Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.257.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dobro, vi tako, ja onako...znao sam ja cekati u petardi po 5 minuta i vise na hladnome unutra, a vani temperatura u minusu...jbg nije mi se dalo unistavati original stanje auta ugradnjom turbo timera

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

dobro, vi tako, ja onako...znao sam ja cekati u petardi po 5 minuta i vise na hladnome unutra, a vani temperatura u minusu...jbg nije mi se dalo unistavati original stanje auta ugradnjom turbo timera

 

Nemas kaj unistit, provuces zice, spremis jedinicu u glove box namjestis na kolko min vec i zaboravis na to...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

Motor se ugasi ali ventilator hladi auto. Istu stvar ima Golf 6 / 7

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

Motor se ugasi ali ventilator hladi auto. Istu stvar ima Golf 6 / 7

Pa to ima vecina auto koje sam ja vidio, ne nuzno da imaju turbo... Kad se motor zagrije onda ventilator hladi jos minutu kad se auto ugasi

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Motor se ugasi ali ventilator hladi auto. Istu stvar ima Golf 6 / 7

To je za svaki auto normalno.. ako se ugasi dovoljno vruć da nastavi vent radit dok se voda u kileru ne ohladi do normalne temp. A za turbo timer mislim da je neka verzija Lancera imala tvornički, al nisam siguran. Međutim sad svi noviji turbobenzinci, npr. 1.2tsi ili fordov 1.0l ecoboost imaju dodatnu malu električnu pumpu vode koja nastavi radit i do 5min kad se motor ugasi vruć, i tako vrti vodu kroz turbinu da joj spusti temp. Nije baš efikasno kao da nastavi ulje cirkulirat, al ok.

Dok npr bmwov 3.0l turbobenz(335i, 535i itd. 306ks) ima jednu glavnu električnu pumpu vode koja je ugašena dok motor ne postigne određenu temp i koja nastavi radit i kad se motor ugasi vruć. Isto tako dok se vozi lagano omogućava da motor radi i na 108c da smanji potrošnju a kad ga se gazi održava 90-95c.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

 

Grijanje auta je glupost totalna. Nit možes getribu ugrijat niti nista, samo bacas gorivo na ler, tak mu treba godina da se zagrije, voznjom norlmalnom 5min.

ocito nikad nisi vozil modernog turbo traktora na - temperaturama. treba mu samo 5 min da lagano pocne grijat. a radnu uhvati skoro pa nikad {#}

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
BMK kaže...

 

Grijanje auta je glupost totalna. Nit možes getribu ugrijat niti nista, samo bacas gorivo na ler, tak mu treba godina da se zagrije, voznjom norlmalnom 5min.

ocito nikad nisi vozil modernog turbo traktora na - temperaturama. treba mu samo 5 min da lagano pocne grijat. a radnu uhvati skoro pa nikad {#}

 

Pa kaj nema glowplugs pa obrnes 3 put prvo kontakt dok se ne zagrije komora, pa laganini.

 

Ali da, nisam upoznat s time, moj se brzo zagrije i boli ga za bilo kaj, al pazim ga pa np :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

Pa kaj nema glowplugs pa obrnes 3 put prvo kontakt dok se ne zagrije komora, pa laganini.

Ali da, nisam upoznat s time, moj se brzo zagrije i boli ga za bilo kaj, al pazim ga pa np :)

On govori kako mu sporo dođe na radnu temp. Nezz što si htio reć sa grijačima.. nema potrebe za 2-3 predgrijanja, nije to stari 1.6d iz golfa 1. {#}

Po meni je idealno da odradi 5-6sec na leru kad se upali i odma u vožnju uz što laganiji gas. Na leru je slab tlak ulja, veće su vibracije, sporo se zagrije tako da bolje odma u vožnju. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka_cro kaže...
Ziga kaže...
RuskeGTT kaže...

nijedan serijski auto nema takvo gasenje motora...ugradi se turbo timer i onda nastelas koliko minuta oces da ti radi u leru i ugasi se sam, izvadis onda kljuc, zakljucas i odes, a turbo timer obavi sve...nijedan serijski auto to nema!

Motor se ugasi ali ventilator hladi auto. Istu stvar ima Golf 6 / 7

Pa to ima vecina auto koje sam ja vidio, ne nuzno da imaju turbo... Kad se motor zagrije onda ventilator hladi jos minutu kad se auto ugasi

kakvo veze ima zracno hladenje sa uljnim?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
BMK kaže...

Pa kaj nema glowplugs pa obrnes 3 put prvo kontakt dok se ne zagrije komora, pa laganini.

Ali da, nisam upoznat s time, moj se brzo zagrije i boli ga za bilo kaj, al pazim ga pa np :)

On govori kako mu sporo dođe na radnu temp. Nezz što si htio reć sa grijačima.. nema potrebe za 2-3 predgrijanja, nije to stari 1.6d iz golfa 1. {#}

Po meni je idealno da odradi 5-6sec na leru kad se upali i odma u vožnju uz što laganiji gas. Na leru je slab tlak ulja, veće su vibracije, sporo se zagrije tako da bolje odma u vožnju. 

kad smo kod grijanja, moram pohvalit kolegu penryna koji me je slučajno uputio na climatronic diagnostiku (za koju nisam ni znao da postoji) da bih potom shvatio kako mi motor grije do 75...sutradan otišao po termostat i kod mehaničara na ugradnju (200kn sveukupno). Sad ide na 90C u cca 5-8km otvorene ceste na 2k okretaja i ide +3/-3 ovisno o vožnji. Evo jutros je bilo nešto hladnije nego inače - oko 5C - i svejedno se brzo ugrijao...ne znam kako je na minus temperaturama, al ovdje na jugu, meni 5C stupnjeva na burovit dan predstavlja sibir :P

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

 

Pa kaj nema glowplugs pa obrnes 3 put prvo kontakt dok se ne zagrije komora, pa laganini.

 

Ali da, nisam upoznat s time, moj se brzo zagrije i boli ga za bilo kaj, al pazim ga pa np :)

pa ima, ima svaki dizlo grijace. ali tok pocne grijat kabinu vec sam na pola puta valjda. a i ja lagano, dok ne dojde do radne, nejde iznad 2K, i 1/4gasam max. kad uhvati radnu onda pricekam jos par km i onda ga cepim po potrebi, isto tak kad se blizim destinaciji vozim se sporije i na nizim okretajima. ali kad dojdem s puta ostavim auto da radi minutu dvije. taman dok spremim mob, novcanik i kljuceve u zep i ostatak stvari. i onda ga ugasim. tak da ja na to vrlo pazim i picajzla sam kaj se tice auta. 

eywa33 kaže...
 al ovdje na jugu, meni 5C stupnjeva na burovit dan predstavlja sibir :P

stari ja na 5 stupnjeva nosim kratku majicu plus vestu {#} najbolje mi kad kupim kolegice, ja u autu u vesti, a one zabundane, u onim cizmama, debelim hlacama a vani 5C. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Strgal te je, oh je, bome, stvarno, nebum mogel spavat sada radi toga. :D

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 20:41 (DiRT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bas sam rijesio dosta cvrcka u autu i bas je uljudan i gospodski, pa me zanima vidim da su mi vrata suplja za poludit, stavio sam bitumenske wurth ploce razrezane malo unutra i nesto je bolje, pa me zanima KFlex spuzva vidim je ok itd, ima li kakva jeftinija varijanta, neki bjesni DIY ili nesto, da ne skuplja vlagu, ne smrdi na vrucini, bilo sto.

Ako ne, malo cu KFlexa zgrabit, ili kao tko prodaje i ima jeftinije pucajte :)!

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

 

neznam, ne vozim Hondu pa nemam problema s time. prc prc nhf {#}

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
BMK kaže...

 

neznam, ne vozim Hondu pa nemam problema s time. prc prc nhf {#}

 

Kakav problem :D?  Ovo je čjuning vec :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

Kakav problem :D?  Ovo je čjuning vec :D

Ja sam mislio da hondaši idu samo na weight reduction, bro. {#}

Evo dva ssa što sam maloprije snimio, malo se zaigrao po gradu:

 Hladan start(vanjska temp ~10c), otprilike trebalo 18min normalne lagane vožnje dok je motor došao na radnu temp, odnosno prvi put da je termostat počeo otvarati. (temp vode 88C, ulja 83C) Inače na grafu možete vidjet koliko se ulje sporije zagrijava od vode, otprilike kasni za oko 10-15C. Roza crta je temp nakon kilera(izlaz iz kilera), pa po njoj možete skužit kad termostat otvara, kad je malo veće gaženje, ili npr zadnjih par min gdje sam popustio s gasom da se laganini ohladi.

 Ovdje ništa posebno, max temp ulja 94C, max boost 1.4bar(inače nije predviđeno da bude ovoliki, al valjda se poklopi kašnjenje vnt krilaca i zatvaranje egra pa na milisekundu map registrira ovih 1.4bar).. ali samo max, kod konstantnog punog gasa je to ~1.05bar. Usporedbe radi kod Golfa 4 1.9TDI PD od 150ks to je 1.5bar. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Za tu 1-2kg sigurno nece biti razlike, veca mi razlika onda kad je pun ili prazan tank, a ne volim seljo rasturene zanemarene aute.

 

Kad god i u cemu god se vozis, vozi se ko gospodin...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BMK kaže...

Bas sam rijesio dosta cvrcka u autu i bas je uljudan i gospodski, pa me zanima vidim da su mi vrata suplja za poludit, stavio sam bitumenske wurth ploce razrezane malo unutra i nesto je bolje, pa me zanima KFlex spuzva vidim je ok itd, ima li kakva jeftinija varijanta, neki bjesni DIY ili nesto, da ne skuplja vlagu, ne smrdi na vrucini, bilo sto.

Ako ne, malo cu KFlexa zgrabit, ili kao tko prodaje i ima jeftinije pucajte :)!

Neznam oko koje cifre se vrtiš za dampanje vrata, al ovaj STP je jako dobra stvar, jednostavno za radit i nema smrada kad je vruće. Frend je uzeo 2 seta, dampao prednja vrata i zadnja (zbog muzike, a i buke) i veli da je super.

I ja sam mislio to uzet pa dampat vrata i gepek na Golfu, al eto nikad nisam, a brijem i da neću, prestar je za takva ulaganja{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 0:23 (veki22).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kupujem auto sljedeći tjedan, još uvijek imam nekoliko dvojbi. Zasada mi izbor pada na Fiat Punto 2004.-2006. godište, Peugeot 206 2004. godište, Citroen C2 VTR 2004. godište. Budžet mi je 20 000 kn za sam auto, još imam nešto sa strane za dodane troškove. Problem je što sam nov vozač od par mjeseci pa ne znam procedure oko kupnje kao niti koji auto odabrat. Volio bih vaše savjete prvenstveno što kupiti, što paziti pri kupnji te otprilike koliko me dođu dodatni troškovi (tipa prijenos vlasništva, registracija i ako sam još nešto zaboravio)? Želim prvenstveno mali auto, sa ne prevelikim troškovima održavanja, koliko god može biti pouzdan.. Citroen C2 je upao kao nekakva nerealna želja s obzirom da sam čitao i čuo da se pazim tog modela.. Do sada sam vozio Fiat Punto 1.2 SX 2001. godište.. Ukoliko imate svoje ideje o nekim drugim modelima molim vas, podjelite samnom.. :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lovacmaki kaže...

Kupujem auto sljedeći tjedan, još uvijek imam nekoliko dvojbi. Zasada mi izbor pada na Fiat Punto 2004.-2006. godište, Peugeot 206 2004. godište, Citroen C2 VTR 2004. godište. Budžet mi je 20 000 kn za sam auto, još imam nešto sa strane za dodane troškove. Problem je što sam nov vozač od par mjeseci pa ne znam procedure oko kupnje kao niti koji auto odabrat. Volio bih vaše savjete prvenstveno što kupiti, što paziti pri kupnji te otprilike koliko me dođu dodatni troškovi (tipa prijenos vlasništva, registracija i ako sam još nešto zaboravio)? Želim prvenstveno mali auto, sa ne prevelikim troškovima održavanja, koliko god može biti pouzdan.. Citroen C2 je upao kao nekakva nerealna želja s obzirom da sam čitao i čuo da se pazim tog modela.. Do sada sam vozio Fiat Punto 1.2 SX 2001. godište.. Ukoliko imate svoje ideje o nekim drugim modelima molim vas, podjelite samnom.. :)

 

nove tablice + porez na prijenos vlasništva - 3300 kn

osiguranje (bez bonusa, pretpostavljam jer si nov vozač)) - 1900kn, sa tim da je osiguranje vjerojatno pojeftinilo od veljače ove god, ne puno, ali opet...

tehnički - 1300 kn

 

 

tebi će porez na prijenos biti jeftiniji, jer uzimaš stariji auto. iznosi 5% cijene auta koja se nalazi u Katalogu rabljenih vozila, ne koliko si ti platio.

uračunaj još i odjavu/prijavu tablica ako bude potrebe + javni bilježnik + teta u poreznoj će uzeti koju kunu

 

a i treba vidjet za servis, kaj je hitno, kaj može čekat...

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
11 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stickman1 kaže...

 

nove tablice + porez na prijenos vlasništva - 3300 kn

osiguranje (bez bonusa, pretpostavljam jer si nov vozač)) - 1900kn, sa tim da je osiguranje vjerojatno pojeftinilo od veljače ove god, ne puno, ali opet...

tehnički - 1300 kn

 

 

tebi će porez na prijenos biti jeftiniji, jer uzimaš stariji auto. iznosi 5% cijene auta koja se nalazi u Katalogu rabljenih vozila, ne koliko si ti platio.

uračunaj još i odjavu/prijavu tablica ako bude potrebe + javni bilježnik + teta u poreznoj će uzeti koju kunu

 

a i treba vidjet za servis, kaj je hitno, kaj može čekat...

 

A gdje si izvukao cifru 1300kn za tehnički? Koliko je kw u pitanju? Meni je za 77kw i 1.9 tehnički koštao nešto manje od soma kuna :/ 

 

Osiguranje se može UVIJEK smanjit i skemijat...Preko oca, matere, sestre... ja sam na prvo auto dobio maximalan popust, kako? Kemijom ljudi koji rade u osiguranjima. Oni žele da dođeš i kupiš kod njih, a za to su spremni napravit sve :)

 

Porez na prijenos vlasništva, opet bubaš 3300kn? Gdje si sad tu cifru izvukao molim te? Odakle ti informacija koliko vrijedi jedan pug 206 iz te godine? po tebi, procjena na njega je 60k kuna? Molim?! Gluposti pričaš.

 

Legendo, troškovi na jednog puga 206 - prijenos, tehnički i tablice i osiguranje - sreži ovo što ti ovaj priča upola i doći ćeš na realnu cifru.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

 

1 . A gdje si izvukao cifru 1300kn za tehnički? Koliko je kw u pitanju? Meni je za 77kw i 1.9 tehnički koštao nešto manje od soma kuna :/ 

 

2. Osiguranje se može UVIJEK smanjit i skemijat...Preko oca, matere, sestre... ja sam na prvo auto dobio maximalan popust, kako? Kemijom ljudi koji rade u osiguranjima. Oni žele da dođeš i kupiš kod njih, a za to su spremni napravit sve :)

 

3. Porez na prijenos vlasništva, opet bubaš 3300kn? Gdje si sad tu cifru izvukao molim te? Odakle ti informacija koliko vrijedi jedan pug 206 iz te godine? po tebi, procjena na njega je 60k kuna? Molim?! Gluposti pričaš.

 

1. cifru nisam izvukao nego sam je platio, kao i svi ove godine koji vrše prvi tehnički nakon promjene vlasnika.

 

2. jako diskutabilno. ja polazim od situacije da čovjek nema stričeve/babe/ljubavnice u osiguranju, već da dolazi na gotovu stvar. ali sam i napisao da cijena osiguranju pada i nije jednaka onoj na početku godine.

 

3. cifru ne izvlačim iz dupeta, već sam platio u veljači ove godine za svoj auto. ne govori da pišem gluposti, nego čitaj sa razumjevanjem. napisao sam i opet ću napisati da se cifra izvodi iz kataloga rabljenih vozila kojeg izdaje Centar za vozila Hrvatske, a tamo se i katalog može pronaći i vidjeti za svaki pojedini model.

 

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stickman1 kaže...
eywa33 kaže...

 

 

2. Osiguranje se može UVIJEK smanjit i skemijat...Preko oca, matere, sestre... ja sam na prvo auto dobio maximalan popust, kako? Kemijom ljudi koji rade u osiguranjima. Oni žele da dođeš i kupiš kod njih, a za to su spremni napravit sve :)

 

 

2. jako diskutabilno. ja polazim od situacije da čovjek nema stričeve/babe/ljubavnice u osiguranju, već da dolazi na gotovu stvar. ali sam i napisao da cijena osiguranju pada i nije jednaka onoj na početku godine.

Čovjek je napisao i da je novi vozač, pa ako ima manje od 28 godina (mislim da većina osiguranja tako gleda), osiguranje od 1900 kn može zaboravit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 11:44 (blackjobmamba).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stickman1 kaže...
eywa33 kaže...

 

1 . A gdje si izvukao cifru 1300kn za tehnički? Koliko je kw u pitanju? Meni je za 77kw i 1.9 tehnički koštao nešto manje od soma kuna :/ 

 

2. Osiguranje se može UVIJEK smanjit i skemijat...Preko oca, matere, sestre... ja sam na prvo auto dobio maximalan popust, kako? Kemijom ljudi koji rade u osiguranjima. Oni žele da dođeš i kupiš kod njih, a za to su spremni napravit sve :)

 

3. Porez na prijenos vlasništva, opet bubaš 3300kn? Gdje si sad tu cifru izvukao molim te? Odakle ti informacija koliko vrijedi jedan pug 206 iz te godine? po tebi, procjena na njega je 60k kuna? Molim?! Gluposti pričaš.

 

1. cifru nisam izvukao nego sam je platio, kao i svi ove godine koji vrše prvi tehnički nakon promjene vlasnika.

 

2. jako diskutabilno. ja polazim od situacije da čovjek nema stričeve/babe/ljubavnice u osiguranju, već da dolazi na gotovu stvar. ali sam i napisao da cijena osiguranju pada i nije jednaka onoj na početku godine.

 

3. cifru ne izvlačim iz dupeta, već sam platio u veljači ove godine za svoj auto. ne govori da pišem gluposti, nego čitaj sa razumjevanjem. napisao sam i opet ću napisati da se cifra izvodi iz kataloga rabljenih vozila kojeg izdaje Centar za vozila Hrvatske, a tamo se i katalog može pronaći i vidjeti za svaki pojedini model.

 

 

Gledaj, i ja pričam iz iskustva jer sam pred dva mjeseca kupio polovnjaka i obavio sve to što kolega gore treba; prijenos, tablice, tehnički, osiguranje. Ti ako si govorio cifre za svoj auto, to nisam iščitao iz tvog posta...mislio sam da govoriš o njegovom slučaju. No svejedno tehnički pregled mene toliko nije koštao. Ovo su bile moje cifre:

 

Porez na Golfa 2006 sam izvukao na 2500kn, znači procjena na nekih 50k kn. Tablice nove su me došle 150kn. Osiguranje me došlo 2080kn. Tehnički me došao 970kn cca ( isto prvi tehnički nakon prmjene vlasništva!). Pa nek mi kaže onda netko u čemu je kvaka?

 

Ne znam kolika je procjena na pežota ili punta iz tih godina... Što se tiče osiguranja, stvarno, ali stvarno se UVIJEK može nešto iskemijat. Ako netko to smatra moralno neprihvatljivim činom, uvijek ima izbora platiti punu cijenu (ionako prenapuhanu). Znači, nikad nisam imao auto na sebe, mlađi sam od 28god (iako je 30 mislim granica za neki popust)...i osiguranje me došlo 2k kn. Osiguranja su trgovine, zapravo točnije bi bilo reći - tržnica. 

 

edit: malo čačkajući po netu, pronađoh katalošku vrijednost p206 xs (110ks mislim) 2003.godište = 19.200kn - to je bilo 2011.godine... 5% poreza na takvu cifru je nepunih 1000kn :/

...nisi napisao za koji auto si ti plaćao toliko poreza na prijenos. 206 sigurno nisi.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 15:11 (eywa33).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

obavio danas tehnicki, 950kn, osiguranje sa svim mogucim popustima, sa 5% dodanih radi toga sta imam 29g i 11g iskustva u voznji -.- i sa 15% bonusa: 2120kn

1.6 66kW, 1996g, 1085kg

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se gleda i masa vozila il sljedeće god tek? -.-

Mene je za Audi ispalo mislim 4700 sve, al osiguranje nije najobičnije.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Rijesio ovih dana jednu boljku na ovim Opelovim motorima (Z19DTH)

 

Nuspojave;

Auto pri paljenu dimi,plavkasto,nije ulje nego gorivo.

Pri poklapanju punog gasa u 3oj i 4oj brzini (jer se u njima najvise osjeti) auto ne vuce konstantno nego kao da lagano zacukava.

Problem;

Puknuta stangica na usisnoj grani koja otvara/zatvara klapne i ako pukne,neke klapne ne ostanu u otvorenom polozaju.

Rijesenje;

Kupiti novu-4000kn. Kupiti rabljenu u upitnom stanju- 2000kn. Blindirati postojecu i rijesit problem za svagda-Kako koji mehanicar.

 

Odlucio sam ju blindirati i dao Kreši u  Dak motorsport da odrade posao i svaka im cast. Dugo sam trazio strucnu osobu koja ce rijesit problem kako spada.

 

Skinuo je usisnu granu,rastavio je kompletno,ocistio komplet sve,maknuo klapne,stavio šerafe i sklopio sve nazad. Dotegnuo cijevcice,šelne itd..

 

Rezime;

Auto vuce normalno,ne dimi vise pri hladnom paljenju,i ide puno bolje. Napokon diše punim plucima i puno bolji odaziv na gas je,obzirom da je usisna bila kao da ima zacepljenje u zilama. {#}

 

Slike...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
drahic kaže...

Rijesio ovih dana jednu boljku na ovim Opelovim Fiatovim motorima (Z19DTH)

Let me fix that. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Istina. Fiat/Alfa. Jtd motori.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo malo glasati..

 

Iskustva,komentari,linkovi na neke usporedbe...

 

Sutra idem po neke od njih a nemogu se odlucit koje...

 

Dunlop Winter Sport 4D

http://www.vulkal.hr/p/410180/dunlop-20555-r16-sp-winter-sport-4d-91h

Continental Winter Contact TS850

http://www.vulkal.hr/p/575003/continental-20555-r16-wintercontact-ts850-91t

Goodyear UG9

http://www.vulkal.hr/p/602019/good-year-20555-r16-ug9-91t

Ili GY UG8 - Zbog akcije ?

http://www.vulkal.hr/p/410212/good-year-20555-r16-ug8-91t

 

I kolika,ako je ima je razlika izmedu UG8vsUG9?

 

Nekako sam se 'na pola' odlucio za Continental Winter Contact TS850 ali nisam jos siguran.

Dimenzija je 205/55/16.

 

 

2 Dunlop Winter Sport 4D
9 Continental Winter Contact 850
8 Goodyear UG9
0 GY UG8
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice