Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.113
|
čitano: 13.250.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2391466680881285&set=a.226069574087684&type=3&theater

Lik je završio svoj "M3 GTR"

Uspio je na SEMU otići,svaka čast liku.Pratio sam ga na yt,sam je sve u garaži sastavljao.Izgleda fakat kao da je ispao iz MW-a

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Always remove bumper caps before flight!

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko link za download novog Auto kluba, broj 835? Vidim da ima zanimljivih stvari pa ako netko ima PDF verziju bio bih zahvalan.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

S obzirom da sam spucao svog E46,taman ovo uzeti hahahaha

 Nije valjda da si razbio auto?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prije 4 dana u 23h sam sletio

Umoran,izgubio kontrolu,zahvatio bankinu i onda se provozao kroz kanal.Kako sam lupio glavom o volan i izgubio svijest,tako mi i noga ostala na gasu pa sam se provozao još koji metar duže.Taman dovoljno sreće da nisam lupio u betonski most,malo ispred se zaustavio

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A gdje je airbag? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

nisu se aktivirali,nzm el zbog tog što nije bilo direkt udara ili jer sam išao oko 50km/h

Nebi čovjek vjerovao ali ja sam išao oko 50 u trenutnku nesreće,samo je auto više oštećen od čupanja traktorom van i onda nakon što sam ga iščupali još je odvežen jedno 300m do frendove kuće pa se tamo raspao do kraja

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da se javim...Kupio sam Kuhmo Solus i osjeti se razlika sa 4 godine starih conti guma. :P
Ali jasno osjeti se razlika jer nisu porajbane jos. :)
Bolje je jasno hendlanje u zavojima i ljepe se vise na asfalt.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

nisu se aktivirali,nzm el zbog tog što nije bilo direkt udara ili jer sam išao oko 50km/h

Nebi čovjek vjerovao ali ja sam išao oko 50 u trenutnku nesreće,samo je auto više oštećen od čupanja traktorom van i onda nakon što sam ga iščupali još je odvežen jedno 300m do frendove kuće pa se tamo raspao do kraja

 

 Tesko mi je povjerovati da pri 50kmh nisi uspio doci sebi kod gaženja bankine i barem zakocit ili skrenuti ulijevo. Nije to neka brzina. Ja se toliko vozim kad sam umoran ali iscrpljen nema sanse.... jebo ga ti kako se nisi vodom zalijevao?

Sjetim se kada sam po motor isao za duju, nisam spavao 6 sati i na put prema sarajevu... i nazad nakon sto je motor montiran dakle bio sam budan 20 sati.. pio kavu i umivao se vodom...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Prije 4 dana u 23h sam sletio

Umoran,izgubio kontrolu,zahvatio bankinu i onda se provozao kroz kanal.Kako sam lupio glavom o volan i izgubio svijest,tako mi i noga ostala na gasu pa sam se provozao još koji metar duže.Taman dovoljno sreće da nisam lupio u betonski most,malo ispred se zaustavio

 

 

 Pa šta nisi bio vezan?

 

Šteta auta, zato je bolje za prvi auto kupit nešto šta ti neće bit žao i na njemu se praksat, ak se ne varam, bmw si uvijek htio, tak da mogu si mislit kak ti je kad ga ovakvog gledaš, al ajde, srećom da ti nije niš i da nitko nije stradao...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Tesko mi je povjerovati da pri 50kmh nisi uspio doci sebi kod gaženja bankine i barem zakocit ili skrenuti ulijevo. Nije to neka brzina. Ja se toliko vozim kad sam umoran ali iscrpljen nema sanse.... jebo ga ti kako se nisi vodom zalijevao?

Sjetim se kada sam po motor isao za duju, nisam spavao 6 sati i na put prema sarajevu... i nazad nakon sto je motor montiran dakle bio sam budan 20 sati.. pio kavu i umivao se vodom...

 NIsam išao brže,pravljen je normalno očevid i sve.Jednostavno kako se nisu aktivirali zračni,tako sam u volan lupio i izgubio svijest

Ja sam bio na velebit18 vježbi i zadnja 72h smo imali vježbu na terenu,došao poslijepodne u 17h kući i do 23h kad je bila nesreća,bio sam preumoran

Gle,kad dobijem kaznu kroz 2-3 mjeseca za bjeg s mjesta nesreće(to mi računaju) kako sam bio 1,5km od kuće nisam zvao murju jer nisam nikoga niti išta udario,pa sam samo zvao frenda i izvukli smo auto traktorom.Tek je idući dan ujutro oko 7:30 netko zvao murju i uhvate me dok šlepam auto na službi.I rekao mi policajac da će me teretiti za bjeg s mjesta nesreće 3000kn i mjesec dana bez vozačke.Mislim meni zvuči apsurdno da je to bijeg,kad kažem nikoga niti išta ja nisam pokupio,samo se provozao kroz kanal.Uglavnom kad dođe nagodinu kaznu,budem uslikao pa ćeš viditi da nema prebrze vožnje

 

1BIT kaže...

 Pa šta nisi bio vezan?

 

Šteta auta, zato je bolje za prvi auto kupit nešto šta ti neće bit žao i na njemu se praksat, ak se ne varam, bmw si uvijek htio, tak da mogu si mislit kak ti je kad ga ovakvog gledaš, al ajde, srećom da ti nije niš i da nitko nije stradao...

 Jesam,ali sam uspio udariti u volan.Da nisam bio vezan vjerojatno bi u šajbi završio

Nije mi to prvi auto,imam vozačku oko 3 godine

Vozio sam dvije i pol godine Clio 2 1.5DCI,pa tek sad pol godine ovaj E46 320D

Htio sam BMW i to E92,bio spreman na kredit i da si uzmem nekih do 100k ali onda kad sam bolje bio razmislio shvatio sam da je glupost preći s 65ks clia na 200-250ks zadnjeg pogona i tako sam odlučio odustati od kredita i uzeti neki stariji bmw za keš.I tako sam i bio uzeo E46 320D redizajn da se naviknem na zadnji pogon i jači auto

A eto,sad sam naučio i lekciju da ne treba voziti umoran i bez prave koncentracije

To da,najvažnije mi je bilo da nisam nikog ozlijedio,a onda i sebe da naravno nisam ozlijedio.

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uff bome gadno, bas mi je zao, al bitno da si ti i svi drugi ok.

A za brzinu i zracni mi fakat nije jasno, npr. ja sam prije dobivanja vozacke napravio nesrecu, vozio isto tako slicno brzinom (policajac rekao 40-60kmh) i pogodio ogradu na vrlo zanimljiv nacin koji mi se sad neda opisivat, ali zracni su se naravno aktivirali, a ja ne da nisam dosao do volana, nego me pojas zaustavio da uopce imam doticaj sa zracnim jastukom. Tako da ne znam kako si ti pri istoj brzini uspio pogodit volan glavom, a ne znam ni zasto se zracni nije aktivirao. Sudar izgleda dosta gadno, mada ne znam kako je izgledao auto prije cupanja van.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zasto se nisu aktivirali je prava misterija,je su uključeni i sve.Ali kažem nisam se direkt udario nego sam ja ušao u kanal i nastavio voziti tako da nije bilo nekog prejakog izravnog udarca

E sad,kako je točno izgledao ne mogu ti reći iz svog sjećanja jer fakat od udara glavom ja se ne sjećam.

Jedino ono što je meni frend rekao - trebalo je naravno 5-6 metara povlačenja traktorom da se išćupa auto iz kanala,jer nije nešto plitak kanal (1-1.2m negdje bi rekao) i zbog te same dubine auto je bio ne desno boku više,pa zato lijeva strana ne izgleda oštećeno,u biti izvana lijeva strana nema nikakvih oštećenja jer je čak i lijevi prag ostao čitav(plastična ona lajsna)

I kao što sam napisao,još je frend nekih 300m odvezao auto do sebe,prije nego što se raspao kod njega u dvorištu prednja desna strana ovjesa

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bitno da je glava čitava, sve ostalo je samo lim i plastika

nego daj reci kako si prošao tehnički? 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne moze se natociti gorivo do vrha ( nije duja ). Kad stisnem onaj gumb za odustak onda ide ali jedva i 3 minute mi treba za 10 litara.... Ima li tko kakvu ideju? Ne razumijem taj mehanizam oduska di ide i sta radi pogotovo kod benzinca jer ima onaj tank za kondenziranje tih para...?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Daleko najbitnije,ostalog će biti 

Ja nisam,ali lik što je kupio od mene bude prošao jer auto ide na popravak.Ima na lageru 2-3 takva s stranim papirima pa samo mijenja s jednog na drugi

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Još jedna prometna u kojoj je BMW u glavnoj ulozi, nažalost ova s tragičnim završetkom: klik

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Novi pravilnik na tehničkom pregledu, uvode se kategorije nedostataka na vozilu: manje, srednje i veće, znaći ukratko manji nedostatci su prolaz na tehničkom uz opomenu, srednji su standardno kao i do sada pad dok se ne popravi, a veći nedostatci su pad i skidanje tablica na licu mjesta...

INFO

 

Zanimljivo, chip tuniranje motora se po novome vodi kao veći/opasni nedostatak/kvar na vozilu, tj izjednačava se sa kvarom ovjesa, neispravnim kočnicama, neispravnim/dotrajalim/oštećenim upravljačkim mehanizmom (neisparavni servo, luft na zubnoj letvi...) te ako vas otkriju da vam je motor chip tuniran, također se može dogodit da vam skinu tablice...

 

INFO

 

Te još jedna zanimljivost, M+S ne znaći ništa bez pahuljice snijega pored te oznake na gumama...

A također DOT nije oznaka datuma proizvodnje guma...

 

INFO

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Novi pravilnik na tehničkom pregledu, uvode se kategorije nedostataka na vozilu: manje, srednje i veće, znaći ukratko manji nedostatci su prolaz na tehničkom uz opomenu, srednji su standardno kao i do sada pad dok se ne popravi, a veći nedostatci su pad i skidanje tablica na licu mjesta...

INFO

 

Zanimljivo, chip tuniranje motora se po novome vodi kao veći/opasni nedostatak/kvar na vozilu, tj izjednačava se sa kvarom ovjesa, neispravnim kočnicama, neispravnim/dotrajalim/oštećenim upravljačkim mehanizmom (neisparavni servo, luft na zubnoj letvi...) te ako vas otkriju da vam je motor chip tuniran, također se može dogodit da vam skinu tablice...

 

INFO

 

Te još jedna zanimljivost, M+S ne znaći ništa bez pahuljice snijega pored te oznake na gumama...

A također DOT nije oznaka datuma proizvodnje guma...

 

INFO

 Ovo sa skidanjem tablica mi je u nekim slučajevima teža glupost. Lako za vas koji se kužite, ali npr. vaše (moja) majka, kaj sad ženica od 50 godina zna dal joj volan ima "opasan" nedostatak? Ak je dole negde na ovjesu nekaj u banani. 90% ljudi to uopće ne osjeti, i sad takva jadna ženica bude ostala bez tablica. Po meni nije pošteno. Jer opet brdo mehaničara kad dojdeš na redovan servis uopće ne isproba ostalo, nek brže-bolje zamjeni ulje i filtre da pobere pare. A + ovakvi ljudi koje ne zanima, nebudu vidli 1BITov post i uopće znali da im se to može desiti..

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato cuvas racun od servisa, i ako nije to primjetio i rijesio, ili jos bolje,

ako je rekao da je to problem i naplatio, a nije rijesio, zoves ga i trazis

da oni o svom trosku dodju po vozilo i rijese ga.

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

nisu se aktivirali,nzm el zbog tog što nije bilo direkt udara ili jer sam išao oko 50km/h

Nebi čovjek vjerovao ali ja sam išao oko 50 u trenutnku nesreće,samo je auto više oštećen od čupanja traktorom van i onda nakon što sam ga iščupali još je odvežen jedno 300m do frendove kuće pa se tamo raspao do kraja

 

Vjeruj mi bitno da si ti ziv i zdrav.

A 50 na sat je dosta da cijeli auto bude u krsu, ja sam vidio gdje covjek sa ~10 na sat isao parkirati auto, i cijeli stup iskrivio, a branik i limarija odozada cijela otisla.

Također vidio taxi pizzu, momak priko stupica presao, ode sve ispod, nije 20 na sat isao, niti kocio nista, samo priko stupa. Jos imam sliku na mobu od toga na mobu. Nakraju smo se skupili nas 5-6 i digli auto, i makli ga na silu, nije bilo druge.

Također iman mk2 focus, u mene se neki seljo zabio "vatao zeleno", ode sve, na svu srecu auto nije iz centra izislo. Sad je bolje nego novo, popravak je bio cca. 8k "bez racuna", jos mi ga je cijelog ispolirao nakon farbanja, auto bolji nego novi. Kad sam isao na tehnicki, ovaj me pitao gdje me udario... nije mu bilo jasno. Cekao 1 mj. za popravak limarije, promjena mosta etc. ali isplatilo se.

everyday i'm shuffling...
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I zračni imaju vijek trajanja i nekakvu provjeru ispravnosti, mislim da je oko 15g. E sad ako je E46 iz 2000, go figure, možda se nisu otvorili jer su neispravni iz nekog razloga. Znam da je mene tako uvijek bilo frka, šta ako..sa mojim bivšim A3, isto auto iz 00, hoće se ili neće otvoriti.

 

Srećom nisu trebali, iako sam, zanimljivo, imao par (manjih) frontalnih sudara.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

JA PLACEM...kad vec kategoriziraju nedostatke, neka kategoriziraju i kako oni zovu CIPIRANJE

 

- oni koji samo remapiraju auto i sve ostalo ostave stock

- oni koji remapiraju i pojacaju i ostalo: ovjes, kocnice, pogone i stajaznam sta...

 

izmedu ove dvije "kategorije" ima mnogo razlika, samo oni to ne kuze. mada po meni 90% ljudi koji ce remapirati auto (bilo u 1. ili 2. mojoj fiktivnoj kategoriji) su ljudi koji drze do svog auta i ispravnosti istog...te stoga bas i ne smatram to TESKIM nedostatkom...

 

svakodnevno na cesti vidim puno neispravnih auta, neka se prvo time pozabave, a ne ovime...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bi rekao, 50% ljudi koje znam da su cipirali auta voze grobove spremne za CIOS jer ih ne odrzavaju. Airbag bi trebao raditi i na autu starom 20 godina ako se ne upale onda je auto vec bio lupan ili je udarac bio pod cudnim kutom pa senzor nije dobro ocitao. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 12:28 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tehnicki kod nas je smjeh, lik gari neku ragu ispred mene pola sata i onda dodem ja sa Yaris Hybridom i kaze mi, ovaj auto bi trebalo prodat uskoro (niti pune 4 godine nema) jer je kao opasan s tim baterijama... 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 13:06 (ivanoile).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Normalno da se nije otvoril zračni kad nije bil direktni šus. Jer vidiš da je front crash bar čitav. A na njemu su senzori. Tak da nije bilo potrebe otvarati airbag.

Isto kak je mene ženska napucala sa 100kmh na ac u koloni i ja odletjel u vozilo ispred i nisu se aktivirali a proglašena mi je totalka...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Zanimljivo, chip tuniranje motora se po novome vodi kao veći/opasni nedostatak/kvar na vozilu, tj izjednačava se sa kvarom ovjesa, neispravnim kočnicama, neispravnim/dotrajalim/oštećenim upravljačkim mehanizmom (neisparavni servo, luft na zubnoj letvi...) te ako vas otkriju da vam je motor chip tuniran, također se može dogodit da vam skinu tablice...

 

INFO

 

Te još jedna zanimljivost, M+S ne znaći ništa bez pahuljice snijega pored te oznake na gumama...

A također DOT nije oznaka datuma proizvodnje guma...

 

INFO

 Prvi dio neka. Ako je netko odradio propisnu nadogradnju i spucao na to tisuće i tisuće kuna koliko obično pošteni posao vrijedi, onda sigurno svi novo ugrađeni dijelovi zadovoljavaju sve kriterije i imaju sve potrebne potvrde te se može odraditi atest pa je sve lijepo legalno. 

To što je rođo kupio nešto pa bi on sad pošrafao gore par sitnica i digao snagu za 50% al da ne mora ništa platiti. Kak bi jedan poznanik reko, e pa jaro moj, ko te j*be. 

 

A ovom pametnjakoviću koji je napisao dio teksta o DOTu treba diplomu dat. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

umirem 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma...ja bio s frendom na probnoj Prius Plus, užas...230k kn kolko su rekli, pa kaj su oni normalni, Talisman oprema ispod initiale paris novi je tolko, a svemirski brod je prema priusu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice