Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 343.748
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Frend ih kupio i ugradio sam mu 4 komada upravo tih zvučnika.
3 dana kasnije smo ih vadili van i vraćali stare...

Zvuk je u rangu zvučnika od 20kn, a ne 200.
Kvaliteta izrade je i ok, ali zvučno katastrofa.

Specifikacije su također teška fikcija, navodno 500W snage...da podijeliš sa 10 možda bi bilo blizu...
100Hz do 20kHz odziv (navodno), a u opisu odličan bas
Dok npr jeftiniji Pioneer ima 38Hz do 25kHz...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
7 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
dobro je ako su i 15w , ne gledam vate na zvućnicima nikad jer nikad ne piše rms.

mislim da svejedno puno oćekuješ od tako minijaturnih zvućnika , ti pioneer vjerovatno ne idu ispod 80hz ,a tih 38hz je ista fikcija ko i ovih 500w.

znaći ova marka ne valja po zvuku, hvala na info.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
E vala dobri ljudi nadam se da ste mi svi veseli i zdravi...Evo ja se vratio da napišem par rječi u svezi najlipše stvari što nam je ljudska inteligencija podari...Čisti kristalno bistri, zvuk a kroz zvuk i glazba što dušu ozdravlja...Ja sam na trećini puta sta pa naravno kako to u životu biva uvik se neke nedoumice pojave tako da što usprkos vremenu i obvezama i tim nedoumicama navedenim nikako da završim sa ozvučenjem moje jedine vjerne pratilje...6 generacije Hondice,,,
E pa vako di smo ono stali...
Znači kupio prije par dana HERTZ ecx 690.5 ovale za iza i sve šta je ovi čovik xxx man dobri i pošteni kojem svaka rič vridi zlata i naveo pa ti zvučnici su jednostavno S a v r š e n s t v o izradom kvalitetom i da ne nabrajam dalje...
E sad u međuvremenu se pojavi taj vrag pošto sam i naprid mislio stavit istu kontinuiranu snagu zvučnika istog proizvođača,sve više se ta skepsa pojavljivala tko će to pokrenut..Ko da imaš Ferrari a nemaš dovoljno benzina da ga potiraš u crveno...
Sama pomisa na pojačalo mi i nije baš nešto jako dobro sila jer nije samo do prostora u autu već cile petljanije od smještaja kablova a i nekog čudnog osječaja u samom sebi ipak nisam više u nekim skroz ludim godinama za sve to podnit pogotovo sa našim takozvanim meštrima...
Pošto sam bio naveo da ide obvezno bluetooth verzija radia manje više svi oni imaju 4 x 17 eventualno 20 w po kanalu što je baš ono što sam naveo iznad gori nedovoljno goriva...
E pa slučajno guglajući ugledah na trenutak nešto najnovije ka da je za mene spravljeno S O N Y 4 X 100 S Bluetoothom i realnih 4x 42 rms po kanalu..
Tribam li iti napominjat skup je ka sami vrag ali postavljam na kraju pitanje i odgovor nije ako vridi ali kako ću znat kad ako ga kupim raspakujem i probam i ono bude mi opet tribalo pojačalo ajme...
Ima još jedna verzija sa Pioneerom 4 x 100 ali nema bluetooth puno jeftinija..
Eto malo sam se raspisa ali nisam odavna pa ne zamirite takav sam kakav sam..
Naravno pitanje je upućeno našem Doktoru za dobri zvuk xxx man a i da se drugi ne uvride nedaj bože ko šta ima pametna ako mu se da neka priča..>Eh da na kraju da navedem i modele tih radia... I NJIHOVE SLIKE
Goran Horvat
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Sony MEX-XB100BT I PIONEER DEH 4800-FD

Goran Horvat
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 20:29 (Supersound).
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
Goran Horvat
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Supersound kaže...
E vala dobri ljudi nadam se da ste mi svi veseli i zdravi...Evo ja se vratio da napišem par rječi u svezi najlipše stvari što nam je ljudska inteligencija podari...Čisti kristalno bistri, zvuk a kroz zvuk i glazba što dušu ozdravlja...Ja sam na trećini puta sta pa naravno kako to u životu biva uvik se neke nedoumice pojave tako da što usprkos vremenu i obvezama i tim nedoumicama navedenim nikako da završim sa ozvučenjem moje jedine vjerne pratilje...6 generacije Hondice,,,
E pa vako di smo ono stali...
Znači kupio prije par dana HERTZ ecx 690.5 ovale za iza i sve šta je ovi čovik xxx man dobri i pošteni kojem svaka rič vridi zlata i naveo pa ti zvučnici su jednostavno S a v r š e n s t v o izradom kvalitetom i da ne nabrajam dalje...
E sad u međuvremenu se pojavi taj vrag pošto sam i naprid mislio stavit istu kontinuiranu snagu zvučnika istog proizvođača,sve više se ta skepsa pojavljivala tko će to pokrenut..Ko da imaš Ferrari a nemaš dovoljno benzina da ga potiraš u crveno...
Sama pomisa na pojačalo mi i nije baš nešto jako dobro sila jer nije samo do prostora u autu već cile petljanije od smještaja kablova a i nekog čudnog osječaja u samom sebi ipak nisam više u nekim skroz ludim godinama za sve to podnit pogotovo sa našim takozvanim meštrima...
Pošto sam bio naveo da ide obvezno bluetooth verzija radia manje više svi oni imaju 4 x 17 eventualno 20 w po kanalu što je baš ono što sam naveo iznad gori nedovoljno goriva...
E pa slučajno guglajući ugledah na trenutak nešto najnovije ka da je za mene spravljeno S O N Y 4 X 100 S Bluetoothom i realnih 4x 42 rms po kanalu..
Tribam li iti napominjat skup je ka sami vrag ali postavljam na kraju pitanje i odgovor nije ako vridi ali kako ću znat kad ako ga kupim raspakujem i probam i ono bude mi opet tribalo pojačalo ajme...
Ima još jedna verzija sa Pioneerom 4 x 100 ali nema bluetooth puno jeftinija..
Eto malo sam se raspisa ali nisam odavna pa ne zamirite takav sam kakav sam..
Naravno pitanje je upućeno našem Doktoru za dobri zvuk xxx man a i da se drugi ne uvride nedaj bože ko šta ima pametna ako mu se da neka priča..>Eh da na kraju da navedem i modele tih radia... I NJIHOVE SLIKE

 Pa bar danas imas jeftinjaka pojacala koji bi sigurno readili bolje od samog radia......a i dat pare za zvucnike i terat sa bilo cim nije bas nesta...al kako os :D

VenAtoR#2231
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Da istina ali i je stvar u tome što jednom u životu upravo zbog pristupačnih cijena mogu ostvarit davno sanjani san haha..
Radio plus 4 zvučnika nema žica kablova tuba pojačala ništa se ne vidi a kad odviješ i koliko god da odviješ uvjek kristalno čisto...
Hvala jocommb na tvojoj sugestiji i tvojim rječima...
Glazba mi je kao EUHARISTIJA..Evo upravo gledam na Amazon De 115 eura Sony to je skroz na skroz ok....
Goran Horvat
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
I evo još nešto za što vjerovatno znate ali eto neka se nađe super stranica sa super stvarima.
GEARBEST..
Tek toliko da vidite kako nas deru i koje marže naše drage robne kuće peru...
Goran Horvat
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Supersound kaže...
Da istina ali i je stvar u tome što jednom u životu upravo zbog pristupačnih cijena mogu ostvarit davno sanjani san haha..
Radio plus 4 zvučnika nema žica kablova tuba pojačala ništa se ne vidi a kad odviješ i koliko god da odviješ uvjek kristalno čisto...
Hvala jocommb na tvojoj sugestiji i tvojim rječima...
Glazba mi je kao EUHARISTIJA..Evo upravo gledam na Amazon De 115 eura Sony to je skroz na skroz ok....

 ma nije sigurno dobro ako je samo na radio al kao sto sam rekao kom valja valja :D ....ima pojacala koje lako stanu ispod sjedala ili negdje unutar table i panela oni plasticnih naprijed...ja sam cak kod sebe u corsi vidio kad sam rastavljo da stane sigurno neko manje pojacalce 4x50 d klase...mala a jaka... evo npr 128x137x44 mm http://www.caraudioempire.hr/autopojacalo-soundigital-sd400-4-evo ... primjer...neda mi se sad kopat po njuskalu....a to da 1 din radio ima 4x100W mi je malo previse ja imam dls-a od 5 kila i 250x354x67mm koji je 4x70W... al tu je kolega XXX-Man pa ce bolje rec sta i kako... :D

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 23:47 (jocommb).
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Supersound kaže...

Sony MEX-XB100BT I PIONEER DEH 4800-FD

 Ako ti je cijena ok uzmi Sony.

Ima potvrđenih 4x40W RMS

 

jocommb kaže...

 ma nije sigurno dobro ako je samo na radio al kao sto sam rekao kom valja valja :D ....ima pojacala koje lako stanu ispod sjedala ili negdje unutar table i panela oni plasticnih naprijed...ja sam cak kod sebe u corsi vidio kad sam rastavljo da stane sigurno neko manje pojacalce 4x50 d klase...mala a jaka... evo npr 128x137x44 mm http://www.caraudioempire.hr/autopojacalo-soundigital-sd400-4-evo ... primjer...neda mi se sad kopat po njuskalu....a to da 1 din radio ima 4x100W mi je malo previse ja imam dls-a od 5 kila i 250x354x67mm koji je 4x70W... al tu je kolega XXX-Man pa ce bolje rec sta i kako... :D

 Radio je 4x40W RMS i to provjereno tako da ne vidim zašto ne.

 

Ne možeš uspoređivati D klasu i AB klasu na dls-u :)

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Stari hvala za link jbte pa stvarno je vrh ovo pojačalo mislim dimenzijama nevjerovatno..
Točno si pogodio šta mi treba mislim ovo je najmanje pojačalo na svijetu baš sam osta bez teksta...
Uz to 4x80 rms taman za moje zvučnike...Ma onaj auto radio ima 4 x 42 nominalne snage..
No sad ovo pojačalo otvara novo poglavlje..
Hvala ti puno...
Goran Horvat
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ej xxx man
Molim te oćeš mi pojasnit ukratko što je d a što ab klasa
Goran Horvat
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
Je lik je testira na nekim uređajima daju po kanalu 40 42 rms koliko se sjećam a to je sasvim moćna snaga jer ovo pojačalo dođe ko sam taj radio zato to vidim kao prednost mada je stvarno ovo prvi put da vidim ovoliko pojačalo u malim dimenzijama a sa ovolikom snagom...
Goran Horvat
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
Mislim da sony dođe oko 187 eura najjeftiniji dućan ono što sam prije bio naveo od 114 u postu iznad je ipak neki drugi model..
Uređaj je tek izašao pa zato i jest skup ali u recenzijama ga hvale..
Kad bi slagao pojačalo i novi radio izašlo bi me puno puno više tako da xxx man ako ti misliš da je 4 x 40 dovoljno to je to...
I meni je...
Goran Horvat
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

 Radi se o različitim konstrukcijama i načinima rada samog pojačala.

 Glavna razlika je da D klasa ima veću iskoristivost te se time i manje grije, dok AB u pravilu ima kvalitetniji zvuk.

 Ja bih uvijek išao na pojačalo, ali prosjećnom korisniku je i 4x40 sasvim dosta po mom mišljenju.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav. Rekao mi je kolega da se ovdje na forumu javim u vezi zvučnika za Corsu. U pitanju je Corsa D 2009., unutra je multimedija KENWOOD DDX4055BT, sa Hertzovim wooferom i pojacalom. Promjenio bi prednje i zadnje zvučnike ( 16cm prednji, 13 cm zadnji ).  Hoću čist ali jak zvuk, limit je 2500kuna (pojačalo+zvučnici), pa ako netko može nešto složit bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav svima.

 

Počeo mi desni prednji zvučnik krčati kod malo jačeg basa. Riječ je o originalnim 16,5cm zvučnicima u Seat Leonu 2010 godina.

 

Može neka preporuka zvučnika do 500kn.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Imam radio Alpine TDA-7560R i trebao bi ga spojiti na auto. Na autu su posječene sve žice pa sam si kupio eurojack, ali sad me muči spajanje. Koje žice i kamo trebam spojiti? Napon, masu i žice od zvučnika sam našao, ali očito još nešto trebam spojiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Remzi kaže...

Imam radio Alpine TDA-7560R i trebao bi ga spojiti na auto. Na autu su posječene sve žice pa sam si kupio eurojack, ali sad me muči spajanje. Koje žice i kamo trebam spojiti? Napon, masu i žice od zvučnika sam našao, ali očito još nešto trebam spojiti.

 zvucnici su na jednom djelu jacka, a ostale na drugom...imas stalni 12 crvena, imas kontakt zuta, minus crna, i remote plava....i bude jos nekih zica al imas na alpine googlaj mora bit i shema onog njihovog jacka sta se kopca na radio pa mozes po tom vidjet gdje koja zica ide....

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav ljudi

 

Tražim solidne zvučnike za montiranje u Fiat Punto.

 

Kontaktirao sam dučan CarAudioEmpire pa su mi preporučili ovaj set

 

Ground Zero

 

Helix B 96

 

A autoradio imam ovaj na sa slike

 

Šta kažete,da uzmem ili ne ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav, planiran stavit subwoofer i pojacalo u auto pa mi fali malo podataka na koje mi vi strucnjaci mozete odgovorit :)
Potrosia bi na pojacalo i subwoofer max tisucu kuna tako da i polovno dolazi u obzir. Koja je razlika izmedu subwoofera u bas reflex kutiji i bez nje? Zasto zapravo dolaze bez nje jer pretpostavljan da sa njom dobivaju dublje tonove i zanima me kolike snage triban trazit, oce to bit 100W, 500W, 1000W... Naravno pricamo o RMSu, a ja nisan puno zahtjevan oko zvuka tako da ne mora bit ultra cist i tako te sitnice, to mi ne igra ulogu. Tako da mi treba par preporuka :)
...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ekipa, može pomoć. Radio Alpine TDA-7560r, kupio sam preko ebaya ainet(aux) kabel. Da li postoji ikakva mogućnosta spajanja mobitela na to ili baš mora biti CD Changer??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Mislim da ti mora ići neki čip koji glumi cd changer. Znam da je meni za sony trebao sony unilink, al bio je skup pa sam odustao.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 19:32 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

BOk

Koje je bolje zvučnika iza za policu za Audi 80 B3. Mac audio APM Fire 2.16, pa dubokotonce na policu, a visokotonce u vrata, ili Pioneer TS-G6932I. Cilj je da ima što više basa, subwoofer ne dolazi baš kao opcija jer je potreban gepek za prijevoz stvari. Prednji zvučnici su HERTZ DCX100.3, a radio je Pioneer MVH-181UB. Može i preporuka nekih drugih, ali da cijena nije puno preko 300kn.

 

EDIT: Rupe nisu bitne, postoje rupe za 13cm zvučnike, al bude se prepravljalo

 

Također me zanima, renutno su stavljena 2 od LG linije 6ohm-a, sviraju stvarno jako glasno i ima dosta dobar bass, i ne krči kad se pojača do kraja, dok ovi Hertzovi krče, može pojašnjenje zašto?

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 12:02 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nijedno nije opcija ako želiš bass, svejedno je koje uzmeš.

 

Woofera ima i lijepih malih za ispod sjedala...

 

Vjerojatno otpor neda pojačalu da clipa toliko...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

A znam da nisu opcija, al zadnji zvučnici su crkli, neki prastari alpine, tako da se moraju zamjeniti, pa prvo njih zamjenit, koji bi bili bolji, a poslije mozda slozit subwoofer sa strane u gepek kao na slici

 

 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Uzmi one koje ti je lakše ugraditi. Rezultat će biti isti.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Msm da je ovalce lakše, jer za komponentne treba rastavljati vrata, dok za ove prepraviti policu. Gledam ove subove ispod sjedala, preskupo je to, isplativije je rabljeno pojačalo i sub neki naći na njuški i složit malu kutiju za sa strane u gepek.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ako znaš raditi sa fiberglasom, zašto ne :)

I naravno, ako imaš dovoljno mjesta u boku za kutiju.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Stala bi taman kutija

Za sve postoji prvi put, već dulje vremena imam želju isprobati fiberglass, a i inače volim radit sam dosta stvari :D

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice