Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Focus ST nema 220kW nikako ako je tvornički.

 nabrijanih auta po oglasu imaš koliko ti srce poželi, no nije to bitno kolega...bitno je koliko je Subaru skuplji...
po mom neopravdano bez obzira na reli povijest i sve to

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je ali tunirano ne možeš uveti, ja za ovo ne bih dao više od 15k€.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
gamer34 kaže...
ivanzu kaže...

Sto sira guma to bolje drzi cestu, trebala bih 195 pasati.

 

Po kisi i prvenstveno snijegu bas i nije tako.

 Da, po snijegu što uža guma, to bolja, jer ako je preširoka, neće "propast" do asfalta, pa neće imat gripa i samo će šlajdart na mjestu...

      

Iz istog razloga eskimi na obući nose ove "rekete" jer imaju veliku površinu koja ih drži na površini, bez njih sa običnom obučom koja je uska propadaju kroz snijeg...

 

E sad...

Druga stvar je što je kod nas tjedan dana snijega i 5 mjeseci kiše...

Za malo bolji auto, ja bi osobno gledao samo da guma ima ocijenu A na kiši ili barem B, za ove male gradske je i sava dobra...

 Dakle po zimi 155/70/13 ftw za nase kantice 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da svi forumaši koji imaju automobile žive i rade u Njemačkoj pa je*em mu mater, svakih 6 mjeseci bi predstavljali nove jurilice koje smo kupili i malo ih nabrijali..

 

a ovako deru nas gdje god stignu i šparamo i na fakin gumama....

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
ivanzu kaže...

Focus ST nema 220kW nikako ako je tvornički.

 nabrijanih auta po oglasu imaš koliko ti srce poželi, no nije to bitno kolega...bitno je koliko je Subaru skuplji...
po mom neopravdano bez obzira na reli povijest i sve to

 

 

 Ne znam cemu cudenje, kada svaki 2. auto u Njuskalu je precjenjen. Ne samo VW, vec manje vise svi. Ljudi zele dobit neke astronomske svote za svoje aute, ja sam u potrazi za par modela, vec par mjeseci gledam Njuskalo i mogu reci da ovaj Subaro ne odudara od hrv. prosjeka. Pa ljudi za 6mj-1g star 318d traze 35k€, kuzim da im je zao auta, ali zna se, van salona odmah gubi cijenu, ali po nasima ocito raste... 

 

Dobrih ponuda ima, ali to su uglavnom ljudi koji su pod pritiskom leasinga ili sele iz Hrv.( cinjenica, vec 2 osobe koje sam kontaktirao su rekle da prodaju auto jer sele van drzave)

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo vec kod guma bas sam se sjetio neceg. Neki dan u tokicu moj stari pita prodavaca tamo kakva je ovo guma ( upere prst u jedinu jedinu reklamnu gumu na vrhu njihovog ormara ), kaze prodavac da je to naj prodavanija guma koja kod njih ide i da ju ljudi masovno uzimaju... pita stari kakva je, a ovaj kaze " pa vjerojatno dobra cim ju svi kupuju ". ja gledam i : ROLL EYE :... kineska guma neka hakunamatata 250 kn tako nesto. Sta sve ljudi po cesti voze i sa kakvim gumama. Sve me strah po kisi i snijegu voziti se....

Kako je jedan moj stari meho rekao " ljudi ce se svega odreci, ali auta nikada " i dobro je rekao.... pusit ce se namotan caj i duhan zajedno, ali auto se mora voziti...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

kineska guma neka hakunamatata 250 kn tako nesto. Sta sve ljudi po cesti voze i sa kakvim gumama. Sve me strah po kisi i snijegu voziti se....

Zato je i prometni kolaps svaki put kad padne 6 kapi kise, ljudi znaju na cemu se voze.

To se pogotovo vidi na autoputu, ljudi voze iza kamiona po kisi...(a moze se bez problema i 130, naravno s ok gumama)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijene polovnih auta određuje tržište tako da tu nema zacrtanog postotka koliko auto gubi po godini vrijednosti, po onome što sam ja vidio auto u HR i GER izađe isto jer moraš platiti uvoz 1-2€k. U Hrvatskoj je vjerovatno Renault najisplativije uzeti polovno jer im brzo pada cijena.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Da svi forumaši koji imaju automobile žive i rade u Njemačkoj pa je*em mu mater, svakih 6 mjeseci bi predstavljali nove jurilice koje smo kupili i malo ih nabrijali..

 

a ovako deru nas gdje god stignu i šparamo i na fakin gumama....

 

 

 Shvacam da ljudi nemaju i krpaju se svakojako,to definitivno shvacam,ali ne shvacam 19-20-21" felge na BMW-Audiju-Mercedesu,padne prvi snijeg i takvi prave kolaps u prometu,90 % clanaka di je takav luksuzni auto sletio pogledas gume ono ljetne usred snijega i poledice,valjda misle traction control i silna elektronika ce zaobici zakone fizike.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I ja se pocastio za rockas. Novi set maxxis guma za ktm-a 

 

Ako bog da druge godine stiže r6 ili r1. Da kompletiram onda s 4 motora garažu 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 20:49 (Lord_Marko).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dali je netko od vas ugrađivao Short Shifter za mjenjač na auto... cijena nije pretjerana ~140 eura...no kakvi su subjektini osjećaji šaltanja poslije ugradnje?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

npr.

Ford Focus 2.5 ST, 221kW = 8250 Eura..kad platiš sva davanja za uvoz ispadne ohoho jeftinije od Impreze

Nissan 350Z, 206kW = 8400 Eura

 

Uspoređivanje nekakvog fokusa sa WRX STI? Onak, WTF? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
Ziga kaže...

npr.

Ford Focus 2.5 ST, 221kW = 8250 Eura..kad platiš sva davanja za uvoz ispadne ohoho jeftinije od Impreze

Nissan 350Z, 206kW = 8400 Eura

 

Uspoređivanje nekakvog fokusa sa WRX STI? Onak, WTF? 

Usporedba snage drugih proizvođača s cijenama u dojčlandu (KS/Euro) 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
 Dakle po zimi 155/70/13 ftw za nase kantice 

 Nebi bilo prvi put da se naše kantice voze normalno po mečavi, a terenci nemogu mrdnut sa mjesta

Lord_Marko kaže...

I ja se pocastio za rockas. Novi set maxxis guma za ktm-a 

 

Ako bog da druge godine stiže r6 ili r1. Da kompletiram onda s 4 motora garažu 

 maxxis, kineska guma, začudo jako jako dobra

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

kako moze 185 55 biti jeftinija od 195 50? imali smo na C2 oem dimenziju 185 55, stara je kupovala gume 2x i onda kad sam joj pokusavao staviti u glavu da je 195 masu jeftinija (red velicine 200kn po gumi) onda je napokon presla na tu dimenziju...da se mene pitalo, da je bio moj auto sjele bi odavno 205 40 17, al ok...

 

btw kad smo kod C2, isprobano je davno 18ka na C2 i super stoji, 225 40 18 :)

 

 

 Dap, na punto mk2 sporting ide seriski 185 55 R15 i ljudi masovno rađe kupuju 195 50 R15 jer je jeftinija, 185 55 je dosta rijetka dimenzija i slabo se prodaje, pa ima takvu cijenu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Usporedba snage drugih proizvođača s cijenama u dojčlandu (KS/Euro) 

Loša usporedba. WRX STI je priča za sebe, kao što je i EVO priča za sebe, kao što su i ne moddani R32/3/4 GT-Rovi priča za sebe. Tu nekakve KS/€ ne igraju ulogu. 

Ak oće KS/€, ima bezbroj stvari za kupit i tu, za jednake pare, i bez davanja. Ne mora se tražiti u dojčland. G5 GTI, Leoni i sl. No opet ništa od toga ne može se uspoređivati s WRXom. 

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo ljeto sam uzeo svoj prvi auto, još nisam sjeo u njega čekam da me šef pusti kući, uzeo na nagovor oca, za prvi auto nije loše, i da USA import je, ja sam drugi vlasnik, auto je ko bombon, očuvan, prešao 105 000 milja, jedini posao je bio popravak retrovizora i lak što se ogulio.

 


ali ovo, pošto mi je majka 100% invalid mogao bi preko nje uvesti, neznam, možda je to dječija nostalgija, ali nemam neku mržnju prema 90s (pogotovo 80s) semi-muscle autima, izgledaju baš mean, i solidno su rađeni. A da negovorim kakav hejt ford probe ima medju amerikancima i britancima (nikad nisu prežalili da je ovo trebala biti zamjena ford capri-ju mk3)

https://www.gumtree.com/p/other-cars/1995-chevrolet-camaro-3.4-v6-american-classic/1264991117 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 10:17 (LepiSladja).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Popucao bezbojni lak,ne gine lakiranje.
Fini autic. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav slatinčanu, lijepa prinova, puno sretnih milja. 

 

Automatik?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon što sam promijenio omjer pete brzine, tempomat u njoj više ne radi(radi u 4.).

Ima tko kakav savjet?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bas me zanima dal svi rade tempomat temeljeno na okretajima, a ne na brzini ili su opet francuzi korak ispred...

Naravno pretpostavljam da u 5 krivo radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 20:37 (CroNk3r).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da kompjuter vidi grešku jer okretaji motora nisu kakvi bi trebali biti u odnosu na okretaje kotača(drugi prijenosni omjer).
Čitam malo i kažu ljudi da nakon zamijene brzine treba promijeniti parametre u ECU da nema nikakvih greški. Znači nije rocket science. Samo moram naći tko to može.

Budem sutra nazvao ovlašteni da vidim što kažu. 

Iskreno se nadam da netko to radi u HR.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tempomat ili radi ili ne radi... mehaničku si preinaku radio a problem se zasniva na elektronskom dijelu... nema nikakve logike

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ima jer ECU prati vise parametara i ako se ne podudaraju onome sto ECU ima spremljeno u sebi tempomat se gasi da sprijeci nesrecu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 20:55 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Radi u četvrtoj brzini, u petoj ne, znači da ga neko očitanje buni. Budući da je prikaz brzine točan, buni ga podatak o okretajima motora(najvjerojatnije).

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Radi u četvrtoj brzini, u petoj ne, znači da ga neko očitanje buni. Budući da je prikaz brzine točan, buni ga podatak o okretajima motora(najvjerojatnije).

 

 Kolika je sad razlika staro vs novo?

 

na Peugeotu svejedno na koliko okretaja se vrti motor, bitno da si u 4oj ili 5oj i većoj brzini od 58kmh

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Omjer je bio 0.86, sada je 0.66. Diferencijal je 4.27, kotač 25".


Razlika je oko 1000 okretaja.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav

,prije par dana sam postao ponosni vlasnik golfa 4(1.9 tdi 74kw)

 

To mi je prvi auto, do sada sam vozio sve novije aute(sluzbeni,rent a car i sl),te nemam iskustva sa starjim vozilima, te imam neka pitanja;

 

Kada dam kontakt dolaze nekakvi cudni zvukovi iz dijela gdje se nalazi ladica i zracni jastuk za suvozača.Zna li netko sto se desava? Da li itko ima istoh iskustva?

 

Zna li itko kada se treba upaliti svijetlo u vratima, ja otvarao ne otvarao ono ne gori ,sad neznam jel izgorilo ili ne.

 

Takoder me zanima da li negdje sa osiguraca mogu dobiti 12 volti koji se ''pale'' tek kada dam kontakt?

 

 

Kada vozim na otvorenoj brzina cca 80-100kmh i otvorim zadnje prozore na vratima, desava se to da pocme nekakav zvuk kao kad avion poljece,da li je to normalno ili nesto s mojom aerodinamikom nije u redu?

 

Takoder ima jedan problem kod golfova koji me je naucio na sva sreca laksi nacin.

 

Znaci ako ugasim auto i izvadim kljuc i zatvorim auto ,auto ce se nakon xx sekundi sam zakljucat , i ista stvar ce se desiti ako kljuc ostavim na sjedistu tako da ostajem bez kljuca, jel to mozda neka greska kod mog golfa ili?

 

Takoder nemam gumb za ESP , jel to znaci da nemam esp ili?

 

Eto toliko,
mnogi ce mi reci da pitam na vwclubforumu,al rega sam se cekam odobrenje, pa upitao ovdije..

hvala

Može
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ante5656 kaže...

Pozdrav

,prije par dana sam postao ponosni vlasnik golfa 4(1.9 tdi 74kw)

 

To mi je prvi auto, do sada sam vozio sve novije aute(sluzbeni,rent a car i sl),te nemam iskustva sa starjim vozilima, te imam neka pitanja;

 

Kada dam kontakt dolaze nekakvi cudni zvukovi iz dijela gdje se nalazi ladica i zracni jastuk za suvozača.Zna li netko sto se desava? Da li itko ima istoh iskustva?

 

Zna li itko kada se treba upaliti svijetlo u vratima, ja otvarao ne otvarao ono ne gori ,sad neznam jel izgorilo ili ne.

 

Takoder me zanima da li negdje sa osiguraca mogu dobiti 12 volti koji se ''pale'' tek kada dam kontakt?

 

 

Kada vozim na otvorenoj brzina cca 80-100kmh i otvorim zadnje prozore na vratima, desava se to da pocme nekakav zvuk kao kad avion poljece,da li je to normalno ili nesto s mojom aerodinamikom nije u redu?

 

Takoder ima jedan problem kod golfova koji me je naucio na sva sreca laksi nacin.

 

Znaci ako ugasim auto i izvadim kljuc i zatvorim auto ,auto ce se nakon xx sekundi sam zakljucat , i ista stvar ce se desiti ako kljuc ostavim na sjedistu tako da ostajem bez kljuca, jel to mozda neka greska kod mog golfa ili?

 

Takoder nemam gumb za ESP , jel to znaci da nemam esp ili?

 

Eto toliko,
mnogi ce mi reci da pitam na vwclubforumu,al rega sam se cekam odobrenje, pa upitao ovdije..

hvala

1. Ne znam kod nekih auta se cuje relej i ostala elektronika kada se okrene na drugu poziciju.

 

2. Trebala bih se paliti probaj sa suvozacevim vratima ako se ne upali onda je pregorjela zarulja.

 

3. Ne znam

 

4. To je normalno da se stvara zvuk pri vecim brzinama.

 

5. Gasi se preko VAGCOM-a to, normalna stvar je da zakljuca vrata nakon nekoga vremena.

 

6. Vjerovatno nema ESP/ASR.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 0:10 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice