Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje

poruka: 7
|
čitano: 5.884
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje".
8 godina
offline
Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje

Super. Možda umjetna inteligencija napokon počne pisati dobre scenarije. Kakvi su nekada bili. Ne današnji trash. I sam sam testirao chatGPT da mi napiše priče sa više tematika i iznenađujuče je što napiše za nekoliko sekundi. A siguran sam i da je studijima dosta primadona od glumaca koji zahtjevaju milijunske iznose po filmu.

Moj PC  
8 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog pr
Što učini štrajk u rvata...sad i ostali vidjeli pa bi i oni
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje

Međutim, popis benefita je donio i "revolucionarni" prijedlog: korištenjem umjetne inteligencije glumci će moći zaštititi svoj digitalni lik, pohraniti ga u nekom filmskom studiju, a ovi će ga potom moći koristiti u drugim sadržajima. Sve to odvijalo bi se uz privolu glumaca, koji bi navodno trebali biti plaćeni i za digitalno pojavljivanje u filmovima i serijama.

 

Drugi najbolji Star Wars film svih vremena po mom cijenjenom mišljenju, Rogue One, ima lika Tarkina. Moff Tarkin je lik koji se pojavio u prvom Star Wars filmu, A New Hope. Naravno, taj je glumac odavno mrtav, ovo je bio CGI i, koliko sam se informirao, dotična filmska kompanija (Walt Disney) koja je snimala film je kontaktirala živuće članove obitelji tog glumca i tražila ih odobrenje da se on pojavio (kao CGI) u filmu. Sad, da li je to samo bila pismena molba ili su im platili za korištenje lika, ne znam. I to je ok. Ne vidim problem. Kontaktiraj ih i traži dozvolu.

No jasno je kamo ovo gore što sam citirao vodi. U slučaju Rogue One-a taj glumac više nije među živima. Ovdje bi se ''glumci'' odmarali i gladili ****, a poslije kmečali kako su manje dobili nego što su zaslužili ili, u stilu Jennifer Lawrence, kmečali o seksizmu i mizoginiji. Naslušali smo se sličnih gluposti za vrijeme korone kad su plakali da nemaju novaca jer nema koncerata. I onaj Bare, veli da će ''kopati kanale ako treba'' (jer to valjda svako može raditi), a motika je teža od njega. 

Kako bi ti mogao zaštititi svoj digitalni lik? I uostalom, ako već sa CGI tehnologijom mogu kreirati cijelog lika (i emocije, i pokrete, baš sve) zašto bi dovraga netko plaćao glumcima samo da njihovu facu zalijepe na CGI lika kad već mogu kreirati drugo lice? Nemojte mi sad reći da u kina idete zbog glumaca; to je možda bilo još i devedesetih i početkom dvijetisućitih, ali danas više ne.

 
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog pr
DuxCro kaže...

Super. Možda umjetna inteligencija napokon počne pisati dobre scenarije. Kakvi su nekada bili. Ne današnji trash. I sam sam testirao chatGPT da mi napiše priče sa više tematika i iznenađujuče je što napiše za nekoliko sekundi. A siguran sam i da je studijima dosta primadona od glumaca koji zahtjevaju milijunske iznose po filmu.

 Pogledaj malo kakve pizdarije priča umjetna inteligencija pa razmisli ponovno :)

 

Vrijednosti AI-a su samo refleksija vrijednosti njegovih tvoraca

16 godina
offline
Re: Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog pr
Djelomično se slažem. Ali slažem se sa štrajkom, nitko neće htjeti biti glumac ako ga se plaća jedan dan za 3D sken i skidanje glasa da ga se onda animira za siću.

I da, ljudi idu u kina zbog glumaca, barem ja 🙂
2 godine
offline
Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje

Stvar je vrlo jednostavna, ne postoje ljudi radi filma već film radi ljudi i s jedne i druge strane kamere. Jer na kraju ukoliko ćemo se tako ponašati u svemu više tim filmskim mogulima nitko neće niti dolaziti u kina jer će mašine svima oduzeti radna mjesta pa neka im film prave mašine i mašine plaćaju za gledanje filma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 9:04 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Hollywood je u štrajku, među ostalim i zbog primje

Sad je kasno...

 

I filmski svijet se neumitno digitalno mijenja. Kad su se počeli koristiti digitalni efekti prije 30-ak i više godina svi su bili oduševljeni pa i sami glumci.

Uskoro ćemo imati digitalno proizvedene glumce s digitalno savršenim izgledom , samom glumom, a najbitnije, puno jeftinijim.

 

"Žive" glumce moći ćete vidjeti samo u kazalištima. 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2023 10:04 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice