A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 304.019
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

zvao ja službu za korisnike, i rekli su mi da radim sve što sam ja već bio napravio i opet nije radilo, ali su onda vidjeli da meni zapravo nije bio aktiviran carnet. pa su et sad aktivirali i sad radi.

Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2009 18:22 (andy0101).
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

možda je njemu neriješeno zbog ovoga:

 

jurluk kaže...

...brzina je onak ok. nekad je kao dial-up, a nekad i do 3x brža. nema veze. ...

pa to je zato što kod mene ni nema pokrivenosti hsdpa i umts. nisam ja u gradu, pa zato. i trenutne brzine su mi super!!! problem riješen!!!

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

ja sam isto neki dan uzeo vip sa carnetom.. i mogu samo reci da imamprosjecni edge signal, i da sve u svemu ipak malo brze od dial up, a mislim da ce racun biti znatno manji tak da..

 

samo mi je problem kaj nemogu koristiti taj usb na dva laptopa? jel zna ko kak se može koristiti isti usb na više laptopa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
facko kaže...

samo mi je problem kaj nemogu koristiti taj usb na dva laptopa? jel zna ko kak se može koristiti isti usb na više laptopa?

Iskopčaš iz jednog, ukopčaš u drugog? Neodlučan Trebaš na oba instalirati drivere i softver potreban za rad.

Press any key to continue or any other key to quit.
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
facko kaže...

samo mi je problem kaj nemogu koristiti taj usb na dva laptopa? jel zna ko kak se može koristiti isti usb na više laptopa?

kak ne možeš? ja nisam probao, pa ne znam, a jel ne možeš na oba laptopa instalirat VMC. jedino što će svaki za sebe pratit promet, pa ćeš morat zbrajat količinu prometa na oba laptopa

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
facko kaže...

samo mi je problem kaj nemogu koristiti taj usb na dva laptopa? jel zna ko kak se može koristiti isti usb na više laptopa?

Meni se čini da misli istovremeno. Dakle, internet sharing.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

a dobro, nisam bas takav debil.. instaliram i na drugom laptopu i ubacim usb i kad se spajam javi mi gresku i kaze "uvjerite se da ne koristite ovaj uredjaj na drugom računalu"

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
facko kaže...

a dobro, nisam bas takav debil.. instaliram i na drugom laptopu i ubacim usb i kad se spajam javi mi gresku i kaze "uvjerite se da ne koristite ovaj uredjaj na drugom računalu"

Ok, sorry Smijeh

To je onda nekakva zaštita. Vjerojatno pri instalaciji stick spremi podatke o računalu i nakon toga ne dozvoljava korištenje na bilo kojem drugom. Jel piše još nešto osim toga?

Press any key to continue or any other key to quit.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

i u vezi kabla si u pravu i to zna radit velike probleme- skoro pa ni jedna ladica sa vanjskim hardom ne radi sa produžnim usb kablom, jednostavno nema dosta struje(pogotovo oni od logitehovih miševa sa jako tankim kablom) i daj odi u device menager i makni kvačicu sa u "usb roota hub" pod Power menagment (alow computer to turn off device to save power). da nemoraš radit restart.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

a sad nezna tocno.. neda mi se ic po drugi laptop

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
facko kaže...

a dobro, nisam bas takav debil.. instaliram i na drugom laptopu i ubacim usb i kad se spajam javi mi gresku i kaze "uvjerite se da ne koristite ovaj uredjaj na drugom računalu"

Malo čudnovato, moralo bi raditi.

Premda ja to koristim na laptopu po potrebi i nisam uštekavao u drugi komp, ali kad formatiram windows na laptopu, to je kao neki drugi komp..jeli tako Smijeh..zašto tada ne ispiše poruku,ako već neko "čudo" u sticku pamti nešto.

Da nije bilo mijenjanja "bugove" i vipove sim kartice, na svakom kompu po malo?

Možda tu uleti zbunjoza,ali nebi trebalo.

 

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Imam Vip usb i koristim ga bez problema i na laptopu i kištri. S time da mi je na laptopu puno lakše uspostaviti vezu i čak mi se čini da je i brža. Mašina mi se nalazi u području bez UMTS signala i spajam se na GPRS. Za skinuti mailove je Ok ali za surfanje bih radije lizao morski krastavac. Kada sam bio na moru (Pag) kačio sam se na UMTS i to tako da sam tražio isključivo UMTS signal (iako je on preporučavao GPRS). Iako je pokazivao da signala gotovo i nema ja sam lijepo surfao pristojnom brzinom.

15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

koliko sms-ova se može poslati mjesečno ili kako već to ide sa onom VodafoneSMS aplikacijom?

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

Neznam liče u čemu je problem?!

Pojasnio sam rudimentrane stvari kod odluke da se kupi nešto,a da se prije toga ne provjeri.

Taj tvoj stick od Mudrinića ima samo više sreće, jer su ti posadili radijaciju bliže kući.

 

Identične ericsson tehnologije koriste i pitanje je mjesta boravka.

Maloumno je tvrditi kako je jedan operater bolji od drugoga.

 

Osim toga, kod vipa imaš opciju ponjeti kući uređaj, isprobati dali radi, te se vratiti u vip centar te kupiti i

nakon par dana.  Samo se slabo čitaju detalji ponude.

 

Evo i od mene sličica,kad je to u modi...

 

 Ajd ako ne znaš rađe ne kaki. Radijacija ??? Nedavno sam bio u nekoj grupaciji koja je birala da li ćemo staviti na školu odašiljač za jednog mobilnog operatera, ili staviti 1 stup pa nek sva 3 operatera stave odašiljače. Zašto - zato što bi onda stupanj EM zračenja bio najmanji. Ovo smo doznali za gostovanja stranog stručnjaka, koji nam je pojasnio da je, zahvaljujući usmjerenim antenama upravo ispod njih najmanji stupanj EM zračenja. Neću uopće spominjati da još uvijek vodimo rat protiv HEP-ove neobložene trafo stanice u blizini škole, a njihova su EM polja po stotine puta veća od ovih iz odašiljača za mobitele.

 

Koliko znam, Ericsson radi sa VIP-om, a Siemens sa T-Mobileom.

 

I što se tiče ovog za ponijet doma na test. Da, imaš tu kombinaciju, ali će ti taj test pošteno zaračunati u nekakvim njihovim jedinicama tako da te bar malo oderu čak i ako ne možeš biti njihov korisnik jer se nisu potrudili oko signala.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Imam jedno pitanje koristim PCMCIA karticu Merlin XU870 (onu crvenu) i Vodafone Mobile Connect 9.3.0 i kada umetne karticu kartica blinka i traži mrežu no nakon nekoliko trenutaka kartica se jednostavno ugasi i mrtva ne reagira dok je ne izvučem i ponovno umetnem. Tako nekoliko puta i spojim se.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

ne znam do čega bi moglo biti... probaj u vmc-u ovako: pomoć - ažuriranje upravljačkih programa i time će se ponovno instalirati driveri za karticu. tako sam ja napravio za usb stick http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Bubamara s minigunom. | http://tinyurl.com/erepNA
15 godina
offline
nema problema, samo me nešto zanima...

kao što znate ja imam vip mobilni internet. ja sam se uvijek povezivao preko programa vodafone mobile connect. i u tom programu vidim da brzina veze varira. skinite kratki video pa pogledajte. a ako se povezujem preko start - povezivanje s - vodafone mobbile connect isto se poveže ali veza bude stabilna, stalno iste brzine, i dosta je brza.

sad mene zanima jeli tako veza stalno iste brzine, ili isto varira samo što se u ovom slučaju to variranje ne vidi?

Atomska bubamara. | http://tinyurl.com/erepNA
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Pozz svima!

Kao prvo, ispricavam se ako postavljam glupo pitanje, nova sam ovdje pa mi oprostite :D

 

Koristim Vodafone Mobile Connect i zadnja 3 dana uopce ne lovim UMTS vec iskljucivo GPRS, dal ima nteko drugi istih problema?

Inace, korsitim VMC vec godinu dana i jos nikad nisam imala frku sa signalom, zivim u Zagrebu i u kvartu koji je dobro pokriven pa me zanima dal ima netko drugi ovih problema?

Ubit ce me ovaj GPRS, veza je spora kao da se na dial-up spajam!!! :P

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
Govorim napamet jer nisam kod kuce.
Moras otic u vmc, pa postavke uredaja i tamo odabrati preko kojih mreza da se povezuje. Imas 4 izbora, izaberi hsdpa ili umts, samo ne gprs, jer je sad on oznacen...
Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Tocno to i radim, ali pronađe mi jedino GPRS i tak zadnja dva dana!

15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Ako lovi samo GPRS, znači da nema drugih mreža. Meni ponekat ulovi UMTS pa se sam prebaci na GPRS. Možeš sjest i plakat, nema drugog rješenja da se spojiš na bržu vezu, što uhvati, uhvati

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Ah, oki-doki, hvala na odgovoru, zivjet cu u nadi da ce se UMTS cudom vratit natrag, u godinu dana se ni jednom nisam spoijila na GPRS tako da mi stvarno suze dođu na oci koliko je spora veza :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

ako imas 3g mobitel, provjeri po stanu gdje ti najbolje lovi 3g signal (ili s laptopom+mobile internet ako ti se da nositi cijelu tu skalameriju).

Naravno to ti ne bude ništa značilo ako računalo (laptop?) ne budeš mogla pomaknut na mjesto boljeg signala. Ponekad pomak i od pol metra puno znači koliko god to smješno zvučalo (tako je barem bilo kod mene gdje je pokrivenost slaba).

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2009 13:41 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

problem sa vipovim usb stickom za internet na laptopu ga ucita sam cim ga spojim a na kompjuteru ga nece pa cak i kad ga pokrenem sam na my computer.pocne ga ucitavat i pred kraj se ona zelena crta pocne vracat i pise da ga vraca u pocetno stanje i ne ucita se.dali mozda neko zna u cemu je problem jer sam vise lud

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Imao sam isti problem .pri instliranju dođe do :instaliranje servisa pa se vrati u početno stanje.raspitivao sam se u vipu i dr.ali mi nitko nije znao dati odgovor pa sam reinstalirao windowse i sad radi !!!

14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

kad reinsaliras windowse dali podaci iz kompjutera (slike,filmici i dr.) mogu ostat na njemu,i kako se to radi ako znas je to mogu sam ili da dam nekome ko zna

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

daj nekom ko zna.

neka ti budu dvije particije c i d.

ako već postoje,što ti je bitno kopiraj na d,

jer c se briše.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

ovih dana mi istice ona akcija od 200MB mjesecno koju sam dobio od VIP-a i najdrazeg mi casopisa BUG-a.

 

zna li netko je li moguce kupiti BON i jednostavno nadoplatiti na tu karticu odredenu kolicinu megabajta dodatno? (i po mogucnosti preko carneta jos dobit dvaput vise za iste novce? :D )

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 18:05 (RaLe).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

naravno ,samo pičiš dalje.

to je i bila svrha,da što više ljudi što duže obnavlja kartice.

nema potpisa
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

naravno ,samo pičiš dalje.

to je i bila svrha,da što više ljudi što duže obnavlja kartice.

 

mislim, cak i ako sam pao na obicni marketinski trik, svejedno sam zadovoljan uslugom, a kad bih mogao dobit za 30kn 200MB, to i nije tako lose, a cini mi se jeftinije od ostalih mobile providera? ili ima jeftinije?

 

radi to s carnet APNom? (znaci umjesto 100MB dobijem opet 200?)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 18:35 (RaLe).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice