Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.257.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ekipa, trebam preporuku za zimske gume za moga tenka (Ford-a). Obavezno premium brand... Dvoumim se između WS 4D (imao i 3D), TS850, ALPIN A4 i UG9...

 Ak nađeš jeftino A4 onda uzimaj njih. U protivnom idi na Conti.

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

od mogucih mirisa za auto, mislim da cu skoknit do LUSH-a i tamo umisto za zenu, uzet nesto sto lipo mirise za u auto... definitivno lipse mirise nego pusti auto mirisi... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
meodary kaže...

 Ne zasto bi bio, pa ja na svome pridu sam imao barum gume i za tu cijenu su se pokazale vise nego odlicne, pa nije mi padalo na pamet da na takav auto stavim neku pirelli, goodyear ili sl. gumu, kakav auto takve gume. Također nije mi skroz jasan taj podcijenivacki stav o savi, za nase prilike sasvim solidna guma, naravno da je talijanska ili francuska nekima bi bila bolja.

Jel 400kn uštede vrijedno uzimanja Barum guma upitne kvalitete u odnosu na provjereno dobre Continental? Cijene uspoređujem gdje sam ih prvo pronašao, ekupi, a drugdje je razlika i manja. Po meni ušteda od 400kn na 4-5 godina/sezona nije vrijedna nikakvog pa ni najmanjeg rizika..

A eto na tom testu ima i sava eskimo s3+, doduše u manjoj 175 dimenziji.. stvarno je za snijeg extra, al zato po suhom, mokrom i ledu nije neka sreća. 

EDIT: Evo test gdje ima i Baruma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 19:18 (Penryn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Jel 400kn uštede vrijedno uzimanja Barum guma upitne kvalitete u odnosu na provjereno dobre Continental? Cijene uspoređujem gdje sam ih prvo pronašao, ekupi, a drugdje je razlika i manja. Po meni ušteda od 400kn na 4-5 godina/sezona nije vrijedna nikakvog pa ni najmanjeg rizika..

A eto na tom testu ima i sava eskimo s3+, doduše u manjoj 175 dimenziji.. stvarno je za snijeg extra, al zato po suhom, mokrom i ledu nije neka sreća. 

EDIT: Evo test gdje ima i Baruma.

Ma jasno da nije barum najbolja guma, ali omjer cijena/kvaliteta je sasvim zadovoljavajuca tako da moze biti optimalno rjesenje za čovjeka prosječnih potreba. Sava je za naše potrebe deluxe guma, samo nema ime koje bi ju bolje prodavalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 19:49 (meodary).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Za 100kn godišnje se nemaš što mislit već se stavi najbolja guma i gotovo. (ako govorimo o 195 65 r15 i manjima)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 19:57 (Penryn).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja nemam prosjecne potrebe i nisam prosjcni vozac. Tako da barum i koj kakve cing cang cong marke ne dolaze u obzir. Sava jedino ak mislim skrpat max jednu zimu i onda prodat auto s njma na proljece. Ovak za 2-3 sezone nema šanse...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko gdje je najjeftinije i najpouzdanije rentat auto na 2 dana?

Bilo kuda Opel svuda! :)
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da dobre su to gume za normalnu voznju i po ogranicenjima. Ako nisi normalan vozac nemoj to ni gledati. Padne malo snijeg pa moras paziti da ne izletis kod vece brzine. Normalno da ces za divljanje kupiti malo bolje gume. Ja sa svojom uskoro bivsom zvjerkom od 110 kw ne mogu vidjeti ispred sebe golfa tdi ili nesto takvo. Jednostavno ne mogu tako da kad idem preticati a to je kriticna situacija barem sam malo vise osiguran kvalitetom guma. Realno i plasticne gume ce ti biti ok ako vozis po ogranicenju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 21:25 (Deddy02).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ja nemam prosjecne potrebe i nisam prosjcni vozac. Tako da barum i koj kakve cing cang cong marke ne dolaze u obzir. Sava jedino ak mislim skrpat max jednu zimu i onda prodat auto s njma na proljece. Ovak za 2-3 sezone nema šanse...

 koliko ti puta odvališ godišnje otprilike? jesi li pružio savi priliku kada zakljucujes da je to guma za jednu sezonu ili to činiš na temelju rekla-kazala informacija?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Deddy02 kaže...

Pa da dobre su to gume za normalnu voznju i po ogranicenjima. Ako nisi normalan vozac nemoj to ni gledati. Padne malo snijeg pa moras paziti da ne izletis kod vece brzine. Normalno da ces za divljanje kupiti malo bolje gume. Ja sa svojom uskoro bivsom zvjerkom od 110 kw ne mogu vidjeti ispred sebe golfa tdi ili nesto takvo. Jednostavno ne mogu tako da kad idem preticati a to je kriticna situacija barem sam malo vise osiguran kvalitetom guma. Realno i plasticne gume ce ti biti ok ako vozis po ogranicenju.

 pa to i pricam, za prosjecnog vozaca koji radi prosjecnu kilometrazu i vozi po propisima je i barum dobar, a da ne pricam tek o savi... šta bi ti htio od takvih auta poput golfa od recimo 130 ks, ne vidim razlog zasto ih bas moras preticat po viđenju, pa zaboga i sa time se može postići određena brzina... jesi to sredio audija lancolom? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

cca 15-20tkm s svojim autom. Mozda 2-3tkm s ostalim autima u obitelji. A u sklopu posla cemo jos vidjet.

 

Vozio x auta s sava gumama. Najgore je po mokrom. Snijeg ok ali mokro kocenje katastrofa. A zima je vecinom mokra.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pred par god kad sam vozio jos golfa da, i ja sam imao golfa(3), al benzinca  bile su gore save i sve ok dok nije bljuzga, na malo jaci zavoj s 20 moras uci, po ljeti s 60 ide bez problema(i tokom voznje po zavojima se osjeti na volanu da nije auto stabilan i da ne drzi cestu, bio je meh volan pa se i to dosta bolje osjetilo nego na servo). Tako da i kod normalne voznje je guma malo problematicna, pogotovo ako niste iz grada, ima vise zavoja po cesti i ne prolazi ralica tolko cesto.

Mogu si misliti kako je tek onda po zagorju di su nagibi, zavoji, ne bas najbolja cesta...

 

BTW marko u 195/65/15 su conti odlicne, barem tokom prve 2 sezone, prosle god kad je bila ona apokalipsa po autocesti 80 bez brige ide bez ikakvih proklizavanja. (bilo je i par auta oko ac)(jedino su po suhom dosta glasne)

:D
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 23:38 (CroNk3r).
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
meodary kaže...
Deddy02 kaže...

Pa da dobre su to gume za normalnu voznju i po ogranicenjima. Ako nisi normalan vozac nemoj to ni gledati. Padne malo snijeg pa moras paziti da ne izletis kod vece brzine. Normalno da ces za divljanje kupiti malo bolje gume. Ja sa svojom uskoro bivsom zvjerkom od 110 kw ne mogu vidjeti ispred sebe golfa tdi ili nesto takvo. Jednostavno ne mogu tako da kad idem preticati a to je kriticna situacija barem sam malo vise osiguran kvalitetom guma. Realno i plasticne gume ce ti biti ok ako vozis po ogranicenju.

 pa to i pricam, za prosjecnog vozaca koji radi prosjecnu kilometrazu i vozi po propisima je i barum dobar, a da ne pricam tek o savi... šta bi ti htio od takvih auta poput golfa od recimo 130 ks, ne vidim razlog zasto ih bas moras preticat po viđenju, pa zaboga i sa time se može postići određena brzina... jesi to sredio audija lancolom? 

Save nisu dosta za nikoga ko iti jedan dan misli vozit po mokrome jer su totalna katastrofa. A u zimskom periodu bit će dosta takvih dana.

Barum je nešto bolji ali je daleko od premium guma. I mislim da ušteda od 500-600 kuna kroz 3-5 godina ovisno kako kod koga nema smisla kad se radi o gumama. 

 

Što se tiče ovog da on sa "zveri" od 110kw ne može vidjet TDIja ispred sebe nema ni smisla komentirat..

A stari 1.9TDI ga može naprat, 2.0 iz novijih ga definitivno napere.

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Vozio x auta s sava gumama..

 

Ja kažem sava jednom i nikad više 

 

mystik kaže...

Što se tiče ovog da on sa "zveri" od 110kw ne može vidjet TDIja ispred sebe nema ni smisla komentirat..

A stari 1.9TDI ga može naprat, 2.0 iz novijih ga definitivno napere. 

 

Polupao si lončiće, čovjek kaže da se ne želi voziti iza traktora.. Ja ga u potpunosti razumijem, i ja dobijem rage napadaj i želju za preticanjem kada je "TrovačDizelskimIzmetom" ispred mene..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

Polupao si lončiće, čovjek kaže da se ne želi voziti iza traktora.. Ja ga u potpunosti razumijem, i ja dobijem rage napadaj i želju za preticanjem kada je "TrovačDizelskimIzmetom" ispred mene..

Nine, nemoj se srditi. Jednog dana ćeš si i ti moći kupiti diesela. Eto, možda sad VW spusti cijenu pa ugrabi priliku

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

Nine, nemoj se srditi. Jednog dana ćeš si i ti moći kupiti diesela. Eto, možda sad VW spusti cijenu pa ugrabi priliku

 

HAHAHAH Znaš da bi si radije k.. odrezao nego dizela kupio 

A možda si jednog dana ti budeš mogao priuštiti da ne moraš šparati na gorivu, pa možda budeš mogao voziti auto a ne traktor 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Di je problem sa savama? Na Scenicu vec 5 godina preko zime su montirane i cisto su ok. Imaju jos mesa,ali aj stvarno se ositi da postaju krutije i krutije svake godine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
 HAHAHAH Znaš da bi si radije k.. odrezao nego dizela kupio 

 

 Ne laži. Svi znamo da sanjaš o audiju u diesel varijanti.

 

nine kaže...
A možda si jednog dana ti budeš mogao priuštiti da ne moraš šparati na gorivu, pa možda budeš mogao voziti auto a ne traktor 

 A šta ću. Nije lako sipati gorivo u 3 auta i plaćati isto toliko registracija. Zamisli tek da su benzinci! Tek tada bi si ga mogao odrezati jer više ne bi bilo pušenja od one zgodne plavuše svaka 3-4 dana na novcu koje uštedim na dieselu! S druge strane, ti nemaš tih "problema"

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 10:30 (TracerCPP).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

 A šta ću. Nije lako sipati gorivo u 3 auta i plaćati isto toliko registracija. Zamisli tek da su benzinci! Tek tada bi si ga mogao odrezati jer više ne bi bilo pušenja od one zgodne plavuše svaka 3-4 dana na novcu koje uštedim na dieselu! S druge strane, ti nemaš tih "problema"

A šta nisi uzeo nešto manjeg dizelaša(1.5dci itd) pa bi imao za dvije ili tri plavuše? Priznaj da te plavuša ne bi ni pogledala bez mečke, a sirota ne zna da ljudi istresu više para za novog twinga nego li si ti za mečku.  I onda nine ima problema..haha svašta li neću od tebe čuti. 

btw. imao je nine traktora koji ne troši ništa i dosta mu je tog zla..

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 13:01 (Penryn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

A šta nisi uzeo nešto manjeg dizelaša(1.5dci itd) pa bi imao za dvije ili tri plavuše? Priznaj da te plavuša ne bi ni pogledala bez mečke, a sirota ne zna da ljudi istresu više para za novog twinga nego li si ti za mečku. 

Merc troši tek oko 8 litara tako da plavuša nije ništa rjeđe u autu nego prije . A i neće plavuša u twinga. Džabe ti garantni list, izjava distributera i alu felge. Ona kaže da joj tamo nije komforno kada krene akcija .

 

A uostalom, novi twingo se samo može nakloniti kad pokraj njega prolazi i do 20 godina stariji w124

Penryn kaže...
I onda nine ima problema..haha svašta li neću ovdje pročitat. 

btw. imao je nine traktora koji ne troši ništa i dosta mu je tog zla..

Dakle, imao si traktora? Tek sada mi jasno zašto si ti takav... Nepreboljena ljubav? Zaštopao ti filter za naftu i sad si ljut na svakog diesela?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 12:03 (TracerCPP).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...
Penryn kaže...

A šta nisi uzeo nešto manjeg dizelaša(1.5dci itd) pa bi imao za dvije ili tri plavuše? Priznaj da te plavuša ne bi ni pogledala bez mečke, a sirota ne zna da ljudi istresu više para za novog twinga nego li si ti za mečku. 

Merc troši tek oko 8 litara tako da plavuša nije ništa rjeđe u autu nego prije . A i neće plavuša u twinga. Džabe ti garantni list, izjava distributera i alu felge. Ona kaže da joj tamo nije komforno kada krene akcija .

 

A uostalom, novi twingo se samo može nakloniti kad pokraj njega prolazi i do 20 godina stariji w124

Penryn kaže...
I onda nine ima problema..haha svašta li neću ovdje pročitat. 

btw. imao je nine traktora koji ne troši ništa i dosta mu je tog zla..

Dakle, imao si traktora? Tek sada mi jasno zašto si ti takav... Nepreboljena ljubav? Zaštopao ti filter za naftu i sad si ljut na svakog diesela?

 

 O bogati jeftinjari od ženske koja si bira auto, molim te, nemoj se dalje sramotiti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

OK, previše smo zastranili.. a tužno je da ja 10 god mlađi moram ovo zaustavljat. Al dobro, back on topic. 

 

Novi Mustang, po vama top or flop u odnosu na starog?

 

13 TOP
1 FLOP
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
TracerCPP kaže...

OK, previše smo zastranili.. a tužno je da ja 10 god mlađi moram ovo zaustavljat. Al dobro, back on topic. 

 

Novi Mustang, po vama top or flop u odnosu na starog?

 

 Izgled je super, ali upravljivost nula bodova, kao i kod prijašnjih modela, imao sam priliko vozit stari model, osim brutalnog zvuka nisam nešto previše oduševljen.

 I treba puno prakse da se sa ovako lošom trakcijom može upravljat njime, pogotovo ako se ga misli tiskat pošteno. Ameri ko ameri brdo gotovo neupravljivih konja

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 Izgled je super, ali upravljivost nula bodova, kao i kod prijašnjih modela, imao sam priliko vozit stari model, osim brutalnog zvuka nisam nešto previše oduševljen.

 I treba puno prakse da se sa ovako lošom trakcijom može upravljat njime, pogotovo ako se ga misli tiskat pošteno. Ameri ko ameri brdo gotovo neupravljivih konja

Pa baš za ovog novog kažu da je puno upravljiviji, a logično jer po prvi put nazad ima neovisni "multilink" u odnosu na stari "kruti".

Evo otprilike kako je to prije bilo a kako je sad.

 

prije prije
sad sad
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 12:58 (Penryn).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

S druge strane, ti nemaš tih "problema"

 

Pa da, ja ne moram ništa plaćati.. Zapravo najradije bi platio da ih se riješim 

 

TracerCPP kaže...

Dakle, imao si traktora?

 

I to ultimatnog traktora, slavljenog i hvaljenog Gnoja 1.9 TDI 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

cca 15-20tkm s svojim autom. Mozda 2-3tkm s ostalim autima u obitelji. A u sklopu posla cemo jos vidjet.

 

Vozio x auta s sava gumama. Najgore je po mokrom. Snijeg ok ali mokro kocenje katastrofa. A zima je vecinom mokra.

 pa sad, ja bi ovu kilometrazu svrstao u prosjek, nije to previše tako da bi po meni zaista mogle proći i barum i sava, ali opet je na kraju to tvoja odluka tako na nema potrebe da ustrajem u nekom dokazivanju kvalitete guma tih proizvođača... a što se tiče vožnje po mokrom nisam tu imao nekih problema sa savom, kad su takvi uvjeti na cesti jednostavno im se nastojim prilagoditi i vozim po propisima pa je možda stvar do toga što nisam doživio neke neugodne situacije na samoj cesti zbog 'nekvalitetnih' guma.

mystik kaže...

Save nisu dosta za nikoga ko iti jedan dan misli vozit po mokrome jer su totalna katastrofa. A u zimskom periodu bit će dosta takvih dana.

Barum je nešto bolji ali je daleko od premium guma. I mislim da ušteda od 500-600 kuna kroz 3-5 godina ovisno kako kod koga nema smisla kad se radi o gumama. 

 

Što se tiče ovog da on sa "zveri" od 110kw ne može vidjet TDIja ispred sebe nema ni smisla komentirat..

A stari 1.9TDI ga može naprat, 2.0 iz novijih ga definitivno napere.

 

 za ovo u vezi save se ne slažem  ali ovo što je dedy napisao je stvarno tragikomično, to podcijenjivanje određenog tipa motora (auta), gume i sl. mi je užasno glupo, garantiram da ga recimo jedan polo 1.9 tdi posrami na cesti. Pazi ti tu raskoš, audi od 110 kw koji je preko dvadeset godina star i koji je kod njega tako dobro održavan (čitaj lancol ) je stvarno impresivan.

GeneralPag1997 kaže...
Di je problem sa savama? Na Scenicu vec 5 godina preko zime su montirane i cisto su ok. Imaju jos mesa,ali aj stvarno se ositi da postaju krutije i krutije svake godine.

 ma nema problema, to su jednostavno stereotipna razmišljanja ljudi koji nisu nikad probali savu...

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ma kakav polo buraz. Ostavim ga za svjetlosnu godinu kilometara. Inace mehanicar mi je rekao da stavim bilo kakvo ulje u auto ako nemam originalno pri ruci. Ulje je ulje i svako ce podmazivati i nebi se zvalo ulje da ne podmazuje. Nisam ja neki raketni doktor da razumijem rad motora sa unutrasnjim sagorjevanjem, jednostavno napravim sto mi kazu strucnjaci. Samo se vi igrajte sa gumama. Te skupe gume su inace mekanije i puno brze se trose pa ti govori o ekonomiji. Sto se tice dizela ne mogu ih vidjeti jer kao prvo dime ko lokomotive jer se svi kod mene voze na plavo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 13:55 (Deddy02).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje je više taj GPF? Ovo čudo dimi više od mog traktora bez DPF-a.  Što će tek bit kad dođe Focus RS s ovim motorom pa počnu chipiranja. 

Na 1:11 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
 

I to ultimatnog traktora, slavljenog i hvaljenog Gnoja 1.9 TDI 

 Ček malo, ti si u životu vozio jednog diesela i na osnovu toga trkeljaš gluposti o njima?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TracerCPP kaže...

 Ček malo, ti si u životu vozio jednog diesela i na osnovu toga trkeljaš gluposti o njima?

 

...keh  posjedovao jednog, vozio puno njih 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice