Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.248.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nit B-Max nit C-Max nit Yaris nisu cvrcali i klapali po zimi.

Al dobro, ovdje je stalno zima. I ljeti ne prelazi 25, osim ako imas srece.

A zimi je uvijek zima, od -15 do +5 u jednom danu, i sve OK.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Na kojem autu plastike ne cvrce unutra kad je vani minus? zasad jedino na bmw e46 nisam to primjetio 

 Nije primjetno ni na E92, bez obzira što vrata polu dihtaju  jer nema okvira..

In the name of tragedy...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
nine kaže...
Maretk0 kaže...

Motor je relativno slab za takav auto ali zato potrošnja ne ide preko 5 litara ni uz dosta gaženja. 

 

baš me zanima kaj bu markec na ovo rekel 

 

Mene vise zanima koliko trosi bez gazenja, 3l? Mada i to mi je puno kad cujem da u duji ekipa vozi kanister za pretakanje goriva koje duja proizvede.

Bez gaženja troši manje ;)

Probao sam pazit kako ga vozim, onda je 4,2 potrošnja. To je baš penzionerska vožnja. Kombinacija grada i otvorene ceste, točim Q MAX Eurodiesel na Petrolu. 

A duja kako svi znamo valjda ide na sva goriva. 

Tamo dole zgor potoka Marija i ja, sami dole zgor potoka - fešta je finila.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 8:55 (Maretk0).
5 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Potrosnja za Seat Leon 1.4TSI 92kW, slika u prilogu

 

Zagreb - Sv.Nedelja, put od 20km po autoputu, 140km/h, 3000 okretaja, 6. brzina, 18" gume

 

po gradu je prosjek 10l, a na otvorenoj cesti je prosjek 7l

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda ja nemam sta kukat, autoput 130-140 (35km) - potrosnja 6.8l (nakon 1000km razrade mashine),

po gradu 50-30-50 zone (9km) - potrosnja 7.9l.

 

Mashina 8NR-FTS 1.2T 116ks, AWD.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 baš me zanima kaj bu markec na ovo rekel 

 Markec ima do posla 20km ravno. Ak se furam normalno ide oko 4L. Prosjek na BC na xyz km je 5.6L. Ali kad ga teram sauga komotno 13L. 

domac5 kaže...

Na kojem autu plastike ne cvrce unutra kad je vani minus? zasad jedino na bmw e46 nisam to primjetio 

 Focus MK2 i MK2FL te C-Max MK1 I MK1FL cvrce pogotovo kad je vani hladno tj minus. Jbg takva je plastika. Iskreno meni ne smeta.

gamer34 kaže...

 

Mene vise zanima koliko trosi bez gazenja, 3l? Mada i to mi je puno kad cujem da u duji ekipa vozi kanister za pretakanje goriva koje duja proizvede.

 Bez gaženja na moju rutu do posla 4L ravno. Meca s ovim ogromnim satom ispod 5.4L nejde. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tako niska potrošnja?
Moj em nema EGR niti DPF, al mu u zadnje vrijeme dosta skočila potrošnja.
Pun tank (52l) ode za 850km, pola autocesta/stara pola grad, i to u gradu redovno potrošnja preko

7. Il ga ja gazim il me nešto zeza?

EUNE: 321Zdravko
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pandza94 kaže...

Tako niska potrošnja?
Moj em nema EGR niti DPF, al mu u zadnje vrijeme dosta skočila potrošnja.
Pun tank (52l) ode za 850km, pola autocesta/stara pola grad, i to u gradu redovno potrošnja preko

7. Il ga ja gazim il me nešto zeza?

Imam osjecaj da mislis da kad maknes EGR da se potrosnja smanji :/

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipa jel ima itko iskustva sa modernim 1.0 Turbo benzincima.
Naime firma mi daj budžet od 120 000 kn da si kupim na auto za posao i za privatno korištenje. Za sada moj prvi izbor je Clio grandtour 1.5dci 90ks(220nm) full oprem.118kkn.
Za te iste pare mogu kupiti Suzuki S-cross 1.0 boosterjet.Auto je osjetno vece od Clia a i nas ima 5 u familiji.
Clia sam vec vozio i 1.5dci je odlican motor,auto se vozi kombinacija grad-autoput.Čitam po portalima hvalospjeve o tom famoznom turbobenzinca koji se ponašao sa svojih 112 ks se kao puno jači motor i zivahan motor.
Na papiru je razlika 90 vs 112 ks i 220nm vs 170 nm.
Jel itko vozio to cudo i kakva je potrosnja grad i autoput?
AUDIOFIL
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam imao dva forda - B-Maxa i C-maxa sa 1lT 125Ks,

te sestricna ima sad novi EcoSport sa istim motorom.

 

Napravio sa oba auta oko 160.000km bez frke, tad sam ih prodao.

Kvarova nije bilo. Imao sam i C-Maxa s 1.6d no nije bio sreca.

 

S obzirom da je 1l i l3, radio je super, nikakvih problema.

Ulje i filtre redovno i samo toci i vozi. Niti jedan kvar na benzincima.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi kako je slozen auto, ako te zadesi da je idiot slagao auto crvcati ce sve moguce i ne moguce. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 11:41 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, najgore je ak dobijes auto koji je slagan u ponedjeljak ujutro ili petak popodne,

onda je svasta moguce. Al sto je auto skuplji i kompliciranija mashina,

to imas vise sanse da te potrefi bas takva situacija.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mene zanima kakav je auto u voznji,radim 3-4 Kkm misecno,ima auto puta i grada,znam sta je okretni moment i koliko dobro sluzi i koji je uzitak vozit auta sa vecim okretnim momentom.
Auto cu vozit godinu dana tako da vjerovatno nece ciknit do tad.
Diesel ili turbo benzinac,performanse i potrosnja najbitnija stavka.
AUDIOFIL
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ces radit vise od 3500km mjesecno / 45.000km godisnje,

s puno autoputa, onda dizl powaa, a ako manje od 25.000km definitivno benzin.

Ako imas puno grada, hybrid. I to ti je to.

 

Probaj auto prije kupnje, nije okretni moment sve. Bitna je udobnost,

osobito na duge relacije. Neki auti su savrseni za kratke relacije, neki za duge.

Sigurno neces sa Hiluxom uzivati na autoputu, niti u gradu, vec na kaldrmi.

 

Ista stvar i za IQ/Smart, za grad spricer, za duge staze smrt.

 

Idealno je geldat C klasu ili prostraniju B klasu.

Tipa Opel Meriva je najveci auto u B klasi,

stvarno je prostran i udoban, sjedis dosta visoko.

 

Ali je lijena mazga, tako da treba malo strpljenja, ali na cilj stignes sa svakim.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pandza94 kaže...

Tako niska potrošnja?
Moj em nema EGR niti DPF, al mu u zadnje vrijeme dosta skočila potrošnja.
Pun tank (52l) ode za 850km, pola autocesta/stara pola grad, i to u gradu redovno potrošnja preko

7. Il ga ja gazim il me nešto zeza?

 ako makneš dpf i egr onda si trebao napravit i remap. Jer to dvoje radit bez mape je bzvz.

Ja sam Focusa sad malo spuhal ovih dana tak da vise niti ne zdimi ni malo crnog kad ga nagarim. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa radim preko 25Kkm godisnje,nije to poanta,znam isplativost benzin-diesel.
Tehnologija je malo napredovala pa su se sad pojavili ti mali 1.0 trocilindrasi koji su poceli paritat pocetnim modelima diesela.Dosta sam auta promijenio i najvise cijenim dobar motor,pa onda udobnost za volanom i tek onda oprema.
Zelim iskljucivo cut osobna iskustva s takvim motorima,ne mogu procijenit auto na temelju test voznje po gradu .Skeptik sam po pitanju male zapremine motora i malog okretnog momenta,a u testovima na portalima govore suprotno.
C ili B klasa i taj Opel mi izlaze iz buđeta,kao sto rekoh 120Kkn za ovu godinu mi odobreno,sljedece godine cu dobit vise.
AUDIOFIL
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sto se tice trajnosti, ovako ti je moje misljenje od najtrajnijeg do najmanje trajnog:

1. Atmosferski benzinac

2. Atmosferski dizel (samo u strojevima, u osobna vozila se vise ne ugradjuju)

3. Hibrid sa atmosferskim benzincom (svi su skoro takvi, jako rijetko je koji sa dizelom, niti jedan nije turbo)

4. Turbo benzinac

5. Turbo dizel

6. Elektricno vozilo (s obzirom da su baterije litijske, a ne nikl bazirane, trajnost je upitna)

7. Parni pogon (ne prolazis nigdje u EU na eco testu, ako je dobar shamot, traje dugo)

 

Ne ocekuj od malih turbo motora da ce raditi vise od 250.000km bez problema.

Ali prvih 150.000km bar s Fordovim EcoBoostom nije bilo nikakvih problema.

Sad imam Toyotin 1.2T pa cemo vidjeti, ali to je provjerena masina i nema povijest ni djecje bolesti.

 

Moras auto probati, ne kupovat na papiru. Tako je jednostavno, sjest, napravit 15-20km, malo po gradu, malo

na otvoreno, jos ako imas krivina i brda, najbolja provjera kako auto lezi, kako drzi, i kako tebe sjedala drze u njemu.

 

Kupovanje na "rekla kazala" je glupost - auto se treba svidjeti tebi i biti udoban tebi, jer ti ces ga voziti,

a ne ja i netko drugi s foruma.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogledaj jel ima Focusa Mk3.5 na lageru posto se mogu kupiti za 115k kn sa Ok opremom. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, dobra cijena, 122.000kn po narudzbi, u salonu i jeftiniji.

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako ode, ode. Ako ne nek ostane
#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sto se tice trajnosti, ovako ti je moje misljenje od najtrajnijeg do najmanje trajnog:

1. Atmosferski benzinac

2. Atmosferski dizel (samo u strojevima, u osobna vozila se vise ne ugradjuju)

3. Hibrid sa atmosferskim benzincom (svi su skoro takvi, jako rijetko je koji sa dizelom, niti jedan nije turbo)

4. Turbo benzinac

5. Turbo dizel

6. Elektricno vozilo (s obzirom da su baterije litijske, a ne nikl bazirane, trajnost je upitna)

7. Parni pogon (ne prolazis nigdje u EU na eco testu, ako je dobar shamot, traje dugo)

 

Ne ocekuj od malih turbo motora da ce raditi vise od 250.000km bez problema.

Ali prvih 150.000km bar s Fordovim EcoBoostom nije bilo nikakvih problema.

Sad imam Toyotin 1.2T pa cemo vidjeti, ali to je provjerena masina i nema povijest ni djecje bolesti.

 

Moras auto probati, ne kupovat na papiru. Tako je jednostavno, sjest, napravit 15-20km, malo po gradu, malo

na otvoreno, jos ako imas krivina i brda, najbolja provjera kako auto lezi, kako drzi, i kako tebe sjedala drze u njemu.

 

Kupovanje na "rekla kazala" je glupost - auto se treba svidjeti tebi i biti udoban tebi, jer ti ces ga voziti,

a ne ja i netko drugi s foruma.

 Ne zanima me trajnost,ne zanima me poredak auta po trajnosti,vozim vec 20 godina,od toga sve poslovi vezani za auto,kombi..milja kilometara prebacena.Sad radim usko sa autoservisima i auto kucama iskljucivo me zanima osobno iskustvo sa modernim turbo benzincima male zapremine!!!!!Ne kupujem na rekla kazala ,zelim cut iskustvo nekog tko je vozio takvo nesto da mi kaze kakav je osjecaj voznje auta po gradu i po auto putu i kolika je potrosnja.Recenzije na internetu i u magazinima znaju bit svakakve.

Reanult Clio 1,5 dci mi savrseno odgovara po motoru,upravljivosti i udobnosti.Suzuki S Cross mi je zapao za oko zato sto je osjetno vece i komodnije auto od Clia ali naravno diesel motor mi ne ulazi u buđet.Osim limita od 120Kkn auto mora bit i ekonomicno kao navedeni Clio,znaci oko 6L-6.5L na 100 km kombinirane voznje.

 

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sto se tice trajnosti, ovako ti je moje misljenje od najtrajnijeg do najmanje trajnog:

1. Atmosferski benzinac

2. Atmosferski dizel (samo u strojevima, u osobna vozila se vise ne ugradjuju)

3. Hibrid sa atmosferskim benzincom (svi su skoro takvi, jako rijetko je koji sa dizelom, niti jedan nije turbo)

4. Turbo benzinac

5. Turbo dizel

6. Elektricno vozilo (s obzirom da su baterije litijske, a ne nikl bazirane, trajnost je upitna)

7. Parni pogon (ne prolazis nigdje u EU na eco testu, ako je dobar shamot, traje dugo)

 

 Ja bi prije reko da je dizel ispred benzinca.Ipak su dizel motori dugotrajniji i ljudi prelaze više km sa njime. Dok je za benzinca 200tkm dosta puno a pogotovo za trocilindraše,ne vjerujem u njihovu dugotrajnost tako da sam tu sumnjičav. Pustite tv automagazine i ostala marketinška prodavanja. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako koji, obiteljski prijatelj je sa 1.3 Kadettom D presao 600k km, a koliko znam taksisti sa Dacijama 0.9tce i 1.4T LPG Astrama prelazili oko 300-400k km bez ikakvih popravaka na motoru. Price da se benzinac raspadne na 200k km je glupost ostala iz 60-70ih kada su auti imali 3 lezaja radilice te nisu imali klackalice nego samo casice ventila, 0.9Tce i 1.0ecoboost ih isto koriste pa prelaze velike km. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 21:34 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

Ipak su dizel motori dugotrajniji i ljudi prelaze više km sa njime.

 

evo ti svjetski rekorderi, među njima je jedan dizel su dva dizela..

https://www.cheatsheet.com/automobiles/going-the-distance-7-cars-that-have-gone-1m-miles.html/

EDIT: mislio sam da je dodge RAM benz. kad ono cummins.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 21:38 (nine).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a6-2.5-v6-tdi-quattro-oglas-27403308

Tko želi na gore navedenu listu, neka nabavi ovoga 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

 Ja bi prije reko da je dizel ispred benzinca.Ipak su dizel motori dugotrajniji i ljudi prelaze više km sa njime. Dok je za benzinca 200tkm dosta puno a pogotovo za trocilindraše,ne vjerujem u njihovu dugotrajnost tako da sam tu sumnjičav. Pustite tv automagazine i ostala marketinška prodavanja. 

 

Nije problem do mashine, nego ono oko nje - sto proizvode drugi, a to su najcesce Bosh pumpa i grijaci.

Sve u svemu Dizel ce nadzivjeti Benz motor, ali pod koju cijenu ulaganja?

 

Po meni najtrajnija opcija atmosferski benzinac, ili atmosferski benzinac pomognut elektricnim motorom (hybrid).

Sve ostalo sa 250.000km krecu obnove i popravci, svakih par tisuca kilometara nesto treba.

Netko ima vise srece, netko manje, ali prvih 150.000km nebi trebalo bit problema, a drugih 100.000km mala ulaganja,

a poslije je sve bonus.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
DuMe kaže...

 Ja bi prije reko da je dizel ispred benzinca.Ipak su dizel motori dugotrajniji i ljudi prelaze više km sa njime. Dok je za benzinca 200tkm dosta puno a pogotovo za trocilindraše,ne vjerujem u njihovu dugotrajnost tako da sam tu sumnjičav. Pustite tv automagazine i ostala marketinška prodavanja. 

 

Nije problem do mashine, nego ono oko nje - sto proizvode drugi, a to su najcesce Bosh pumpa i grijaci.

Sve u svemu Dizel ce nadzivjeti Benz motor, ali pod koju cijenu ulaganja?

 

Po meni najtrajnija opcija atmosferski benzinac, ili atmosferski benzinac pomognut elektricnim motorom (hybrid).

Sve ostalo sa 250.000km krecu obnove i popravci, svakih par tisuca kilometara nesto treba.

Netko ima vise srece, netko manje, ali prvih 150.000km nebi trebalo bit problema, a drugih 100.000km mala ulaganja,

a poslije je sve bonus.

 Eh da je problem kod turbo dizela samo bosch pumpa i grijaci nebi ni razmisljao o atmo benzincu.. grijaci su ti 70 kn komad za neki prosjecan dizel star 13 godina sto vecina nas vozi, a reparacija bosch pumpe oko 2000.. to napravis jednom, propao ne budes radi toga i dalje uzivas u carima okretnog momenta... ali... tu su jos i dizne, dvomaseni, turbina, dpf, egr... tako da jbg, kod starijih auta atmo benzinac ima smisla za one koji ne mogu davat puno u odrzavanje, ne voze se puno a performanse im nisu jako bitne, bitno je samo da vozi i da se ne kvari 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Radio bivši vlasnik skidanje dpf i egr-a, ne znam za mapu..
Nekako mi se čini trom, a nedostaje mu gadno 6. brzina..

EUNE: 321Zdravko
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Volvo dominira

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dzabe cari okretnog momenta kada mi traktorija pod haubom i i poslje 4000 okr. ne ide sa mjesta ako nemas biturbo, a neki dizeli nemaju bas neki okretni moment naspram turbo benzinca. Jedini razlog zasto sada imam 1.6 TDI je zbog ogromnog popusta na taj motor mojem poslodavcu, da sam mogao birati uzeo bi 1.4 TSI ili mozda 1.0 TSI, a

1.4T za 1.6 TDI je raketa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 15:41 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice