Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.518.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

odgovarati bi trebali roditelji IMO..

vise decko nego roditelji. ipak je punoljetan. ak je bil tak hrabar sest za volan bez polozenog vozackog ispita i nereganog auta nek sad snosi posljedice. a djedu svaka cast, kupovat unuku ragu bmw-a s rwd i jos mu dati kljuc u ruke {#}

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Čekam na crvenom danas (Vectra, 52 kW benzin), pali se žuto, ubacim u prvu - hoću da krenem, auto crkne. U trenutku kad bi lamela trebala 'krenit', kao početniku (jesam početnik, ali nije to) kad crkne, ali nema ono da auto krene malo.
Palim, opet hoću da krenem - auto opet crkne. već me panika malo hvata, ljudi trube a ja prvi do semafora...{#}
Treći put, super sporo s kvačilom, opet crkne. Znači ne krene ni ništ.

Gas dodajem normalno, autić vozim oko 8 mjeseci, to je sve fajn. Prije ovog svega je auto najnormalnije radio oko sat vremena već, gradska vožnja.

Četvrti put palim, ubacim u prvu, sve normalno auto kreće, malo sam se vukao do prvog parkinga, al sve je normalno išlo što se pogona tiče, ali se neki elektromotor čuo jako, pretpostavljam neka od pumpi ili anlaser + lampica za motor uključena. Pri tih 3 gašenja se motor čuo onak čudno kao kad se u filmovima likovima pregrije auto, al je temperatura bila ok, a nije ništ ni dimilo ni smrdilo. Benzina je bilo dosta, iznad rezerve.

Zvao starog, nema pojma. Obavio sam sve u gradu pješke, nakon sat i pol se vraćam do auta, pali normalno, ne gore lampice, vuče normalno, jedino sam primjetio da osigurač od rikverca ne izbaci odmah kad se vrati u ler, nego sam morao gurat ručicu desno do pete brzine, no to vjerojatno nije povezano (ili je?).

 

Mislim da je važno i da napomenem da je prije nekih 3 tjedna kad je kiša neka padala, bilo potrebno gas dodat da se auto upali, ali samo jedanput je to bilo.

 

Neka ideja, ili mi negine opet posjet mehaničaru, ili sam ja negdje pogriješio ?

 

EDIT: Eto ako nekog zanima, bio kod mehe, malo je prekopao po motoru, ispod motora...(i našao još 2 problema, curka malo ulje iz motora i ima rupa na hladnjaku...{#}) uglavnom teorija je bila da su problem bile nekakve žice bez izolacije, koje je zamijenio za 150 kuna, a sad bum vidio hoće li se ponavljat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 12:27 (blackjobmamba).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto se tice onog decka koji je tetu usmrtio. Najbolja mi je izjava da mu je sutkinja zabranila voziti motorna vozila, a on zapravo nije NI POLOZIO da bi vozio. A nasa jadna drzava....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da javim, na testu sve super prošlo, kaže instruktor haka, vraćamo se na poligon i onda sam zasro stvar {#}, vozim se po Zvonimirovoj/Budak Divka i trebam skrenut lijevo preko tramvajske pruge da bi došao na poligon, i ja sve po propisu, dam lijevu žmigu, radim provjeru dva puta da budem sigurniji da mi ne dođe tramvaj, prebacim iz treće u drugu, kočim motorom i stanem na prugi da bi pričekao vozila iz suprotnog smjera, a baš je bila gužva, pa je tih vozila bilo desetak i sad mene pita intruktor haka, jesi svjestan što si ućinio, ja začuđeno kažem, nemam pojma, kaže trebao si stati na cesti ispred pruge i pričekati vozila iz suprotnog smjera, ovako da mi je naišao tramvaj, morao bi čekati sa 30-ak putnika nas trojicu u autu i zbog toga sam pao i meni je sve jasno, ali ja sam odvozio 35 sati sa instruktorom autoškole, svaki put sam stao na prugu i nikad me instruktor autoškole nije upozorio da tu ne smijem stati, pa me je na neki način i naučio da radim tu grešku, a ja je nisam ni bio svjestan, ali nema veze, uzet ću još tri sata koliko sam minimalno obavezan uzeti, pa ću ponovno odvozit, za ubuduće znam... {#}

 

Ako ništa drugo, poligon sam položio bez greške od prve, pa ga više ne moram polagati, poligon se sastoji od dvije vježne:

1. naglo kretanje u prvoj, šaltanje u drugu, naglo ubrzanje te nakon prijeđene crte naglo kočenje.

2. kretanje naprijed do crte, pa slalom u rikverc između ćunjeva.

 

Ne bi vjerovali koliko ljudi imaju problema sa slalomom u rikverc, evo prije nego sam ja polagao je bio jedan kandidat u novom citroenu c3 i ajde nekako je iz desne trake uspio skrenuti u lijevu na rikverc između čunjića i vraća se u desnu traku i nije izravnao auto, te ide direkt na desni čunj, al ne da je malo fulao, pogodio ga je točno sredinom auta i naravno pao je, nije ni izašao na cestu, mene jedino zanima kam on gleda kad vozi u rikverc... {#}

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

sad mene pita intruktor haka, jesi svjestan što si ućinio, ja začuđeno kažem, nemam pojma, kaže trebao si stati na cesti ispred pruge i pričekati vozila iz suprotnog smjera, ovako da mi je naišao tramvaj, morao bi čekati sa 30-ak putnika nas trojicu u autu i zbog toga sam pao i meni je sve jasno, ali ja sam odvozio 35 sati sa instruktorom autoškole, svaki put sam stao na prugu i nikad me instruktor autoškole nije upozorio da tu ne smijem stati, pa me je na neki način i naučio da r

instruktor nema pojma, ako staneš prije pruge ne vidiš tko ide zbog živice (osim ako voziš kamion...) i prevelika je udaljenost između tvoje i suprotne strane da uopće procijeniš i brzinu dolaska vozila (ukoliko ga uopće vidiš)

 

S obzirom da nema znaka stop, nisi uopće u prekršaju ako staneš na tramvajsku prugu da propustiš auto

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2014 12:13 (Ziga).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma zna to instruktor dobro nego to su te taktike da izvuku novce iz tebe...imam iste probleme u svom mjestu kod jednog takvog instruktora i ljudi to kuze, namjerno te pusti da radis istu gresku 35 sati i onda kad dode polaganje sruse te nornalno, dok drugi instruktor upozori di bi te mogli posebno prcat tako da tu pazis malo vise

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2014 12:47 (domac5).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

ma zna to instruktor dobro nego to su te taktike da izvuku novce iz tebe...imam iste probleme u svom mjestu kod jednog takvog instruktora i ljudi to kuze, namjerno te pusti da radis istu gresku 35 sati i onda kad dode polaganje sruse te nornalno, dok drugi instruktor upozori di bi te mogli posebno prcat tako da tu pazis malo vise

Instruktor koji namjerno dozvoljava da polaznik auto škoče radi greške prometu zaslužuje da mu se da otkaz. Njegov posao je da te nauči voziti i upozori na greške koje radiš za vrijeme vožnje.

 

Slobodno ga prijavite

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni nije jasan taj iz HAK-a, ja bi njega pustio da on proba skrenuti bez da staje na tram prugi. Koji je to debil.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

ma zna to instruktor dobro nego to su te taktike da izvuku novce iz tebe...imam iste probleme u svom mjestu kod jednog takvog instruktora i ljudi to kuze, namjerno te pusti da radis istu gresku 35 sati i onda kad dode polaganje sruse te nornalno, dok drugi instruktor upozori di bi te mogli posebno prcat tako da tu pazis malo vise

Izgleda da nažalost govoriš istinu, nije njima bitno dal ja znam ili ne znam vozit, bitno da oni nekako zarade, ćuo sam se sa frendom koji je polagao na proljeće ove godine, pao je prvi put baš kao i ja, na istom mjestu, na istu foru, mada je on polagao u drugoj autoškoli, ali očigledno imaju istu foru, inaće sam sa instruktorom dosta prošao, naučio me kretati pod ručnom i bočno parkiranje koji se ne traže na testu vožnje, prošao sam malo autoputa, rotor kod arene, podvožnjak miramarske, uske jednosmjerne ceste, rotore...itd, ali očigledno mi nije slućano prešutio tu sitnicu koja me koštala na testu, a ništa, za sljedeći put znam... {#}

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ajde bar sad znam da cu tu morat pazit kada krenem polagat jer cu ic na taj poligon.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 0:37 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

Jel se to meni čini, il si ti spustio megana malo, a nisi se pohvalio {#}

 

Ako te zanima, bit će u Zaprešiću tuning i styling show LINK

 

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

Njegov je jedinica ja mislim. {#} 

EDIT: Zapravo ovo na slici i je jedinica.. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 13:11 (Penryn).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

16 zvučnika u vratima? Ha? {#}

HTC 8X :)
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

 

Penryn kaže...

Njegov je jedinica ja mislim. {#} 

EDIT: Zapravo ovo na slici i je jedinica.. {#}

{#}{#} Obojici.

Dvojka kabrio NE POSTOJI {#}

Arazerov golf je DE registarskih ak se ne varam....

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@1BIT Ja sam isto na tom križanju bio dosta puta u autoškoli i upozoravao me kako i šta treba. I vidi se suprotan smjer jel ide ko il ne, a i to je nebitno prvo treba gledat tramvaje jer je tamo trokut ja mislim i može se u drugoj proć bez beda ako nema nikog, samo treba dobro gledat sve oko sebe (tako je ispitivač u HAK-u reko). A i opet ne smiješ se vuć ak nema nikog jer ti nakon prelaska pruge i nastavka ravno mogu naić pješaci na pješačkom i moraš stat al onda blokaš desnu traku suprotnog smjera tako da i to treba uzet u obzir. Kad se prolazi tam tak i tak tramvaj iz suprotnog smjera skreće preko ceste tako da suprotnog smjera nema ili im je crveno na semaforu i treba im dosta da dođu do tog križanja tako da nema tu nekih većih problema. Mislim da je veći problem nać parking i parkirat iz prve, eventualno mala korekcija.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

 

Pas mater koliko kanti na jednom mjestu...

 

Neka se nitko ne uvrijedi, ali meni su ti meetovi kvazi-jurilica nešto najimbecilnije što postoji. Golfovi, stari Opeli, Renaulti, Honde, Fiati, od toga 80% na istu foru bez ukusa i mašte - zabijeno u pod sa 2-3'' većim felgama nego što pašu koje su obavezno ili crne ili u kontrast boji auta, spojleri i ljuta prednja svjetla su obavezno, dupli auspuh isto. Osim par izuzetaka, na takvim meetovima valja jedino ono što ima najmanje promjena u odnosu na stock.

 

Ovog instruktora što te namjerno uči krivo da bi te HAK mogao rušit, odnosno u slučaju onog dečka sa tramvajem, gdje te instruktor 35 sati nije upozorio da te radi toga može rušit, to neću uopće komentirati, očaj živi.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
1BIT kaže...

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

 

Penryn kaže...

Njegov je jedinica ja mislim. {#} 

EDIT: Zapravo ovo na slici i je jedinica.. {#}

{#}{#} Obojici.

Dvojka kabrio NE POSTOJI {#}

Arazerov golf je DE registarskih ak se ne varam....

Točno.. Duja Cabrio ne postoji {#} 

 

To je moj golf... Bio.. Prodan pred mjesec dana u Ri

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...
jopis kaže...

 

{#}{#} Obojici.

Dvojka kabrio NE POSTOJI {#}

Arazerov golf je DE registarskih ak se ne varam....

Točno.. Duja Cabrio ne postoji {#} 

 

To je moj golf... Bio.. Prodan pred mjesec dana u Ri

Al se kečevi kabrioleti prodaju na more{#}

Buraz je svog prije par godina prodao u Dubrovnik, njegov je bio full stock bijeli s bijelim krovom i bijelom unutrašnjosti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TIR669 kaže... 

Ovog instruktora što te namjerno uči krivo da bi te HAK mogao rušit, odnosno u slučaju onog dečka sa tramvajem, gdje te instruktor 35 sati nije upozorio da te radi toga može rušit, to neću uopće komentirati, očaj živi.

Tek sad shvaćam koliku sam sreću imao što sam instruktoru bio drugi učenik, bio je svjež iz instruktorske škole i sve i jednu stvar smo uradili po pravilima.

 

U razgovoru s prijateljima koji su išli kod starih mrcina, njihovi učenici masovno padaju, dok moj instruktor sad obučava svog jubilarnog desetog i svi su mu prošli iz prve. Najbolji frend mi je dozvolio da se vozim s njim i njegovom instruktoricom jedan dan (u BiH se vozi 90 minuta bez prestanka). 


Ljudi moji, ta ženska nije pustila mobitela iz ruke (igrala onu igru kad skupljaš one zvjezdice i skačeš preko vozova), on je cijelo vrijeme volan držao jednom rukom i gazio bijele linije s obe strane cijelo vrijeme (očito nesposoban da vozi i s obe ruke). Moj instruktor je konstantno prekidao pozive i govorio "Ne mogu sad, radim". Da ne kažem da sam vozio skoro novu novcatu Škodu Octaviju. 

 

Zato svim mladim preporučujem da se dokopaju nekog svježeg. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moj prijatelj je na prvom polaganju pao radi neke gluposti. Ponovni izlazak na polaganje je 120KM. Instruktor mu je izasao u susret i iz svog dzepa dao 60KM da ponovo polaze. To je rec ljudina! Kod nas je uglavnom do komisije tj. onog anusa sto sjedi pozadi i odlucuje oces li poloziti ili ne.

The future is Fusion - AMD
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MaXt0r kaže...

Moj prijatelj je na prvom polaganju pao radi neke gluposti. Ponovni izlazak na polaganje je 120KM. Instruktor mu je izasao u susret i iz svog dzepa dao 60KM da ponovo polaze. To je rec ljudina! Kod nas je uglavnom do komisije tj. onog anusa sto sjedi pozadi i odlucuje oces li poloziti ili ne.

Jeli ga srušio instruktor ili komisija ? 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Komisija ga je oborila, instruktoru je jedina uloga u autu da sjedi pored kandidata i intervenise na duple komande ako nedaj boze dođe do opasne situacije. Eventualno za sta jos instruktor sluzi u tom momentu je, da zapricava tog lika iz komisije, da mu malo odvuce paznju od kandidata koji polaze. Znaci i instruktoru je u cilju da ti od prvog puta polozis. Ta voznja traje oko 20min.

The future is Fusion - AMD
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Evo srektanje iz Budakove u Hitrecovu.. nije moguće skrenuti bez da vozilo stane na tramvajskoj tračnici

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

ja tu nikad nebih skretao ..znaci sjeces 2 pruge i 2 trake?(+ zivcica od koje se nista nevidi).. lol.. a napred stoji semafor.. sto ako ide tramvaj ti kocis i stojis na ljevoj traki sa zmigavcem?.. vas zagrebcane treba letvom tu i tamo{#} 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 17:08 (=xfact=).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
=xfact= kaže...

ja tu nikad nebih skretao ..znaci sjeces 2 pruge i 2 trake?(+ zivcica od koje se nista nevidi).. lol.. a napred stoji semafor.. sto ako ide tramvaj ti kocis i stojis na ljevoj traki sa zmigavcem?.. vas zagrebcane treba letvom tu i tamo{#} 

Semafor je za pješake ovaj prvi koji se vidi i tu nema mogućnost skretanja

 

 

Zvonimirova.... nigdje nije dozvoljeno skretanje preko 2 pruge i 2 trake da bi otišao u neku ulicu pored jasno stoji znak zabrane skretanja...

 

Po mom bi semafor trebao stajati tu, tj onaj niže pomaknuti gore skupa s pješačkim

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

slazem se.. cista glupost.. cudo da tu nema zabrane skretanja ili semafor ako se nemoze napred ljevo na semaforu..

xfact
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ovo što si snimio, pa vidiš skoro pola auta preko te živice, nije sad da je visoka metar i pol. 
Na stranu sad što je uopće glupo da tu postoji mogućnost skretanja. Ne znam što je gluplje na tom kvazi raskrižju, ostat u svojoj traci dok ne prođu ovi iz suprotne, ili stat na tramvajsku prugu. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

Jel se to meni čini, il si ti spustio megana malo, a nisi se pohvalio {#}

 

Ako te zanima, bit će u Zaprešiću tuning i styling show LINK

 

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

nisam spustao auto
13.9. mi rezerviran za worthersee

je, njegov je 

kratos091 kaže...
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

16 zvučnika u vratima? Ha? {#}

i jos 8 iza prednjih siceva

TIR669 kaže...
RuskeGTT kaže...

danas prosao malo na SPL Island 2014 u Omislju...

(dodane dvije na koje sam naisao na fejsu)

 

Pas mater koliko kanti na jednom mjestu...

 

Neka se nitko ne uvrijedi, ali meni su ti meetovi kvazi-jurilica nešto najimbecilnije što postoji. Golfovi, stari Opeli, Renaulti, Honde, Fiati, od toga 80% na istu foru bez ukusa i mašte - zabijeno u pod sa 2-3'' većim felgama nego što pašu koje su obavezno ili crne ili u kontrast boji auta, spojleri i ljuta prednja svjetla su obavezno, dupli auspuh isto. Osim par izuzetaka, na takvim meetovima valja jedino ono što ima najmanje promjena u odnosu na stock.

 

Ovog instruktora što te namjerno uči krivo da bi te HAK mogao rušit, odnosno u slučaju onog dečka sa tramvajem, gdje te instruktor 35 sati nije upozorio da te radi toga može rušit, to neću uopće komentirati, očaj živi.

da se imalo kuzis u style evente, shvatio bi da za dobivati najbolje ocjene, MORAS imati na svakom dijelu karoserije, unutrasnjosti i interijera neku modifikaciju, inace dobivas nulu u tom segmentu...razmisljao sam ici na style (kad ofarbam auto), ali jednostavno ono sta bi ja napravio na autu nebi dobio ni 20-30% bodova...npr ako se sjecas one duje narancaste koja je dobila 50-100 pehara, bila je meni cisti neukus, plastike itd, ali po pravilima, vecina dijelova karoserije je imala modifikaciju...cesto pobjede plasticnjave jer imaju toga nakeljeno...a MENI je najljepsi tuning sljedece: felga, pod, lip napred i iza, nastavak jedan smisleni i to je to...tu i tamo bude ok staviti jos nesto...npr. ona omega crvena (koja je i dobila nagradu u nekoj kategoriji) mi je bila VRH...felga duboka celicna, pod (airride), volan, zuti farovi, urice digitalne od senatora i jos par sitnica...

ja sam odlucio za mene samo dB drag i race...style ne, dok ne dode kangoo

ARazer kaže...
jopis kaže...
1BIT kaže...

BTW: šta nije ono ljubičasti golf 2 cabrio kakvu @ARazer ima, možda ste se mimoišli na meet-u. {#}

 

Penryn kaže...

Njegov je jedinica ja mislim. {#} 

EDIT: Zapravo ovo na slici i je jedinica.. {#}

{#}{#} Obojici.

Dvojka kabrio NE POSTOJI {#}

Arazerov golf je DE registarskih ak se ne varam....

Točno.. Duja Cabrio ne postoji {#} 

 

To je moj golf... Bio.. Prodan pred mjesec dana u Ri

i dobio je 1. mjesto u extreme style klasi :)

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nemam više polica doma za spremat pehare pa sam ga morao prodat {#} Taj auto je Oem a nije oem. Kupi bodove što god pogledaš

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice