Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.248.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
speedy56 kaže...
Lord_Marko kaže...
speedy56 kaže...
Lord_Marko kaže...

stigli mi danas originalni Ford djelovi. nazalost nisam stigel promjenit ali sutra mi je to prvo na redu...

Zl. Bistrica? Blizu mene {#}

 

Je u Zl. Bistrici su kupljeni djelovi. To je 3km od mene, odkud si ti?

Samo Zl {#}

Koji auto? možda ga nekad snimim

 

Tamnoplavi Ford C-Max na zadnjoj šajbi nalja... Ja sam ti iso u Zl u srednju. Mozda se cak i znamo...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Meni je osobno to najuži izbor uz Bravo-a 1.6/1.9 JTD kada budem kupovao auto.. Da je bilo malo sreće, već bi nešto bilo u garaži, ali ovako.. Pare odu na druge troškove.. {#}
Samo što ja nebi išao na taj TS.. Bolje ići na boxera 1.6 ili JTD. A naći boxera u dobrom je stanju je lutrija..

 

Ali za tih 500 eura, da se samo nauči nešto oko mehanike i ostavi nešto za dijelove, isplati se. 

Malo love, puno auta volim reći. Za prvi auto super. {#} Još da je potrefiti nekog u dobrom stanju, koliko toliko održavanog.

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi,

 

Trebam hitnu pomoć tj jako dobro auto električara.

 

Već sam lud i problematika me mući duže vrijeme no sada malo cesce.

 

Prvo, auto mi u nekoj guzvi duzoj zna izgubit snagu tj ko da izgubi struju na kratko pa se vrati, kazaljka okretaja malo plese u leru kada je auto zagrijan, kada se desi gubljenje ovog kontakta vrlo cesto auto zna i krepat te ga onda ne mogu odmah upalit.... užas.... treba proci neko vrijeme dok ne dode k sebi ili se valjda ohladi? pa ga onda mogu upalit i tada ga upalim milijon puta ako treba bez problema.

 

Nekada mi i hladan ne zeli upalit dok ne okrenem kontakt više puta i verglam ovdje govorim o pokusajima iznad 10 puta, isto tako se isto zna dogodit kada se vozim duzu relaciju i kada na kratko stanem i vratim se u auto kada je jos vruc.

 

Sve ovo se dogada random i totalno nasumicno ali se dogada, kazem jako je tesko to simulirati i nitko ziv ne zna gdje je problem a ja lijepo ostanem na domovinskom mostu u guzvi i svaki puta kada uletim u guzvu mislim oce sad krepat ili ne :(

 

U zadnjih tjedan i pol 3 jutra ga nisam uspio upalit, te mi je jednom crko u guzvi i to na domovinskom mostu :(

 

Lp,

psn id: mNik987
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 13:36 (toxic).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

zvuci ko neki senzor ili bobine ak je benzinac... no nisam strucan i neznam niti jednog autoelektricara iz Zagreba tak da pricekaj kolege iz grada...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

zvuci ko neki senzor ili bobine ak je benzinac... no nisam strucan i neznam niti jednog autoelektricara iz Zagreba tak da pricekaj kolege iz grada...

nisam niti ja iz Zagrebe već iz okolice Ivanića

 

pa i ja koji sam totalni debil za te stvari bih rekao da je neki senzor ali oni se svi zele da im ostavim auto na tjedan dana pa da mi nesto eventualno promjene....

 

stvarno si ne mogu priustiti vise od 2 dana bez auta.. ili moram uzeti godisnji/bolovanje...

 

auto inace u voznji radi ko singerica nema cukanja, reagira dobro na gas, ne gase se nikave lampice itd..

psn id: mNik987
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 14:03 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Lako moguće je da je senzor radilice, kad on počne zezat motor nemirno radi i bez njega nema ni paljenja. Teško će ti koji naš mehaničar znat spojit picoskop i pogledat kakav signal daje tj. jel ispravan, tako da je možda bolje uzet i promijenit jer ne dođe puno. Jel ti koji meho već pogledao to?

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Lako moguće je da je senzor radilice, kad on počne zezat motor nemirno radi i bez njega nema ni paljenja. Teško će ti koji naš mehaničar znat spojit picoskop i pogledat kakav signal daje tj. jel ispravan, tako da je možda bolje uzet i promijenit jer ne dođe puno. Jel ti koji meho već pogledao to?

 

ja sam mu rekao da pogleda senzor radilice.... ffs.. fakat ako mi vrati auto u ovom stanju kupit cu senzor i sam ga montirat....

 

ja sam stvarno razocaran sa ovdašnjim radionama i majstorima, svi bi radili mehaniku a nigdje okolo elektricara :(

 

psn id: mNik987
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E ljudi, kak vam se čini ovaj Polo 1.2. Cijena i nije nešto velika ako je samo 50k km. A valjda nema servo ni niš. Neki kažu da dosta troši, a nejde uopće iako bi bio samo za grad dosta jel?

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

E ljudi, kak vam se čini ovaj Polo 1.2. Cijena i nije nešto velika ako je samo 50k km. A valjda nema servo ni niš. Neki kažu da dosta troši, a nejde uopće iako bi bio samo za grad dosta jel?

Servo bi trebao imat, a klimu izgleda nema. To je 3 cilindra motorić, 54ks, praktički ne ide s mjesta. {#} Ako ga se lagano vozi ne bi trebao trošit preko 7l.. Znam jednog sa 250,000km i još se drži, ok motorić al po meni prepreslab. Radije skupit još 1k € pa birat kakvi 1.9 SDI ili 1.4TDI sa ne previše km koji idu puno bolje a daju se držat na 5-6l.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
DiRT kaže...

E ljudi, kak vam se čini ovaj Polo 1.2. Cijena i nije nešto velika ako je samo 50k km. A valjda nema servo ni niš. Neki kažu da dosta troši, a nejde uopće iako bi bio samo za grad dosta jel?

Servo bi trebao imat, a klimu izgleda nema. To je 3 cilindra motorić, 54ks, praktički ne ide s mjesta. {#} Ako ga se lagano vozi ne bi trebao trošit preko 7l.. Znam jednog sa 250,000km i još se drži, ok motorić al po meni prepreslab. Radije skupit još 1k € pa birat kakvi 1.9 SDI ili 1.4TDI sa ne previše km koji idu puno bolje a daju se držat na 5-6l.

SDI je isto ko 1.2 slabo, a 1.4 TDI to je vec razlika veča.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

E ljudi, kak vam se čini ovaj Polo 1.2. Cijena i nije nešto velika ako je samo 50k km. A valjda nema servo ni niš. Neki kažu da dosta troši, a nejde uopće iako bi bio samo za grad dosta jel?

Za te pare meni je ovo bolja opcija: corsa 1,7 CDTI 2004.g.

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Daka96 kaže...

SDI je isto ko 1.2 slabo, a 1.4 TDI to je vec razlika veča.

Ma 1.9 SDi je zvrk za ovaj 1.2 54ks. {#} Plus tome troši bezobrazno malo i svo održavanje je u mijenjanju ulja i fltera, nekih skupljih iznenadnih troškova praktički nema. A o izdržljivosti mislim ni ne trebam govorit{#}

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A budalee...

Kako se ono kaže: nije žvaka za seljaka... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moja susjeda ima tu liniju Pola 1.9 SDI, auto ima cca 250 tisuća km, nikad problema, samo redovni servis. Samo u zadnje 3 godine znam da je napravila preko 100 tisuća km (prije 3 godine je dobila posao negdje van Zagreba) što je dosta za mali gradski auto.

Da ima 1.9 tdi-a već bi turbina pomalo bila zrela za zamjenu, ovak samo piči dalje{#}

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Daka96 kaže...

SDI je isto ko 1.2 slabo, a 1.4 TDI to je vec razlika veča.

Ma 1.9 SDi je zvrk za ovaj 1.2 54ks. {#} Plus tome troši bezobrazno malo i svo održavanje je u mijenjanju ulja i fltera, nekih skupljih iznenadnih troškova praktički nema. A o izdržljivosti mislim ni ne trebam govorit{#}

koja ti je potrošnja, ja izgleda moram razmišljat polako o kupnji drugo automobila - nikad više reno :( nemam pozitivna iskustva i kraj price.

 

ja radim cca 85 km dnevno i ne smijem davati vise od 1000 kn mjesecno za gorivo da bi mi se auto isplatio :) zato i imam plin

 

60 km otvorene ceste od tih 85

psn id: mNik987
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 15:29 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da 1.9 SDI u tom Polu ne troši više 5 litara u prosjeku.

Većini ljudi padne mrak na oči kad čuje SDI al onome ko se laganini vozi i ne prevozi svaki dan 5 ljudi i prtljagu taj motor je zakon, teško je nać nekaj drugo kaj manje troši, pouzdano je i vrlo jeftino/jednostavno za održavanje.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da ne otvaram novu temu, pa ću ovdje pitati..

Što bi moglo uzrokovati da pukne klip od motorne pile. Radi se o Stihl 039. Na brzinu sam nešto u painu nacrtao. Ovog crnog dijela uopće nema. Puknuto skroz.
1. Nešto upalu kroz uspuh pa shebalo?
2. Nedostatak ulja u mješavini. Ja sam stavljao 2-2.5% kad mi sad neki lik kaže da treba 3%. Ali opet, nije se toliko puno pilalo, pa ne vjerujem..

3. Stari kvar. Još se prije godinu-dvije nešto shebalo. Mislim ista stvar. I umjesto u normalan servis, pila je odnesena kod nekog lika koji uopće nije otvarao ni gledao klip, a nekako je uspio napraviti da proradi. Kaže ovaj da je moguće da je nekako na silu vrtio radilicu.

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 16:18 (dv14).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

E ljudi, kak vam se čini ovaj Polo 1.2. Cijena i nije nešto velika ako je samo 50k km. A valjda nema servo ni niš. Neki kažu da dosta troši, a nejde uopće iako bi bio samo za grad dosta jel?

imal sam priliku voziti taj motor. Ali ne u istom autu. u prvoj to jos i potegne solidno ali ostale brzine slabo. jako slabo. zaboravi za taj auto pri vecim brzinama od 100 jer je doslovce mrtav. a i do 100km/h mu treba vijecnost.

Frend ima noviju fabiju s 1.2 motorm 3 cilindra ima 45tkm. prodaje ju jer je tu za nase brege to jednostavno preslabo. a trosi mu ko veci benzinac 7-8L nekad i 9 kad nas je vise u autu.  Za grad uz jako umjerenu nogu bi bilo ok. 

Ak se dobro sjecam ti motori imaju problema s remenom ili remenicom. tak mi je nekaj bil frend govoril pa prosvrljaj malo po netu...

rađe gledat corsu s 1.3 ili 1.7cdti. cak i 1.2 75ks ide solidno...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Da ne otvaram novu temu, pa ću ovdje pitati..

Što bi moglo uzrokovati da pukne klip od motorne pile. Radi se o Stihl 039. Na brzinu sam nešto u painu nacrtao. Ovog crnog dijela uopće nema. Puknuto skroz.
1. Nešto upalu kroz uspuh pa shebalo?
2. Nedostatak ulja u mješavini. Ja sam stavljao 2-2.5% kad mi sad neki lik kaže da treba 3%. Ali opet, nije se toliko puno pilalo, pa ne vjerujem..

3. Stari kvar. Još se prije godinu-dvije nešto shebalo. Mislim ista stvar. I umjesto u normalan servis, pila je odnesena kod nekog lika koji uopće nije otvarao ni gledao klip, a nekako je uspio napraviti da proradi. Kaže ovaj da je moguće da je nekako na silu vrtio radilicu.

 

 

sry na duplom postu.

1. moguce ali manje vjerojatno. posto vecina pila ima spark arrestor koji je fina frezica pa je skoro nemoguce da nekaj upadne.

2. moguce da je imala manjak ulja. Nema neko univerzalno mjerilo koje treba stavljat. Treba citat na flasi od ulja s kolko se i kak mješa ne napamet.

3. ak vam je covjek slago motorku i nije pogledal na kolko se ona vrti pri max gasu onda se cjeli motor moze razletjet tj cilindar i klip.

 

mogucnost je jos, posto je to s strane ispuha (ak si tocno oznacil, jer strelica prema van na klipu je od ispuha) da ti se nakupilo cađe ilitiga rusa po domaci i to je od vibracije upalo u cilindar i shebalo klip. pregrijavanje...

a mozda je vec i dotrajao do te mjere da se sam razletil. rastavi pilu i pogledaj usisinu stranu klipa te celo klipa kak izgleda...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovako to izgleda..

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a neznam fakat kaj bi tocno mogel biti uzrok. kad je puklo? pri radu, u leru?. nekak mi izgleda ko da je greska u odljevu. 

tesko je to prek neta sudit kaj je uzrok...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U radu. Pilalai odjednom crkla. Mislio da je nestalo goriva nešto. Nadolio pun rezervar, probao par puta i ništa. Tek nakon možda 10+ povlačenja se čuo bolji zvuk tj. kao da će krenut..

 

Onda probao opet skidati svječicu, gledati karburator, sve se činilo normalno.. I nakon opet 5-6 povlačenja, onaj konop zapeo unutra. Tj. Više se nije moglo potegnut.

 

Mislio da se samo zaglavilo unutra. Odnio ovom liku da otvori i vidi i on ke vrati ovakvu, rastavljenu. Ne zna ni on u čemu je stvar.

Nije čak ni puno radila..

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prije sam ovdje već i pitao, ali za 1.9 SDI. Pošto auto nije za mene, taj 1.9 SDI mi se čini logički, a i jedini izbor, a i frend mi ima i zadovoljan je, cca 300k km već 2002. god, iako ni on nije neš posebno, al za grad super. Ove Corse i takvi auti, nisam toliko siguran i upoznat s tim motorima, kvalitetom, izdržljivosti, a i ne zanima me to toliko koliko VW grupa i slični.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

koja ti je potrošnja, ja izgleda moram razmišljat polako o kupnji drugo automobila - nikad više reno :( nemam pozitivna iskustva i kraj price.

ja radim cca 85 km dnevno i ne smijem davati vise od 1000 kn mjesecno za gorivo da bi mi se auto isplatio :) zato i imam plin

60 km otvorene ceste od tih 85

Imam taj 1.9 ali stari običan dizel sa pretkomorom u VW T4 i prosječna na puni tank ispada uglavnom 6,5 do 7l, s tim da je to samo 60KS na ravno tonu i pol kg pa ga često treba dosta stiskat da bi nekako išao. Ali i uz stiskanje to ne može ne znam koliko popiti, ipak je samo dizelskih 60ks. Za 24/7 vozim Golfa peticu 1.9TDI 105ks, prosječna isto od 6 do 7l, ovisno koliko ga se gazi(jer nije isto koristio ti 50ks kod laganog gasa ili 105 kod punog), 70% grad 30% otvorena u oba slučaja. 

 

Kakvih si još problema imao sa Meganeom? Nije mi jasno odakle toliki problemi, jer renaultovi benzinci tih godišta su na dobrom glasu, svi od reda, 1.2 8v preko 1.6 16v pa do 1.8 16v i 2.0 16v. I dobro podnose plin sa najjednostavnijim instalacijama. Eto ruske ima takvog 1.6 16v i siluje ga valjda svakodnevno po stazama i neda se. To što te sad zeza je vjerojatno onaj senzor i to je to. Ako motor inače normalno radi, dobro vuče, ne troši puno, ne troši ulja onda nemaš problema.. mehanički su kvalitetni, jedino elektronika tu i tamo voli zezat. (bobine, kojekakvi senzori) A ako bi uzimao nešto veće onda pogledaj Lagune 2, 1.9dci 120ks ili 2.0 16v s plinom. Prodaju se u bescjenje a dobiješ komad auta i motori su pouzdani. (1.9 dci, 1.8 16v i 2.0 16v, ostalo ne) Jedini problem je vjerodostojnost kilometraže..

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čudni ovi estonci brate.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 18:42 (mystik).
12 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni ti se tak raspal klip na skuteru jer je radilica imala lufta. Tome je prethodil manjak ulja u motoru i oštećenje samog cilindra.

 

Najbolje ti je da otvoriš i pogledaš sve pokretne djelove, jer samo jedna svar ti može zaribati kompletnu mašinu. Tak ja nisam znal da je radilica imala lufta i nakon kaj sam promjenil klip i cilindar, za 2 mjeseca se opet sve razletelo.

Crkva je zlo 21. stoljeća
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E da, totalno zaboravio. 

Snimala se reklama ovih dana tamo na riječkom području. U pitanju je tvornička konkurencija krapina ekipi.

Eto sad više neće trebati sami nabavljati djelove, moć će kupiti direktno iz tvornice gotov auto po njihovoj mjeri. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Koliko moraš biti glup da daš ključeve od ne registriranog auta klincu bez vozačke, a dam se kladit da je navedeni bmw snažniji od 80Kw, ubiti ne vidim niti jednu činjenicu koja je po propisu...deda, deda, gdje ti je bila pamet...

 

INFO

Najslabiji E34 je 113ks, ali nije u tome problem, ovdje je problem glava i ništa više. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam pokusao aktivirat alarm na Mercedesu C200 kompressor-u iz 2001. kako bi provjerio da li uopste radi,pa mi nije uspjelo.

 

Na starom autu sam provjeravao da li radi tako sto sam usao u auto zakljucao se i iznutra otvorio vrata,i tad se alarm aktivira. 

Dok sam kod ovog pokusao isto ali alarm se ne aktivira kad otvorim vrata,zasto? Jel to znaci da alarm ne radi ili?? Vidjeo sam lampicu pored radija koja se upali nakon 20,30 sekundi od zakljucavanja auta i samo se iskljuci kad otkljucam auto ili kad otvorim zakljucan auto iznutra.Na kompjuteru mi ne pokazuje nikakvu gresku vezanu za alarm ili nesto slicno.Pokusao sam i sa onom forom lupanja nogom u gumu (pa me komsija onako zbunjeno pitao sta to radim) ali ni to nije uspijevalo aktivirat alarm,a sjecam se kako je starom golfu 2 bio dovoljan i najmanji udarac da aktivira alarm :/ E nisam jos probao razbit staklo vjerovatno bi se tad upalio :D

 

Pa me zanima da li postoji neki laksi nacin da testiram alarm od razbijanja stakla,obijanja auta,lupanja nogom u gumu i zakljucavanja i otvaranja iznutra? :)

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 1:24 (Sadmir01).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice