Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.250.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tuning & audio freak ekipa .... pomoć :)

 

molim preporuku:

 

Set 2 zvučnika za auto 165mm (moraju biti plitki max 6cm) + 2 tweetera. Da nisu preskupi i ako znate tko ih može ugraditi u prednja vrata

 

Opruge za spuštanje vozila 20mm sprijeda / straga može i 20 / 35mm... isto best buy i također majstor tko će to skinuti i montirati nove

ovdje je dobar popust npr - http://tinyurl.com/zad5at2

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 13:15 (Ziga).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dečki jedna informacija.

Koje halogen zarulje H7 uzeti da ima onak xenon plavi look, nije mi bitna cijena sam da ima plavkasti look da nisu obicne zute?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Dečki jedna informacija.

Koje halogen zarulje H7 uzeti da ima onak xenon plavi look, nije mi bitna cijena sam da ima plavkasti look da nisu obicne zute?

Plavkaste zarulje su ilegalne, ako hoces takve, onda ti je jeftini kinez najbolja opcija, kvalitetne zarulje(philips, osram), ako i imaju u nazivu blue, snop je bijele boje bez plavih efekta.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Dečki jedna informacija.

Koje halogen zarulje H7 uzeti da ima onak xenon plavi look, nije mi bitna cijena sam da ima plavkasti look da nisu obicne zute?

 Osram Cool Blue Intense ?

 

ja na autu imam Philips X-treme Vision

 

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebi nikakve kineze.

 

Koje od ovih mi preporučujete.

 

 

4 Osram Cool Blue Intense
1 Philips H7 X-treme
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bih osobno isao na NB unlimited, s tim koja bacaju na plavu gubis na svjetlosti.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ja bih osobno isao na NB unlimited, s tim koja bacaju na plavu gubis na svjetlosti.

 Potpis. Pokazale se najboljima. Dosta bolje i izdržljivije od Philipsa Blue Visiona, barem u mom slučaju. Baš čekam neku akciju da si uzmem za Fiestu. 

 

Kad smo već kod toga, smijem uopće na autu unutar garancije i pod lizingom, zamjeniti "stock" žarulje sa LEGALNIM Osram NBU?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 15:52 (Karlek_19).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Potpis. Pokazale se najboljima. Dosta bolje i izdržljivije od Philipsa Blue Visiona, barem u mom slučaju. Baš čekam neku akciju da si uzmem za Fiestu. 

 

Kad smo već kod toga, smijem uopće na autu unutar garancije i pod lizingom, zamjeniti "stock" žarulje sa LEGALNIM Osram NBU?

 

Naravno da smijes. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Set 2 zvučnika za auto 165mm (moraju biti plitki max 6cm) + 2 tweetera. Da nisu preskupi i ako znate tko ih može ugraditi u prednja vrata

 

http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17cs/SXE-17CS/product/

http://www.alpine.hr/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/SXE-Speakers/IM-SXE-17CS_EN.pdf

 

po dimenziji ti pašu, a za ugradnju ti ne znam nikoga jer to sve sam radim 

 

EDIT: možda ti je najzgodnije da pitaš na cice forumu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 17:07 (nine).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jasmin1991 kaže...

Nebi nikakve kineze.

 

Koje od ovih mi preporučujete.

 

 

 Imam Osram Cool Blue Intense, H7 kratka i H1 duga...

Ne znam zasto al H1 svijetli ljepse, vidljivo bijelije nego H7..

 

Generalno, zarulje su odlicne, samo neka potraju, sad rade jedno 3 mjeseca...

Truth in engineering.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam imao NBU kratka, sada imam Philips XV. XV mi je bolji i navodno dulje traje.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Tuning & audio freak ekipa .... pomoć :)

 

molim preporuku:

 

Set 2 zvučnika za auto 165mm (moraju biti plitki max 6cm) + 2 tweetera. Da nisu preskupi i ako znate tko ih može ugraditi u prednja vrata

 

Opruge za spuštanje vozila 20mm sprijeda / straga može i 20 / 35mm... isto best buy i također majstor tko će to skinuti i montirati nove

ovdje je dobar popust npr - http://tinyurl.com/zad5at2

 Tako sam ja za sebe gledao, tj kupio, pa vraćao, jer bez preinaka mi nisu stali zvučnici, a nisam htio preinake radit, ugl. kupio hertz dsk 165.3 , pa vratio jer nije stalo u vrata, zamjenio za audison apx 6.5 , meni audison na dlaku stane, tj nasloni se taman na vodilicu od stakla u vratima, ali nema pritiska, jedino je audison koaksijalac, tj tweeter je ugrađen u zvučnik, nije odvojen sa skretnicom, prije sam imao neke panasonic, tako da su ovi audison tri koplja bolji, mada čuo sam i bolje sisteme, kako se kaže koliko para toliko muzike

BTW: audison ti je taman 6cm dubok

Mislim da Ronis vrši uslugu ugradnje audio sustava, mada ja sam također sam sebi ugrađivao, stvar što se tiće zvučnika je plug & play, skine se plastičan pokrov, odšrafa stari zvučnici, odspoje dije žice, spoji drugi zvučnik, zašrafa i vrati plastičan pokrov, za 10min max si gotov

Sa ugradnjom drugog radija je već druga priča, tj malo kompliciranije...

 

Za spuštanje nemam iskustva, niti planove, za ove naše ceste nije ništa drugo nego suv, što viši to bolje

Mene dan danas hertz strefi kad se nađem u Hanuševoj na zapadnom kolodvoru, viđao sam bolje relly staze od te ceste

 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ziga ti imaš nekog pežoja?
Tamo ti nema plug'n'play 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

... stvar što se tiće zvučnika je plug & play, skine se plastičan pokrov, odšrafa stari zvučnici, odspoje dije žice, spoji drugi zvučnik, zašrafa i vrati plastičan pokrov, za 10min max si gotov

 

kod mene je bilo sve samo ne plug and play.. skidanje panela vrata, rezanje panela da zvučnik stane po dubini, rezanje zvučnika, custom nosači za tweetere itd itd..  čitav dan posla u gl.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A ako bih volio dodati nekakvo pojačalo?

Ima li to smisla?

 

http://www.denon.eu/peugeot/en.index.html

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Ima li to smisla?

 

a što točno želiš postići?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Čovjek se vjerojatno zasitio stock ozvučenja pa hoće nekaj bolje.

 

Neznam koliko je jednostavno spojit pojačalo na onaj Peugeotov touch radio, može se sigurno al pitanje je cijene i tko kod nas to može napravit. Zvučnici i nisu toliki problem, glavno da imaju visoku osjetljivost da ih stock radio dobro može pogonit, trebaju adapteri za ugradnju i malo kemijanja sa žicama (žice imaju konektore za stock zvučnike koji ne pašu na nove zvučnike) i usput dampirat vrata jer će to dosta poboljšat zvuk.

 

Ja ne bi ubacio nikakvo pojačalo, zamjenio bi prednje zvučnike + damping vrata i to je to. Razlika naspram stock zvuka će bit velika.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 13:17 (veki22).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

a što točno želiš postići?

 Poboljšati koliko toliko kvalitetu zvuka jer ovo što ja imam stock ne valja qrca naspram onog što sam čuo u autu s Denon audio sustavom

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dečki a kbc dubrava 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ma tam je katastrofa, zato ja nikad ne parkiram na tom parkingu gdje si slikao nego na onom drugom do kojeg dođeš ili prek tunela za hitnu ili sa stražnje strane bolnice. Ak mi nije frka parkiram na av. gojka šuška i imam 200m do bolnice.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Denon si neces moc lako ugradit. Zadnji zvucnici su veci sa Denon setom(165, na c4 je inace 130 zadnji), mislim da su cak i kabeli razliciti, a na tvornicki radio imas spojeno pojacalo i onda zvucnike. 

 

Znam po c4 svom, 2012. Godina. Isto taj Denon drive the sound +imas tweetere u zadnjim vratima sa denonom(inace nema). 

 

Tak da mislim da ti je lakse uzeti pojacalo + zvucnike i iskemijati sa konektorima. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Ma tam je katastrofa, zato ja nikad ne parkiram na tom parkingu gdje si slikao nego na onom drugom do kojeg dođeš ili prek tunela za hitnu ili sa stražnje strane bolnice. Ak mi nije frka parkiram na av. gojka šuška i imam 200m do bolnice.

 Onaj drugi parking je prazan skoro, vjerojatno dosta ljudi nit ne zna za njega.

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

kod mene je bilo sve samo ne plug and play.. skidanje panela vrata, rezanje panela da zvučnik stane po dubini, rezanje zvučnika, custom nosači za tweetere itd itd..  čitav dan posla u gl.

 hm, onda sam ja imao sreće, ma da, koliko sam primjetio aftermarket tweeteri se nedaju izvadit iz svojih kućišta, pa se nemogu ugradit u već postojeća mjesta di su bili origig tweeteri, glupost žešća i tu počinje zahebancija, ja sam sebi imao u planu one hertz dsk 165.3 stavit, šta imaju odvojene tweetere i kupim sa otpada plastiku sa origigi mjestom za tweeter na vratima, kako moj auto to nije imao, al kako mi po dubini nisu stali ti hertz, sav plan pada u vodu, one audison sam prve našao da su kolko tolko plitki i da pašu, dalje nisam gledao, pa sam igrom slučaja baš koaksijalce uzeo.

BTW: kod mene je baš plug & play ko da žarulju mjenjaš (ako dimenzije pašu), ništa nisam trebao rezati, ova plastična mreža se na drukerima drži, pa se lako skine, po širini ide bez problema, ali po dubini sam ograničen zbog stakla kad se spusti i vodilice stakla...

Slika 1

 

Slika 2

 

Moje slike:

audison+apx+6.5+165mm audison+apx+6.5+165mm
 
Hertz+dcx+100.3,+ne+stane+na+žalost+više+od+100 Hertz+dcx+100.3,+ne+stane+na+žalost+više+od+100
 

ja111 kaže...

Dečki a kbc dubrava 

 Joj nemoj mi te slike prikazivat, jednom sam bio na kontroli i idem doma, al nemogu izać, stojim na cesti jer dvije ženske u nekom suv-u nemreju na rikverc izać sa parkirnog mjesta od ovih šta su se stali na pola jedne i pola druge trake, dobrih 10min sam čekao, gledam mota u jednu stranu, nejde, pa se vrati, pa mota u drugu stranu, nejde, pa se zamjene ženske, pa druga pokušava, sad ova maše ko ventilator, nešto pokazuje ja je nisam skužio, a sumanjam da je ova u suv-u, na kraju sam se u rikverc vratio i kroz drugi red prošao...

 

Kako je kolega već rekao, najbolje je na Aveniji Gojka Šuška ostavit auto...

 

BTW:

Nešto je zima stisla danas, meni se smrzla tekućina na brisačima ujutro, na staklu nije zanimljivo, samo na brisačima.

 

Evo šta sam danas uhvatio na Slavonskoj

Ko nov, nikad ogreban, malo troši ne dimi, prilika!!!

 

 

EDIT:

@Ziga ovaj origigi denon bi se isplatio kad bi našao karamboliranog nekog, pa sa njega skinuo komlet i ugradio

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 18:03 (1BIT).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakav bi tek meni woofer stao u gepek aoooooo 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

kakav bi tek meni woofer stao u gepek aoooooo 

 Tako nekako

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hahah.

 

meni su zvucniki cist ok u ford-u. jedino kaj mi fali je podrska za mp3 cd ili usb...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 hm, onda sam ja imao sreće, ma da, koliko sam primjetio aftermarket tweeteri se nedaju izvadit iz svojih kućišta, pa se nemogu ugradit u već postojeća mjesta di su bili origig tweeteri, glupost žešća i tu počinje zahebancija

 Moraju se dat izvadit, evo tweeter od DSK 130, manji brat od 165.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 18:35 (veki22).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...
1BIT kaže...

 hm, onda sam ja imao sreće, ma da, koliko sam primjetio aftermarket tweeteri se nedaju izvadit iz svojih kućišta, pa se nemogu ugradit u već postojeća mjesta di su bili origig tweeteri, glupost žešća i tu počinje zahebancija

 Moraju se dat izvadit, evo tweeter od DSK 130, manji brat od 165.

 

isti kao moji.. mogu se izvaditi, ja sam dobio čak 2 različita kućišta za njih. samo malo teško ide tako da pazi da ih ne oštetiš 

evo moj custom nosač, ja sam ih prebacio na drugo nisko kućište. a sve je kako vidite pričvršćeno limićem od PC kućišta i malo dvostrane trake za WC 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bitno je da služi svrsi, ne vidi se ispod plastike 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

 Moraju se dat izvadit, evo tweeter od DSK 130, manji brat od 165.

nine kaže...

isti kao moji.. mogu se izvaditi, ja sam dobio čak 2 različita kućišta za njih. samo malo teško ide tako da pazi da ih ne oštetiš 

evo moj custom nosač, ja sam ih prebacio na drugo nisko kućište. a sve je kako vidite pričvršćeno limićem od PC kućišta i malo dvostrane trake za WC 

 Hm, ja sam gledao visokotonce od DSK 165.3, nema šrafa za odšrafat, nisam uočio drukere, u uputstvu ništa ne piše za otvaranje, samo ugradnju tako kako je isto se dobije onaj kutni držać koji se kombinira ima veći i manji kut, pa kako se skine ova mrežica sa prednje strane, tražio sam po internetu kako se otvaraju, nisam ništa našao, sve sami review-i, ja to nisam htio otvarat na silu, jer sam ih ionako imao u planu zamjenit za audison, vidim da ih ima i odvojeno za kupit, a originalna plastika za visokotonce mi sakuplja prašinu, pa ako se stvarno da rastavit, možda bi mogao i složit nešto

 

EDIT:

Zaboravio sam stavit ovaj video šta sam naletio na netu:

Dok se kod nas neki diće kak voze 200 po autoputu u Saudiskoj Arabiji tek tada poćinje zabacivanje zadnjeg kraja

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 0:00 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice