Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.266.167
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

ako je 1 PSA los znaci da su i ostali koma, super razmisljanje, sta onda s onim diznama kod VAG-a od 2004 pa nadalje, znaci da je cijeli VAG banana jer su napravili jednom gresku

I to ne da je VAG napravio grešku nego Siemens kojeg su odabrali jer je tada imao najbrže piezo injektore. Al uvijek je tako, zbog nekog trećeg ispaštaju VW, Toyota, Citroen i tako svi redom. Još su ovakvi kvarovi i "prihvatljivi" u odnosu na recimo ovakve sigurnosne probleme.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa to i velim, nije pežo loš jer je na mojem (maminom 106) na 150tkm otišla lamela, na 170tkm dihtung glave i u ostalih 18 godina života samo redovne stvari.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

147 1.6 TS (nisam siguran je li ona od 77 ili 88 KW, moram provjeriti).

 Ne tjeraj ga hladnog, to ti mora biti uvijek na pameti. Znaci dok ne dodje do 90 stupnjeva, max 2500 okretaja. Poslje mozes i 5000. Alfe vole popiti ulja. Toci Seleniu 20K ako si miran vozac a Seleniu Racing 10W60 ako budes tjerao. Dobro, nije 2.0 JTS ili 2.5 Busso, pa nemoj ocekivati neke ekstra performanse, ali kao svaka Alfa, auto moze potegnuti. Puno sretnih kilometara zelim, bez puno kvarova . Slobodno se upisi na www.alfisti.hr ekipa moze pomoci za sve sto ti ne bude jasno. Ja sam tamo Matija156. Pozz

Enjoy The Silence
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Ne tjeraj ga hladnog, to ti mora biti uvijek na pameti. Znaci dok ne dodje do 90 stupnjeva, max 2500 okretaja. Poslje mozes i 5000. Alfe vole popiti ulja. Toci Seleniu 20K ako si miran vozac a Seleniu Racing 10W60 ako budes tjerao. Dobro, nije 2.0 JTS ili 2.5 Busso, pa nemoj ocekivati neke ekstra performanse, ali kao svaka Alfa, auto moze potegnuti. Puno sretnih kilometara zelim, bez puno kvarova . Slobodno se upisi na www.alfisti.hr ekipa moze pomoci za sve sto ti ne bude jasno. Ja sam tamo Matija156. Pozz

Nema gumba "Hvala" pa ću ti ovako zahvaliti...

Danas/sutra idem dogovoriti detalje ali mislim da ju uzimam. 2005. godina, 185k kilometara, nedavno napravljena generalka. 88kW.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

..185k kilometara, nedavno napravljena generalka..

 

 way to go alfa...

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako preživi još toliko bez puno zahvata po motoru....

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

..185k kilometara, nedavno napravljena generalka..

 

 way to go alfa...

lol, i to na praktički najslabijem benzincu..fino ga je gario onda i održavao.

 

In the name of tragedy...
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Nije valjda ovaj. Taj mi je gadan s tim svjetlima, mora bit redizajn onda fino izgleda. Isto ko 156 i 159, primamljivo. :)

 

Uostalom, kod nas: Lambo Huracan, McLaren 12C Spider, Ferrari 458 Italia

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 14:47 (DiRT).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

185k kilometara, nedavno napravljena generalka.

@Jakovp: U kakvim je to dobrim rukama bila? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 11:45 (Penryn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je to bila preventivna generalka jer je auto u stvarno tip-top stanju (što se tiče motora).

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

Mislim da je to bila preventivna generalka jer je auto u stvarno tip-top stanju (što se tiče motora).

Jel ti misliš na "veliki servis"(izmjena zupčastog, pumpe vode itd) ili baš generalku? Preventivna generalka se ne radi jer je nema smisla radit ako je s motorom sve ok. Ako je stvarno rađena nedavno onda se bojim da nije dobro odrađeno jer zašto bi ulagao cca 1k€ da bi je odma nakon toga prodavao..

14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko se ja kužim bila je više polugeneralka, a auto se sasvim normalno vozio, nije se uopće gario.  U svakom slučaju to je sada sređeno, tako da je jedna briga manje!

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže..

Jel ti misliš na "veliki servis"(izmjena zupčastog, pumpe vode itd) ili baš generalku? Preventivna generalka se ne radi jer je nema smisla radit ako je s motorom sve ok. Ako je stvarno rađena nedavno onda se bojim da nije dobro odrađeno jer zašto bi ulagao cca 1k€ da bi je odma nakon toga prodavao..

 

Dakle situacija je malo kompliciranija, taman nakon odrađenog servisa netko je pogodio auto na parkiralištu u zadnji kraj, pa se vlasnica odlučila ne popravljati nego prodati auto. Inače ne bi prodavala...

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je sve bolje i bolje, prvo generalka a sad je i lupan.. 

Al ozbiljno sum of all.., u čemu je caka, daje je debelo ispod cijene ili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 15:07 (Penryn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Udaren je u zadnji kraj ali to nema veze, nije ništa što se ne može napraviti. Što se tiče motora, to isto ne sumnjam da je dovedeno u red a zašto je rađena ta polugeneralka (servis motora), ne znam točno jer nisam pitao. Bilo mi je dovoljno čut cifru (i vidjet račun)...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U nedjelju u 14.00 Velika nagrada Monaka, i nigdje na domaćim kanalima nema je*eni prijenos. Je*em te državo!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pogledaj zadnjih par stranica na ovom topicu, skini Kodi i uživaj.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

U nedjelju u 14.00 Velika nagrada Monaka, i nigdje na domaćim kanalima nema je*eni prijenos. Je*em te državo!

Pa zar ne ide prijenos na Sport Klub HD?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Pa zar ne ide prijenos na Sport Klub HD?

 Ja neznam gdje ti živiš, ali na nijednom standardnom Hrvatskom kanalu prijenosa nema.

 

@ ovaj dečko iznad

 

Nije poanta gledat na nekim streamovima i neznam ni ja čemu.. Poanta je da je jadno što naše TV kuće ne prenose ništa što valja, a bitno da imaju je*ene sapunice i po dvije sezone svake serije koju puštaju i onda te dvije sezone vrte pet godina.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...
MatijaZG kaže...

 Ne tjeraj ga hladnog, to ti mora biti uvijek na pameti. Znaci dok ne dodje do 90 stupnjeva, max 2500 okretaja. Poslje mozes i 5000. Alfe vole popiti ulja. Toci Seleniu 20K ako si miran vozac a Seleniu Racing 10W60 ako budes tjerao. Dobro, nije 2.0 JTS ili 2.5 Busso, pa nemoj ocekivati neke ekstra performanse, ali kao svaka Alfa, auto moze potegnuti. Puno sretnih kilometara zelim, bez puno kvarova . Slobodno se upisi na www.alfisti.hr ekipa moze pomoci za sve sto ti ne bude jasno. Ja sam tamo Matija156. Pozz

Nema gumba "Hvala" pa ću ti ovako zahvaliti...

Danas/sutra idem dogovoriti detalje ali mislim da ju uzimam. 2005. godina, 185k kilometara, nedavno napravljena generalka. 88kW.

 Ma nema na cemu...nedavno sam i ja nabavio svoju Alfu. Mj i pol dana ju vozim i vec je samnom presla 3500km  Imam i Audi A6 2.5TDI Quattro, i ne mogu se usporediti. Audi je komotan, ima mjesta i sve, ali Alfa je Alfa. Ako je propisno odrzavana, nece biti problema. Moja 156 2.0JTS ima manju kilometrazu i prvi vlasnik je bas pazio. Alfisti uvijek govore da, ukoliko ne stedis na Alfi i odrzavas ju, rijesavas sve probleme koji se pojavljuju na vrijeme, auto ce ti vratiti 10 puta vise. Moras znati da je to skupi sport. Ja da sam kupovao pametno, nabavio bih Golf 5 2.0 TDI, ali ja se ne zelim svrstati u te "pametne" ljude

Enjoy The Silence
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Ja neznam gdje ti živiš, ali na nijednom standardnom Hrvatskom kanalu prijenosa nema.

 

@ ovaj dečko iznad

 

Nije poanta gledat na nekim streamovima i neznam ni ja čemu.. Poanta je da je jadno što naše TV kuće ne prenose ništa što valja, a bitno da imaju je*ene sapunice i po dvije sezone svake serije koju puštaju i onda te dvije sezone vrte pet godina.

 Pa Berni je jedan bezobrazni pohlepni gad što se tiče toga (a on posjeduje sva prava).

 

Jesi li primjetio da nema utrke u Istambulu? Gdje je? Berni ju je doslovno otjerao. 

 

Izvini, zaboravio sam da su u BiH i RH različiti programi SK.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Ja da sam kupovao pametno, nabavio bih Golf 5 2.0 TDI, ali ja se ne zelim svrstati u te "pametne" ljude

 yeah right 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Ja da sam kupovao pametno, nabavio bih Golf 5 2.0 TDI, ali ja se ne zelim svrstati u te "pametne" ljude

 

pa nije ni to najpametniji pick.. ajde 1.9 može proći, ali 2.0, tnx but no tnx 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Onjegin kaže...

Pa zar ne ide prijenos na Sport Klub HD?

 Ja neznam gdje ti živiš, ali na nijednom standardnom Hrvatskom kanalu prijenosa nema.

 

@ ovaj dečko iznad

 

Nije poanta gledat na nekim streamovima i neznam ni ja čemu.. Poanta je da je jadno što naše TV kuće ne prenose ništa što valja, a bitno da imaju je*ene sapunice i po dvije sezone svake serije koju puštaju i onda te dvije sezone vrte pet godina.

 Pa budimo realni, njih opće nije briga jel im valjda sadržaj koji emitiraju, bitno im je samo da je sadržaj pokriven velikim brojem gledatelja, sapunice em što su im jeftinije, em ih doslovno svaki penzioner prati i to je win win sitluacija za njih, penzionera ima više nego mladih u ovoj državi i samim time po statistici je veći interes za sapunice nego za sportske kanale

 

Da ne bude offtopic, ova alfa šta se kupuje u savršenom stanju, razbijena i popravljana, podsjetila me na ovaj video...

15 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Nitko od vas (osim jakovp-a) nije taj auto vidio nit zna išta. Šteta je minimalna, kupujem ju od čovjeka za kojeg znam jako dobro da me neće zajebat. U čemu je problem ako je auto popravljan? Šta, trebao bi uzet novog iz salona ili od nekog tutleka sa njuškala koji je imao sporcke ambicje pa je auto razvlačio i mučio? Ne hvala. Imao sam jedan takav i prodao sam ga. Sad barem znam od koga ga kupujem i točno kakav je. Servisna knjiga je dobro popunjena sa redovnim održavanjem i ne sumnjam da će me jako dobro služiti ako budem pazio i održavao ju kako spada.

 

J*bo vas Golf i slična njemačka čuda. Eno ga doma, pukla glava motora iz čista mira. Zamor materijala nakon 200k kilometara.

 

[edit] - matija, ovo nije upućeno tebi. Samo generalno govorim a tebi tnx!

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 19:48 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

J*bo vas Golf i slična njemačka čuda. Eno ga doma, pukla glava motora iz čista mira. Zamor materijala nakon 200k kilometara.

Rugaš se golfu a toj alfi koju još misliš kupit rađena generalka na 180k km.. 

Nitko ti ne govori da moraš kupit od nekog tutleka rejsera s njuškala ali isto tako ne moraš ni alficu kojoj je motor tako rano otvaran. Kod tih generalki nikad ne znaš, možeš platit brdo para za to a lik ti to žešće sfušari da je to za nepovjerovat. 

Što se tiče razvlačenja i mučenja, koliko sam shvatio žena vozi tu alficu. Ove zime sam baš slučajno vidio neku stariju ženu kako sjeda u golfa 5 tdi i odmah pri uključivanju na cestu gas do poda i tako prve 3 razvukla(a vani bilo oko 5C i znam da je motor bio ladan).. i onda u oglasu napišu vozila žena.. divno ga je vozila. Ili s druge strane kad "ne žele trošit auto" pa ga voze na ~1500rpm a gas na preko pola pa cijela armatura zvrči od vibracija. I tako dalje.

Sve ovo pišem dobronamjerno ali ti ili me krivo kužiš ili ti se toliko svidjela alfa da ne želiš čuti ništa kontra. Al kako god sretno, trebat će ti kao i sa svakim drugim autom. 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Rugaš se golfu a toj alfi koju još misliš kupit rađena generalka na 180k km.. 

Nitko ti ne govori da moraš kupit od nekog tutleka rejsera s njuškala ali isto tako ne moraš ni alficu kojoj je motor tako rano otvaran. Kod tih generalki nikad ne znaš, možeš platit brdo para za to a lik ti to žešće sfušari da je to za nepovjerovat. 

Što se tiče razvlačenja i mučenja, koliko sam shvatio žena vozi tu alficu. Ove zime sam baš slučajno vidio neku stariju ženu kako sjeda u golfa 5 tdi i odmah pri uključivanju na cestu gas do poda i tako prve 3 razvukla(a vani bilo oko 5C i znam da je motor bio ladan).. i onda u oglasu napišu vozila žena.. divno ga je vozila. Ili s druge strane kad "ne žele trošit auto" pa ga voze na ~1500rpm a gas na preko pola pa cijela armatura zvrči od vibracija. I tako dalje.

Sve ovo pišem dobronamjerno ali ti ili me krivo kužiš ili ti se toliko svidjela alfa da ne želiš čuti ništa kontra. Al kako god sretno, trebat će ti kao i sa svakim drugim autom. 

 

 

 

Taj servis je radio najbolji mehaničar u rijeci, vjerojatno i šire, čovjek je brutalno pedantan i ne pristaje na ništa osim na najbolje. A to nije bilo koja žena, nego kao što sam rekao netko koga dobro poznam, tko mi je više manje obitelj tako da znam iz prve ruke kako se auto vozio i ordžavao, tako da apsolutno ne brini.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Rugaš se golfu a toj alfi koju još misliš kupit rađena generalka na 180k km.. 

Nitko ti ne govori da moraš kupit od nekog tutleka rejsera s njuškala ali isto tako ne moraš ni alficu kojoj je motor tako rano otvaran. Kod tih generalki nikad ne znaš, možeš platit brdo para za to a lik ti to žešće sfušari da je to za nepovjerovat. 

Što se tiče razvlačenja i mučenja, koliko sam shvatio žena vozi tu alficu. Ove zime sam baš slučajno vidio neku stariju ženu kako sjeda u golfa 5 tdi i odmah pri uključivanju na cestu gas do poda i tako prve 3 razvukla(a vani bilo oko 5C i znam da je motor bio ladan).. i onda u oglasu napišu vozila žena.. divno ga je vozila. Ili s druge strane kad "ne žele trošit auto" pa ga voze na ~1500rpm a gas na preko pola pa cijela armatura zvrči od vibracija. I tako dalje.

Sve ovo pišem dobronamjerno ali ti ili me krivo kužiš ili ti se toliko svidjela alfa da ne želiš čuti ništa kontra. Al kako god sretno, trebat će ti kao i sa svakim drugim autom. 

Bit će da se krivo kužimo jer ja uvijek saslušam savjet ako netko ima nekog iskustva.

 

Kao što jakovp kaže, auto je sredio (po meni) najbolji mehaničar u Rijeci. Čovjek stvarno zna što radi, pošten je i ima fer cijene. Ako on kaže da je motor ok i ako je on radio veliki servis/generalku, onda to nije sfušareno sigurno. Iz kog razloga je motor otvaran - ne znam ali znam 100% da je tad napravljeno kako spada. Tko god ima problema sa autom na području Rijeke, uvijek ga šaljem k njemu. I nitko se nije žalio na posao.

 

A to što je udarena je totalno sporedna i nebitna priča. Ništa što se ne da popraviti i dovesti u stanje novo, pogotovo kod ovog majstora.

 

Što se tiče Golfova, nagledao ih sam se, vjeruj mi. Pogotovo trojki i četvorki i jako dobro znam koje su im boljke (i motora i limarije). Ne volim ih jer je interijer generički da ne može biti "generičkiji" i nisu ni blizu pouzdani koliko se njihovi vlasnici vole hvaliti. Živio sam kilometar od jednog servisa i sada radim u zgradi uz servis. Pogodi što se najviše nalazi u radioni - Golfovi 3, 4 i 5. Nakon njih Puntići, Peugeoti 206/207 i stare Fieste.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 21:20 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sum_of_all_fears kaže...

Što se tiče Golfova, nagledao ih sam se, vjeruj mi. Pogotovo trojki i četvorki i jako dobro znam koje su im boljke (i motora i limarije). Ne volim ih jer je interijer generički da ne može biti "generičkiji" i nisu ni blizu pouzdani koliko se njihovi vlasnici vole hvaliti. Živio sam kilometar od jednog servisa i sada radim u zgradi uz servis. Pogodi što se najviše nalazi u radioni - Golfovi 3, 4 i 5. Nakon njih Puntići, Peugeoti 206/207 i stare Fieste.

Nije ti palo na pamet možda da ih je puno zato što ih je i na tržištu puno? Trica i četvorki samo na njuškalu ima više nego npr. svih alfi, i to skoro duplo više. Takvi su i prodajni rezultati par zadnjih godina. A i to što ulaze u servis, možda ulaze samo na promjenu ulja?

Kažeš da znaš sve boljke.. nhf, ali da stvarno znaš onda ne bi olako shvaćao pojam generalke. Al dobro, neću više, sretno svakako. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Što se tiče Golfova, nagledao ih sam se, vjeruj mi. Pogotovo trojki i četvorki i jako dobro znam koje su im boljke (i motora i limarije). Ne volim ih jer je interijer generički da ne može biti "generičkiji" i nisu ni blizu pouzdani koliko se njihovi vlasnici vole hvaliti. Živio sam kilometar od jednog servisa i sada radim u zgradi uz servis. Pogodi što se najviše nalazi u radioni - Golfovi 3, 4 i 5. Nakon njih Puntići, Peugeoti 206/207 i stare Fieste.

Nije ti palo na pamet možda da ih je puno zato što ih je i na tržištu puno? Trica i četvorki samo na njuškalu ima više nego npr. svih alfi, i to skoro duplo više. Takvi su i prodajni rezultati par zadnjih godina. A i to što ulaze u servis, možda ulaze samo na promjenu ulja?

Kažeš da znaš sve boljke.. nhf, ali da stvarno znaš onda ne bi olako shvaćao pojam generalke. Al dobro, neću više, sretno svakako. 

 Nisam pobornik golfa (volim japanske aute, pogotovo novije, dizajn i pouzdanost), ali činjenica je da će više preć golf 1.9 SDI nego tri alfa/fiat/peugeot zajedno! By the way znam dosta mehaničara, a imam ga i u kući (otac hehe), činjenice su činjenice. S druge strane golf je precjenjeno auto, dovoljno govori podatak da će se npr. Dat više novca za sličnu opremu i motor za golfa nego za passata, to je apsurd. Da ne govorim da bi prije kupio polovnu mazdu ili toyotu nego golfa za 30% višu cijenu.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice