Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.071
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovi za europsko trziste su sastavljani od kineskih djelova. Racunaj da je chevrolet trebao biti jeftina verzija opela za EU trziste tako da vjerovatno nisu bas bajni sto se tice interijera i sl. stvari. Ovjes im je mekan tako da ne ocekuje nekakvo drzanje u zavojima.

Motori su od opela ja mislim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 14:40 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

 istina...dodajem ovo za gorivo :D evo dodano i jos par detalja :D

jeste, swapan K24 i turbiran, 0,5 bara na 300ks, ali kad bi uzeo, odmah bi islo kovano gore i preko 400ks na 1-1,2 bara

btw kakav bmw mrtvi? primam aute tima leon fr/cupra, civic taj turbo, megan 225 i slicni...

 mmm, sve hot hatch-evi, me like

 

Mada i stock ep3 type-r ide brutalno

LINK

 

To slažeš za gušte, grobnik, drag race možda?

Preporučio bi ti takozvani "poor man's ferrari", al ih je teško nać u dobrom staju, mada ima jedan LINK, al šteta citru mjenjat za ovu starudiju

 ma vidio sam, bas neki dan prosao cijelo njuskalo, aute preko 200ks...nije mi nes, star je previse...zapeo mi za oko doduse jedan bravo 20vT isto, njega necu prezaliti nikad...

ivanzu kaže...
RuskeGTT kaže...
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

ajmo ljudi... VTS

 Ili su počeli problemi sa elektronikom ili se ukazala neka dobra prilika, neki be-em-vej

 

Mali tip, možeš dodat u oglas da si točio samo 100-ticu, možda će nekom nešta značit premium gorivo

 

BTW: ovo za 60Ks... zel bum ja jednog sa odpada 60ks, namontiral bum motor na viličara, kanister 5 litara stavim u krilo i pozivam te na race, po nekim proračunima, nek motor ima 100Kg, ja 70Kg+viličar+kanister nek skupa imamo 100Kg, to je 60Ks na 200Kg, gume metnem od kartinga, to bu negdje 7sec do 100Km/h, pa buš ti videl kaj 60ks dela.

 

EDIT:

ep3 to misliš na civic-a sa swapanim motorom na 2.4?

 istina...dodajem ovo za gorivo :D evo dodano i jos par detalja :D

jeste, swapan K24 i turbiran, 0,5 bara na 300ks, ali kad bi uzeo, odmah bi islo kovano gore i preko 400ks na 1-1,2 bara

btw kakav bmw mrtvi? primam aute tima leon fr/cupra, civic taj turbo, megan 225 i slicni...

 Jesi gledo Ford ST,Astra OPC,Mazdu 6.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-6-2.3-mps-oglas-19529145

 ma mazda...ogromno i tesko...foki ima lijep zvuk, al vec serijski trosi ko neki drugi auto sa 300-350ks...astru sam vidio jednu i isto mi zapela za oko, CK tablice

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi gledao Alfice? Nekakvu sa V6 Bussom. GTV, 156, GT..

Doduše, nema neki izbor na njuškalu.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas vidio GTA alficu, onu duzu..156 ja mislim... Kako je brutalna, i zvuk  samo ti unibody sicevi mi se ne svidaju

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Upalim auto (skoda fabia '08) maloprije i sat mi se resetiro kao i trip distance... A u zadnjih nekoliko dana se teze pali. Akumulator pri kraju?
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Najvjerojatnije. Provjeri napon kod ugašenog auta i kod upaljenog.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Jesi gledao Alfice? Nekakvu sa V6 Bussom. GTV, 156, GT..

Doduše, nema neki izbor na njuškalu.

 kako znam V6 TB nije se bas pokazao...a zelim turbaka

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 10:55 (RuskeGTT).
15 godina
online
Auti - ultimativna tema

polozio sam prije par dana, doma imam dva auta, peugeota 206 sw i mercedesa c klasu(2009. model). naravno starci su rekli vozi prvo pezoa dok ne steknes iskustva malo da ne ogrebem negdi mercedesa ili napravim nesto puno gore. posto tog pezoa vozi mama, a onda vozi relaciju kuca-posao i kuca-ducan, auto rijetko prelazi 70-80 na sat. jucer sam iso po autocesti do arene i dam gasa do kraja u petoj al auto dode do nekih 135 i tu dosta stoji i ful sporo ide na vise. posto su bile za vikend pojacane kontrole a ja sam tek polozio nisam htio bas naganjat auto. pa me zanima sto mislite zasto se to dogada. jest da je auto slab(1.4 motor) al nije mu 135 maks brzina, mislim si da bi do 150 bar trebo ic bez nekih problema.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
dv14 kaže...

Jesi gledao Alfice? Nekakvu sa V6 Bussom. GTV, 156, GT..

Doduše, nema neki izbor na njuškalu.

 kako znam V6 TB nije se bas pokazao...a zelim turbaka

 V6 Turbo nece nikada biti ispravan. Koliko god love utukao. Znam decke koji su potrosili 10.000 € povrh na auto i dalje imaju problemcice.

Vecina jos stavi plin i tu zaseru totalno stvar.

Senza cuore saremmo solo macchine
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

1.4 dizel ili benzin?
Ako je dizel koji se vozi samo u gradu, dobro je da i to može. Začepljen DPF, turbina puna taloga, motor slab sam po sebi i eto.

 

A opet, sa 3 dana i 250 kilometara iskustva, nemoj se praviti frajer, pogotovo po ovom vremenu. Budeš zajedno sa 206-icom završio tamo, tamo daleko.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 14:05 (chutac).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zagusen motor zbog vožnje po gradu. Ako nije to onda može biti problem sa filterom ili pumpom za gorivo.  Mislim da bi palio check engine da je nešto ozbiljnije. Posto si tek položio drži se normalne vožnje bez isprobavanje držanja u zavojima i sl. Sranja.

 

PS

Izgleda da je to 1.4 hdi motor. Od toga motora ne ocekuj nikakva ubrzanja i sl. to je auto za cruzanje na 130kmh.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 14:15 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I kvaliteta goriva može također utjecat, ja sam osobno primjetio na autoputu, gas do poda, cajger pokazuje 160Km/h, možda malo preko (ravan komad autoputa), isti taj autoput, par tjedana kasnije opet se vozim, gas do poda, cajger mi neće prek 150km/h, kad sam se vozio 160, to je bilo gorivo sa Petrola u zg-u (ja točim na Branimirovoj, ima ih tri postaje, sve su dobre), a kad sam išao 150, to je također bilo gorivo sa Petrola, ali to gorivo sam točio u Karlovcu na Baniji, kod naplatnih kućica, očigledno na toj postaji nešto miješaju i tamo više ne idem, točio sam i na tifonu u Karlovcu kod glavnog kolodvora, isto se pokazao dobar, sa njim sam također 160 išao...

 

E sad taj Pug ima dvije vrste benzinskog 1.4 motora i jedan dizelski 1.4, svi po papirima bi trebali ić preko 160Km/h, vjerojatno su začepljeni ko poljski zahod, provozaj se i propuši ga malo po zaobilaznici, da ne plačaš bezveze autoput...

 

 

EDIT:

Svaki auto sa godinama gubi na snazi, ako nije redovito servisiran, nebi bilo loše i zamjenit koji dio...

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 15:36 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I razvrti motor malo na autoputu, a ne odmah u 5/6 koja god ti je zadnja, vozi malo na visim okretajuma, ako je benz na oko 5000.

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Šta je lijepo vidjeti turbočađaru s 260k km a ispuh čist.  A i bome vrti kilometre sindikalist nam Mijat.. 

 

http://www.autoportal.hr/clanak/skoda_octavia_1_6_tdi_ambition_2012_258_809_km_opravdano_ima_visok_ugled_na_trzistu

Will this run on my 486?
15 godina
online
Auti - ultimativna tema

1.4 dizelas je. ma kazem ne ganjam se, nego iso sam od samobora do arene po obilaznici, bio je dan, cesta relativno prazna pa reko idem samo vidit do kud ce ic i zacudilo me da je stao na tih 135, a sjecam se da ga je stari prije znao do 160 natjerat. probat cu sljedeci put na obilaznici malo rastezat brzine pa vidit.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Šta je lijepo vidjeti turbočađaru s 260k km a ispuh čist.  A i bome vrti kilometre sindikalist nam Mijat.. 

 

http://www.autoportal.hr/clanak/skoda_octavia_1_6_tdi_ambition_2012_258_809_km_opravdano_ima_visok_ugled_na_trzistu

 Otvorena cesta, bio bi rasulo da je ovo natukao po gradu u 4g., ne znam kako, ne znam gdje, ali da je..

In the name of tragedy...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

"Ne ganjam se" i "vidit do kud će ić" ne idu u istu rečenicu.

Ako se ne ganjaš, voziš 120-130(a sa toliko malo iskustva 100), a ako ideš vidjeti koliko može, odeš na autocestu Lekenik-Zagreb gdje nema presretača i stišći.

Imaš ravnicu usporednu sa Buzinom i jednu odmah poslije naplatnih.

Cijela autocesta je dosta dobro koncipirana za vrlo brzu vožnju. Nema ni prometa tako da ćeš ubiti samo sebe, ako do toga dođe.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

"Ne ganjam se" i "vidit do kud će ić" ne idu u istu rečenicu.

Ako se ne ganjaš, voziš 120-130(a sa toliko malo iskustva 100), a ako ideš vidjeti koliko može, odeš na autocestu Lekenik-Zagreb gdje nema presretača i stišći.

Imaš ravnicu usporednu sa Buzinom i jednu odmah poslije naplatnih.

Cijela autocesta je dosta dobro koncipirana za vrlo brzu vožnju. Nema ni prometa tako da ćeš ubiti samo sebe, ako do toga dođe.

 pa nisam ni reko da vozim po gradskim cestama i naseljima 130. kazem na autocesti(ili obilaznici nazovi kako oces, ja govorim o vrsti ceste) sam vozio znajuci da bi auto trebao ic oko 150-160, doso sam do 135 kad je ogranicenje bilo 130. ako je tebi to ganjanje, sto onda rade svi ostali koji su me debelo preticali dok sam iso 130. i opet napominjem, bio je dan, suha cesta i lijepo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 17:30 (mar123).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne razumiješ ti mene.

Nisam rekao da je 135 prebrzo, nego da ti ne bi trebao tražiti maksimalnu brzinu na starom autu, dva dana nakon polaganja.

Da ti je Ruske dao C4, išao bi 220, o tome pričam. 
Mladi vozač, ne tako dobar auto, kiša, traženje maksimalne brzine - What could possibly go wrong?

 

Ja spadam također u mlade vozače i znam što je želja za brzinom, ali vjeruj mi, tu želju ne ispunjavaš kada imaš 200 kilometara pod dupetom.

Kada nabereš iskustvo, onda glumi kralja lijeve trake, ali sada, drž se ti fiksnih 120-130.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 17:46 (chutac).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

natocio sam u petak pun auto. napravil sam do danas tocno 302km kad sam dotocio opet do benzinske. islo je ravno 27l nafte (pol tanka). 

do the math 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

natocio sam u petak pun auto. napravil sam do danas tocno 302km kad sam dotocio opet do benzinske. islo je ravno 27l nafte (pol tanka). 

do the math 

Nesto ne stima s autom ili tvojom nogom :)

 

Ja se kotrljam s 5l max, od kad vise ne delam u ZG, mjesecno na gorivo trosim niti 300 kn :D (do the math... :P)

(sad ganjam sluzbeni, za njega sam siguran da trosi :)

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

mislim da s menu  inace dok cura vozi, ona se pak pelja 3tjedna na jednom rezervaru. ti bogca se bude nafta pokvarila. ja tocim u prosjeku svakih 7 dana. 

pogle pp se ti bude jasno  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 19:39 (Lord_Marko).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čak sam ja prešel "šesticu" zadnjim tankom, valjda hladnije vrijeme dela svoje..

 

Usput, evo kak je "lijepa" s zimskima. Moram podhitno neke ratkape deti jer ovo je sramota.

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon 70.000 km provedenih tokom dvije godine u 3 Alfe (156 2.0 JTS, GT 1.9 i 156 2.4), stotine CDa od kojih pola nije radilo na tom originalnom smecu od radija, konacno sam odlucio nabaviti nesto posteno. Sada Bose svira kako treba. Samo skrti digici mogu utrpati Bose zvucnike sa pojacalom i subom, i sve to spojiti na radio koji su stavljali u Punto 2...

Senza cuore saremmo solo macchine
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ne razumiješ ti mene.

Nisam rekao da je 135 prebrzo, nego da ti ne bi trebao tražiti maksimalnu brzinu na starom autu, dva dana nakon polaganja.

Da ti je Ruske dao C4, išao bi 220, o tome pričam. 
Mladi vozač, ne tako dobar auto, kiša, traženje maksimalne brzine - What could possibly go wrong?

 

Ja spadam također u mlade vozače i znam što je želja za brzinom, ali vjeruj mi, tu želju ne ispunjavaš kada imaš 200 kilometara pod dupetom.

Kada nabereš iskustvo, onda glumi kralja lijeve trake, ali sada, drž se ti fiksnih 120-130.

 Ma nije to tak strašno, pa nije sjeo za bmw-a

 

BTW:

Po meni iskustvo ne znači znanje, smatram da većina starijih ljudi sa iskustvom koji cca 20 godina pa na dalje već voze, nisu ništa iskusniji nego npr šta su prije 10 godina vozili, zašto?, zato jer su tih 20 godina proveli većinom u gradu i pri gradskoj vožnji (čitaj sporoj), vozili se na posal, s posla, sitluacija da im se zanio prednji/zadnji kraj nisu nikada doživili, ili ako jesu, vjerojatno nisu znali iskontrolirat auto...

 

Jedino što se iskustvom mjenja je narav, tj mjenja se stav i mišljenja koja imaš u glavi, nije ti bitno nikakvo dokazivanje, svejedno ti je hoćeš stić na zeleno ili će te zaustavit crveno, hoće li ti se netko pregurat, ili koji je auto stao pored tebe na semaforu, počinješ vozit rutinski od točke a do točke b, umjesto izazova koliko ti auto brzo ide, postavljaš si izazove koliko možeš daleko odvozit sa jednim tankom, tj koliko ti najmanje auto može potrošit...itd, te ljudi kao takvi jesu sigurniji vozači, ali da su iskusniji, ne bi rekao, da ih se odvede na Oryx-ov poligon, vjerujem da bi 80% njih sa iskustvom izletilo sa autom van, tj nebi ga uspili korigirati, jer se nisu nikada našli u takvoj sitluaciji...

 

Također nekakvo osnovno poznavanje auta nije na odmet, tj dapaće rekao bi da može doprinjet sigurnosti na cestama, većina mladih vozača nema pojma šta je disk a šta čeljust, niti znaju kako radi, a može se dogodit sitluacija da pregriju diskove i izgube na kočionoj snazi, oni pojma neće imat šta se dogodilo i kad će se trebat zaustavit, napravit će sudar i reći će da ne štima sa autom nešto, a auto ispravan, hebi ga, većina mladih vozača ima više iskustva u video igrama nego u stvarnom autu, u video igri je normalna stvar da se auto u zavoju odbije od ograde i da se naguravju auti u koloni, samo nisu svijesni da u video igri kad izletiš, igra te resetira i tako u nedogled, a u stvarnosti ostaju posljedice i to je problem...

 

Ja da se nisam vozio po Sljemenu, nebi nikada pregrijao kočnice i znao kakav je to osjećaj, te da nemam znanje koje imam, mogao sam se ko klasični mladi vozač nastavit spuštat, stiskat pedalu ko sivonja i možda izleti negdje, al ja sam se nastavio spuštat kočenjem motorom i skoz lagano glavnom kočnicom jer sam znao šta se događa...

Ja sam također mladi vozač (još dvije godine), ali nemre mi opet netko reć da je neka ženska(bez uvrede ako koja čita) sa 20 godina vozačkog iskustva sposobnija i bolja od mene, a ona još uvijek na semaforu drži kuplung i druk-lagerom probija košaru...

 

Naravno ja sebe ne smatram neznam kakvih vozačem, kada neke sitluacije nisam opće prošao u životu, planiram otić jedan dan do oryx-a na poligon, upoznat se sa kritičnim sitluacijama, ali nikako da se odlučim i nađem vremena...

 

EDIT:

Evo kako izgleda kada dođe jedan vozač sa iskustvom u servis i veli da mu nešto ne koči auto...baš čudno...

 

To je ventiliraući disk koji je toliko potrošen, da fali jedna polovica...

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 21:08 (1BIT).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

 Otvorena cesta, bio bi rasulo da je ovo natukao po gradu u 4g., ne znam kako, ne znam gdje, ali da je..

 Al svejedno, 260k km, ako je prosjek nekih 5,5l to je ugrubo izgoreno skoro 15 000 litara goriva.. 

1BIT kaže...

a ona još uvijek na semaforu drži kuplung i druk-lagerom probija košaru...

Hmm, pa i ne probija baš, probijaš ga u trenutku kad stišćeš, a kad držiš jedino što bezveze opterećuješ cilindre/sajlu kvačila, potisni ležaj, aksijalni ležaj radilice.. 

 

Will this run on my 486?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da nitko u hr od starijih ljudi ne misli testirati sreću pa da završi u kanalu sa jedinim autom sa kojim trebaju ići na posao.Najviše mrzim idiote koje se zalete u zavoju pa predu u moju traku ja poram izbjegavati. Ako misle divljati imaju Grobnik pa neka radi sta god hoće.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Čak sam ja prešel "šesticu" zadnjim tankom, valjda hladnije vrijeme dela svoje..

 

Usput, evo kak je "lijepa" s zimskima. Moram podhitno neke ratkape deti jer ovo je sramota.

 

 fakat sramota!!! 

 

ogledaj se na mene 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tipoo ko bombona!

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
1BIT kaže...

a ona još uvijek na semaforu drži kuplung i druk-lagerom probija košaru...

Hmm, pa i ne probija baš, probijaš ga u trenutku kad stišćeš, a kad držiš jedino što bezveze opterećuješ cilindre/sajlu kvačila, potisni ležaj, aksijalni ležaj radilice.. 

 

 Al kuži se kaj sam htio reći, uglavnom ne bi se to smijelo radit

 

OT:

naletio na fejsu na video:

"Mi ne pijemo"

 

LINK

 

EDIT:

@ivanzu

Mislim da je to uno, tipo je veći, al kaj je je, ko novi

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 22:19 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice