Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

poruka: 20
|
čitano: 12.475
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona".
14 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Zanimljivo! Može li se povezati istovremeno sa Windows i MacOS računalima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Postoji neki jeftiniji komplet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
Ferritin kaže...

Zanimljivo! Može li se povezati istovremeno sa Windows i MacOS računalima?

Može. I Linux. I radi brutualno. Ja koristim kombo Illuminated Plus verziju i MX Master 3S. Raj.

9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
Ferritin kaže...

Zanimljivo! Može li se povezati istovremeno sa Windows i MacOS računalima?

 može

 

C64 kaže...

Postoji neki jeftiniji komplet?

 nažalost ja ga nisam pronašao, imaš nekakve jeftine kopije, ali to nije to.

 

 

kod mene je ista ova tipkovnica MX Keys S, ali miš je MX Master 3S.

 

moje mišljenje:

- preskupo, cijena bi trebala biti 20-30% manja

- ukoliko ćete koristiti tipkovnicu i miš na klasičan način, bez nekakvih naprednih mogućnosti koje ovaj komplet to omogućuje onda možete kupiti i nešto jeftinije i biti će vam isti ili sličan dojam

- glavna prednost ovog kompleta je software koji se stvarno može podesiti na razne načine

- tipkovnica je ok, po meni ne vrijedi te novce, ali vidi se da je kvalitetna, backlight na senzor je jako dobar i koristan, tipkanje je ok, tipke su dosta plitke, buka je relativno niska. prebacivanje na tri različita uređaja je super, ali opet samo onome tko to treba. ja imam full size verziju sa numeričkim dijelom. tipkovnica je dosta teška, što meni odgovara, a baterija traje stvarno dugo i to sa aktivnim backlightom koji se pali automatski čim se približe prsti tipkama.

- miš je odličan, po meni daleko bolje oravdava svoju ludu cijenu od tipkovnice. super leži u ruci. ima dosta gumbića i svaki se može isprogramirati i odrediti za što služi. osjetljivost je super. stvarno kvalitetan i dobar komad miša. baterija traje jako dugo, ugrađena je kao i kod tipkovnice i puni se preko USB C kabela koji se dobije.

- software je prava snaga ovog kompleta, od podešavanja gumbića, do kreiranja smart funkcija (npr. posložite da na jedan klik pokrenete sve što vam treba kad započnete posao) do flowa, sve radi super i sve je korisno

- kabel bi stvarno trebao biti duži, kao što piše u recenziji

- jamstvo bi trebalo biti duže, barem 36 mjeseci s obzirom na cijenu

 

Bottom line, komplet za one koji će stvarno koristiti sve prednosti ove tipkovnice i miša jer drugi neće primijetiti preveliku razliku između ove tipkovnice i one koja je 2-3 puta povoljnija. kod miša se ta razlika već primijeti, ali ima i tu opcija koje su 3-4 puta povoljnije.

16 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

obožavam te scissor tipkovnice i tako sam sasvim zadovoljan sa MX Keys Plus Advanced Illuminated. Počeo sam sa njihovom diNovo, illuminated k740, k800.. 
Enivej, s mx keys sam kupio i miš mx master i on me razočarao. Super dok radi, no u neko vrijeme prestao je raditi tracking/kursor. Ispostavilo se da je skriveni gumb na 
držaču palca "gesture button" negdje unutra "zaglavio". To je zahtijevalo guljenje onih skupih padova za oslobađanje otvora za šarafiće,
i nabavku posebnih ultratankih torx odvijača, jer se glumi iphone ili nešto.
I vidim da im se to nastavlja događati na svim serijama mx miševa. Nije mi jasno, s obzirom da sam taj debilni "gesture" koristio možda triput,
zašto nisu dali opciju u logi options+ upravljačkom programu da se ta nesreća isključi i ignorira. Stvarno neznam zašto se taj gumb potuče sa laserskim
čitačem za položaj kursore, a svi ostali gumbi rade, ali ga vrlo uspješno onesposobi.
Za stotinjak eura za miša čovjek bi očekivao prijateljskiji pristup održavanju (npr tako jedino možete očistiti wheel) i popravcima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2023 18:31 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
overhaul kaže...

obožavam te scissor tipkovnice i tako sam sasvim zadovoljan sa MX Keys Plus Advanced Illuminated. Počeo sam sa njihovom diNovo, illuminated k740, k800.. 
Enivej, s mx keys sam kupio i miš mx master i on me razočarao. Super dok radi, no u neko vrijeme prestao je raditi tracking/kursor. Ispostavilo se da je skriveni gumb na 
držaču palca "gesture button" negdje unutra "zaglavio". To je zahtijevalo guljenje onih skupih padova za oslobađanje otvora za šarafiće,
i nabavku posebnih ultratankih torx odvijača, jer se glumi iphone ili nešto.
I vidim da im se to nastavlja događati na svim serijama mx miševa. Nije mi jasno, s obzirom da sam taj debilni "gesture" koristio možda triput,
zašto nisu dali opciju u logi options+ upravljačkom programu da se ta nesreća isključi i ignorira. Stvarno neznam zašto se taj gumb potuče sa laserskim
čitačem za položaj kursore, a svi ostali gumbi rade, ali ga vrlo uspješno onesposobi.
Za stotinjak eura za miša čovjek bi očekivao prijateljskiji pristup održavanju (npr tako jedino možete očistiti wheel) i popravcima.

 jamstvo?

 

taj gumb ti ne mora biti gesture, meni je recimo screen capture, ali može biti i bilo što drugo ili ništa (isključiš ga), samo odabereš do nothing.

6 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Zaista?

 

"Moramo priznati da smo u početku imali problema s bežičnom vezom i registracijom pomaka što smo pripisali lošem senzoru, ali se ispostavilo da je problem u prijemu signala. Naime, ukoliko bežični dongle (Logitech Bolt) nije bio u liniji vida s mišem i tipkovnicom i miš i tipkovnica bi povremeno poludjeli. A upravo je Logitech Bolt, samostojeći USB primopredajnik  trebao riješiti problem nepouzdane Bluetooth veze u uvjetima modernog ureda koji s hrpom WiFi i BT signala i šumovima u gigahercnom spektru koji stvaraju i sama današnja računala svojim komponentama. Vlasnici bežične periferije svjesni su ovoga i znaju da veze znaju biti problematične, a u našem slučaju smo se iznenadili da smo imali povremene prekide iako je dongle bio uključen u USB na prednjoj strani računala i svega 70-tak cenimetara od miša. Kada smo ga stavili u USB hub koji je svega desetak centimetara bliži, odnosno u ravnini površine stola, problemi su nestali, kako s prijemom signala miša tako i tipkovnice."

 

  • Povremeni problemi s bežičnom vezom
  • Niski profil nije za svakoga
  • Nemogućnost žičnog povezivanja
  • Kratkoća kabela za punjenje

 

I onda ocjena 8 za ukupni dojam 

 

 

Nekada je BUG recenzija iste sekunde popljuvala proizvoda koji ne radi ono sto mu je osnovna svrha, u ovome slucaju BEZICNA TIPKOVNICA

 

i jos traze 120 EUR za poluproizvod koji ne radi 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

svojedobno počinih pogrešku (= platih školarinu) kupnjom dvije logitech "multimedijske" dugmetare (isti model, ali u razmaku dva mjeseca), u kompletu s mišovima, i jednu sam uspio natjerati na rad (ako druga - koja je često, kako se to lijepo kaže, "poludjela") nije u pogonu igdje u kući istodobno). to učinih jer su neko vrijeme imali jednak takav model žični (k200) koji je iznenada nestao iz dućana i pojeo ga mrak (balkanski tipično: "ništa vam mi ne znamo"). mišovi nisu uopće radili (baterije su bile ok i iskorištene su za daljinac) te ih propisno arhivirah (elektronički otpad u reciklažnom dvorištu) nevrmor. samo žica. za sve (uključiv internet). sve.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2023 11:28 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
Koristim miša (mx master) skoro dvije godine na dnevnoj bazi, rad u CAD programima, spojen preko bt, radi ko grom.

Tipkovnica je spojena preko tog Logi usb dongla i isto tako radi dobro, ali je dongle blizu nje pa ne znam kako radi kad je udaljen.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
millennial kaže...
overhaul kaže...


Za stotinjak eura za miša čovjek bi očekivao prijateljskiji pristup održavanju (npr tako jedino možete očistiti wheel) i popravcima.

 jamstvo?

 

taj gumb ti ne mora biti gesture, meni je recimo screen capture, ali može biti i bilo što drugo ili ništa (isključiš ga), samo odabereš do nothing.

 Ne, neda. Neradi. Neželim se ciganiti sa slanjem toga poštom nekud zbog tog gesture gumba, vjerojatno bi još trebao i s linksom natezati za nekakav prastari račun... Znam da se može remapirati ali nisam navikao na taj gumb jer koristim na drugom računalu g502, pa su uglavnom gornji gumbi mapirani. Uglavnom, nešto hardverski bloka kursor kad taj gumb zatrokira i moš ga slikat. ima na youtube gomila primjera, svima isto. npr. 



glede "Potrebna je optička veza s donglom da bi se izbjegle smetnje" na to nisam nailazio. Isti dongle dijele i tipkovnica i miš, a dongle je otraga iza računala pod stolom. 
Moguće da se potuklo sa mobitelom ako je bio pored? Dali je uopće isprobano sa generičkim bluetooth koji ne koristi dongle?
p.s.
vidim da je "inflacija" učinila svoje na sve strane. Ja se sjećam da sam ga 2019 platio manje od 500kn na nekoj links božić akciji, i vidim da je na starim recenzijama bio $90 sad je i na logitech stranici 130€. Ok moj je bez "s", ali kad radi zadovoljan sam. Mislim da netrebam "tiše klikove" i još veću rezoluciju koju nudi 3S

9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
3dfx kaže...

i jos traze 120 EUR za poluproizvod koji ne radi 

 

 ma radi ok, vjerojatno su imali nekakvo ometalo u blizini. meni je dongle metar udaljen i nema apsolutno nikakve optičke vidljivosti i sve radi bez greške.

često ti usb donglići prestanu raditi ako se u usb pored njih ubode klasični usb stick. tako mi je na drugim starijim logitech tipkovnicama.

 

overhaul kaže...
millennial kaže...
overhaul kaže...


Za stotinjak eura za miša čovjek bi očekivao prijateljskiji pristup održavanju (npr tako jedino možete očistiti wheel) i popravcima.

 jamstvo?

 

taj gumb ti ne mora biti gesture, meni je recimo screen capture, ali može biti i bilo što drugo ili ništa (isključiš ga), samo odabereš do nothing.

 Ne, neda. Neradi. Neželim se ciganiti sa slanjem toga poštom nekud zbog tog gesture gumba, vjerojatno bi još trebao i s linksom natezati za nekakav prastari račun... Znam da se može remapirati ali nisam navikao na taj gumb jer koristim na drugom računalu g502, pa su uglavnom gornji gumbi mapirani. Uglavnom, nešto hardverski bloka kursor kad taj gumb zatrokira i moš ga slikat. ima na youtube gomila primjera, svima isto. npr. 



glede "Potrebna je optička veza s donglom da bi se izbjegle smetnje" na to nisam nailazio. Isti dongle dijele i tipkovnica i miš, a dongle je otraga iza računala pod stolom. 
Moguće da se potuklo sa mobitelom ako je bio pored? Dali je uopće isprobano sa generičkim bluetooth koji ne koristi dongle?
p.s.
vidim da je "inflacija" učinila svoje na sve strane. Ja se sjećam da sam ga 2019 platio manje od 500kn na nekoj links božić akciji, i vidim da je na starim recenzijama bio $90 sad je i na logitech stranici 130€. Ok moj je bez "s", ali kad radi zadovoljan sam. Mislim da netrebam "tiše klikove" i još veću rezoluciju koju nudi 3S

 kako misliš neda? u aplikaciji odabereš do nothing za taj gumb. možda na 2s to nema, ne znam, ali mislim da koriste isti software. ne znam ni pomaže li to, jer je gumb u biti i dalje stisnut.

ne vidim da je ciganjenje reklamirati miš koji košta 1000kn, nije baš nekakav jeftinjak, ja reklamiram i kad nešto košta 50kn ako imam jamstvo.

 

pogledao video, ne djeluje teško za popraviti, nadam se da mene to ne čeka i da su sredili na 3S.

 

500kn je bila fer cijena, 130 eura je previše.

5 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Imam neki najjeftiniji Logi bežični komplet i isto imam problem s vezom. Gledam taj Mx Anywhere 3s otkad je izašao i čekam neku akciju, ali me malo obeshrabrilo ovo u članku da su bile smetnje s povezivanjem. Najbolje da dam 100e za miš i onda još moram razmišljati kak će raditi na Bt ili moram kupovat Logi Bolt prijamnik za 14e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
FiTop kaže...

Imam neki najjeftiniji Logi bežični komplet i isto imam problem s vezom. Gledam taj Mx Anywhere 3s otkad je izašao i čekam neku akciju, ali me malo obeshrabrilo ovo u članku da su bile smetnje s povezivanjem. Najbolje da dam 100e za miš i onda još moram razmišljati kak će raditi na Bt ili moram kupovat Logi Bolt prijamnik za 14e.

 logi bolt dobiješ s njim, zašto bi davao još 14 eura?

16 godina
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
millennial kaže...

 kako misliš neda? u aplikaciji odabereš do nothing za taj gumb. možda na 2s to nema, ne znam, ali mislim da koriste isti software. ne znam ni pomaže li to, jer je gumb u biti i dalje stisnut.

ne vidim da je ciganjenje reklamirati miš koji košta 1000kn, nije baš nekakav jeftinjak, ja reklamiram i kad nešto košta 50kn ako imam jamstvo.

 

pogledao video, ne djeluje teško za popraviti, nadam se da mene to ne čeka i da su sredili na 3S.

 

500kn je bila fer cijena, 130 eura je previše.

 A neda... no dobro, nabavio sam tako mali torx nastavak i odšarafio barem ta dva gornja pa ću danas raskopati i probati taj recept. 
edit; napravio po receptu i radi. Svašta 

Za probleme sa spojem koje je BUG recenzija spominjala - definitivno su ovo trebali isprobati na više mjesta, jer vidim da sad ljudi stječu dojam da je to pravilo i da dongle mora biti drito ispred tipkovnice i miša. 
NEMORA. Testiranje je napravljeno ofrlje odnosno "anekdotalno", što jedan informatički časopis nebi smio raditi. Ako se pojavio problem, BUG testeri, morali ste ga locirati, kontaktirati zastupnika, a prije svega, 
napraviti paralelni test na više konfiguracija. Ovo se svelo na umjetnički dojam, osobne preferencije i prepisivanje specki, a ne realno testiranje. Ako nešto ne šljaka, to NIJE NORMALNO i mora se, barem u testiranju 
u onom što je (barem nekad bio) it specijalizirani časopis, naći uzrok problema i shodno tome dati savjete i tipove čitateljima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 0:41 (overhaul).
5 godina
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
millennial kaže...
FiTop kaže...

Imam neki najjeftiniji Logi bežični komplet i isto imam problem s vezom. Gledam taj Mx Anywhere 3s otkad je izašao i čekam neku akciju, ali me malo obeshrabrilo ovo u članku da su bile smetnje s povezivanjem. Najbolje da dam 100e za miš i onda još moram razmišljati kak će raditi na Bt ili moram kupovat Logi Bolt prijamnik za 14e.

 logi bolt dobiješ s njim, zašto bi davao još 14 eura?

 

 Piše da ne dolazi u kutiji. 

 

Compatible with Logi Bolt USB receiver only (receiver not included)

In the Box:
Mouse
USB-C charging cable (USB-A to USB-C)
User documentation

9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
overhaul kaže...
millennial kaže...

 kako misliš neda? u aplikaciji odabereš do nothing za taj gumb. možda na 2s to nema, ne znam, ali mislim da koriste isti software. ne znam ni pomaže li to, jer je gumb u biti i dalje stisnut.

ne vidim da je ciganjenje reklamirati miš koji košta 1000kn, nije baš nekakav jeftinjak, ja reklamiram i kad nešto košta 50kn ako imam jamstvo.

 

pogledao video, ne djeluje teško za popraviti, nadam se da mene to ne čeka i da su sredili na 3S.

 

500kn je bila fer cijena, 130 eura je previše.

 A neda... no dobro, nabavio sam tako mali torx nastavak i odšarafio barem ta dva gornja pa ću danas raskopati i probati taj recept. 
edit; napravio po receptu i radi. Svašta 

Za probleme sa spojem koje je BUG recenzija spominjala - definitivno su ovo trebali isprobati na više mjesta, jer vidim da sad ljudi stječu dojam da je to pravilo i da dongle mora biti drito ispred tipkovnice i miša. 
NEMORA. Testiranje je napravljeno ofrlje odnosno "anekdotalno", što jedan informatički časopis nebi smio raditi. Ako se pojavio problem, BUG testeri, morali ste ga locirati, kontaktirati zastupnika, a prije svega, 
napraviti paralelni test na više konfiguracija. Ovo se svelo na umjetnički dojam, osobne preferencije i prepisivanje specki, a ne realno testiranje. Ako nešto ne šljaka, to NIJE NORMALNO i mora se, barem u testiranju 
u onom što je (barem nekad bio) it specijalizirani časopis, naći uzrok problema i shodno tome dati savjete i tipove čitateljima. 

 super  živio youtube i upute za sve i svašta.

 

ovo drugo se slažem, ja stvarno nemam nikakvih problema sa vezom, a usb je metar daleko i na drugoj nadmorskoj visini  i nema optičke vidljivosti.

 

FiTop kaže...
millennial kaže...
FiTop kaže...

Imam neki najjeftiniji Logi bežični komplet i isto imam problem s vezom. Gledam taj Mx Anywhere 3s otkad je izašao i čekam neku akciju, ali me malo obeshrabrilo ovo u članku da su bile smetnje s povezivanjem. Najbolje da dam 100e za miš i onda još moram razmišljati kak će raditi na Bt ili moram kupovat Logi Bolt prijamnik za 14e.

 logi bolt dobiješ s njim, zašto bi davao još 14 eura?

 

 Piše da ne dolazi u kutiji. 

 

Compatible with Logi Bolt USB receiver only (receiver not included)

In the Box:
Mouse
USB-C charging cable (USB-A to USB-C)
User documentation

 oprosti moja greška, mislio sam da pričamo i dalje o MX Master verziji, a ne o Anywhere. Znači lihvari nisu ubacili usb bolt sa tom verzijom. vjerojatno je prejeftin. 

2 godine
offline
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
A MouseWithoutBorders?
Radi fenomenalno!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Logi bolt dobijes samo sa tipkovnicom a mis dodje bez njega ( Anywhere 3 je imao Logi unify u pakiranju).

Koristim MX Keys i Anywhere 3, rade uredno bez pucanja veze, ugodna za tipkanje. Stara K800 je imala ugodnije osvjetljenje i senzor je bolje radio. Na MX Keys se zna aktivirati osvjetljenje samo od sebe posto senzor ocito reagira na osvjetljenje prostorije. Navodno su senzor malo poboljasil na S verziji kao i samo osvjetljenje. Sa Logi boltom su sve zeznuli posto nije kompatibilan sa starijim uredjajima.

Isprobao sam S verziju misa i za mene su L/R gumbi premekani u odnosu za stare mehanicke. Mozda bi se navikao s vremenom :)

Master mis sam koristio vrlo kratko i presao na Anywhere 3 koji mi je puno bolji, ugodniji za rad, bolji materijali...

Master ima gumu koja se s vremenom pocne raspadati a Any ima silikon sa strane.

Baterija dobra na tipk. i misu.

 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)nac
john142 kaže...

Logi bolt dobijes samo sa tipkovnicom a mis dodje bez njega ( Anywhere 3 je imao Logi unify u pakiranju).

Koristim MX Keys i Anywhere 3, rade uredno bez pucanja veze, ugodna za tipkanje. Stara K800 je imala ugodnije osvjetljenje i senzor je bolje radio. Na MX Keys se zna aktivirati osvjetljenje samo od sebe posto senzor ocito reagira na osvjetljenje prostorije. Navodno su senzor malo poboljasil na S verziji kao i samo osvjetljenje. Sa Logi boltom su sve zeznuli posto nije kompatibilan sa starijim uredjajima.

Isprobao sam S verziju misa i za mene su L/R gumbi premekani u odnosu za stare mehanicke. Mozda bi se navikao s vremenom :)

Master mis sam koristio vrlo kratko i presao na Anywhere 3 koji mi je puno bolji, ugodniji za rad, bolji materijali...

Master ima gumu koja se s vremenom pocne raspadati a Any ima silikon sa strane.

Baterija dobra na tipk. i misu.

 ovo prvo boldano, na mx keys s nisam do sada imao takvih problema. jedna stvar vezano za osvjetljenje, tipke bez osvjetljenja nemaju bijela slova već više siva tako da je s ugašenim osvjetljenjem po danu dosta teško raditi onome tko ne zna napamet raspored.

 

a ovo oko miša, kod mene je obrnuto, master 3s mi je daleko bolji od anywhere 3. valjda ovisi o načinu korištenja i programima, ja koristim sve dodatne tipke i leži mi u ruci savršeno. anywhere 3 je odličan za teren i putovanja jer je kompaktniji, ne pada mi na pamet nositi master sa sobom na put. za gumu ćemo vidjeti, još je mlad, ali so far so good.

5 godina
offline
Logitech MX Anywhere 3S i MX Keys S - (Nad)naciona

Ja imam DE verziju bez nasih slova i kao takva mi odgovara (ima veliki vertikalni enter).

Mis, osobna potreba, dobro je dok mozemo birati :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice