Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.113
|
čitano: 13.250.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Probaj autoservis Renjak nazvat. Kolko vidim rade za Auto Maksimir koji je ovlašteni za Peugeot. Zajeban je taj 1.6HDI, dosta mehaničara ga neće ni pogledat.

ironije, zvao auto maksimir i dobio sam odjeb kad sam rekao koji je motor unutra {#}

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
drahic kaže...

Pokupio danas felge za zimu sa plastifikacije. {#}

 

Dao sam ih pjeskariti i onda plastificirati. 16'. Imao sam one 'obicne' celicne ali ove od Zafire su mi uvijek bila zelja. {#}

 

Boja je matt crna,nije sjajna iako se tako cini,to je odbljesak. 

 

Jos sad samo da gume nadem..

 

Edit-neznam zasto ali nemogu okrenut sliku da bude normalno.

Sorry.

To su čelićne felge jel, takve sam viđao na par fokusa, isto crne, baš su mi zanimljivo izgledale {#}, nego ne bojiš se da će se ogulit rubovi prilikom montiranja gume ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 21:08 (1BIT).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

@Ziga

Haha, ajde još neki manji servis da te odbije, al ovlašteni servis? Neznam dal sam ikad čuo da su nekog odbili u ovlaštenom. Probaj nazvat Grifon ili TM vozila. 

Jel ćeš prodavat auto kad riješiš sve?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 21:13 (veki22).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

@Ziga

Haha, ajde još neki manji servis da te odbije, al ovlašteni servis? Neznam dal sam ikad čuo da su nekog odbili u ovlaštenom. Probaj nazvat Grifon ili TM vozila. 

Jel ćeš prodavat auto kad riješiš sve?

Grifon nebih zvao, ne bih išao k njima ni da mi plate sve to umjesto mene.

 

Pitanje je koliko mi novaca treba da bude sve pic mic....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 6:46 (Ziga).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pisao sam tu na forumu o onom ford fusion 1.4 tdci 2002 godina. Znaci auto je kupljen u njemackoj ima 113000km i od kako je kupljen svaki puta kada se pali cuje se kako lupa motor i nakon 2 sec radi sasvim normalno, nekada je manje lupanje nekada jace, ili npr ako se prerano pusti kljuc onda jace lupa. Odma kad smo ga kupili pitao je stari mehanicara za to on je rekao da je to normalno ali ipak nam se cini da i nije bas normalno i sada kako dolazi hladnije vrijeme kao da jace lupa. Citao sam na forumima pa neki kazu alternator, akumulator( ima novi tako da nebi trebao biti) , senzor bregaste, neki kazu lose ulje ali je bio isti problem sa starim uljem a i ima sada kvalitetno ulje pa nebi trebalo biti. Jel imao netko neki slican problem, pa da probam to nekako doma rijesiti da neidem majstoru. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
drahic kaže...

Pokupio danas felge za zimu sa plastifikacije. {#}

 

Dao sam ih pjeskariti i onda plastificirati. 16'. Imao sam one 'obicne' celicne ali ove od Zafire su mi uvijek bila zelja. {#}

 

Boja je matt crna,nije sjajna iako se tako cini,to je odbljesak. 

 

Jos sad samo da gume nadem..

 

Edit-neznam zasto ali nemogu okrenut sliku da bude normalno.

Sorry.

To su čelićne felge jel, takve sam viđao na par fokusa, isto crne, baš su mi zanimljivo izgledale {#}, nego ne bojiš se da će se ogulit rubovi prilikom montiranja gume ?

Celicne,da. Ne,nema straha,plastifikat je jako otporan.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko dode po felgi plastificiranje i gdje si radio . Jel ima izbor boja ili samo u jednoj ? 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
drahic kaže...

Poanta i je da ne idu ratkape gore bas zato sta nije puna felga nego ima krakove. {#}

Mislio sam na ovakve ratkape jer se onda ni ne kuzi da su celicne ispod :D ali ako ti se sviđa bez njih onda dobro {#}

 

Btw što se tiče onih Osram žarulja ja sam isto uzeo i platio bez onih naljepnica.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MARKOZD15 kaže...
Penryn kaže...

Koliko ks ima?

63kW ima, neznam kako se to preračunava u ks?

RuskeGTT kaže...

Baš si čudo stari, tek sam prije tjedan dana položio jedva voziti znam, skupljam već godinu dana za auto (18 mi je god), iskreno i da mi je frend i reko jel dizel, turbo dizel, ja pojma nebi imao što je to i kako radi, na koji princip, meni auto služi da dođem od A do B točke, kao prijevozno sredstvo, to ako tebe zanima koliko ti auto kW ima, ks i sl to je tvoja stvar, nemoraš odma bezobrazan biti, mene iskreno zaboli ona stvar jel mi auto turbo dizel il dizel, dok god znam da sam za tu lovu dobio dobru stvar, dok ga god znam naliti, voziti i dok se ne glupiram za volanom - MENI SUPER

nemozes rec da ti svejedno dal ima ili ne T, ako oces vece troskove odrzavanja (ako se ista dogodi turbini) onda uzmes JTD, ako oces sto manje troskove i jos malo manju potrosnju i da ti motor traje cijelu vjecnost uzmes D. kratko i jasno...i opet ako imas 18g i ako se upustas u svijet voznje, NESTO bi trebao znat o autima...podsjecas me na mog frenda koji ima 23-24g i tek sad polozio i mj dana se ucio koja je koja pedala i jedva dan danas vozi...i kad sam mu pricao da sam na stazi vozio stalno u 2. (karting staza) cudio se kako sam vozio onda 80 90 kmh, pa je pitao da sta sam onda s njime po zg vozio stalno u drugoj (kad sam vozio 60 70 po avenijama)...neznam sta drugo rec...osim da si se trebao raspitat vise i bolje o autu kojeg kupujes. vidim da bi tebi bio dovoljan i punto 1.9D, jos bi ga manje platio i bolje bi ti bio...ovako pitam se kako se turbina prezivjeti s tobom, ako budes ganjao auto na hladno (nemoj rec da ga neces ganjati, a 18g imas, svi smo tad ganjali), ako budes ga gasio odmah nakon voznje i slicne detalje kojih bi se trebali ljudi pridrzavati ako voze aute s turbom

 

LP i pazljivo u prometu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
MARKOZD15 kaže...
 dok god znam da sam za tu lovu dobio dobru stvar, dok ga god znam naliti, voziti i dok se ne glupiram za volanom - MENI SUPER

(nemoj rec da ga neces ganjati, a 18g imas, svi smo tad ganjali)

 

LP i pazljivo u prometu

Lako za ganjanje, nije to neka raketa da može potegnut {#}

 

Nego ako sam ja dobro skužio, on zna sve, samo ga ne zna održavati, već vidim nakon nekog vremena, npr pukne zupčasti, zariba motor, prvo šta će reći da je punto smeće, zadnja krama, kako se tako raspao, naravno auto je kriv, nije vlasnik...{#}

 

Ja osobno kad bi kupovao rabljeni auto, prvo bi odma zamjenio sve zamjenske djelove, tako da znam na čemu sam, sa servisnom knjižicom si mogu guzu obrisat {#}, a riječ mehaničara mi ne znači puno, šta mi znači auto je dobar, koliko dobar, koliko je potrošen kuplung, zamašnjak, zupčasti, pakne, akumulator, kod dizela, u kakvom je stanju bosch pumpa, turbo, šta znači dobar je, izdržat će, koliko, godinu/dvije i nek me ostavi negdje na cesti, bit će romanstično, samo on i ja...{#}

 

Auto čiju povijest ne znaš je mačak u vreći, a mehaničar može samo dignut auto na dizalicu, pregledat karoseriju (spojeve), ovjes, ispuh, remenje, eventualno čeljusti, sumnjam da čak može ustanovit istrošenost pakni dok ih ne izvadi, te sigurno nemože reći u kakvom je stanju kuplung i zamašnjak dok ne skine getribu, također kako će pregledati stanje turbine dok je ne skine, a sumnjam da je skida pri pregledu, ovako svaki trgovac vozila, malo opere auto, očisti motorni prostor i motor, te auto izgleda kao novi, a možda je na rubu izdaha...{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 1:44 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Koliko dode po felgi plastificiranje i gdje si radio . Jel ima izbor boja ili samo u jednoj ? 

 

Evo kolega me jedan pitao isto pa evo c/p poruke.. Prije plastifikacije je potrebno pjeskarit felge ili sto god da ides plastificirat. Pjeskario sam u Jezdovcu- Pjeskarenje Blaz i cca 1km od njega. Plastifikacija Blazevic. Po felgi za pjeskarenje je 60kn a za plastifikaciju po felgi je 80kn. Sveukupno 550kn cca. Boja ima svakakvih. Cca 30valjda. Od matt do sjajne.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam za svoje 15" zimulje platio 600kn.. s tim da ih je lik pokupio kod mene i dofurao nazad doma {#}

 

vidio sam na jednoj insigniji iste takve crne čeličnjave kao tvoje.. fora izgledaju {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nemozes rec da ti svejedno dal ima ili ne T, ako oces vece troskove odrzavanja (ako se ista dogodi turbini) onda uzmes JTD, ako oces sto manje troskove i jos malo manju potrosnju i da ti motor traje cijelu vjecnost uzmes D. kratko i jasno...i opet ako imas 18g i ako se upustas u svijet voznje, NESTO bi trebao znat o autima...podsjecas me na mog frenda koji ima 23-24g i tek sad polozio i mj dana se ucio koja je koja pedala i jedva dan danas vozi...i kad sam mu pricao da sam na stazi vozio stalno u 2. (karting staza) cudio se kako sam vozio onda 80 90 kmh, pa je pitao da sta sam onda s njime po zg vozio stalno u drugoj (kad sam vozio 60 70 po avenijama)...neznam sta drugo rec...osim da si se trebao raspitat vise i bolje o autu kojeg kupujes. vidim da bi tebi bio dovoljan i punto 1.9D, jos bi ga manje platio i bolje bi ti bio...ovako pitam se kako se turbina prezivjeti s tobom, ako budes ganjao auto na hladno (nemoj rec da ga neces ganjati, a 18g imas, svi smo tad ganjali), ako budes ga gasio odmah nakon voznje i slicne detalje kojih bi se trebali ljudi pridrzavati ako voze aute s turbom

 

LP i pazljivo u prometu

A gledaj stari, to ako neznam, nebi bilo loše kad bi mi objasnio, a ne onako reagirati..ako sad neznam što je Turbo dizel, što dizel, ne znači da neću naučiti ne? Provjeravati ulje i sl stvari, iskreno to me ne zanima, al sad kad imam auto treba me zanimati jer neće dugo trajati ako ga ne pazim, ne? I daj napiši mi onda, auto na hladno, gasiti odma itd? Objasni mi te stvari, neznam to, nema potrebe da me se pljuje jer neznam te stvari :D

1BIT kaže...

Lako za ganjanje, nije to neka raketa da može potegnut {#}

 

Nego ako sam ja dobro skužio, on zna sve, samo ga ne zna održavati, već vidim nakon nekog vremena, npr pukne zupčasti, zariba motor, prvo šta će reći da je punto smeće, zadnja krama, kako se tako raspao, naravno auto je kriv, nije vlasnik...{#}

 

Ja osobno kad bi kupovao rabljeni auto, prvo bi odma zamjenio sve zamjenske djelove, tako da znam na čemu sam, sa servisnom knjižicom si mogu guzu obrisat {#}, a riječ mehaničara mi ne znači puno, šta mi znači auto je dobar, koliko dobar, koliko je potrošen kuplung, zamašnjak, zupčasti, pakne, akumulator, kod dizela, u kakvom je stanju bosch pumpa, turbo, šta znači dobar je, izdržat će, koliko, godinu/dvije i nek me ostavi negdje na cesti, bit će romanstično, samo on i ja...{#}

 

Auto čiju povijest ne znaš je mačak u vreći, a mehaničar može samo dignut auto na dizalicu, pregledat karoseriju (spojeve), ovjes, ispuh, remenje, eventualno čeljusti, sumnjam da čak može ustanovit istrošenost pakni dok ih ne izvadi, te sigurno nemože reći u kakvom je stanju kuplung i zamašnjak dok ne skine getribu, također kako će pregledati stanje turbine dok je ne skine, a sumnjam da je skida pri pregledu, ovako svaki trgovac vozila, malo opere auto, očisti motorni prostor i motor, te auto izgleda kao novi, a možda je na rubu izdaha...{#}

Gle za novi auto nemam, ako uzmem ovaj polovno i ako ne bude služio bar još 5/6 godina ja ću biti zadovoljan :)

 

Održavanje i sl stvari, zar to ne mogu naučiti kroz dogledno vrijeme dok imam auto??? Mislim ako neznam te stvari ne znači da ne smijem kupiti auto da mi služi kao prijevozno sredstvo 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kako čuvati gume? U kojem položaju ih ostaviti?

 

Promijenio sam gume prije 7 dana i ne znam kako bi trebale biti spremljene da prezime. Edit Bez felgi su.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 10:32 (Onjegin).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

S namontiranim felgama vodoravno jedna na drugu pa promijeniti redosljed svakih nekoliko, a bez felgi okomito, isto ih zarotirati tu i tamo, periodično.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 10:16 (thedream).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

S namontiranim felgama vodoravno jedna na drugu pa promijeniti redosljed svakih nekoliko, a bez felgi okomito, isto ih zarotirati tu i tamo, periodično.

 

Moj vulkanizer gume s fegama drzi okomito samo ih malo ispuse (negdi na 1,5bar) a isto tako drzi i gume bez felgi znaci okomito ( njh ne ispuse, nikako mi nije jasno zasto)
nista mi se neda
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MARKOZD15 kaže...

A gledaj stari, to ako neznam, nebi bilo loše kad bi mi objasnio, a ne onako reagirati..ako sad neznam što je Turbo dizel, što dizel, ne znači da neću naučiti ne? Provjeravati ulje i sl stvari, iskreno to me ne zanima, al sad kad imam auto treba me zanimati jer neće dugo trajati ako ga ne pazim, ne? I daj napiši mi onda, auto na hladno, gasiti odma itd? Objasni mi te stvari, neznam to, nema potrebe da me se pljuje jer neznam te stvari :D

ništa ti ne brini. Nije to turbina tako visokog tlaka da bi ju morao baš toliko paziti. Mnogi ljudi kao i ti ne znaju gotovo ništa pa se godinama voze bez problema. Ove priče kako trebaš znati ovo i ono su pomalo elitističke i ponekad ih čuješ iz usta ljudi koji ne znaju niti volan ispravno držati. 
Automobile s turbo motorima je preporučljivo nježnije voziti zadnjih 5-10km nakon što je auto bio više opterećen ili ih ostaviti još 5 minuta da rade "u leru" nakon zaustavljanja (neke bolje automobile ne možeš niti ugasiti tj. ti izvadiš ključ i zaključaš ga a on radi još neko vrijeme dok se ne ohladi). Razlog tome je što se turbina kod velikih opterećenja doslovno užari i ako odmah ugasiš motor ostaje bez hlađenja (hladi se uljem, a da bi pumpa za ulje radila motor mora biti upaljen) što dovodi do mehaničkih oštećenja. Kako se turbina vrti oko 150000 o/min tolerancije su vrlo male i svako malo oštećenje može postupno dovesti do većeg kvara.
Dovoljno je da na automobilu provjeravaš razinu ulja, pritisak u gumama i promptno reagiraš ako osjetiš neko čudno ponašanje vozila (čudni zvukovi, zanošenje ili slično). Kod takvih stvari bolje je reagirati odmah jer je kvar u početku obično jeftinije i lakše riješiti nego kad eskalira. Osim toga auto redovno servisiraj po servisnim intervalima za njega i sve će biti OK. Sigurno ti i prijatelj s kojim si kupovao vozilo može pomoći. Sretno!

Ljudi nemojte plašit čovjeka bez veze.  

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
thedream kaže...

S namontiranim felgama vodoravno jedna na drugu pa promijeniti redosljed svakih nekoliko, a bez felgi okomito, isto ih zarotirati tu i tamo, periodično.

 

Moj vulkanizer gume s fegama drzi okomito samo ih malo ispuse (negdi na 1,5bar) a isto tako drzi i gume bez felgi znaci okomito ( njh ne ispuse, nikako mi nije jasno zasto)

Gume bez felgi ne isprazni jer one ni ne mogu biti napunjene zrakom.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@jozef

 

to kaj ti govoris da auto ostane radit nakon kaj izvadis kljuc nije serijski kod auta. to je naknadno ugrađeno u modificirane aute. turbo timer. i da preporucljivo je hladit turbinu nakon duljeg puta ili zesce voznje. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...

Automobile s turbo motorima je preporučljivo nježnije voziti zadnjih 5-10km nakon što je auto bio više opterećen ili ih ostaviti još 5 minuta da rade "u leru" nakon zaustavljanja (neke bolje automobile ne možeš niti ugasiti tj. ti izvadiš ključ i zaključaš ga a on radi još neko vrijeme dok se ne ohladi). Razlog tome je što se turbina kod velikih opterećenja doslovno užari i ako odmah ugasiš motor ostaje bez hlađenja (hladi se uljem, a da bi pumpa za ulje radila motor mora biti upaljen) što dovodi do mehaničkih oštećenja. Kako se turbina vrti oko 150000 o/min tolerancije su vrlo male i svako malo oštećenje može postupno dovesti do većeg kvara.
Dovoljno je da na automobilu provjeravaš razinu ulja, pritisak u gumama i promptno reagiraš ako osjetiš neko čudno ponašanje vozila (čudni zvukovi, zanošenje ili slično). Kod takvih stvari bolje je reagirati odmah jer je kvar u početku obično jeftinije i lakše riješiti nego kad eskalira. Osim toga auto redovno servisiraj po servisnim intervalima za njega i sve će biti OK. Sigurno ti i prijatelj s kojim si kupovao vozilo može pomoći. Sretno!

Ljudi nemojte plašit čovjeka bez veze.  

Koji su to auti? Znam da nekima ventilator od kilera zna vrtit i kad ga ugasiš, al ovo nisam čuo da imaju "normalni" auti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 11:28 (lolipopmen).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lolipopmen kaže...
jozef kaže...

 

Koji su to auti? Znam da nekima ventilator od kilera zna vrtit i kad ga ugasiš, al ovo nisam čuo da imaju "normalni" auti.

Kao što je Marko rekao nije serijski. Navodno iz sigurnosnih razloga iako svaki turbo timer ima i switch (ponekad vezan na ručnu). Susretoh se par puta s time u autima tipa Lancer Evo i sličnima, dakle ne baš sasvim "normalnim" automobilima. 

13 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

E to je to dečki, jozef i Marko, odličan post puno ste mi pomogli, hvala vam!

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
nicky.sl kaže...
thedream kaže...

S namontiranim felgama vodoravno jedna na drugu pa promijeniti redosljed svakih nekoliko, a bez felgi okomito, isto ih zarotirati tu i tamo, periodično.

 

Moj vulkanizer gume s fegama drzi okomito samo ih malo ispuse (negdi na 1,5bar) a isto tako drzi i gume bez felgi znaci okomito ( njh ne ispuse, nikako mi nije jasno zasto)

Gume bez felgi ne isprazni jer one ni ne mogu biti napunjene zrakom.

vooot??

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Kako čuvati gume? U kojem položaju ih ostaviti?

 

Promijenio sam gume prije 7 dana i ne znam kako bi trebale biti spremljene da prezime. Edit Bez felgi su.

Ako su bez felgi onda uspravno, ako su na felgama onda polegnute

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lolipopmen kaže...

Koji su to auti? Znam da nekima ventilator od kilera zna vrtit i kad ga ugasiš, al ovo nisam čuo da imaju "normalni" auti.

evo moj npr Peugeot 307 1.6 HDi

 

ako si s vrućim autom došao u garažu, ugasiš ga, ventilator i dalje hladi auto. Kad temperatura padne sistem se "ugasi"

 

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ziga, to svaki auto radi s el. ventialtorom.

 

a ovo bas kad ti ga zafuras u garazu, okrenes kljuc u off polozaj i izađes s auta zakljucas a motor ostane radit u leru, e to je turbo timer.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

To pa je glupost da jos moram cekati prije nego ugasim auto isto kak i cekati da se ugrije...Pa kam bi dosao da cekam svaki put 5min prije i posle voznje???
Ovak s autom napravim 300 000km, a da ga hladim/grijem onda bi napravio 310 000km...wauuuu 

Kladim se da nit 5% vozaca ne griju/hlade auto...

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka_cro kaže...
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

To pa je glupost da jos moram cekati prije nego ugasim auto isto kak i cekati da se ugrije...Pa kam bi dosao da cekam svaki put 5min prije i posle voznje???
Ovak s autom napravim 300 000km, a da ga hladim/grijem onda bi napravio 310 000km...wauuuu 

Kladim se da nit 5% vozaca ne griju/hlade auto...

 

Grijanje auta je glupost totalna. Nit možes getribu ugrijat niti nista, samo bacas gorivo na ler, tak mu treba godina da se zagrije, voznjom norlmalnom 5min.

 

I turbo motori isto, par minuta prije kraj voznje lagano, isto tako dok se motor zagrijene nema gazenja, pa tko uopce gazi auto na hladno, zdrav razum anyone??!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...
luka_cro kaže...
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

To pa je glupost da jos moram cekati prije nego ugasim auto isto kak i cekati da se ugrije...Pa kam bi dosao da cekam svaki put 5min prije i posle voznje???
Ovak s autom napravim 300 000km, a da ga hladim/grijem onda bi napravio 310 000km...wauuuu 

Kladim se da nit 5% vozaca ne griju/hlade auto...

 

Grijanje auta je glupost totalna. Nit možes getribu ugrijat niti nista, samo bacas gorivo na ler, tak mu treba godina da se zagrije, voznjom norlmalnom 5min.

 

I turbo motori isto, par minuta prije kraj voznje lagano, isto tako dok se motor zagrijene nema gazenja, pa tko uopce gazi auto na hladno, zdrav razum anyone??!

Tako je.
Najbolje je, prvih i zadnjih 5-10min samo lagano i to je to... Nikakva stajanja na mjestu, grijanja, hladenja nisu potrebna

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice