A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 304.036
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Sad ne znam koliko je ovo vjerodostojno i koliko sam tocno izracunao,al pretpostavljam da sam otkrio problem.Uzeo sam ispis iz 9 mjeseca kad je limit bio aktiviran na vrijeme i 12 kad nije.Naime u 9 mjesecu su 18.9 poslali upozorenje da smo blizu limita i racunajuci prijenos podataka upozoreni smo na 450 MB.Dok u 12 mjesecu 27.12 sestra je napravila promet od 478 MB i nije dobila upozorenje i 3 dana nije bila na internetu i nije ga ukljucivala.Sto se moze vidjeti na ispisu,jer tek sljedece prijavljivanje je bilo 30.12 pri cemu je ispucala 130 MB vise.Dijete nije moglo znati koliko je potrosila i isla je na pretpostavku da jos nije ni blizu limita jer joj nisu poslali poruku.Tako da treba pazit na to i pratiti jer i oni mogu pogrjesit.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Pozdrav!

Kada na svoj mob upalim mobilni internet i hotspot (Tele2) i kada se laptopom priključim na dotični prijatelj ne može pregledati svoj mail putem Outlooka (radi se o vipovom mailu). Kada se spoji na svoj mobilni internet (provider VIP, na mobu vip-ov mail radi) tada outlook bez problema prima i šalje mailove. Ovo apsolutno nema nikakve logike.... Ima li netko ideju kako riješiti ovaj problem?

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Kada otvorim Vip mobilni internet , počne mi services.exe koristiti cpu 20-30%.Jeli još nekome ovo smetalo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 14:53 (titko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

pa trebas se također prijaviti sa korisničkim imenom i lozinkom npr.

ime.prezime@skole.hr

OvOJeLozInkA

 

nadam se da ti ovo pomaže! ;)

11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Ovako,planiram si uzet taj Internet na stickove na pretplatu 1 gb-35kn s car netom.Imam 1 gb maks. brzina ,a poslije ono sporije sad me zanima koliko se brzo to potroši i kolika je brzina na prvih 1 gb ,a kolika poslije ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Brzina ti ovisi o stiku i jačini signala. Ako imaš samo onaj naobičniji stik koji daju u paketu, onda očekuj između 2 i 4 Mbit/s (ako nisi u totalnoj zabiti ili na mjestu s iznimno jakim signalom i malo korisnika).

 

Koliko se brzo potroši, individualna je stvar. Ako ćeš se samo sporadično spajati na Internet, onda je OK. Ako ćeš se svaki dan spajati na Internet, uz mejlove i surfanje Internetom bez skoro ikakvog downloada, bit će ti jako knap.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Mjesto je Ilova blizu Kutine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

To mi ništa ne znači. Imaš li mobitel koji se spaja na Internet? Preko njega si očitaj signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Što se brzine nakon isteka prometa tiće, dovoljna je za neko normalno surfanje ili igrane online igara, ništa više od toga.

 

Meni se je zadnji put dogodila anomalija te mi je internet ostao iste brzine (bez problema sam gledao YouTube) a sad dal bi opet bilo tako, ne znam, pošto ne prelazim limit često.

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Prvu gigu mozes koristit normalno sa nekih 500-600 kbs max al kad predes tu gigu u roku od 12 sati smanjuje ti se na 56 sto je katastrofa i nemres nis otvarat,ja sam igro normalno igre prek interneta i google je radio savrseno al youtube i te stvari zaboravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Blago meni onda ja već preko dvije i pol godine i 1500 kbs  a bilo bi i duplo da vip ne ograničava brzinski pretplatu.

 

Očito imaš dobar stick kada je samo 500-600... Kada pređeš gigu ili bilo koji paket isti čas se smanjuje brzina a ne nakon 12 sati..... ;)

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Vip Mobilni Internet - problemi

Djelomično offtopic:

Ima tko iskustva sa Huawei e392?

Just hating everyone for no reason.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Ja ću najvjerovatnije uzet vip na pretplatu pa pitam iskustva s 1 gb na pretplatu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Pozdrav

 

Ima li netko da koristi ovaj vipov kvazi 4G zanima me kakva su iskustva, brzine? Gledao sam im ponudu i cini mi se ok samo je stick malo preskup, ali ako dobijem barem pola brzine to bi mi bilo dosta.

 

Jos me zanima ako ukljucim nocnu opcije dali ogranicavaju brzinu, jel bi tako mogao napraviti stvarno puno prometa? Sto se signala tice znam da sam u dometu jednog odasiljaca sigurno sad hoce li zbog

 

toga sto je samo jedan patiti brzina vidjeti cemo. Ako netko ima prakticna iskustva ili je negdje procitao kakav je 4G u zg bio bi mu jako zahvalan za info. Ako netko ima problema sa signalom to je barem na

 

stickovima sa jednom antenom lako rjesivo trebate nekakav refletor sa fokusom u jednoj tocki koji mozete napravit od kartona i alu folije za 10 min tipa windsurfer i slicne linearne parabole.

 

Evo link na bug temu za windsurfer http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/pojacivac-wireless-signala/25477.aspx  , a google i zna puno alternativa.  Za mimo i 4Gstickove to bi isto radilo donekle,

 

ali ne kao stickovi sa jednom antenom prvenstveno jer se u tocan fokus ne mogu staviti dvije odvojene antene. Ima i boljih rjesenja tiba bakrene antene koje mozete sami izraditi ali to i nije tako trivijalno kao windsurfer

 

koji je jednostavan a daje znacajno pojacanje. To sto je izvorno radjen za 2.4 GHz slobodno ignorirajte je je to samo reflektor koji nema aktivnih elemenata, bitno je jedino da je stick u fokusu

 

a antena naciljana u odasiljac.Sebi radim jednu ozbiljniju antenu pa cemo vidjeti koliki ce boost biti. Windsurfer mi pojacava solidno vec a probano 2 minute bez puno ciljanja. Hvala unaprijed za bilo koji info koristenja 4G

 

 mreze u Zagrebu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Dali se nekome isto događalo da nakon potrošenja podaktovnog prometa brzina ostala ista?!?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Jel normalno da se ZTE MF667 toliko zagrije da se nemože dotać onaj metalni dio?.

LOL EUNE: oloferno
 
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
online
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
MrCrow48 kaže...

Dali se nekome isto događalo da nakon potrošenja podaktovnog prometa brzina ostala ista?!?

Dogodi se ponekad...

breader kaže...

Jel normalno da se ZTE MF667 toliko zagrije da se nemože dotać onaj metalni dio?.

Ovisi koliko si osjetljiv na toplinu :)

Normalno je da se prilično grije kod većih brzina i količine podataka.

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
11 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Zagrije se do te mjere da ga nemožeš dotać opeko sam prste jednom i to mislim ozbiljno, te veza crkne kad dosegne takvu temperaturu.

LOL EUNE: oloferno
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

Pa onda izgleda da nešto nije ok.

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
11 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Je li možemo mi ikako utjecati na to da brzina ostane ista, mislim postoji li neki trik ili nešto. Kad mi se to dogodilo poskida sam sve ove novoje igrice za pc potrošija sam oko 65gb i na kraju mjeseca platija samo 70kn. Uf da je tako uvijek!{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Koristim onaj Vip-ov USB stick HUWAEI i cesto mi se dogada da mi puca veza,tj.dobijem poruku,uređaj nije dostupan,pa ga moram non-stop ponovo spajati.

Snaga signala je na pola,brzina je ok,samo sto dnevno oko 20-tak puta pukne veza!

Nprm,susjed koristi T-comov stick i nikada mu ne pukne veza!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
XXX-Man kaže...

Djelomično offtopic:

Ima tko iskustva sa Huawei e392?

Imam ga ja. Prezadovoljan sam. Nikad ne puca veza, ne grije se. Nisam aktivirao LTE ali mi skače brzina u nebo

evo upravo testirano od servera Vip do HT-a

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
11 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Milka30 kaže...

Koristim onaj Vip-ov USB stick HUWAEI i cesto mi se dogada da mi puca veza,tj.dobijem poruku,uređaj nije dostupan,pa ga moram non-stop ponovo spajati.

Snaga signala je na pola,brzina je ok,samo sto dnevno oko 20-tak puta pukne veza!

Nprm,susjed koristi T-comov stick i nikada mu ne pukne veza!

imao sam ja prije jedan Huawei bijeli stick i stalno je pucala veza {#}

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
14 godina
moderator
online
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
MrCrow48 kaže...

Je li možemo mi ikako utjecati na to da brzina ostane ista, mislim postoji li neki trik ili nešto.

Ne, to je greška kod njih.

Milka30 kaže...

Koristim onaj Vip-ov USB stick HUWAEI i cesto mi se dogada da mi puca veza,tj.dobijem poruku,uređaj nije dostupan,pa ga moram non-stop ponovo spajati.

Koji model?

dar01 kaže...

Imam ga ja. Prezadovoljan sam. Nikad ne puca veza, ne grije se. Nisam aktivirao LTE ali mi skače brzina u nebo

evo upravo testirano od servera Vip do HT-a

Kasniš, kupio sam ga već davno :)

Odličan je stick, na LTE je brzina savršena :)

Nažalost sad sam na području lošeg signala pa ti nemogu nabacit speedtest na LTE

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
12 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
XXX-Man kaže...
Milka30 kaže...

Koristim onaj Vip-ov USB stick HUWAEI i cesto mi se dogada da mi puca veza,tj.dobijem poruku,uređaj nije dostupan,pa ga moram non-stop ponovo spajati.

Koji model?

HUWAEI E 303

14 godina
moderator
online
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
12 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
Zna li tko kako da na vipu provjerim koja sam tarifa?
11 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dinos3 kaže...
Zna li tko kako da na vipu provjerim koja sam tarifa?

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/data/

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
13 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Uzeo sam VIP mobilni internet danas, i evo prije par sati ga aktivirao ... Znaci student sam, pa sam uzeo prek carneta Sambu L 17gb i onaj ZTE njihov USB ...

Brzine mi variraju od 3-10mb/s, a trebale bi ic i preko 21mb/s !

U cemu je problem ? 

Isto tako, evo sat vremena isprobavanja interneta, otislo 130mb ... Jel to previse ? :S

Molim brz odgovor jer imam jos dan da ponistim ugovor bez placanja penala i predomislim se ..............

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

1. Brzina ti nikako ne može biti preko 21mbps jer taj modem ne podržava veće brzine od 21mbps.

2. 21mbps je teoretska maksimalna brzina i u praksi ju je gotovo nemoguće postići...uglavnom je max oko 17-18mbps

3. Brzina ovisi o snazi i vrsti odašiljača, udaljenosti od njega, kao i o njegovoj opterećenosti i preprekama između odašiljača i tebe.

4. Ja na standardno surfanje potrošim dnevno oko 1GB pa nebi rekao da je previše.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice