Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

poruka: 22
|
čitano: 7.979
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS".
15 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

Redmi Note 12 Pro+ je već dobio Android 14.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

Ja sam danas dobio HyperOS na Redmi Pad ( ne SE već onaj prvi).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

.. :) .. :) .. donedavno su "sretnici" dobijali MIUI 14 koji se hvalio kako se većina bloatware-a - "može deinstalirati" od čega nije bilo NIŠTA , sad kao i HUAWEI razvijaju vlastiti OS koji je na papiru - impresivan a u stvarnosti - "budemo vidili" .. :) .. :) ..

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 13:38 (W2000).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

Daj zamisli da saniraju onaj zasrani virtualni proximity senzor i možeš obavit poziv bez da s licem postiskaš 6. red podopcija u mobitelu

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Widowmaker kaže...

Ja sam danas dobio HyperOS na Redmi Pad ( ne SE već onaj prvi).

 Postoji li realan razlog (osim marketinškog) što se ne zove MIUI 15?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

Jučer nadogradio na svoj Poco X5 Pro–ništa specijalno, donijelo samo neke iritantne stvari. Na primjer, statusna traka više ne pokazuje da je aktivan alarm ili VPN nego za to sada treba povući statnusnu traku. Izuzetno iritantno, a moglo bi se dogoditi i da netko zaboravi postaviti alarm ili da nepotrebno surfa s VPN.

 

Ako je netko pronašao način kako vratiti te ikone, neka javi.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
W2000 kaže...

.. :) .. :) .. donedavno su "sretnici" dobijali MIUI 14 koji se hvalio kako se većina bloatware-a - "može deinstalirati" od čega nije bilo NIŠTA , sad kao i HUAWEI razvijaju vlastiti OS koji je na papiru - impresivan a u stvarnosti - "budemo vidili" .. :) .. :) ..

 Zar nema huawei svoj OS, pa su ljudi plakali kako nema trg.play itd itd, prije par godina se sjecam da sam na jednom huawei instaliro komplet google pakete da bi dobio trg.play

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
13 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp

Problem kod Huawei uređaja je što imaju ugrađen backdoor koji omogućuje instalaciju Google servisa bez odobrenja istog. Nadalje, jedini način za instaliranje Google servisa je korištenje kineske aplikacije, nepoznatog developera, zatvorenog koda što predstavlja ogromnu ugrozu korisniku. Zbog toga što aplikacija koristi backdoor za instalaciju servisa i ima pristup doslovno svemu, može modificirati baš sve na uređaju, pa i poduzeti neke maliciozne radnje bez znanja korisnika. Zato čak i kada instaliraš Googleove aplikacije na taj način, određene stvari neće funkcionirati (primjerice Google Pay) budući da isti ne prolazi Google-ovu sigurnosnu provjeru.

 

Zato je za Android uvijek bolji izbor uzeti sve osim Huaweija.

14 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
dax-lax kaže...

Daj zamisli da saniraju onaj zasrani virtualni proximity senzor i možeš obavit poziv bez da s licem postiskaš 6. red podopcija u mobitelu

 Nekada davno imao sam taj problem ali je brzo rijesen, koji model mobitela je u pitanju? Znam da je to bilo prisutno ali mislim da se rijesilo, mozda nije kod svih modela?

11 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Dok sam imao davnih dana 11T pro imao sam isti problem i rješenje koje sam našao na XDA forumu je bilo da je potrebna PA speaker test kalibracija.

Ali prije kalibracije bilo je potrebno staviti mobitel na jedno 2 cm od uha u položaj kako normalno držiš mobitel tokom razgovora i onda pritisnuti kalibraciju i sačekati 5-6 sekundi (malo je zeznuto jer kad ti je mobitel kraj glave jer ne vidiš na ekranu gdje je potrebno stisnuti za kalibraciju).

Ne znam ni kako ni zašto ali to je ispravilo moj problem.

https://m.youtube.com/shorts/0buZkgEY56Y
Tu ti je video procedure.

9 mjeseci
online
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Ivan(4) kaže...
Widowmaker kaže...

Ja sam danas dobio HyperOS na Redmi Pad ( ne SE već onaj prvi).

 Postoji li realan razlog (osim marketinškog) što se ne zove MIUI 15?

 postoji. Xiaomi ima ogroman ekosistem i sada će svi uređaji, uključujući i novi SU7 koristiti isti OS. 

16 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Zao mi
 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
dax-lax kaže...

Daj zamisli da saniraju onaj zasrani virtualni proximity senzor i možeš obavit poziv bez da s licem postiskaš 6. red podopcija u mobitelu

 uređaji s virtualnim ps:

 

  • Xiaomi
    • Xiaomi 12, 12 Pro, 12 Pro Dimension Edition, 12 Lite, 12X, 12S Ultra, 11, 11 Pro, 11 Ultra, 11 Lite 4G, 11 Lite 5G, 11T, 11T Pro, 10, 10 Pro, 10 Ultra, 10 Lite, 10 Youth (Lite Zoom), 10T, 10T Pro, 10T Lite, 9, 9 SE
    • Xiaomi Note 10, Note 10 Pro
    • Xiaomi MIX 3, MIX 3 5G, MIX 2, MIX 2S, MIX, MIX Alpha
    • Xiaomi CC9 Pro
    • Redmi
    • Redmi K70E, K60E, K50, K50 Pro, K50 Gaming, K40S, K40 Gaming, K30, K30 5G, K30 Pro, K30S
    • Redmi Note 13, Note 13 Pro, Note 12 Pro, Note 12 Pro+, Note 12S, Note 11, Note 11 Pro, Note 11 Pro 5G, Note 11S, Note 11 SE, Note 11T Pro, Note 11T Pro+, Note 10, Note 10S, Note 10 Pro 5G, Note 9 Pro 5G
  • POCO
    • POCO F4, F4 GT, F3 GT, F2 Pro
    • POCO X6 Pro, X2
    • POCO M5s
  • Black Shark
    • Black Shark 5, 5 Pro, 5 RS, 4S, 4S Pro, 4, 4 Pro

 

  • vivo
    • vivo S18, S18 Pro
    • vivo Y100, Y78+ 5G
  • Honor
    • Honor V Purse
    • Honor 100, 100 Pro, 90, 90 Pro, 90 GT, 80, 80 Pro, 80 SE, 80 GT, 60, 60 SE, 50 SE
    • Honor X50, X50 Pro, X50 GT, X50i Plus, X40
  • OPPO
    • OPPO Find N3 Flip
  • OnePlus
    • OnePlus 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro
  • Motorola
    • RAZR 40, 40 Ultra
  • Tecno
    • Tecno Phantom V Fold, Phantom V Flip, Camon 19, 19 Pro, 19 Pro 5G
  • Smartisan
    • Smartisan Nut R2, Nut R1, Nut 3
13 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Adin kaže...
Zao mi

Čega? Xiaomi mobiteli su vrh. Samo ih spoji na komp, ukloni sve njihove aplikacije i instaliraj besplatne alternative otvorenog koda bez oglasa s Google Playa. I imaš savršen mobitel.

millennial kaže...
dax-lax kaže...

Daj zamisli da saniraju onaj zasrani virtualni proximity senzor i možeš obavit poziv bez da s licem postiskaš 6. red podopcija u mobitelu

 uređaji s virtualnim ps:

 

  • Xiaomi
    • Xiaomi 12, 12 Pro, 12 Pro Dimension Edition, 12 Lite, 12X, 12S Ultra, 11, 11 Pro, 11 Ultra, 11 Lite 4G, 11 Lite 5G, 11T, 11T Pro, 10, 10 Pro, 10 Ultra, 10 Lite, 10 Youth (Lite Zoom), 10T, 10T Pro, 10T Lite, 9, 9 SE
    • Xiaomi Note 10, Note 10 Pro
    • Xiaomi MIX 3, MIX 3 5G, MIX 2, MIX 2S, MIX, MIX Alpha
    • Xiaomi CC9 Pro
    • Redmi
    • Redmi K70E, K60E, K50, K50 Pro, K50 Gaming, K40S, K40 Gaming, K30, K30 5G, K30 Pro, K30S
    • Redmi Note 13, Note 13 Pro, Note 12 Pro, Note 12 Pro+, Note 12S, Note 11, Note 11 Pro, Note 11 Pro 5G, Note 11S, Note 11 SE, Note 11T Pro, Note 11T Pro+, Note 10, Note 10S, Note 10 Pro 5G, Note 9 Pro 5G
  • POCO
    • POCO F4, F4 GT, F3 GT, F2 Pro
    • POCO X6 Pro, X2
    • POCO M5s
  • Black Shark
    • Black Shark 5, 5 Pro, 5 RS, 4S, 4S Pro, 4, 4 Pro

 

  • vivo
    • vivo S18, S18 Pro
    • vivo Y100, Y78+ 5G
  • Honor
    • Honor V Purse
    • Honor 100, 100 Pro, 90, 90 Pro, 90 GT, 80, 80 Pro, 80 SE, 80 GT, 60, 60 SE, 50 SE
    • Honor X50, X50 Pro, X50 GT, X50i Plus, X40
  • OPPO
    • OPPO Find N3 Flip
  • OnePlus
    • OnePlus 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro
  • Motorola
    • RAZR 40, 40 Ultra
  • Tecno
    • Tecno Phantom V Fold, Phantom V Flip, Camon 19, 19 Pro, 19 Pro 5G
  • Smartisan
    • Smartisan Nut R2, Nut R1, Nut 3

I Samsungovi mobiteli imaju virtualni senzor blizine, pogotovo A-serija. Treba izbjegavati sve bez fizičkog senzora. Nebitno o kojem se brendu mobitela radi, virtualni senzor blizine je smeće koje većinu vremena ne funkcionira dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 16:50 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Ima ih i samsung, da, ali s njima ima puno manje grešaka. Mislim da je s20fe prvi, i taj jedini radi pola-pola. Od novih A, mislim na A12/22/32/52 stvarno nisam vidio probleme kod poziva. Xiaomi kome god spomenem, ni jedan nije negirao da ga to pili u mozak. Uglavnom se desi da mutaš mikrofon pa te osoba s druge strane ne čuje. S vremenom naučiš kod javljanja odmah zaključat ekran.
9 mjeseci
online
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Marko :D kaže...
Adin kaže...
Zao mi

Čega? Xiaomi mobiteli su vrh. Samo ih spoji na komp, ukloni sve njihove aplikacije i instaliraj besplatne alternative otvorenog koda bez oglasa s Google Playa. I imaš savršen mobitel.

millennial kaže...
dax-lax kaže...

Daj zamisli da saniraju onaj zasrani virtualni proximity senzor i možeš obavit poziv bez da s licem postiskaš 6. red podopcija u mobitelu

 uređaji s virtualnim ps:

 

  • Xiaomi
    • Xiaomi 12, 12 Pro, 12 Pro Dimension Edition, 12 Lite, 12X, 12S Ultra, 11, 11 Pro, 11 Ultra, 11 Lite 4G, 11 Lite 5G, 11T, 11T Pro, 10, 10 Pro, 10 Ultra, 10 Lite, 10 Youth (Lite Zoom), 10T, 10T Pro, 10T Lite, 9, 9 SE
    • Xiaomi Note 10, Note 10 Pro
    • Xiaomi MIX 3, MIX 3 5G, MIX 2, MIX 2S, MIX, MIX Alpha
    • Xiaomi CC9 Pro
    • Redmi
    • Redmi K70E, K60E, K50, K50 Pro, K50 Gaming, K40S, K40 Gaming, K30, K30 5G, K30 Pro, K30S
    • Redmi Note 13, Note 13 Pro, Note 12 Pro, Note 12 Pro+, Note 12S, Note 11, Note 11 Pro, Note 11 Pro 5G, Note 11S, Note 11 SE, Note 11T Pro, Note 11T Pro+, Note 10, Note 10S, Note 10 Pro 5G, Note 9 Pro 5G
  • POCO
    • POCO F4, F4 GT, F3 GT, F2 Pro
    • POCO X6 Pro, X2
    • POCO M5s
  • Black Shark
    • Black Shark 5, 5 Pro, 5 RS, 4S, 4S Pro, 4, 4 Pro

 

  • vivo
    • vivo S18, S18 Pro
    • vivo Y100, Y78+ 5G
  • Honor
    • Honor V Purse
    • Honor 100, 100 Pro, 90, 90 Pro, 90 GT, 80, 80 Pro, 80 SE, 80 GT, 60, 60 SE, 50 SE
    • Honor X50, X50 Pro, X50 GT, X50i Plus, X40
  • OPPO
    • OPPO Find N3 Flip
  • OnePlus
    • OnePlus 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro
  • Motorola
    • RAZR 40, 40 Ultra
  • Tecno
    • Tecno Phantom V Fold, Phantom V Flip, Camon 19, 19 Pro, 19 Pro 5G
  • Smartisan
    • Smartisan Nut R2, Nut R1, Nut 3

I Samsungovi mobiteli imaju virtualni senzor blizine, pogotovo A-serija. Treba izbjegavati sve bez fizičkog senzora. Nebitno o kojem se brendu mobitela radi, virtualni senzor blizine je smeće koje većinu vremena ne funkcionira dobro.

ne znam, nisam imao nikakvih problema sa tim virtualnim senzorom, a imao sam ga na Xiamiju tri godine, meni je radio bez greške. isto tako tih 5-10 predinstaliranih aplikacija me uopće ne diraju, uglavnom ih ne koristim, a to što su na mobu me boli briga. reklame sam vidio jedino unutar par predinstaliranih aplikacija, tako da mi i to nije nikakav problem jer te aplikacije ili ne koristim ili pokrenem jednom tjedno/mjesečno pa ako na kraju i iskoči nekakva reklama neš mi ti problema.

 

ono što mi je bitno su notifikacije, a one rade bez greške.

 

ovo drugo su samo određeni korisnici napravili od muhe slona.

 

dax-lax kaže...
Ima ih i samsung, da, ali s njima ima puno manje grešaka. Mislim da je s20fe prvi, i taj jedini radi pola-pola. Od novih A, mislim na A12/22/32/52 stvarno nisam vidio probleme kod poziva. Xiaomi kome god spomenem, ni jedan nije negirao da ga to pili u mozak. Uglavnom se desi da mutaš mikrofon pa te osoba s druge strane ne čuje. S vremenom naučiš kod javljanja odmah zaključat ekran.

 nikad imao tih problema, a prošlo mi kroz ruke puno xiaomija, a i ostatak obitelji ih koristi i nitko se ne žali. ali eto, očito kako koga pogodi, ali mislim da je to uvijek vezano uz jeftinije modele.

6 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Nazalost moje druzenje sa Xiaomi-jem je nakon punih 7 godina gotovo. Xiaomi (pa i redmi note) je uvijek bio dobar HW za cijenu i bloat miui koji mi je isao na zivce pocevsi od reklama. Zato je bilo nuzno da se moze otkljucati bootloader. Sad je to nemoguce. Zasto xiaomi ne smijemo imati vise custom rom? Ok, xiaomijevo pravo da to napravi... i moje da im kazem zbogom.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp

Moja majka ima A52s 5G i baš gledam, svaki put kad razgovara ekran se pali-gasi. Tako da ni kod odličnog A52s 5G ta stvar ne funkcionira baš najbolje.

Hoggy kaže...
Nazalost moje druzenje sa Xiaomi-jem je nakon punih 7 godina gotovo. Xiaomi (pa i redmi note) je uvijek bio dobar HW za cijenu i bloat miui koji mi je isao na zivce pocevsi od reklama. Zato je bilo nuzno da se moze otkljucati bootloader. Sad je to nemoguce. Zasto xiaomi ne smijemo imati vise custom rom? Ok, xiaomijevo pravo da to napravi... i moje da im kazem zbogom.

Bootloader se može bez problema otključati na Global/EU varijantama, čak i s HyperOS. Ono da moraš biti član Xiaomi Communityja vrijedi isključivo za Kinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 18:49 (Marko :D).
9 mjeseci
online
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Hoggy kaže...
Nazalost moje druzenje sa Xiaomi-jem je nakon punih 7 godina gotovo. Xiaomi (pa i redmi note) je uvijek bio dobar HW za cijenu i bloat miui koji mi je isao na zivce pocevsi od reklama. Zato je bilo nuzno da se moze otkljucati bootloader. Sad je to nemoguce. Zasto xiaomi ne smijemo imati vise custom rom? Ok, xiaomijevo pravo da to napravi... i moje da im kazem zbogom.

 to vrijedi samo za kineske verzije mobitela koji su namijenjeni za kinesko tržište.

9 godina
offline
Re: Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju Hyp
Ivan(4) kaže...
Widowmaker kaže...

Ja sam danas dobio HyperOS na Redmi Pad ( ne SE već onaj prvi).

 Postoji li realan razlog (osim marketinškog) što se ne zove MIUI 15?

 Toliko je los da mijenjaju ime zbog negativnih kontacija. A i u ovom update su ubacili par lijepih bugova. Dual app je sad beskoristan jer te svaki put pita koju ces verziju appa otvoriti. A default linkovi iz aplikacija otvaraju sekundarnu aplikaciju. Kad kliknes URL u Revolutu recimo otvara sekundarni Chrome i koliko sam probao nema nacina da se promjeni. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 20:11 (pravi_covijek).
16 godina
offline
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS

Pa majku mu, ne znam, godinama se to priča i godinama sam koristio MIUI uređaje (Redmi Note 2, Mi 5s, Mi 9T, pa i sad imam Xiaomi Pad 5) i uglavnom su radili vrlo korektno. Dual Apps nisam koristio (aktivirao jednom, radilo, deaktivirao jer me smaralo da imam po dva ista IM klijenta), no kolega je baš baš koristio na Mi 10T Pro (dupli Messenger, WhatsApp, Viber...), i to koliko do pre par meseci kad je prešao na S23 Ultra i da mu to nije radilo, ne bi zadržao taj telefon toliko.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Xiaomi objavio listu uređaja koji dobivaju HyperOS
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice