Program za uredjenje videa

poruka: 88
|
čitano: 42.706
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
andi.cro kaže...

Da,slažem se da ja ne radim profi editing!

Da,slažem se da bi bolje bilo napravit direktan inport sa kamere!

Da,slažem se da je to nalik na prtljanje!

Ali momentalno nemam druge opcije nego na taj način "prtljat" i pokušat dobit najbolje što mogu iz ove situacije!

1.Jednostavno zbog nekih razloga nije moguče da direktno importiram iz kamere

2.Materijale koje dobijem za obradu su na DVD-u u VOB formatu i drugačije nemože biti.

3.Čak i da uspijem dobit DV-kazetu iz kamere ja nemam DV-player pa opet nebi mogao to ubacit u PC.

Uvjeti su mi takvi kakvi jesu i ja pokušavam izvuč najbolje iz toga! Zato sam se i naučio radit u Premieru,da sve što obradim ipak zgleda profesionalno!

Nemam Full HD TV pa neznam kak moj DVD tamo izgleda ali na mom 10g.starom "Sony 100HZ Digital Plus" TV-u izgleda super!

 

Naišo sam i na ovaj prog.pa me zanima šta mislite o njemu?

TMPGenc mpeg editor 3

 

 

Pitao si sta da radis i ja sam te uputio na put kako bi se totrebalo raditi. Uzeo si profi software a radis bez ikakvog hardwarea. Radi kako mislis da treba samo budi svjestan da ti rezulatat ni izbliza nije perfektan. Kako recimo sredis menije u tom dvdu na kraju? Ubacis ti video na nakaradan nacin doduse la ga ubacis. Al dve menije, chaptere i ostalo, kako to napravis?

14 godina
offline
RE: Program za uredjenje videa
bed kaže...

Ne, indeksiraš mpeg, zatim napraviš frame server skriptu s mpeg dekoderom, a od te skripte vfapi readerom napraviš 'fake avi'. Šatro avi, kako hoćeš, 'fajlić' od par kb. Nisam siguran da ti imaš potrebe to raditi. Tebi bi bolje bilo iz kamere 'natočiti' dv..

 Hvala ti što si me sad dobro nasmijao Smijeh jer ja ovo ništa nisam skužio! (indexiraš mpeg,frame server skripta,vfapi reader) fakat neznam kaj ti to sve znači!

 Netrebaš mi ni pokušavat objasnit,probat ču saznat jel se sa kamere može prebacit direktno na HDD (ne moj)u DV formatu pa da se to onda snimi na DVD i dođe do mene!

PozzNamigiva

 

14 godina
offline
RE: Program za uredjenje videa
logic kaže...
andi.cro kaže...

Da,slažem se da ja ne radim profi editing!

Da,slažem se da bi bolje bilo napravit direktan inport sa kamere!

Da,slažem se da je to nalik na prtljanje!

Ali momentalno nemam druge opcije nego na taj način "prtljat" i pokušat dobit najbolje što mogu iz ove situacije!

1.Jednostavno zbog nekih razloga nije moguče da direktno importiram iz kamere

2.Materijale koje dobijem za obradu su na DVD-u u VOB formatu i drugačije nemože biti.

3.Čak i da uspijem dobit DV-kazetu iz kamere ja nemam DV-player pa opet nebi mogao to ubacit u PC.

Uvjeti su mi takvi kakvi jesu i ja pokušavam izvuč najbolje iz toga! Zato sam se i naučio radit u Premieru,da sve što obradim ipak zgleda profesionalno!

Nemam Full HD TV pa neznam kak moj DVD tamo izgleda ali na mom 10g.starom "Sony 100HZ Digital Plus" TV-u izgleda super!

 

Naišo sam i na ovaj prog.pa me zanima šta mislite o njemu?

TMPGenc mpeg editor 3

 

 

Pitao si sta da radis i ja sam te uputio na put kako bi se totrebalo raditi. Uzeo si profi software a radis bez ikakvog hardwarea. Radi kako mislis da treba samo budi svjestan da ti rezulatat ni izbliza nije perfektan. Kako recimo sredis menije u tom dvdu na kraju? Ubacis ti video na nakaradan nacin doduse la ga ubacis. Al dve menije, chaptere i ostalo, kako to napravis?

 Prije kada su mi meniji trebali radio sam projekte u Pinacle-u ili u Corelu a ako mi budu trebali sada dok radim u Premieru tu je Encore koji također može izrađivati menije,bar kolko sam ja to vidio,nisam još probao ali sam vidio da ima menije!

 

E da te pitam nešto,koji je ovo jezik? "Ubacis ti video na nakaradan nacin doduse la ga ubacis. Al dve menije, chaptere i ostalo, kako to napravis?" Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Drage kolege!

Mala sugestija od strane korisnika(prvenstveno mislim na sebe)ovih tema.

Mjesto što ste potrošili toliko poruka na prepucavanje tko je kome bolji i slično,zar ne bi bilo jednostavnije u nekoliko koraka objasniti što je što u pojedinom programu(kad ste toliki poznavaoci istih),pa možda i pokoji SS da se još bolje vidi to.Time biste nama običnim smrtnicima,koji se ne kužimo toliko u te stvari,objasnili kako pojedini programi funkcioniraju.

Nadajući se da ću mnogo toga naučiti,a da neću morati googlati po raznim drugim forumima i na stranim jezicima čitati pojedine teme,očekivao sam možda previše tu na Bugovom forumu.

U mnogo tema se potroši jako mnogo postova,da bi se nekom nešto dokazalo(bez uvrede),a jako malo se uspije objasniti.Pa kad se i objasni,informacije su toliko šture ili se do pojedinh tako teško dolazi,da ponekad mislim kad bih uhvatio nekog prolaznika na ulici i počeo ga tući,da bih dobio više informacija od njega o softwareu i hardwareu,nego li na nekom informatičkom forumu.

Ne želim da me se krivo shvati,ali i za mnoge nadolazeće generacije,pa možda i neke starije od nas,koji će se otisnuti u informatičke vode,ponekad bi bilo lijepo da se postavi,objasni,napravi tutorijal za pojedini program i tako olakša mnogim korisnicima koji prate baš zbog toga pojedine teme.Ja sam osobno željan znanja,ponekad mi treba možda malo više da shvatim pojedine stvari,ali zato mogu pojedini post arhivirat,SS ili se vratiti nebrojeno puta na njega da ga pročitam i najzad shvatim nešto.

Ako vam nije teško,MOLIO bih vas da date objašnjenja za pojedine programe,kako funkcioniraju zašto pojedine postavke moraju biti na baš određenim pozicijama i što time dobijamo u konačnici.Kao i MALI vodič,ako je moguće,kroz pojedini program.

Zahvaljum se unaprijed i ispričavam zbog podužeg posta.

Nakana mi je bila poboljšati postove informacijama,a ne uvrijediti niti prozvati bilo koga...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

PRvo da bi dobio konkretnu informaciju moras postaviti konkretno pitanje. Premiere je malkice preopsiran da bi se ovdje dao kratak tutorijal ;) Vjerujem da bi taj kratak tutorijal bio barem jedna stranica. Ono sto ja pokusavam reci u ovakvim slucajevima jeste da se krene sa ejdnostavnijim programima koji se lakse uce cisto da se stekne malo iskustva i teorijskog znanja. Bez teorijskog znanja cisto nabadajuci po programima kao sto su premiere, encore a pogotovo after effectes na kraju ispadne kao cisto gubljenje vremena jer ces nauciti neke osnovne stvari i naletjeces na zid jer nema teorijskog znanja. A te jednostavnije stvari si mogao puno brze i jednostavnije napraviti u nekim drugim programima za cije ucenje bi izgubio manje vremena. Nemojte padati u zamku da za svakakve banalne stvari odmah idete na profi programe. To je narocito izrazeno kod photoshopa. Svako ko ima digitalac misli da mora imati photo shop da posvijetli ili kropuje sliku i izgubi dane da nauci kako se to radi. Recimo pain shop pro je jako mocan program a puno jednostavniji az nauciti. Imas na netu puno video tutorijala za sve ove programe. AKo negdje zapne ja cu ti rado pomoci a vjerujem i mbaksa i ostali koji vise znaju od mene. AL nemoj ocekivati da ce ti neko premiere pokazati na forumu. To je jednostavno neizvodivo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
andi.cro kaže...
logic kaže...
andi.cro kaže...

Da,slažem se da ja ne radim profi editing!

Da,slažem se da bi bolje bilo napravit direktan inport sa kamere!

Da,slažem se da je to nalik na prtljanje!

Ali momentalno nemam druge opcije nego na taj način "prtljat" i pokušat dobit najbolje što mogu iz ove situacije!

1.Jednostavno zbog nekih razloga nije moguče da direktno importiram iz kamere

2.Materijale koje dobijem za obradu su na DVD-u u VOB formatu i drugačije nemože biti.

3.Čak i da uspijem dobit DV-kazetu iz kamere ja nemam DV-player pa opet nebi mogao to ubacit u PC.

Uvjeti su mi takvi kakvi jesu i ja pokušavam izvuč najbolje iz toga! Zato sam se i naučio radit u Premieru,da sve što obradim ipak zgleda profesionalno!

Nemam Full HD TV pa neznam kak moj DVD tamo izgleda ali na mom 10g.starom "Sony 100HZ Digital Plus" TV-u izgleda super!

 

Naišo sam i na ovaj prog.pa me zanima šta mislite o njemu?

TMPGenc mpeg editor 3

 

 

Pitao si sta da radis i ja sam te uputio na put kako bi se totrebalo raditi. Uzeo si profi software a radis bez ikakvog hardwarea. Radi kako mislis da treba samo budi svjestan da ti rezulatat ni izbliza nije perfektan. Kako recimo sredis menije u tom dvdu na kraju? Ubacis ti video na nakaradan nacin doduse la ga ubacis. Al dve menije, chaptere i ostalo, kako to napravis?

 Prije kada su mi meniji trebali radio sam projekte u Pinacle-u ili u Corelu a ako mi budu trebali sada dok radim u Premieru tu je Encore koji također može izrađivati menije,bar kolko sam ja to vidio,nisam još probao ali sam vidio da ima menije!

 

E da te pitam nešto,koji je ovo jezik? "Ubacis ti video na nakaradan nacin doduse la ga ubacis. Al dve menije, chaptere i ostalo, kako to napravis?" Namigiva

Sta je problem sa jezikom? Pricam srpski. Ili mislis na par gresaka u kucanju. Mislim da razumijes sta sam rekao bez obzira na njih.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
logic kaže...

Nisam ni mislio da se krene sa nekim profi.Još neznam ni pojedine skraćenice što znače,a kamoli čemu služe.Nisam dobar u čitanju engleskog jezika,a kamoli u pisanju.To sam već rekao i napisao milion puta,učim,pokušavam.Možda sam mator već za te stvari,ali se nadam i tješim da nikad nije kasno ni za što dok čovjek ima volju.

Konkretno pitanje možda trenutno niti neznam postaviti jer neznam od kud bih počeo.Kako rekoh imam dosta filmova-isključivo privatna kolekcija-mada ću i dalje za osobne potrebe skidati filmove sa neta.Gledam ih na TVu preko kućnog kina,volim taj ugođaj jer ga nemogu dobiti preko kompa,nije bog-zna kakva mašinerija,a nisam ni ja bog-zna što sa informatikom.Najbitnije je da želim ići dalje,učiti,proširivati horizonte(u svojoj profesiji dalje neću moći dalje napredovati,zbog zdravstvene situacije,pa možda mi krene nekuda u informatičkom pogledu).Ali kao rekoh filmove gledam na TVu,što znači da ih prvo snimim na DVD da bi ih mogao gledati.Mnogi frendovi,rođaci i braća i sestre posuđuju od mene te iste filmove,pa zbog toga želim imati bolju kvalitetu-ako je moguće.Sa mnogim subtitlovima nisam zadovoljan,pa ih moram čak i cijele,red po red,promijeniti.Jer me jako živcira ako kasne ili idu naprijed.U biti mi subtitl ne treba,ali najčešće ubacim pokoju svoju dosjetku i na taj način i zabavim sebe,a najviše druge koji gledaju taj film.A ponekad mi je i zabava samo prevođenje filma(ponekad traje i po 10-12 sati to,al se isplati-u duhovnom smislu-jer si ponosan na sebe kako si nešto uradio odlično).

Brdo riječi,a možda malo informacija,al eto...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

Ako imas xp za titlove ti je najbolji subtitle workshop. Sa njim mozes napraviti sve sa titlovima. A za ostalo ti nama reci onako prosto seljacki sto bi se reklao a ja cu ti pokusati pomoci.

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Filmove koje skidam,biram da budu DVDRip.Navodno je to dobre kvalitete,a i trajanje je ok.

Imam priliku skidati i Bluray,ali su mi predugi i teško ih je odseedati.

Radio sam konvert sa dosta programa,trenutno sam zadovoljan DVDFlick i mislim da je on najlakši-zasad.

Subtitl koji skinem,zbog slova č,ć,š,ž(ako ih nema ,jako me to živcira-neznam zašto)u Notepadu uredim line by line i tako zapržim na film.

Nisam još isprobavao Subtitle Worshop,znam za njega i imam ga negdje na disku,trebao bih ga instalirati i isprobati.

Samostalno se obrazujem(informatički)i to ide jako teško,jer nemam dobro predznanje,ali učim na greškama-što je dobra praksa.

Možda sav taj redoslijed radova i nije najbolji i oduzima previše vremena,ali tako ja radim,jer neznam trenutno za bolje...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

Lako je naci odgovarajuce titlove za filmove koji imaju domaca slova. Recimo na titlovi com ces naci veliku vecinu titlova sa nasim slovima. 

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Imam titlovi.com,subtiee.com,divixsubtitle,podnatpisi,opensubtitle.com,subscene.com i ko zna koje još i vjeruj mi ponekad nemogu naći subtitl koji vremenski odgovara.Onda uzmem engleski za hendikepirane i uredim ga.Tada je tajming ok,inače je banana.Isto tako i što se tiče slova č,ć,š,ž malo je teže naći u subtitlovima-ima samo one oznake kao naša slova ali su falični...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

Vremensko sinhronizovanje sa subtitle workshop uradis za par minuta max.

16 godina
moderator
online
RE: Program za uredjenje videa
logic kaže...

Vremensko sinhronizovanje sa subtitle workshop uradis za par minuta max.

Ovaj je za osnovnu sinkronizaciju jos bolji: SubtitleEdit. Subtitle Workshop ima neke bugove - dosta puta jednostavno nisam mogao napraviti sinkronizaciju.

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Probat ću pa javiti kako mi ide.

Nego imam još pitanjce:vezano je isto za filmove.Imam nekoliko DVDa sa našom serijom Zlikavci-svi su upoznati kaj je to,pa sam htio to prebaciti ja youtube neka stoji tamo za buduće generacije,ali nesmije biti duži od 10 minuta.Koji je program osim WMM dobar za rezanje po pola pa da bude u 2 dijela.Možda postoji još koji dobar,a jednostavan program...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
mbaksa kaže...
logic kaže...

Vremensko sinhronizovanje sa subtitle workshop uradis za par minuta max.

Ovaj je za osnovnu sinkronizaciju jos bolji: SubtitleEdit. Subtitle Workshop ima neke bugove - dosta puta jednostavno nisam mogao napraviti sinkronizaciju.

Ne znam kako cetvroka radi ali 2.51 se rusi na win 7. Sad cu probati ovaj.

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Zdravo  svima ,  da  li mi neko moze pomoci imam  dosta  klipova koji su mi  jako vazni nazalost ni jedan nemogu da otvorim . Problem je u tome s to  mi se pojavljuje  neki beli  prozor i  trazi mi neka podesavanja... Pokusala sam uz neki program FILECURE nista nisam uradila . Unapred HVALA!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

Skines ovo i u njega ucitas klip i reci ce ti koji codec ti fali i samo njega instaliras i to je to. ILi digni negdje na net jedan klip ap cemo tireci sta ti treba i gdje da nadjes.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
General Zed kaže...

Probat ću pa javiti kako mi ide.

Nego imam još pitanjce:vezano je isto za filmove.Imam nekoliko DVDa sa našom serijom Zlikavci-svi su upoznati kaj je to,pa sam htio to prebaciti ja youtube neka stoji tamo za buduće generacije,ali nesmije biti duži od 10 minuta.Koji je program osim WMM dobar za rezanje po pola pa da bude u 2 dijela.Možda postoji još koji dobar,a jednostavan program...

  probaj s ovim programčićem, jako je jednostavan za upotrebu.

14 godina
offline
RE: Program za uredjenje videa
robisierra92 kaže...
General Zed kaže...

Probat ću pa javiti kako mi ide.

Nego imam još pitanjce:vezano je isto za filmove.Imam nekoliko DVDa sa našom serijom Zlikavci-svi su upoznati kaj je to,pa sam htio to prebaciti ja youtube neka stoji tamo za buduće generacije,ali nesmije biti duži od 10 minuta.Koji je program osim WMM dobar za rezanje po pola pa da bude u 2 dijela.Možda postoji još koji dobar,a jednostavan program...

  probaj s ovim programčićem, jako je jednostavan za upotrebu.

 Ili još bolje sa ovim koji je freeware!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa
robisierra92 kaže...
General Zed kaže...

 probaj s ovim programčićem, jako je jednostavan za upotrebu.

 

andi.cro kaže...
robisierra92 kaže...
General Zed kaže...

  probaj s ovim programčićem, jako je jednostavan za upotrebu.

 

Ili još bolje sa ovim koji je freeware!

Hvala dečki,već sam isprobavao nekaj slično od tog proizvođača-AVIspliter i još neki(a da mu uopće nisam zapamtio ime).I na*ebao sam se s njima ko majmun,a da ništa nisam napravio.Naime dešavalo se to da odredim na koliko ću prerezati i stavim da sejva to,a kad poslije uopće mi ne otvara taj video koji sam spremio.Sve sam radnje ponovio nekoliko puta,sa jednim i drugim programom.Nažalost vratio sam se na WMM.Jest da mi treba duplo više vremena,al barem odradi svoje i ne zeza...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

kada radiš s solveig video spliterom, onda moraš ići na opciju trim (u donjem desnom uglu), ne na save as, i odmah ti spremi taj clip u folder. vrlo jednostavno. nema exportanja i konverzije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 22:45 (robisierra92).
14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

I ne treba mu 10 min da spremi file?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

nisam siguran koliko mu treba za veće fajlove, kada bih rezao oko 5-10 minuta nekog videa, to bi spremio za možda 30-ak sekundi. on mi služi kako bih npr iz nekog filma izrezao nekoliko kraćih scena na brzinu. a kao što rekoh, nema nikakvog specijalnog eksportanja tog materijala i slično, taj komad koji izrežeš, nakon klika na tipku trim, sprema u folder gdje ti je izvorni video (ili gdje hoćeš) i radi jako brzo i jako jednostavno. i psremi ga u istom formatu, isti ascpect ratio, sve isto, kao i izvorni file.

14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Ajde bum probao,valjda se ne bum razočarao kao sa ovima drugima.Ali kad već napominješ da sa njim radiš,očito je da imaš malo više iskustva sa tim.Isprobavao sa CD/DVD Recovery Toolbox i Badcopy i još neki program za povrat podataka(sa DVDa-filmove,DVD je Princo star cca 8 godina)i nisam uspio vratiti podatke.E sad da li postoji neki"svemogući"program za takve stvari(nije bitno jel free ili komercijalni)?

Eto sam ga isprobao,dobar je ,sviđa mi se,a i brži je 100x od WMM.Moram ga još malo istražiti,jel ima fade in i fade out recimo,ostalo nije bitno...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 9:56 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

mislim da sam na nekom bugovom dvd-u (prije oko 6-7 mjeseci) naletio na neki programčić, ali se ne sjećam kako se zove, koji je služo za povrat podataka s oštećenog ili nečitkog cd/dvd-a. možda je bio u onom bugovom "borbenom kopmpletu", stvarno se ne sjećam. za sada mi niti jedan drugi ne pada na pamet..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za uredjenje videa

Princo je dvd tipa snimi i placi jer je to smece nevidjeno. KOji jos proizvodjac proizvodi dvd-ove i ne potpise se na njih. Stide se i oni sami svojih proizvoda. Preporuka je zaboravi an taj dvd jer je cudo da sa princa poslije 8 godina mozes bilos ta izvuci tj. da ga dvd uopste ocita.

14 godina
offline
RE: Program za uredjenje videa

Drži se ti Verbatima i Traxdate,sa njima su ljudi najviše zadovoljni a među njima i ja!

 

Što se tiče spašavanja podataka sa oštečenih CD/DVDa idi OVDJE pa si izaberi! Obično su najbolji obilježeni sa "Editor's pick"

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 13:59 (andi.cro).
14 godina
neaktivan
offline
Program za uredjenje videa

Prije 8 godina sam znao NIŠTA o snimanju preko kompa i ostalih stvari o kompjuteru.Kupio sam DVD rekorder koji je izašao među prvima,da si snimam na diskove jer zauzimaju manje mjesta od VHSa.A ujedno da i presnimim VHSe na DVDe.U to vrijeme su diskovi bili malo skuplji,a i ja nisam bio baš upućen.Nakon godinu dana sam i ja ponešto saznao i prebacio se na Verbatim,Traxdatu...

Sada znam jedino za Verbatim i jedino to koristim i ne pitam za cijenu.Imam nešto tih Diskova za koje nemam dupliće(neke stvari imam na VHSu,a neke sam presnimio poslije na bolje medije)pa zato pitam ako ima netko iskusan da je već spašavao podatke sa DVDa i zna za odličan program da ga i preporuči...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice