Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot

poruka: 8
|
čitano: 15.731
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot".
15 godina
offline
Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot
Kako to? Kako to?
Linux, Arch Linux.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot

"Dok je OpenAI usredotočen na stvaranje profita i razvoj naprednijih verzija GPT-a, Altman je glasno govorio o opasnostima i rizicima umjetne inteligencije, osobito ako je vlasti neće regulirati."

 

Altmana treba maknut, umjesto da se bavi znanoscu i napredkom, lik se ustrtario i sad panicari.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot

Kakav manjak gpu-ova, evo kod nas na stanju skoro 500 komada, navali ai
https://www.nabava.net/graficke-kartice?cod=&cdo=&r=1

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot

Netko je "dobro" prepisao clanak?

Cak je i struktura ista (Nisam cak niti koristio AI da ga nadjem)

https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/openai-may-go-bankrupt-by-2024-chatgpt-costs-company-700000-dollars-every-day-12986012.html

I ne, OPENAI nece bankrotirati.

Recimo da trose $2 miliona DNEVNO - to je x365 dana = $730 miliona godisnje.

Od MS su dobili $10 milijardi.

Gore navedenih $2 miliona ne ukljucuje koliko zapravo i imaju prihoda (Evo ja im placam pretplatu, a znam i najmanje jos 20+ ljudi).

Osipanje korisnika je normalno, dok ne dodje na neku aktivnu bazu (Pogotovo ako ljudi koji koriste aplikaciju za free).

Uglavnom, clanak dajem ocijenu 2 od 10 - jadno i bezveze. (Pogotovo dio gdje se kopira NASLOVI / PODNASLOVI sadrzaj etc).


 
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankr
Ako btc i ev nisu stali radi potrošnje tj tzv zelene energije nece ni ovo. .
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankr
Kina naručila od Nvidia milijardu $ a800 cipova te 4 milijarde high end GPU koji imaju mogućnost ai iskoristivosti ..
14 godina
offline
Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankrot

Gdje piše koliko ljudi mjesečno plaća 20$ ? Taj dio su izostavili?

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ogromni troškovi ChatGPT-a vode OpenAI u bankr
SupremeCommander kaže...

"Dok je OpenAI usredotočen na stvaranje profita i razvoj naprednijih verzija GPT-a, Altman je glasno govorio o opasnostima i rizicima umjetne inteligencije, osobito ako je vlasti neće regulirati."

 

Altmana treba maknut, umjesto da se bavi znanoscu i napredkom, lik se ustrtario i sad panicari.

 

 

 

 

 

 Netko piše killer članke. Altman nije nikakav znanstvenik već maher za privlačenje talenata i prodaju magle, općenito. Nije on nimalo protiv AI, sastančio je pola godine, lobirao na sve strane i isposlovao da se oni sami reguliraju a ne da to riješi američki kongres. Lik točno zna šta radi i 10 koraka je ispred...

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice