Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.255.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

trebao bih neki autic za sezonu, vozim 2 mjeseca i da ga prodam nakon toga. Treba imat klimu i bit ne veliki potrosac. Da je regan tipa 6 mjeseci. Dao bi do 1200E. Jel ima tko kakvu ideju

#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dva mjeseca i da se brzo proda

Golf 3

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-iii-gt-automatik-oglas-24999480

 

Jedini da na nesto lici i ima klimu. 1450€ sa obicnim felgama.

Al pogodi se na 1200€ i vozi ga. A prodat ces ga sigurno lagano za tih 1200€.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf mora biti dizel da se brzo proda, bolje da gleda nekog clia 1.2.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 22:00 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

trebao bih neki autic za sezonu, vozim 2 mjeseca i da ga prodam nakon toga. Treba imat klimu i bit ne veliki potrosac. Da je regan tipa 6 mjeseci. Dao bi do 1200E. Jel ima tko kakvu ideju

 prodaje se laguna 2 ph1 1,8 16v 230tkm za 6500kn, pa ti vidi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

trebao bih neki autic za sezonu, vozim 2 mjeseca i da ga prodam nakon toga. Treba imat klimu i bit ne veliki potrosac. Da je regan tipa 6 mjeseci. Dao bi do 1200E. Jel ima tko kakvu ideju

 Uzmi neki kulturni Accent do 10.000kn što novijeg godišta, sa klimom, onako neki žuti GT , sa felgama, troje vrata, spojler iza. Zezancija auto, uvijek ćeš ga prodat, a izgleda uredno.

 

Prvi izbor bi mi to bio.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Dva mjeseca i da se brzo proda

Golf 3

 Uh, sigurno? To su auti stari već 20-25 godina :(

I nije baš da su nepoderivi.

Ja sam prije 5-6 godina s trojkom na godinu imao skoro 10.000kn servisa

 

Da se baš njemu u tih 2 mjeseca ne dogodi neki veliki servis, pa nek popravlja ili opet kupuje novi auto...

 

Za istu lovu se vjerojatno može pronaći Octavia, stara 15 godina, s boljom opremom, udobnija, veća, a valjda i s manjom potrošnjom.

 

A i spomenuti Accent nije loš izbor. Meni se upravo nudi jedan s dobrom opremom za 10.000kn pa si razmišljam :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I evo mene opet nazad samo da javim zamijenio sam sijalicu koja je požutila bila i danas sam zamijenio, bilo je do sijalice balast je uredu. Chutac bio si upravu. 

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koju si uzeo, koliko je koštala?

Btw, koja godina je Audi?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam hyundai elantru 2.0 crdi 2001. god klima, 230tkm original, nema korozije ,uredna, za 1300E i jos 300E za registraciju. Sta mislite o tome ? Otisao bi sa svojim e90 na sezonu, ali mi ga je zao ostavljat vani na suncu kisi i tuci ponekad :/

#fsb
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
idi s e90 na sezonu. nemoj bacati pare na auto koji ne vrijedi i jos mu vrijednost pada. pa nije bmw od pekmeza..od sunca i kise mu nebu nikaj, a ako bude tuca, parkiras ga negdje pod krov
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako budes isao sa BMW, kupi si neku kvalitetnu ceradu (imas i one protiv tuce), i problem rjesen.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E ljudovi na koliko se pali turbina na autu? Oko 2500 jel? Danas sam se vraćao iz Zagorja i brijem da mi turbina ne radi. 

Nema ljepljenja u sic niti u jednoj brzini. 

Velim auto je čupao u svakoj brzini, na koju sekundu je baš zsljepio za sic al sad štanga. 

 

On lagano ubrzava, prođe 2500, dođe do 3000 ništa se ne događa. 

 

Idem sutra majstoru koji mi je to napravio. Kaj da mu velim? Strah me ak mi veli da mu ostavim auto da mi još nekaj ne sjebe. Točno nakon malog servisa koji je on odradio auto više ne vuče. 

 

Edit: Mazda 6 2.0d 2005 100kw bez DPFa

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 20:12 (gocc01).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ovisi od auta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vidi malo egr...svojedobno sam vozio allroada 2001 sa 180ks koji je isao kao da ima 60ks...

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjr za ekipu. Dali je netko uradio dekarbonizaciju motora? Možete napisati dojmove?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ti glasuješ za Bandića?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Ti glasuješ za Bandića?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Ti glasuješ za Bandića?

 

Ne iz Slavonije sam haha 🤣

Pitam jer sigurno mora bit neki efekat. Pogotovo na benzinjaru od 300+tkm koje mu su samo ulje i filteri mijenjani...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 21:25 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Efekt dekarbonizacije je osjetan, nakon dekarbonizacije je auto puno udobniji, vise vas nista ne zulja u dzepu

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 21:32 (CroNk3r).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I ulje ti se pretvori u pišaku.

 

Ako ga hoćeš čistiti, rastavi ga i očisti ga.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najjeftinija i najefektivnija dekarbonizacija motora je desna papucica na 15 min na autoputu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

vidi malo egr...svojedobno sam vozio allroada 2001 sa 180ks koji je isao kao da ima 60ks...

 E a si vozio ikad auto koji ima 60Ks i još mu proklizava kuplung

 

Tjedan dana se tako već vozim, već sam par puta tolko popizdio da sam htel auto u grabu hitit i zaboravit da je moj, idem na posao ujutro po zaobilaznici, vozim se 80 iza kamiona, prešaltam iz pete u četvrtu i ubacim se u lijevu traku, gas do poda, auto ubrza na 90 i ode u okretaje... ne vleće o kako mi tlak digo u pol osam ujutro, pa da faking kamiona nemrem preteć kak spada...

Sa pol gasa mi ne proklizava, sa full gasom klizi, koji užaš vozit auto sa pol gasa...to ko da hebeš na pola...

 

 

 

long stoy short... kuplung sam mijenjao prije otprilike tri/četiri godine, tj prije nekih 25 000/ 30 000Km (morao bi provjeti kolko sam točno prešao sa jim, imam zapisano...) i od kad mi je počeo proklizavati mi je počeo i ulje malo više trošit, kad se legnem ispod auta, pun je ulja na spoju bloka motora sa getribom, izgleda da mi slini semering od radilice po zamašnjaku i spojci, jer ubiti ne proklizava mi stalno, samo kad se ugrije motor, kad je hladan drži solidno kuplung, dogovorio sam si servis sutra ujutro prije posla, rekao sam da sumnjam na semering radilice, da će vjerojatno trebat mijenjat semering i da mi kuplung cijeli promijene (ovaj je dobar, al mi je dok je novi bio počeo šrotat potisni ležaj, pa kad već skidaju getribu, nek mijenjaju sve novo...) vele mi nema problema, za 3-4 sata bu gotov, reko super, ostavit ću ga prije posla i pokupit poslje posla, a do posla ću biciklom, kako mi servis nije daleko od posla...

 

Uglavnom kad vozim bicikl, imam dojam da idem brže neg auto od 60Ks kojem kuplung proklizava

 

 

BTW: ti talijani čuda naprave, naprave common rail pumpu koju kasnije svi koriste, naprave dvije svjećice po cilindru, naprave elektronski kontolirane ventile, imaju vrhunski dizajn...al da faking brtvu nemreju napravit kak spada... svaki fiat kaj znam slini na poklopcu ventila, zanemarivo malo, al dovoljno da motor usrano izgleda, to sam na svome riješio brušenjem dosjeda koje stežu šrafi poklopca, al kad bi to bar bila jedina brtva na autu... moram dat skidat getribu zbog brtve koja dođe oko 100Kn... tog valjda samo kod talijana ima... ma da mi je bar kuplung otišao, da se potrošio, nebi ništa rekao, al brtva...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

E ljudovi na koliko se pali turbina na autu? Oko 2500 jel? Danas sam se vraćao iz Zagorja i brijem da mi turbina ne radi. 

Nema ljepljenja u sic niti u jednoj brzini. 

Velim auto je čupao u svakoj brzini, na koju sekundu je baš zsljepio za sic al sad štanga. 

 

On lagano ubrzava, prođe 2500, dođe do 3000 ništa se ne događa. 

 

Idem sutra majstoru koji mi je to napravio. Kaj da mu velim? Strah me ak mi veli da mu ostavim auto da mi još nekaj ne sjebe. Točno nakon malog servisa koji je on odradio auto više ne vuče. 

 

Edit: Mazda 6 2.0d 2005 100kw bez DPFa

 Turbina se vrti cijelo vrijeme, najveći efekt je uglavnom na cca 2k rpm ili malo ispod toga.

Da "se pali" iznad 2500 to bi bio u najmanju ruku čudan dizelaš.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 22:23 (nixass).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

 Turbina se vrti cijelo vrijeme, najveći efekt je uglavnom na cca 2k rpm ili malo ispod toga.

Da "se pali" iznad 2500 to bi bio u najmanju ruku čudan dizelaš.

 True story, samo što kod nas ljudi misle da se turbina ne vrti dok ne osjete da auto značajnije jače vuče, malo tko zna da ona stalno radi ali da pravu snagu daje tek od određenog broja okretaja.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Edit: Mazda 6 2.0d 2005 100kw bez DPFa

 

 

Čuvajmo okoliš"

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1bit...frend radi u Kia ovlastenom.na garanciju mjenjaju semering spojnicke osovine na getribi. ( na novim kiama )..tako da nisi jedini sa tim problemom. Npr na duji je jos original semering radilice ( sa strane di je getriba ) i spojnicke na getribi. 

To ti je tak. 

Promjeni ulje u getribi kad vec posao radis... jer getribu skidaju dolje...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 22:38 (Fake_Alert).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Kuplung je dobar, čim ga pustim cca 2cm auto kreće. Činjenica je da do tog malog servisa nije bilo nikakvih problema. Osim potrebe za malim servisom makar imal sam još oko 2000km za odvozit.

Čovjek ga je došao pogledat pošto ga prodajem i odmah je skužio da auto ne čupa kak bi trebao a veli da je prije vozio isto Mazdu 6 ali sa 120ks i da ovo nije nekaj u redu. Auto jebeno ne dimi, ok moram ga propuhat jer ga vozim na jebeno kratke relacije. 3km malu u vrtić pa gašenje, zatim 8km nazad pa na posao pa gašenje. Piše mi na putnom prosječna brzina oko 27km/h. Motor u ovih godinu i par mjeseci koliko ga imam čist ko suza, nigdje curenja kapanja il tak nekaj.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bas česti primjerak na cesti, a kamoli da mi stoji u dvorištu

6xx ks, 1000nm, brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

 

Potrošnja u rasponu od 10-17l ( ovisi o težini noge )

Na AC pri brzini do 130km troši 10.5l...

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 7:34 (kostolomac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice