Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.260.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To sadrzi klorovodičnu kiselinu i mora se paziti da ne dode u kontant sa metalom inace dode do reakcije i pojede metal.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To sadrzi klorovodičnu kiselinu i mora se paziti da ne dode u kontant sa metalom inace dode do reakcije i pojede metal.

Za bolji efekt dodati vodikov peroksid 

8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bok, gledam malo dash cam i zapela mi je za oko ova Viofo A119S, jel ju možda netko ima, i kolike su šanse da prođe bez carine :)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hedo5 kaže...

Bok, gledam malo dash cam i zapela mi je za oko ova Viofo A119S, jel ju možda netko ima, i kolike su šanse da prođe bez carine :)

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:18 (CroNk3r).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

 Ne lupetaj, meni su prošla dva ksenon kita za auto u istom paketu, i uglavnom sve što sam ikad naručio osim jednog mobitela. To što tebi uvijek ide ne znači da će ići i njemu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
CroNk3r kaže...

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

 Ne lupetaj, meni su prošla dva ksenon kita za auto u istom paketu, i uglavnom sve što sam ikad naručio osim jednog mobitela. To što tebi uvijek ide ne znači da će ići i njemu.

 dakle covjeka lupi porez i on lupeta, a ti savjetujes da covjek kupuje jer tebi nije sjeo porez pa bi se on trebao nadati da nece ni njemu?

ja zbilja ne vjerujem

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

o tome hoće li proći bez carine ili ne ovisi o sreći. Ako je paket manji veće su šanse da ga neće gledati. Kako je sad pred blagdane vjerojatno veća gužva na carini možda će više paketa propuštati. Nema pravila. Meni je jednom prije dosta godina prošao paket vrijednosti oko 5000kn i dosta velikih dimenzija - bez carine, tako da je samo stvar sreće. Računaj da ćeš morat platit carinu pa vidi jel ti se taj uređaj isplati, pa onda ako platiš carinu bit će ti OK a ako ne možeš proslavit ;-)
Osobno većinu toga naručujem iz EU baš da izbjegnem carinu. Ne toliko namete (plaćanja) koliko procedure i čekanje.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spominjali ste stranicu-dvije ranije povoljne halogenke, ja baš jučer naručio za jedan stariji auto Whitevision (H7 za kratka) i X-tremevision (H1, za duga) sa Lichtex.de, isplati se jer poštarina nije velika (ja platio 3,50€), a cijene su znatno niže nego kod nas. Na webu im se ne spominje isporuka u HR, ali na ebayu postoji, pa ih potražite tamo.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
CroNk3r kaže...

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

 Ne lupetaj, meni su prošla dva ksenon kita za auto u istom paketu, i uglavnom sve što sam ikad naručio osim jednog mobitela. To što tebi uvijek ide ne znači da će ići i njemu.

 Isto tak i ti lupetaš.. zamisli potrefilo te i znači da neće i njega? WOW! Logic level 9000.

 

Zašto uopće davati nekome takav savjet, koji nema veze sa zdravom logikom???

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
CroNk3r kaže...

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

 Ne lupetaj, meni su prošla dva ksenon kita za auto u istom paketu, i uglavnom sve što sam ikad naručio osim jednog mobitela. To što tebi uvijek ide ne znači da će ići i njemu.

A onda neka naruci pa kad mu lupe porez i carinu nek se tebi javi.

Ja mu kazem kakva mu moraju biti ocekivanja, a onda ako mu prode bez carine, jos bolje.

Uglavnom prema mom iskustvu otvaraju na carini pakete vecih dimenzija(otvarali su i neke koje mi nisu carinili jer su bili jeftini, ali vecih dimenzija, vidi se da je otvarano kad dode paket zamotan trakom),

a bilo je i onih od 30-40 dolara koje mi nisu otvarali, a to je vec podrucje di mogu lupiti porez, ali su uglavnom bile el. plocice smanjih dimenzija.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod sredstava, ovo smece W5, slucajno sam ga udisao, zakasljao se 4-5x FUL i od tad me pritiskalo u plucima nesto, sad je malo bolje, ali opet uzas...pazite ljudi s tim sranjima, nadam se da ce proc skroz jer me lagano boli dok dublje udahnem, kasljem ili kihnem...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato što sva ta sranja sadrže HCL koji nagriza organsko tkivo, a tek da vidite što radi sa aluminija.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

imam pitanjce u vezi guma/felgi za peugeot 207. Na njemu su trenutno celicne 15" sa godinu dana starim gumama(prešle cca 10k km).
Naletio sam na alu felge po dobroj cijeni, ali me brinu dimezije guma/felgi. Radi se o Aez Xylo 4x108 et 42 (bile na ford fiesti). 
Na njima su bile 195/50 r15, a ja na svojim celicanama imam 185/65 r15. Original celcicne za p207 imaju et23, naletio sam na googlu da je maks et za p207 25.

Ukratko mene zanima da li je moguce stavit te felge na p207 i moje gume na njih.

Hvala

Battlelog: D-Ki11aML
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, prevelika ja razlika.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

 dakle covjeka lupi porez i on lupeta, a ti savjetujes da covjek kupuje jer tebi nije sjeo porez pa bi se on trebao nadati da nece ni njemu?

ja zbilja ne vjerujem

 

Karlek_19 kaže...

 Isto tak i ti lupetaš.. zamisli potrefilo te i znači da neće i njega? WOW! Logic level 9000.

 

Zašto uopće davati nekome takav savjet, koji nema veze sa zdravom logikom???

 Poanta je u tome da se kolega postavio kao da je obavezno da se svaki paket carini, a poanta mog posta je bila da više manje sve ovisi o sreći, može otići a ne mora. A što se ložite kao ženke u PMSu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

poanta tvog posta je "samo kupuj, MENE nije lupio porez pa po toj "logici" nece ni tebe"

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Legendic1911 kaže...

Pozdrav,

imam pitanjce u vezi guma/felgi za peugeot 207. Na njemu su trenutno celicne 15" sa godinu dana starim gumama(prešle cca 10k km).
Naletio sam na alu felge po dobroj cijeni, ali me brinu dimezije guma/felgi. Radi se o Aez Xylo 4x108 et 42 (bile na ford fiesti). 
Na njima su bile 195/50 r15, a ja na svojim celicanama imam 185/65 r15. Original celcicne za p207 imaju et23, naletio sam na googlu da je maks et za p207 25.

Ukratko mene zanima da li je moguce stavit te felge na p207 i moje gume na njih.

Hvala

 Pazi jer Ford ima manju centralnu rupu nego PSA. Možda ti se sve poklopi, ali ne zaboravi centralnu rupu.

 

 

Poenta hakerovog posta je da kroner "lupeta".

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozim se danas kući, vani već mrak i na jednoj uzbrdici je zavoj i nekih 10 metara poslije zavoja, na sred ceste, doduše malo se dao desno, stao lik sa nekakvim manjim kombijem.

Bez ijednog svijetla, bez trokuta, bez ičega. Poslije nepreglednog zavoja, u mraku. Koliko kreten moraš biti za to.

Srećom nikoga nije bilo iz drugog smjera, inače bi se spucao u njega ili u drugi auto. Da nebi pucao u oba koljena.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uvijek ima budala

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 Jako tesko, meni jos nikad nista iznad 40-ak dolara nije proslo bez carine.

Tako da racunaj jos 25% poreza na to i kolko je carina +50kn troskovi obrade.

 

EDIT:

skuplje stvari je bolje gledati unutar EU, isplativije ti je cak i ako platis 10ak eura vise(ili jos vise, ovisno o pocetnoj vrijednosti robe)

 

Hacker002 kaže...

 Poanta je u tome da se kolega postavio kao da je obavezno da se svaki paket carini, a poanta mog posta je bila da više manje sve ovisi o sreći, može otići a ne mora. A što se ložite kao ženke u PMSu.

Jako tesko != nemoguce

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ima kakvo sredstvo protiv smrzavanja gume na vratima? vrata su bez okvira znaci samo staklo koje se spusti pol cm prilikom otvaranja ali kad se smrzne se ne spusta pa moram otvoriti na silu haha
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš one Sonax stikove za mazanje.
Ali možeš vazelin, silikonsko mazivo, bilo što što je hidrofobno. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima nekakav sonaxov proizvod.. link ovo trebas ako sam dobro skuzio.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
ima kakvo sredstvo protiv smrzavanja gume na vratima? vrata su bez okvira znaci samo staklo koje se spusti pol cm prilikom otvaranja ali kad se smrzne se ne spusta pa moram otvoriti na silu haha

 U apoteci kupiš glicerin i namažeš gumene brtve, neće smrznut

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
imaiden322 kaže...
ima kakvo sredstvo protiv smrzavanja gume na vratima? vrata su bez okvira znaci samo staklo koje se spusti pol cm prilikom otvaranja ali kad se smrzne se ne spusta pa moram otvoriti na silu haha

 U apoteci kupiš glicerin i namažeš gumene brtve, neće smrznut

 Nisam to probao, no glicerin na sebe vlagu navlaci pa mu cudno kako ne smrzne?

Do sada sam silikonsko ulje pospricao prije zime i nikada problema. U brave takoder..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
e hvala svima, imam nekakav silikon sprej pa cu to probati prvo..haha samo da pitam, dal mogu namazati antifrizom? :D
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
e hvala svima, imam nekakav silikon sprej pa cu to probati prvo..haha samo da pitam, dal mogu namazati antifrizom? :D

 

Mozes i suncokretovim uljem...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Marko, auto mi javlja da mi je guma pusta!

Marko: Cudno! 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam sa VTSom naletio na saraf, stao, uzeo sarafciger, pritegnuo ga(uhvatilo, za divno cudo), otisao na benzinsku, dopumpao gumu i drzala je tjedan dana dok nove zimske nisam stavio :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice