. Na par mobitela sam vidio da u cosku bude i do 1 cm bude odljepljeno jer nije ravno. I to nije do kaljenoga stakla jer više različitih bude isto. Jednostavno se odlijepi od tog dijela i bude 1cm2 mjehur.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koliko znam nilkin ima temperirana stakla sa 2.5 d, tj lagano zaobljeni na kraju, citao sam da ljudi nemaju problema stim.
Btw napravio sam update za sada sve dobro :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Alfa_R

Choetech tempered glass na aliexpressu je navodno dobro. Da nema matrice i cijelo se lijepi. Naručio neki dan pa ću vidjeti. Što misliš pod ravnim ekranom? Imam neko za 1 dolar s alija s obojanim rubovima i ništa se nigdje ne diže staklo. Ove koje imaju obojani rub zrak "otiđe" ispod njega pa se ne vidi. Ako ideš na neko koje ide po cijelom ekranu ,a da je prozirno onda se vidi zrak i trebalo bi ga dopunjavati s nekom tekućinom. Nillkin ima prozirno koje ne ide preko cijelog ekrana i ima i obojano.

Tu je još i neko Bonaier koje se preporučuje (alix,10 dolara). 

 

tomislav10

Da li se te reklame događaju u mi video aplikaciji ili nekoj sistemskoj?

Ako da popratiti ovo.

 

Gravityri

Evo ja sad par dana imam 9.5.17. i ok je baterija. Mislio sam da sam se možda zaletio s updateom pa sam malo pratio onu tragediju od foruma miui i koliko vidim kad se stavljaju teme onda se nekima ruše aplikacije sistemske. U našoj regiji ni nema tema niti ih ne koristim pa mi se se valjda zato nije događalo. Za kameru iskreno ne znam da li vidim razliku.

 ja imam staklo sa kojim sam prezadovoljan , već sam pisao o njemu, mislim da su i neki naručili po mojoj preporuci :)  inače sad je nevezano uz naš model ali želio bi to napisati.

Naručio sam za prijateljicu staklo tj za redmi note 4  doslo nekih 2 dolara i po prvi put se susreo tako lošim staklom. Naručio dva i jedan mi se ostetio pri dostavi jer nije bilo dovoljno zašticeno no kada sam malo bolje gledao i vidim da je kvaliteta nikakva. Recimo dosadad sam imao stakla koje bi prilikom loma i dalje ostala u komadu kao da ih drži folija koja je unutar njih i oni su ujedno podrobljeni u sitne komadiće dok ovo koje sam dobio je popucalo tako da sam dobio više komadića odvojenop i kada probam jedan prelomiti prstima to se tako lagano lomi da se ne isplati stavljati onaj cijeli jer već slutim da nebude dugo na mobu jer će ga samo lagani pad moba slomiti.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

 

 

tomislav10

Da li se te reklame događaju u mi video aplikaciji ili nekoj sistemskoj?

Ako da popratiti ovo.

 

 

 Pa kad s weba pustim video, ne znam u kojoj je to aplikaciji. Ne događa se to uvijek, ali kad te reklame krenu ne staju ...

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ono što sam stavio u tom postu isključiti sve. Onda još instalirati blokadu ; https://blokada.org/#download

Staviti u blokadi "start on boot" i "keep alive" na uključeno. "Notifications" ugasiti. Ne micati aplikaciju iz memorije.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zanima me postoji li Xposed framework za orginal MIUI rom za Note 5 ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel ima itko problema sa FPS dropom kod snimanja po noći? već drugi put kada sam snimao navečer šteka video...

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li netko ima problema s aplikacijom radio? Spojim slušalice a mob kaže da nisu spojene a radio radi, znači slušalice su spojene i glume antenu! Ali muziku pušta preko zvučnika! Ištekam i ponovno uštekam slušalice i onda su uštekane!? Kontakti su čisti. Slušalice normalno rade na drugom mobu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zelenbic kaže...

Jel ima itko problema sa FPS dropom kod snimanja po noći? već drugi put kada sam snimao navečer šteka video...

 

nije valjda da jos nisu rijesili taj problem koji se vuce odavno, nevezano za taj model

 

probaj OpenCamera app skinuti i sa njom probati da snimis.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ljudi, jel' ima tko qcn backup file od ovog mobitela tj. od M1803E7SG modela?

Naime, ja imam Kinesku verziju uređaja tj. model MEE7S, a htio bih je pretvoriti u Globalnu tj. model M1803E7SG, a ovaj file mi treba za to (naravno, moram promijeniti IMEI-e u svoje, to nije problem)

U svakom slučaju, hvala unaprijed svima!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Probaj tu pitati ako na xda ništa nema. https://t.me/whyredofficial

 

Inače vraćanje s 8.7.5 na starije verzije je zbrickalo telefon do nepopravljivog ljudima pa oprezno.Tko zna kakve zaštite možda za IMEI ima. 

 

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/warning-update-to-recent-miui-builds-t3814895

 

7 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Indestructible kaže...
zelenbic kaže...

Jel ima itko problema sa FPS dropom kod snimanja po noći? već drugi put kada sam snimao navečer šteka video...

 

nije valjda da jos nisu rijesili taj problem koji se vuce odavno, nevezano za taj model

 

probaj OpenCamera app skinuti i sa njom probati da snimis.

 Nije to nikakav bug, po noći mobitel diže ISO pa je slika zrnata, a produljuje se vrijeme ekspozicije, i onda ti mobitel samo prikazuje frameove kak su uhvaćeni (vi to zovete FPS drop).

Sasvim normalno.

Pa profići kad slikaju slike po mraku s DSLR-om koriste stativ i stave ekspoziciju na par sekundi i smanje ISO pa čekaju.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Probaj tu pitati ako na xda ništa nema. https://t.me/whyredofficial

 

Inače vraćanje s 8.7.5 na starije verzije je zbrickalo telefon do nepopravljivog ljudima pa oprezno.Tko zna kakve zaštite možda za IMEI ima. 

 

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/warning-update-to-recent-miui-builds-t3814895

 

Ma ne, nije ti to to!

 

Nismo se baš razumijeli, očigledno!

 

Dakle, to nema veze s ROM-om, to je proprietary Qualcomm datoteka, koja UVIJEK ostaje u telefonu i koja u biti "definira" onaj "najniži" hardware sloj mobitela.

 

To se NE MIJENJA s flashanjem novog ROM-a. Također, u nju su pored ostaloga, upisane i default IMEI vrijednosti!

 

Ona također definira i koji imaš model uređaja!

 

Inače, backup dotične se može napraviti s QPST-om.

 

Evo, na slici imaš primjer u qpst vieweru jedne takove datoteke od Redmi_Note_5_Pro_MEI7S_Whyred.qcn

 

Na drugoj slici imaš, sa ovoga linka, podbrobno koji je koji uređaj!

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 11:11 (Jehonan).
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Samo kažem da oprezno da nebi bilo problema. Sve ja kužim.

 

Iskreno napravio bih ti ,ali mi je nezgodno ako ne uspiješ promijeniti IMEI. I da li se opće može samo tako promijeniti? Nije to MTK.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Može li se youtube aplikacija uvjerit da radi u pozadini? Htio bi slušati glazbu a sa drugim aplikacijama nisam zadovoljan.
Nest da bi youtube aplikaciju uvjerilo da je uvjek otvorena dok gledamo nesto drugo ili je zaključan zaslon
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
Može li se youtube aplikacija uvjerit da radi u pozadini? Htio bi slušati glazbu a sa drugim aplikacijama nisam zadovoljan.
Nest da bi youtube aplikaciju uvjerilo da je uvjek otvorena dok gledamo nesto drugo ili je zaključan zaslon

 Si probao newpipe s fdroid storea? Mislim da je dosta dobro napravljen i fluidniji od obične youtube aplikacije.

 

Nemaš baš nekih opcija osim aplikacija koje nisu youtube. Nekad se dao xposed staviti i onda bi ti taj jedan modul fakeo kao da imaš youtube red i to je radilo vrlo dobro ,ali ne vjerujem da modul više postoji. 

Evo ima jedan ,ali trebaš xposed i točnu verziju aplikacije youtube; 

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/module-youtube-background-playback-v2-0-t3656133

 

Youtube red se zove premium sad mi se čini ,ali ne isplati se pare na to trošiti po meni. Isprobaj sve third party aplikacije dok ne nađeš koja ti odgovara. Najbezbolnije rješenje.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Došao mob i za sada sam extra zadovoljan.
Malo me boje nakon amoleda ubijaju, no naviknuti ću se.
Root mi fali užasno.

Ali nakon ovog note mi izgleda kao igračka. Meniji, ogromna slova... Kao da sam debil.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

 Si probao newpipe s fdroid storea? Mislim da je dosta dobro napravljen i fluidniji od obične youtube aplikacije.

NewPipe je vrhunski app

Super radi, malo mjesta zauzima, a zamijeni čak 2 aplikacije (YT i soundcloud)

Preporučam svakome!!!

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da, odličan app.
Ja si stavio bromite umijesto chroma da maknem šugave reklame. Za razliku od adaway-a na s note 4, ovo je maknulo i reklame sa ovog foruma 😋
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 10:49 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kaj se adblockera tiče, po mom mišljeju najbolji je Minmin guard (nedavno updateana verzija)

https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-minminguard-v1-7-0-cancelled-t2597332

(treba xposed za njega, tak da nije za svakoga)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koji xposed ide na Redmi Note 5?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice