Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.251.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Razmišljam dal počupati zadnje lonce sad u subotu i guštati u čistom V8 zvuku do trećeg ili četvrtog mjeseca pa onda staviti auto u prodaju ili staviti sad na prodaju?

Tj ne nužno prodaja, igrala bi zamijena za F30 325-330i

3 CLS 500
12 F30 325-330i
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 18:43 (sstrmi).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
roby27 kaže...

Dakle prije nekih mjesec i pol dana sam kupio rabljenu toyotu auris 2010-2011god, 1,3 dual VVT-i motor sa Terra opremom(120000km prijeđenih i auto ne da je trom nego uzas, prva druga treća jako loše moras ga doslovno nagazit na 4000 i preko okretaja da se pokrene, ocito je da je motor preslab za skoro 1400kg mase konstrukcije auta.

Platio ga 5750Eura.

 

Sad gledam da ga dam pod racun(procjenu) u TM vozila u kovinskoj na jankomiru i uzmem peugeot 508 2.0HDI 2011god, 270000km, jel ima tko kakav savjet za nesto bolje u tom rangu cijene? Nisam vise pametan, ti 2.0HDI mogu preko 500000 i vise napravit bez beda po pricanju vlasnika tak da mislim da nije neka greda radi kilometraze...

 

Bas sam se razocarao u japance i to dosta, mazde ove novije se kvare svako malo 

 2.0HDI ide jebački

U drugom mjesecu šogorovo mapirali na 170ks + dpf off

Tvornički 100kw

 Znam, vozio sam 407SW 2.0HDI 100kw ne znam koja godina i jedan 2.2 biTurbo, znači brutala ne znaš da vozis dizel jebate 

 

Eh da zasad sam jos na Aurisu, pezo 508 i megane karavan 1.6dci prodani u roku dva dana, za popizdit. 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

e ako ti je jedina primjedba na toyote, pozicija gumba za grijanje volana (koji je dodatak koji u hr ima valjda 0.1% vlasnika vozila) onda mora da je to savrseno vozilo.

 

i btw placanje za grijanje volana i sjedala u mediteranskoj zemlji sa blagom klimom, u kojoj 6-7mj imas ljetne temp a ostatak vremena temp iznad 0C, mi je fascinantno trosenje novaca (opravdano jedino ako radis u gorskoj sluzbi spasavanja pa vozis po lici/kotaru svaku zimu ili ako zivis na drzavnoj sisi i trosis tudje novce ko nasi politicari)

 vidi se da nisi nikad vozio volan s kozom...

po ljeti GORI, po zimi leden ko led...isto tako i sicevi...

i pricamo o temp ispod 5C i iznad 27-28C koje su itekako nase temperature

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Snobizam.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Fanu kaže...

 

i btw placanje za grijanje volana i sjedala u mediteranskoj zemlji sa blagom klimom, u kojoj 6-7mj imas ljetne temp a ostatak vremena temp iznad 0C, mi je fascinantno trosenje novaca (opravdano jedino ako radis u gorskoj sluzbi spasavanja pa vozis po lici/kotaru svaku zimu ili ako zivis na drzavnoj sisi i trosis tudje novce ko nasi politicari)

 vidi se da nisi nikad vozio volan s kozom...

po ljeti GORI, po zimi leden ko led...isto tako i sicevi...

i pricamo o temp ispod 5C i iznad 27-28C koje su itekako nase temperature

 Zivim u Zg, nikad problema s volanom u kozi, a pogotovo ne preko zime zbog "hladnoce". Po ljeti stavim iovako zastitu od sunca, preko njega, pa ne gori, a ako dopustas direkt suncu da grije volan u kozi onda si sam kriv. Ni grijanje siceva, 2x godisnje ako to upalim po 2min, iovako se zrak ugrije nakon par minuta voznje.

Stvarno ne razumijem ljude koji pate za grijanjem volana, pa prije bi grijano prednje staklo rekao da je neophodnije nego nekakva grijanja volana,siceva itd itd

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Neko spomenuo grijano staklo? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uz takvu "glazbu", led pobjegne od muke

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Fanu kaže...

e ako ti je jedina primjedba na toyote, pozicija gumba za grijanje volana (koji je dodatak koji u hr ima valjda 0.1% vlasnika vozila) onda mora da je to savrseno vozilo.

 

i btw placanje za grijanje volana i sjedala u mediteranskoj zemlji sa blagom klimom, u kojoj 6-7mj imas ljetne temp a ostatak vremena temp iznad 0C, mi je fascinantno trosenje novaca (opravdano jedino ako radis u gorskoj sluzbi spasavanja pa vozis po lici/kotaru svaku zimu ili ako zivis na drzavnoj sisi i trosis tudje novce ko nasi politicari)

 vidi se da nisi nikad vozio volan s kozom...

po ljeti GORI, po zimi leden ko led...isto tako i sicevi...

i pricamo o temp ispod 5C i iznad 27-28C koje su itekako nase temperature

 

nisam imao volan s kozom - opcenito izbjegavam bilo sta sa kozom u autu osim mozda mjenjaca

upravo iz razloga koje si naveo, pogotovo ljeti - prije bih umro nego sjeo u kozni sic na autu koji se grijao pola dana na suncu (ne mora ni pola dana na temp iznad 30C, dovoljno je auto ostavit 5min na parkingu)

cemu tolika fascinacija kozom u autu - ogroman trosak i samo stvara nelagodu, nit su sjedala udobnija, jedino pozitivno je sto se lako ocisti (ako nije svjetla koza)

 

tako da mi uopce nije zao vas kojima je patnja nac gumb za grijanje volana/siceva u autima kad ste platili porez na budale - mislim svako ima pravo kupiti sto god hoce od opreme u svom autu, ali opravdavati to sa glupostima je druga stvar

 

ak mi je tolika patnja sa hladnocom vani, vozit cu u rukavicama dok mi klima ne ugrije auto u tih par minuta

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 12:54 (Fanu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

 

nisam imao volan s kozom - opcenito izbjegavam bilo sta sa kozom u autu osim mozda mjenjaca

upravo iz razloga koje si naveo, pogotovo ljeti - prije bih umro nego sjeo u kozni sic na autu koji se grijao pola dana na suncu (ne mora ni pola dana na temp iznad 30C, dovoljno je auto ostavit 5min na parkingu)

cemu tolika fascinacija kozom u autu - ogroman trosak i samo stvara nelagodu, nit su sjedala udobnija, jedino pozitivno je sto se lako ocisti (ako nije svjetla koza)

 

tako da mi uopce nije zao vas kojima je patnja nac gumb za grijanje volana/siceva u autima kad ste platili porez na budale - mislim svako ima pravo kupiti sto god hoce od opreme u svom autu, ali opravdavati to sa glupostima je druga stvar

 

ak mi je tolika patnja sa hladnocom vani, vozit cu u rukavicama dok mi klima ne ugrije auto u tih par minuta

 Bratko, malo si kontradiktoran. Prvo kažeš da ne bi volan s kožom, a odmah red ispod ti smeta kožno sjedalo.

A onda opet na kraju ako ti zima da bi upalio grijanje. Što ne možeš upaliti klimu ako ti vruće? Mislim isto je, ljeto-zima/hlađenje-grijanje

 

Meni je kožni volan zakon, lako održavanje, ne troši se i uništava tako lako, a i ljepše izgleda.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kod siceva mi najbolje odgovara kombinacija koza-tkanina,

dakle obrub koze koje daje cvrstocu, i sam dio pod guzicom i ledjima da je tkanina.

 

 

Tu imas najbolje od oba svijeta. A i ne parkiram auto na suncu, no ako i je na suncu, prije nego sto dodjem do auta,

preko daljinskog otvorim sva 4 prozora, i dok dosetam se sve izlufta, udjem, ukljucim klimu i kao u raju.

A volan kad parkiram okrenem "naopako", da zagrije samo donju stranu, i opet sve 5 - makar koza na C-HR volanu

nije najbolja po mom ukusu, jer nije "rupicasta", nego je glatka - pa imam pod rukama osjecaj manjeg "gripa",

a i ruke se nekako vise znoje.

 

Al meni vrucina nije problem, nego hladnoca, kao sto rekoh, Alpe su hladne, zime su duge, do 6 mjeseci,

ljeta je malo, nekad i manje od mjesec dana, i grijac siceva i volana je super - osobito kad udjes u vozilo

koje stoji na otvorenom par sati na -15°C - nebitno kakav sic imas - hladan je - kresnes grijanje, em grije dupe

em kicmu. A volan drzim grijan dve minute, da ga samo "otopi", i onda iskljucim.

 

Premda zivim godinama u alpama, nisam zimski tip covjeka nego ljetni. Meni plus 40°C vani ne smeta,

navikao sam, odrastao sam u Sisku gdje uz 35°C imas i 80% vlage u zraku, sto je gore nego da je vani 50°C i 0% vlage,

dakle osjecaj da "nemas zraka" i da dises vodenu paru. Meni ljeti klima u HR radi samo dok mi ne odvlazi zrak,

nakon toga iskljucim i super mi je. Al zato grijanje u Alpama radi cijelu zimu. Nije Sibir, al blize je Sibirskim temperaturama nego Mediteranskim.

 

Skroz konzne siceve ne volim, jer mi se na njemu guzica znoji. Al znoji se i na tkanini ako je u autu +50°C, tako da bez luftanja nema napretka.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Fanu kaže...

 

nisam imao volan s kozom - opcenito izbjegavam bilo sta sa kozom u autu osim mozda mjenjaca

upravo iz razloga koje si naveo, pogotovo ljeti - prije bih umro nego sjeo u kozni sic na autu koji se grijao pola dana na suncu (ne mora ni pola dana na temp iznad 30C, dovoljno je auto ostavit 5min na parkingu)

cemu tolika fascinacija kozom u autu - ogroman trosak i samo stvara nelagodu, nit su sjedala udobnija, jedino pozitivno je sto se lako ocisti (ako nije svjetla koza)

 

tako da mi uopce nije zao vas kojima je patnja nac gumb za grijanje volana/siceva u autima kad ste platili porez na budale - mislim svako ima pravo kupiti sto god hoce od opreme u svom autu, ali opravdavati to sa glupostima je druga stvar

 

ak mi je tolika patnja sa hladnocom vani, vozit cu u rukavicama dok mi klima ne ugrije auto u tih par minuta

 Bratko, malo si kontradiktoran. Prvo kažeš da ne bi volan s kožom, a odmah red ispod ti smeta kožno sjedalo.

A onda opet na kraju ako ti zima da bi upalio grijanje. Što ne možeš upaliti klimu ako ti vruće? Mislim isto je, ljeto-zima/hlađenje-grijanje

 

Meni je kožni volan zakon, lako održavanje, ne troši se i uništava tako lako, a i ljepše izgleda.

 

sjedio sam u autima sa koznim sjedalima, zato ih i ne bi uzeo

mogu upalit klimu ako mi je vruce, ali sta mislis koja ce sjedala biti uzarenija ljeti ili hladnija zimi - kozna ili platnena?

 

volan nije toliki problem jer je puno manja povrsina pa ajd

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Uz takvu "glazbu", led pobjegne od muke

 Jos uvijek slusam u svom autu kaj hocu. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zakon je to grijanje sajbe, nema mi gore kad je auto hladan, pa nema sanse da odmagli sajbe odmah.

Neki dan sam ostavio vani auto, dan prije bila jaka kisa pa su mi ostali mokri tepisi.

Sljedece jutro bilo mislim 3°C, uglavnom dovoljno hladno da klima ne radi i rezultat toga - sve sajbe zamagljene.

I webasto je takodjer odlicna stvar tko nema garazu, pogotovo za ''traktore''-

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 14:59 (BORG).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Jos uvijek slusam u svom autu kaj hocu. 

 

pogotovo ako pomaže sa ledom 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne lose :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko igrao Forzu 4 sa volanom? Kakav je FFB? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko igrao Forzu 4 sa volanom? Kakav je FFB? 

 Odlican, ovisi kak si namjestis.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Usporediv sa Asseto Corsom? 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Usporediv sa Asseto Corsom? 

 Pa ono, da. Assetto Corsa ima po meni bolji jer je simulacija a Forza arkada. Meni Horzion 4 nije nesto, multiplayer je bas glupo smisljen i uvijek se trkas protiv botova (i stavis si dal su ti botovi "noobovi" ili "profici")...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ste se ikada pitali od čega se izgrebu stakla...
Evo od čega...

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Aj još bi razumio da ima ovak neš:

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Usporediv sa Asseto Corsom? 

 Ne, assetto corsa ima valjda najbolji FFB trenutno. Raceroom je tu negdje.

Forza serijal zapravo je više simcade nego ozbiljna vožnja.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fuck you Greta hahahah

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ako ste se ikada pitali od čega se izgrebu stakla...
Evo od čega...

 

 

 

od cega? ne kontam po videu

sto mu rade brisaci po kisi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 8:49 (Fanu).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Sad sam na rabljenim nissan x-trail razmatranjima, uvoz iz Njemačke.

130 KS 1.6 diesel motor čini mi se preslab. Možda on čak i vuče ok, ali ne znam kakav je po pitanju izdržljivosti. Mislim da ih u novom modelu više ne ugrađuju i da imaju samo 1.7 i 2.0.

177 KS 2.0 diesel mi se čini ok ali je uhljebarina previsoka: cca 40000 kn trošarina + cca 5000 pristojba. (CO2 oko 160)

 

Treća varijanta je benzinac. 2.5 sa 170KS. Trošarina cca 17-18000 + cca 5000 pristojba. (CO2 oko 150)

 

Benzince na mobile.de nalazim uglavnom u američkoj verziji (Rogue). Ima li kakvih dodatnih komplikacija kod uvoza američke verzije u HR?

No čak i da nema komplikacija, ta američka verzija mi iznutra izgleda nekako jadnije od europske. Npr. nema kotačića za izbor 2wd,4wd,auto između sjedala nego gumbe lijevo od volana iz osamdesetih. Ima ručnu kočnicu na pedalu. itd...

Tak da ne znam šta da radim.

Da li uzeti taj od 130 KS? Ima li netko taj ili neki drugi SUV tako "male" snage?

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 11:32 (Ezio).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja, iskreno, da vec gledam benzinca u toj klasi, onda "kad je bal nek je maskenbal" i isao na Murana.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Sad sam na rabljenim nissan x-trail razmatranjima, uvoz iz Njemačke.

130 KS 1.6 diesel motor čini mi se preslab. Možda on čak i vuče ok, ali ne znam kakav je po pitanju izdržljivosti. Mislim da ih u novom modelu više ne ugrađuju i da imaju samo 1.7 i 2.0.

177 KS 2.0 diesel mi se čini ok ali je uhljebarina previsoka: cca 40000 kn trošarina + cca 5000 pristojba. (CO2 oko 160)

 

Treća varijanta je benzinac. 2.5 sa 170KS. Trošarina cca 17-18000 + cca 5000 pristojba. (CO2 oko 150)

 

Benzince na mobile.de nalazim uglavnom u američkoj verziji (Rogue). Ima li kakvih dodatnih komplikacija kod uvoza američke verzije u HR?

No čak i da nema komplikacija, ta američka verzija mi iznutra izgleda nekako jadnije od europske. Npr. nema kotačića za izbor 2wd,4wd,auto između sjedala nego gumbe lijevo od volana iz osamdesetih. Ima ručnu kočnicu na pedalu. itd...

Tak da ne znam šta da radim.

Da li uzeti taj od 130 KS? Ima li netko taj ili neki drugi SUV tako "male" snage?

 

 ne znam za odabir motora opcenito kod njih (no sto se tice same marke, posjedujem jednog terenca, ukoliko se pravilno odrzava pod to mislim servisira sve na vrijeme auto je pali vozi), ali auta sa americkog trzista su meni uvijek odavala dojam manje kvalitete nego za eu. 

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

ja, iskreno, da vec gledam benzinca u toj klasi, onda "kad je bal nek je maskenbal" i isao na Murana.

 e vidiš, na murana sam zaboravio. sad treba i njih proučit...

1950Killer kaže...

 

 ne znam za odabir motora opcenito kod njih (no sto se tice same marke, posjedujem jednog terenca, ukoliko se pravilno odrzava pod to mislim servisira sve na vrijeme auto je pali vozi), ali auta sa americkog trzista su meni uvijek odavala dojam manje kvalitete nego za eu. 

 koliko KS? bojim se da bi se sa 130 KS mučio kad bi bile recimo 4 odrasle osobe u autu + prtljaga.

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

130ks je premalo za manjeg qashqaia (osim ako nisi u nekoj manjoj sredini, tj selu i ne moras pola vremena biti na gasu po autocestama ili zagrebu gdje ljudi voze ko ludjaci), kamoli dosta veceg xtraila

 

btw radije bih rav4 uzeo nego xtrail

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
nixass kaže...

ja, iskreno, da vec gledam benzinca u toj klasi, onda "kad je bal nek je maskenbal" i isao na Murana.

 e vidiš, na murana sam zaboravio. sad treba i njih proučit...

1950Killer kaže...

 

 ne znam za odabir motora opcenito kod njih (no sto se tice same marke, posjedujem jednog terenca, ukoliko se pravilno odrzava pod to mislim servisira sve na vrijeme auto je pali vozi), ali auta sa americkog trzista su meni uvijek odavala dojam manje kvalitete nego za eu. 

 koliko KS? bojim se da bi se sa 130 KS mučio kad bi bile recimo 4 odrasle osobe u autu + prtljaga.

 u mene je cistokrvni terenac sa starijim motorima (2005. godina) stoga nije bas isto usporedivat takve motore, ima tu negdje oko 130ks i iskreno da treba vise, treba za cestu, no u brdu je to druga prica ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice