Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

poruka: 39
|
čitano: 35.203
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk".
15 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

The New Age of Hiring: AI Is Changing the Game for Job Seekers

https://www.cnet.com/tech/features/the-new-age-of-hiring-ai-is-changing-the-game-for-job-seekers/

 

 

BTW, ovaj TechRadar je billo gušt za gledati i slušati. Tajana je live verzija ChatGPTa za "brojeve".

 

 

 

 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

4 puta manje u prosjeku hr firme zarađuju po čovjeku nego prosjek u svijetu. Ništa čudno kad je većina firmi agencije. Niska inovativnost, velika izloženost stranim tržištima i visoka osjetljivost na krize.

Hrvatski IT je neinovativan i dosadan uz možda par iznimki.

Nadglednik dina
Moj PC  
24 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Evo obećajem da ću pustiti suzu ako im snize plaće. Jer i bogati plaču.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Entry Point kaže...

4 puta manje u prosjeku hr firme zarađuju po čovjeku nego prosjek u svijetu. Ništa čudno kad je većina firmi agencije. Niska inovativnost, velika izloženost stranim tržištima i visoka osjetljivost na krize.

Hrvatski IT je neinovativan i dosadan uz možda par iznimki.

 Prosjek u Europi, ne svijetu 

 

 

 

10 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Zanimljiva i informativna emisija.

Lajkić!!

 

 

Ko ti je konkurencija?? Co. preko puta ulice ili cijeli svijet?

Za davanja prema državi (kralju, popu, vlastelinu...), Del Boy je lijepo jednom rekao nešt o tome.

Nikada bolje vrijeme za kompjuteraše. Samo ljubavi treba. Okay, i žrtve, al najbolja definicija ljubavi je žrtva.

 

 

Tajana je kraljica IT. Ima dosta vrlo dobre informacije.

 

Nego, gdje je stari voditelj?

Gdje je drPetric??

 

Nema krize. Samo se bogato oženite.

 

dzg
Moj PC  
1 21 hvala 0
5 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Nista ne raste u beskonacnost na ovom svijetu osim americkog duga

 
22 0 hvala 1
16 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Senior + ChatGPT-4 je jako dobra kombinacija. Neke firme su to vec prihvatile, ostale malo kasne...

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Hrvatski IT? Što je to? Nazvat Johna u Ameriku da mu najmiš čovjeka koji je u ITu kojem dok ti dereš marže i glumiš IT gurua? Kako nama Nepalci nose burger tako Hrvati Johnu tipkaju kod i kada John treba smanjit troškove jer mu jer tako rekao John CEO, onda je kriza u hrvatskom ITu.

 

Burek s mesom
 
19 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Moguće ću promašiti poantu, ali imam i ja svoja 2 centa za ispričati u svezi IT branše i Hrvatske! 

Uzeo sam do sada dva iPad gadgeta u Hrvatskoj, uz kombinaciju domaćeg lokal patriota, i normalno u jednom trenutku hajdemo reći požalio! 

Prvo sam uzeo iPad Air pa kada sam ga razmišljao zamijeniti, baš se je pojavila akcija zamjena gadgeta, odnosno smanjenje kao cijene! 

Nakon što sam očistio isti od povijesti pregleda u Safari pregledniku, nakon što sam deinstalirao sve aplikacije koje nisu baš ono esencijalne, nakon što sam očistio od svog ID računa, lik me je blago rečeno popljuvao kao koliko mi kod njih gadget vrijedi, a isprovjeravao ga je negdje iza zatvorenih vrata što je u meni malo pobudilo sumnju, razmišljao sam kako ću i što ubuduće uzimati u našoj lijepoj! 

 

Od onda uzimam u DE jer su minimalno 15% jeftiniji a i uvjerenja sam da globalno u DE uzimam kvalitetniju robu, čak je i zajednički frend za neke bitno manje novce uzeo motor koji je koštao ga znatno manje a u startu je došao sa dosta opreme na sebi više!  

 

Poanta poante, dok se ekipa opusti od plana bogaćenja preko noći i početka poštivanja kupca koji mu kruh svagdašnji omogućuje, do daljnjeg kidam na sjever! 

ATJ Lučko
Moj PC  
4 5 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

AJBT dodaj i priču kako te je na moru neki kelner zajebao za gemišt pa ti izbio još koji ojro iz geldtašne, isto je relevantna za temu kao i ovo šta si napisao.

Moj PC  
32 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama

 

@Zauzet nadimak

 

Čovjek je i napisao da će možda promašiti poantu. Al, i nije baš.

Daj samo pogledaj kvalitetu SW koja se koristi u državnim i javnim službama.

 

Ne sada u smislu pljuvanja po svemu kao što ekipa voli na prvu, nego u contextu smislenosti tog SW kao koncetpa. Sa strukovne strane.

Ima loši developera, ima loših kompanija koje rade loši SW. I to je činjenica.

 

Samo je problem kada je nešt loše i to plaćeno državnim novcem, tj. para svih nas.

dzg
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
jozobozo kaže...
 

BTW, ovaj TechRadar je billo gušt za gledati i slušati. Tajana je live verzija ChatGPTa za "brojeve".

 

 

 

Nije mi baš ni taj techRadar ni izrečeno.

Moja su iskustva potpuno suprotna - teško se nađu ljudi i firme i dalje traže.

ATJLučko kaže...

Moguće ću promašiti poantu, ali imam i ja svoja 2 centa za ispričati u svezi IT branše i Hrvatske! 

Uzeo sam do sada dva iPad gadgeta u Hrvatskoj, uz kombinaciju domaćeg lokal patriota, i normalno u jednom trenutku hajdemo reći požalio!

To ima veze kao i Konzum s proizvodnjom toalet papira.

PzKpfw kaže...

 


Čovjek je i napisao da će možda promašiti poantu. Al, i nije baš.

Daj samo pogledaj kvalitetu SW koja se koristi u državnim i javnim službama.

Tu je više stvar politike nego struke.

13 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Zauzet nadimak kaže...

AJBT dodaj i priču kako te je na moru neki kelner zajebao za gemišt pa ti izbio još koji ojro iz geldtašne, isto je relevantna za temu kao i ovo šta si napisao.

Apropos konobara i novčanika, imam primjer, samo takav

Ženeva ožujak 2019 godine main event&reason dolaska ”Geneve Auto Show” (trenutno posljednji koji se je održao, do vjerojatno iduće godine), jedan običan posjet jednoj ”običnoj” pizzerii. Pizza je bila ekstra fenomenomenalna cijene 25CHF a tiramisu razvaljuju-E ukusan 10CHF! Poanta je da danas u Hrvatskoj imamo pizze blizu 30€urića, kvalitetom uopće a i samih sastojaka top klasa, ali tiramisu sa margarinom za nekih 3€ura, koma odvratno. 

Ponekad za visoku cijenu, čitaj plaću, moraš imati, moći ponuditi Visoki standard uslugama i znanjem, a vi se očigledno kolega ne slažete da se u svim sferama života moraju ispoštivati neki određeni postulati, ili oni nisu relevantni u svakom businessu ?!?! 

Old Iggy kaže...
jozobozo kaže...
 

BTW, ovaj TechRadar je billo gušt za gledati i slušati. Tajana je live verzija ChatGPTa za "brojeve".

 

 

 

Nije mi baš ni taj techRadar ni izrečeno.

Moja su iskustva potpuno suprotna - teško se nađu ljudi i firme i dalje traže.

ATJLučko kaže...

Moguće ću promašiti poantu, ali imam i ja svoja 2 centa za ispričati u svezi IT branše i Hrvatske! 

Uzeo sam do sada dva iPad gadgeta u Hrvatskoj, uz kombinaciju domaćeg lokal patriota, i normalno u jednom trenutku hajdemo reći požalio!

To ima veze kao i Konzum s proizvodnjom toalet papira.

PzKpfw kaže...

 


Čovjek je i napisao da će možda promašiti poantu. Al, i nije baš.

Daj samo pogledaj kvalitetu SW koja se koristi u državnim i javnim službama.

Tu je više stvar politike nego struke.

Ako KONZUM nije direktno povezan sa proizvodnjom, indirektno je, jer ga prodaje, a prije svega reklamira, zar ne?! A koja ono branša stvara reklame, pomoću kojih alata, softwarea, vjerojatno sa onim štapićem sa okom na kraju kada klinci puhaju balončiće, po vama najvjerojatnije!


Kažete politike, u redu, ako nije problem daj napišite gdje ste i gdje trenutno radite, u ITu ili politici ili negdje drugdje, lijepo molim?!

 

Ustvari, uopće nije bitno jeli to KONZUM, neki dealer IT gadgeta i prateće opreme ili politician, developer koji razvija neku aplikaciju ili software, stvar je u tome koliko je tko kao pojedinac kompetentan, stručan u svojoj branši, zainteresiran za usvajanje novih spoznaja i normi ponašanja!

 

Jedna crtica iz života. Radio sam na prijelazu tisućljeća u Zagrebu u PUZu, i bio u poziciji raditi na velikim slučajevima, pa sam tako bio službeno u kontaktu i sa direktorom Hrvatske Lutrije, gdje sam uočio da su im IT resursi bili jedan OGROMAN BUĆKURIŠ! Kada sam spomenuo direktoru i upitao može li HL sponzorirati PUZ sa informatičkom opremom, direktor je odgovorio da problema uopće nema, ionako će kao velika firma na još veću količinu dobiti još bolju maržu! U odgovoru nadređenih (neću ga namjerno precizirati) dobio sam negativa odgovor, nisu pristali na prijedlog. E tu se slažem da je uvelike stvar politike, ali bitno je ipak prepoznati kontekst, zar ne kolega?! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
ATJLučko kaže...

Old Iggy kaže...

ATJLučko kaže...

Moguće ću promašiti poantu, ali imam i ja svoja 2 centa za ispričati u svezi IT branše i Hrvatske! 

Uzeo sam do sada dva iPad gadgeta u Hrvatskoj, uz kombinaciju domaćeg lokal patriota, i normalno u jednom trenutku hajdemo reći požalio!

To ima veze kao i Konzum s proizvodnjom toalet papira.

PzKpfw kaže...

 


Čovjek je i napisao da će možda promašiti poantu. Al, i nije baš.

Daj samo pogledaj kvalitetu SW koja se koristi u državnim i javnim službama.

Tu je više stvar politike nego struke.

Ako KONZUM nije direktno povezan sa proizvodnjom, indirektno je, jer ga prodaje, a prije svega reklamira, zar ne?! A koja ono branša stvara reklame, pomoću kojih alata, softwarea, vjerojatno sa onim štapićem sa okom na kraju kada klinci puhaju balončiće, po vama najvjerojatnije!


Kažete politike, u redu, ako nije problem daj napišite gdje ste i gdje trenutno radite, u ITu ili politici ili negdje drugdje, lijepo molim?!

 

Ustvari, uopće nije bitno jeli to KONZUM, neki dealer IT gadgeta i prateće opreme ili politician, developer koji razvija neku aplikaciju ili software, stvar je u tome koliko je tko kao pojedinac kompetentan, stručan u svojoj branši, zainteresiran za usvajanje novih spoznaja i normi ponašanja!

 

Jedna crtica iz života. Radio sam na prijelazu tisućljeća u Zagrebu u PUZu, i bio u poziciji raditi na velikim slučajevima, pa sam tako bio službeno u kontaktu i sa direktorom Hrvatske Lutrije, gdje sam uočio da su im IT resursi bili jedan OGROMAN BUĆKURIŠ! Kada sam spomenuo direktoru i upitao može li HL sponzorirati PUZ sa informatičkom opremom, direktor je odgovorio da problema uopće nema, ionako će kao velika firma na još veću količinu dobiti još bolju maržu! U odgovoru nadređenih (neću ga namjerno precizirati) dobio sam negativa odgovor, nisu pristali na prijedlog. E tu se slažem da je uvelike stvar politike, ali bitno je ipak prepoznati kontekst, zar ne kolega?! 

Prodaja gotovih proizvoda je potpuno nebitna, a najmanje se može smatrati ikakvim dijelom IT-a.

Ja sam u IT-u.

A ovo sa stvarima i kontekstom - uopće mi nije jasno što pjesnik želi reći.

Vezano uz PUZ i HL - HL ne može sponzorirati PUZ (kao što ni PUZ ne "oskudijeva" previpe s opremom), kao što ni HL nije tako loše složen (dapače, za nešto što ne nazivno "državno").

13 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...

Old Iggy kaže...

ATJLučko kaže...

Moguće ću promašiti poantu, ali imam i ja svoja 2 centa za ispričati u svezi IT branše i Hrvatske! 

Uzeo sam do sada dva iPad gadgeta u Hrvatskoj, uz kombinaciju domaćeg lokal patriota, i normalno u jednom trenutku hajdemo reći požalio!

To ima veze kao i Konzum s proizvodnjom toalet papira.

PzKpfw kaže...

 


Čovjek je i napisao da će možda promašiti poantu. Al, i nije baš.

Daj samo pogledaj kvalitetu SW koja se koristi u državnim i javnim službama.

Tu je više stvar politike nego struke.

Ako KONZUM nije direktno povezan sa proizvodnjom, indirektno je, jer ga prodaje, a prije svega reklamira, zar ne?! A koja ono branša stvara reklame, pomoću kojih alata, softwarea, vjerojatno sa onim štapićem sa okom na kraju kada klinci puhaju balončiće, po vama najvjerojatnije!


Kažete politike, u redu, ako nije problem daj napišite gdje ste i gdje trenutno radite, u ITu ili politici ili negdje drugdje, lijepo molim?!

 

Ustvari, uopće nije bitno jeli to KONZUM, neki dealer IT gadgeta i prateće opreme ili politician, developer koji razvija neku aplikaciju ili software, stvar je u tome koliko je tko kao pojedinac kompetentan, stručan u svojoj branši, zainteresiran za usvajanje novih spoznaja i normi ponašanja!

 

Jedna crtica iz života. Radio sam na prijelazu tisućljeća u Zagrebu u PUZu, i bio u poziciji raditi na velikim slučajevima, pa sam tako bio službeno u kontaktu i sa direktorom Hrvatske Lutrije, gdje sam uočio da su im IT resursi bili jedan OGROMAN BUĆKURIŠ! Kada sam spomenuo direktoru i upitao može li HL sponzorirati PUZ sa informatičkom opremom, direktor je odgovorio da problema uopće nema, ionako će kao velika firma na još veću količinu dobiti još bolju maržu! U odgovoru nadređenih (neću ga namjerno precizirati) dobio sam negativa odgovor, nisu pristali na prijedlog. E tu se slažem da je uvelike stvar politike, ali bitno je ipak prepoznati kontekst, zar ne kolega?! 

Prodaja gotovih proizvoda je potpuno nebitna, a najmanje se može smatrati ikakvim dijelom IT-a.

Ja sam u IT-u.

A ovo sa stvarima i kontekstom - uopće mi nije jasno što pjesnik želi reći.

Vezano uz PUZ i HL - HL ne može sponzorirati PUZ (kao što ni PUZ ne "oskudijeva" previpe s opremom), kao što ni HL nije tako loše složen (dapače, za nešto što ne nazivno "državno").

U pravu ste kolega, mea culpa, moj preveliki lapsus. Nije u pitanju sponzorstvo, već donacija, sponzorira se recimo nogometna ekipa MUPa za svjetsko policijsko prvenstvo u nogometu.

 

Pjesnik je želio kazati da svatko tko je u vodama ITa mora biti svjestan situacija koje se mijenjaju skorom trenutno, a visina plaće u hrvatskim prostorima često je uvjetovana nekim drugim parametrima, kao i za sve porijeklom sa ovih prostora, zar ne?!  

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
SupremeCommander kaže...

Senior + ChatGPT-4 je jako dobra kombinacija. Neke firme su to vec prihvatile, ostale malo kasne...

 

 

 moja sućut takvim firmama.

kad na jednu osobu padne održavanje milijuna linija koda koje nije napisao... ideja za glupe ljude koji ne znaju kako izgleda taj posao...

16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
ATJLučko kaže...
Old Iggy kaže...

Prodaja gotovih proizvoda je potpuno nebitna, a najmanje se može smatrati ikakvim dijelom IT-a.

Ja sam u IT-u.

A ovo sa stvarima i kontekstom - uopće mi nije jasno što pjesnik želi reći.

Vezano uz PUZ i HL - HL ne može sponzorirati PUZ (kao što ni PUZ ne "oskudijeva" previpe s opremom), kao što ni HL nije tako loše složen (dapače, za nešto što ne nazivno "državno").

U pravu ste kolega, mea culpa, moj preveliki lapsus. Nije u pitanju sponzorstvo, već donacija, sponzorira se recimo nogometna ekipa MUPa za svjetsko policijsko prvenstvo u nogometu.

 

Pjesnik je želio kazati da svatko tko je u vodama ITa mora biti svjestan situacija koje se mijenjaju skorom trenutno, a visina plaće u hrvatskim prostorima često je uvjetovana nekim drugim parametrima, kao i za sve porijeklom sa ovih prostora, zar ne?!  

Ni donacija ni sponzorstvo nisu prihvatljivi budžetskim korisnicima, MUP ima itekako dovoljno ljudi u IT-u i budžeta za rješavanje svih potreba MUP-a i PU plus posebni projekti (tipa zelena granica itd.).

Na stranu što je HL veličinom mizerno mala i nema ni približno opreme za zadovoljavanje ikakvih potreba s MUP strane.

Što se IT-a tiče, situacija je dosta dobra, em ima poslova, em se traže ljudi, problem je što ih nema, a kad se nešto i sitno nađe ekipa traži enormne uvjete (jako visoke plaće počevši od junior pozicija, želje, čestitke i pozdrave na svim stranama...).

Kako nitko nije lancem vezan lako se mijenjaju firme ako se eka konkretna pozicija nekom ne svidi, povišicu plaće je lakše dobiti horizontalno (promjenom firme na istu poziciju) nego vertikalno (napredovanjem u istoj firmi).

Situacija se poboljšava posebno otkad je ekipa shvatila da se lako ode van i da nema nikakvog ucjenjivanja, ja sam u IT-u preko 30 godina i situacija danas i prije 15 - 20 godina se ne da uspoređivati.

6 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
U rvatskoj treba biti lud za biti privatnik...najbolje na državnoj cici...puna su ti usta kapitalizma...ali ako nisi zadovoljan plaćom onda nećeš živjeti kapitalizam pa dati otkaz ..nego dobri stari komunizam pa u štrajk
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Tako je nema bolje nego kad radiš za 5k kn. Ono kad radiš za manje od tete u trgovini ali ti barem po tebi mogu srati na forumu ili hreditu 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama

S obzirom da se u svom postu referenciraš na kolegu iznad, rad u državnoj firmi, siguran uredski posao, od 8 do 16. Klima ljeti, grijanje zimi. Nema norme. Prekrasno. Ja sa višom imam 1100 eura i hrpu stresa. Reci ti što želiš, 5000 i prijevoz i godišnji i dodatci poput Božićnice, nešto regresa... A ima dana kad niti ne napraviš baš puno i nitko te ne je*e.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Pa zarađuješ više od doktora. Evo mali susjed završio medicinu, radi na hitnoj, ima specijalizaciju i radi u jednoj ambulanti na selu i nema 1k ojro.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Ja u to ne vjerujem da nema ni 1k ojra doktor. Zapravo, mislim da laze tko god ti to rekao.
Ti to on prica ili si cuo od nekoga?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Pero Dinamit kaže...
Ja u to ne vjerujem da nema ni 1k ojra doktor. Zapravo, mislim da laze tko god ti to rekao.
Ti to on prica ili si cuo od nekoga?

Vidio platnu listu. Preračunato u kunama 7100. Da mi se da žicao bih vezu u PU za provjeru. Mama ga vozi na posao kad je u ambulatni na selu. Ja sam ga znao čuvati kad je bio dijete. Ako se ne varam plaća zastupnika je oko 2k €, zato nije ni čudno da u politiku idu samo nesposobni ljudi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 8:45 (Gajotres).
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
HCMAA kaže...
U rvatskoj treba biti lud za biti privatnik...najbolje na državnoj cici...puna su ti usta kapitalizma...ali ako nisi zadovoljan plaćom onda nećeš živjeti kapitalizam pa dati otkaz ..nego dobri stari komunizam pa u štrajk

 Lud ako misliš nešto proizvoditi. Kod nas uspjeva trgovina, preprodaja i turizam.
Industrija, proizvodnja općenito je destimulirana na svakoj razini i opterećena s toliko nameta da se rijetki odvaže u taj korak. Zato se i nalazimo na dnu EU po tom pitanju.
A za mene je programiranje, R&D općenito čista proizvodnja.

16 godina
online
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

Hrvatska je opcenito u krizi vec jako dugo vremena...

Tema je pointless, bas jako jako.

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama

U krizi je otkad znam za sebe i uvijek imamo ono "bit će bolje kad..."
Osobno mi ništa ne znači što će biti bolje za 50g, ako i bude, mene zanima što je sada.

A što se tiče plaća liječnika, nemoguće je ovo gore navedeno, pogledajte si koeficijente ovdje. Svi znate trenutnu osnovicu, pa je lako zaključiti plaću (VSS) liječnika početnika bez specijalizacije. Neovisno o tome, i dalje je to miljama ispod razina kakve su na zapadu, tako da....

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 12:34 (Inovator).
10 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

 

 

Mislim da na državne jasle idu neambiciozni, ovi kaj su lijeni, ne baš previše sposobni...ima dobrih stvari, a i ima i loših.

 

Nisu zaposlenici za državne jasle, nešt baš presretni kaj tam rade....veća je komocija u pravoj IT co. i za veće pare.

 

Voliš to kaj radiš, uživaš svaki dan, bolja je radna okolina, hibridni ili kakav već izabereš način rada, raste znanje, raste iskustvo, mozak bolje radi, postoji progres,......, a kada radiš na 

državnim jaslama, svaki dan kraj portir se štancaj, kada, gdje, što, s kim....

 

Lako vama ako ne znate za ono bolje.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
PzKpfw kaže...

 

 

Mislim da na državne jasle idu neambiciozni, ovi kaj su lijeni, ne baš previše sposobni...ima dobrih stvari, a i ima i loših.

 

Nisu zaposlenici za državne jasle, nešt baš presretni kaj tam rade....veća je komocija u pravoj IT co. i za veće pare.

 

Voliš to kaj radiš, uživaš svaki dan, bolja je radna okolina, hibridni ili kakav već izabereš način rada, raste znanje, raste iskustvo, mozak bolje radi, postoji progres,......, a kada radiš na 

državnim jaslama, svaki dan kraj portir se štancaj, kada, gdje, što, s kim....

 

Lako vama ako ne znate za ono bolje.

Nekima je baš ta neambicioznost bolja, samo da se ne radi, ne napreduje, ne dira...

Anegdota iz državne uprave, ista firma, isti ured, isti ljudi.

Dođeš ujutro - kukanje "blago vama, raditi za privatnika, bolja plaća, bolji uvjeti...".

Dođeš popodne, na kraj njihovog radnog vremena - "ne bi ja radio za privatnika, ja sad idem doma, vi još morate biti tu...".

15 godina
offline
Re: Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama
Old Iggy kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

Mislim da na državne jasle idu neambiciozni, ovi kaj su lijeni, ne baš previše sposobni...ima dobrih stvari, a i ima i loših.

 

Nisu zaposlenici za državne jasle, nešt baš presretni kaj tam rade....veća je komocija u pravoj IT co. i za veće pare.

 

Voliš to kaj radiš, uživaš svaki dan, bolja je radna okolina, hibridni ili kakav već izabereš način rada, raste znanje, raste iskustvo, mozak bolje radi, postoji progres,......, a kada radiš na 

državnim jaslama, svaki dan kraj portir se štancaj, kada, gdje, što, s kim....

 

Lako vama ako ne znate za ono bolje.

Nekima je baš ta neambicioznost bolja, samo da se ne radi, ne napreduje, ne dira...

Anegdota iz državne uprave, ista firma, isti ured, isti ljudi.

Dođeš ujutro - kukanje "blago vama, raditi za privatnika, bolja plaća, bolji uvjeti...".

Dođeš popodne, na kraj njihovog radnog vremena - "ne bi ja radio za privatnika, ja sad idem doma, vi još morate biti tu...".

Žene koje hoće obitelj i djecu biraju državni posao dosta ćesto. Kod privatnika su večinom degradirane, omalovažavane. Znam iz primeira vlastite žene, makar sad joj je top u SPAN-u. Ti ćeš se vjerojatno sjetiti Marine Mihić, nju je Jura zvao na porodiljnom da ona mora dati otkaz pošto ako se vrati s porodiljnog dvoje ljudi će ostati bez posla, pa mu je lijepo rekla Jura puši kitu nisam ja Isis Krist da spašavam ljude. Pričao sam s jednom vlasnicom pizzerije. Kaže ona ja ne volim zapostavljati žene, one zatrudne, pa porodiljni, pa djeca. Možete svi zatvarati oči i govoriti ma neeee, nema toga u mojoj firmi. To je samo zato što ljudi ignoriraju to. 

 

Jučer ćitam nekog debilčeka na linkedinu da ljudi trebaju izači iz zone komfora. Kao otišla mu zaposlenica za malko manje pare u MINT, kao poštovali smo njeno radno vrijeme od 8h (to znači da je radila 10h dnevno za nekih 6000 kn), imamo ugovorene poslove za iduče dvije godine. Loool moja prva firma je imala 2009 nenaplačenih potraživanja za 5 godina. Meni osobno to nije pohvalno niti vrijedno pisanja na linkedinu da ti je plaća zaposlenice jednaka plači čate u mint-u.

 

14 godina
offline
Hrvatski IT je u krizi. Što će biti s plaćama i tk

znači Maja Šuput IT svijeta je opet sve pogrešno prognozirala? 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice