Živa glazba emocionalno nas pokreće više od ploča,

poruka: 8
|
čitano: 3.142
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Živa glazba emocionalno nas pokreće više od ploča,".
16 godina
offline
Živa glazba emocionalno nas pokreće više od ploča,

Drugačiji je dinamički opseg. Zato HIFIsti ne prestaju tražiti taj setup koji bi to najbolje imitirao. 
No, i bilo što live djeluje na mozak drugačije: više se smijemo forama uživo, nešto što 
nebi dvaput pogledali, na "standupu" je smiješno jer nam se i društvo smije i zabavlja.
Čak i ista generička glazba iz zvučnika u disko klubu djeluje intenzivnije zbog okolice i socijalnih interakcija. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl

a i bludničenje uživo ima puno "opipljivih" prednosti spram onog s zaslona...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl
Ah, to je tako individualno. Recimo kolega i ja slušamo istu vrstu glazbe ali rijetko koja ista pjesma da se obojici sviđa, a gdje još ubaciti ljude u istraživanje koji imaju sasvim suprotan ukus našemu. Ja se naježim na jednu vrstu glazbe a neka treća pjesma me živcira za slušati ali netko drugi se naježi na nju. I što tu zaključiti.

Recimo dobar melodični trance sa dobrim ritmom kad me pogodi pjesma osjetim valove u mozgu u tom ritmu, npr. Cosmic Gate grupa koristi taj ritam u refrenima koji kao da se uskladi sa moždanim valovima. Dok treći kolega koji ne voli techno čuje samo bezvezni tuc, tuc, tuc... i sprda me da to njegova djeca slušaju.

A uživo koncerti me većinom živciraju, ono kad se glazbenici dovikuje sa publikom ili totalno promjene dobru pjesmu i useru je. Ili kad je loše ozvučenje ili kad me stave blizu zvučnika pa mi srce vibrira. Čast iznimkama.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Živa glazba emocionalno nas pokreće više od ploča,

A dobro jutro

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl
overhaul kaže...

Drugačiji je dinamički opseg. Zato HIFIsti ne prestaju tražiti taj setup koji bi to najbolje imitirao. 
No, i bilo što live djeluje na mozak drugačije: više se smijemo forama uživo, nešto što 
nebi dvaput pogledali, na "standupu" je smiješno jer nam se i društvo smije i zabavlja.
Čak i ista generička glazba iz zvučnika u disko klubu djeluje intenzivnije zbog okolice i socijalnih interakcija. 

 To nema apsolutno veze s tim, 99,9% ozvucenja na tim koncertima nema veze s vezom niti se to uopce moze mjeriti po kvaliteti cak niti s low end hi-fi komponentama, mozda je glasnije no kvaliteta zvuka je ocajna niti je mjerilo icega!
Ljudi slusaju glazbu koju vole, izvodaca kojeg vole, ponese te atmosfera, drustvo, taj osjecaj covjek ima jedino jos kad je na heroinu ili kad vodi ljubav to je dokazano od davnina.
HIFIsti imaju drugi problem..

7 godina
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl
Boris grozni kaže... 

 To nema apsolutno veze s tim, 99,9% ozvucenja na tim koncertima nema veze s vezom niti se to uopce moze mjeriti po kvaliteti cak niti s low end hi-fi komponentama, mozda je glasnije no kvaliteta zvuka je ocajna niti je mjerilo icega!

Pogotovo ako im setup rade ovi tonci s HRT-a 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl
Boris grozni kaže...
overhaul kaže...

Drugačiji je dinamički opseg. Zato HIFIsti ne prestaju tražiti taj setup koji bi to najbolje imitirao. 
No, i bilo što live djeluje na mozak drugačije: više se smijemo forama uživo, nešto što 
nebi dvaput pogledali, na "standupu" je smiješno jer nam se i društvo smije i zabavlja.
Čak i ista generička glazba iz zvučnika u disko klubu djeluje intenzivnije zbog okolice i socijalnih interakcija. 

 To nema apsolutno veze s tim, 99,9% ozvucenja na tim koncertima nema veze s vezom niti se to uopce moze mjeriti po kvaliteti cak niti s low end hi-fi komponentama, mozda je glasnije no kvaliteta zvuka je ocajna niti je mjerilo icega!
Ljudi slusaju glazbu koju vole, izvodaca kojeg vole, ponese te atmosfera, drustvo, taj osjecaj covjek ima jedino jos kad je na heroinu ili kad vodi ljubav to je dokazano od davnina.
HIFIsti imaju drugi problem..

 Bio ljetos na Depeche Mode u Areni i zvučalo je odlično, rasturio koncert.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 9:29 (forumaš).
2 godine
offline
Re: Živa glazba emocionalno nas pokreće više od pl
fer-de-lance kaže...
Pogotovo ako im setup rade ovi tonci s HRT-a 

 

 Ubio me ovaj zvuk s Dore na tv-u

Nije pomogao ni soundbar od 800€..

Zvučnu produkciju vjerojatno nije radio Nikša Bratoš, a ako je, može i on u mirovinu.

 

Sramota za HRT

合氣道
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice