Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.270.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
RuskeGTT kaže...
i koliko dugo ti traje ta regeneracija?
cisto za usporedbu volvo za svoje filtere trazi da ih se kompjuterski drzi na 2000 okretaja oko pol sata, ovisi o motoru, pa onda jos sve skupa 10-15min na 2500 i 3000 okretaja...

Koliko znam, kod VWa postoji pasivna i aktivna regeneracija.

Pasivnu vrši sam ECU svakih 900-1000km(ili 45% load level DPF) i kad postigne uvjete za to tokom vožnje. Znači radna temp vozila, pa dostatno visoka temp ispuha, i konstanta vožnja pri nekoj brzini -> više od 70km/h(neki kažu 60, a nisam našao ništa služeno). Otprilike se to obavi u 5-15 minuta. Prepoznati se može po povećanom broju okretaja u leru(1k), malo povećanoj potrošnji i ako ugasiš auto a nisi primjetio da regeneracija traje, ventilator ostane radit nakon što ugasiš auto. Sljedeći put kad upališ auto i postignu se uvijeti, nastavit će se regeneracija.

Aktivna je ona koju vrši vozač/mehaničar. Tu je već stanje kritičnije, jer se upalila lampica, znači da je 55% DPF load level i da prethodne pasivne regeneracije nisu bile uspješne. E tu onda dolazi onih 70km/h u 4. i voziš dok se lampica ne ugasi, trebalo bi biti nakon 10-20 minuta. Ako je naravno sve u redu, lampica se gasi. Ako nije, možeš probati još jedanput ili direkt u servis da provjere jel sve u redu(ne nužno prisilna regeneracija), moguće da je i senzor krepao.

Nakon toga ide ta prisilna regeneracija od strane servisa/mehaničara, vjerojatno isto kompjuterski na uvjetima koje je VW propisao, al to ti ne znam jer s tim nemam iskustva. To bi trebalo pitat nekoga tko radi u servisu kakav je postupak. Ili još bolje kad bi mogao neformalno popričat sa nekim ko je radio pri stvaranju tih motora.

Naravno ako se ogluši na upozorenja da je potrebna regeneracija, onda kad prođe 75% load level DPF dolazi do limitiranja momenta, što rezultira gubitkom snage, mislim da se deaktivira EGR. Naravno još uvijek bi trebalo bit moguće napravit prisilnu regeneraciju u servisu.

I onda na kraju, ako se i to ogluši, 95% i onda nemaš druge nego mjenjat za novi ili izbacit kompletno. 

Što smatram da ako uspiješ doći do stanja da moraš mjenjat DPF, onda stvarno ne bi trebao vozit auto, ili barem ne takav kakav trenutno voziš. 

Iako, za ove postotke nisam siguran da li je to 100% točno, no tako nešto sam našao na netu, a i drži mi neki smisao.

boga ti! na volvu ako je preko 20tak% onda vec auto pocinje slabije ic, tj ne ide nikako...uzbrdo u 1. JEDVA...do 30% se moze napraviti regeneracija, nakon toga - novi DPF...koliko samo s*anja smo imali radi njega xD

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Mjenja se naknada za okoliš i co2 emisija, možda bi mogli vlasnici novijih vozila koji nemaju štetnost veću od 120g/Km plačati jeftiniju registraciju, to je pretpostavljam ovih 52%.

INFO

Mi na plin nebi trebali ništa plaćati.. To neću nikad doživiti, barem ne u ovoj državi... U italiji npr dobiješ poticaj da ugradiš plin u svoje vozilu, ovdje nas jedva čekaju naguzit na tehničkom kad stavimo plin u vozilo. {#}



Malo se istresam jer mi je u Srijedu registracija....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto ne? Pa i auti na plin ispuštaju co2. Treba biti manja naknada, ali ne nikakva.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Sad razmem zake su u zgu vecinom mali auti. U kb dubrava sam. Totalno su me zaparkirali i nemrem van. Ovdje s velkim autom je katastrofa. Drugi puta dolazim s necim minijaturnim....
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Zašto ne? Pa i auti na plin ispuštaju co2. Treba biti manja naknada, ali ne nikakva.

Neka i oni plaćaju naknadu manju, ali bi bilo u redu da se daje i poticaj za kupnju vozila na plin (ili ugradnju) kao što je to vani praksa.

 

I hibridi ispuštaju co2 pa su naši davali poticaje za kupnju istih dok za aute koji su benzinci/dizli, a isto izbacuju manje od 100 grama co2 nisu davali ništa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 11:49 (veki22).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...

Neka i oni plaćaju naknadu manju, ali bi bilo u redu da se daje i poticaj za kupnju vozila na plin (ili ugradnju) kao što je to vani praksa.

 

I hibridi ispuštaju co2 pa su naši davali poticaje za kupnju istih dok za aute koji su benzinci/dizli, a isto izbacuju manje od 100 grama co2 nisu davali ništa.

 

 

 

Slažem se, imamo totalno krivu politiku u vezi toga, trebalo bi poticati i aute na plin pošto ispuštaju manje co2 i ne ispuštaju druge još opasnije plinove. Ali kao što sam rekao, ne bi bilo fer ne neplaćivati naknadu autima na plin jer ipak ispuštaju co2, a električni auti ne ispuštaju, dakle ne možemo to izjednačiti. Hibridi su po meni gori od auta na plin, jer i dalje izbacuju opasne plinove.

Svi smo mi Mentalist.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Sad razmem zake su u zgu vecinom mali auti. U kb dubrava sam. Totalno su me zaparkirali i nemrem van. Ovdje s velkim autom je katastrofa. Drugi puta dolazim s necim minijaturnim....

haha (poznato mi je to), da, kad dolaziš na parkiralište u kb dubrava, moraš gledat da ostaviš više mjesta, jer kad se stvori gužva, teško je izać, preporučam ti ako ti nije problem pješačit, možeš parkirati na Aveniji Gojka Šuška, ako se ne varam, napravili su to parkiralište prije 3/4 godine, ne naplaćuje se i lakše se sparkirat/izać, samo nemoj na glavnom ulazu parkirati, tamo zna pauk odnosit aute...{#}

bliži parking bolnici zna biti dosta popunjen, ali ova densa strana je uglavnom prazna bliži parking bolnici zna biti dosta popunjen, ali ova densa strana je uglavnom prazna
mjesta ima uzduž cjele bolnice mjesta ima uzduž cjele bolnice
glavni ulaz, nipošto nemoj parkirati glavni ulaz, nipošto nemoj parkirati
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 12:44 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma ja sam bas nutra na parkingu cekam majku. Najprije mi je lik retrovizor zadel. Onda kad sam naso mjesto, su se likovi sparkirali na traci između parkinga. Mali auti se jos mogu isparkirat ali ja sa svojim nemam sanse. Ajde sad vec nema tolko ljudi pa ima mjesta na parkingu. Al ono opci kaos od 9 do 11. Drugi puta idem na taj parking koji spominjes. Ostavim majku pred ulazom i sparkiram se tam...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opće je poznato da ljudi nakon 50-100km voženje autom se moraju parkirati na sami ulaz bolnice/shopping centra jer im je teško hodati 1-2minute {#}

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Opće je poznato da ljudi nakon 50-100km voženje autom se moraju parkirati na sami ulaz bolnice/shopping centra jer im je teško hodati 1-2minute {#}

Mene je uvijek strah da me retardirani ljudi ne udare vratima kad se parkiram između auta.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

poz raja, šta mislite o ova 2 motora:

2.0 HDI 66kw i
1.5 dCi  48kw.

Inače kupujem mami auto i predumišljam se između:
Seata Ibize SDI 50kw, Peugetoa 206 HDI 66kw i Renault Clio 1.5 dCi, pa ako imate neki savjet slušam.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovi ameri su smiješni bokte. Motortrend radi izbor za best drivers car of the year i pobijedi naravno camaro z28.

Imao sam dobro mišljenje o MTu, al u zadnje vrijeme sve gori i gori.

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
clia samo nakon 2004, ako ne mislis mjenjati pumpu nafte i kozna sta jos u motoru kao posljedica njene spene...
i ako mozes 82ks, ide fenomenalno a trosi MOZDA dec dva vise
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je na Pežoti 206 promijenjena turbina, kvačilo..... onda kupuj {#}{#}

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Mene je uvijek strah da me retardirani ljudi ne udare vratima kad se parkiram između auta.

Onda moramo pod hitno napraviti peticiju da sva vozila koja nemaju lambo doors su ilegalna i da treba napraviti preinake po nekom izmišljenom članku zakona {#}

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš danas po prvi put u životu vidio Bentley Continental Flying Spur.. Bar mislim da je taj. ZG rege, neki stariji gospodin.. Što reći? Prava limuzina. Šteta što ga nisam slikao..
Bentleyi mi prije nisu bili interesantni, a sada su mi sve više zanimljivi. Pogotovo Continental GT..

Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Ovi ameri su smiješni bokte. Motortrend radi izbor za best drivers car of the year i pobijedi naravno camaro z28.

Imao sam dobro mišljenje o MTu, al u zadnje vrijeme sve gori i gori.

 

Ni meni to malo ne drži vodu, da je bolji od Nisma i drugih strojeva, ali gledao sam njegove testove i kažu da je najbolji od svih Amerikanaca, auto je valjda jednostavno predobro napravljen za nisku cijenu, kao GTR.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Mene je uvijek strah da me retardirani ljudi ne udare vratima kad se parkiram između auta.

Ako imaš lajsne na vratima, ne bi te trebalo biti strah, jer upravo one štite od takvih udarca, ako nemaš, evo jedan način kako ih se može postaviti. {#}

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odlican auto i odlican youtuber. 

VedranL.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Mene je uvijek strah da me retardirani ljudi ne udare vratima kad se parkiram između auta.

 

u zagrebu te nebi bilo strah, to bi ti bila svakodnevnica {#} navikao bi se brzo {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dok ne tresneš o nešto nisi dobro parkirao ili vrata nisu dovoljno otvorena za izići van..

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ili jednostavno ne znaš parkirati...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Sinoć se vozim (po otoku gdje i živim), i na jednom zavoju naletim na neku beštiju, bila je mrtva i nisam mogao zaobići, lupio sam je zaštitnom plastikom ispod auta i osjetilo se...ugl. bila neka ptičurina, ogromna, mislim sova. Na otoku se definitivno isplati uzet dodatno osiguranje za divljač...od krava, čagalja, ptičurina, divljih svinja...nerijetko se zna dogodit nalet na nešto od toga, a i jedan običan čagalj napravi dobru štetu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad kočim, cujem zvuk lupkanja iz stranjeg desnog kotaca.

 

To sam primjetio nakon promjene straznjih diskova i plocica, a nekad bas pukne, dost glasno ko da lupi nesto o nesto, sad ima li netko ideju kaj bi moglo biti?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

digni zadnji kraj na dizalicu tako da ti se kotač digne od poda i probaj pomicati razne dijelove ovjesa i kotač (možeš si malo i pajserom pomoći na nekim dijelovima).. tamo gdje nađeš lufta, tu je {#}

isto tako traži vizualno ako ima negdje tragova struganja metala od metal..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 12:54 (nine).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Susjedu dvije godine stara BMW jedinica prohrđala iza, gdje je brisač {#}, Tomić im dao zamjenski X1 dok ne poprave. Jbt i BMW, pa šta to dolazi na naše tržište, trećerazredni modeli, stvarno za istočnoeuropsko tržište. Da imam 30 000 eura za novi auto i hoću BMW otišao bi u DE ili AUT po njega, šta god tko mislio..

 

Ovo naše je očito spika - nije ista Milka i Ariel, tu i tamo..{#} Auto nema 20tkm.

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Susjedu dvije godine stara BMW jedinica prohrđala iza, gdje je brisač {#}, Tomić im dao zamjenski X1 dok ne poprave. Jbt i BMW, pa šta to dolazi na naše tržište, trećerazredni modeli, stvarno za istočnoeuropsko tržište. Da imam 30 000 eura za novi auto i hoću BMW otišao bi u DE ili AUT po njega, šta god tko mislio..

 

Ovo naše je očito spika - nije ista Milka i Ariel, tu i tamo..{#} Auto nema 20tkm.

Ni milka ni ariel ni nutella nisu isti za njemačku i za balkan , stari radio analizu tako da je to 100 % provjereno :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

digni zadnji kraj na dizalicu tako da ti se kotač digne od poda i probaj pomicati razne dijelove ovjesa i kotač (možeš si malo i pajserom pomoći na nekim dijelovima).. tamo gdje nađeš lufta, tu je {#}

isto tako traži vizualno ako ima negdje tragova struganja metala od metal..

 

 

Probo ali hebemu nis nemrem nac, mozda rastavit sve pa opet slozit :D

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka nekog cockpit spreja za razuman novac ? Do sad koristio ono od nigrina ako se ne varam . 

 

Zna netko sta je sve potrebno za zamjenit zadnje doboše sa diskovima i koliko otp . ta zabava dode sto se tice dijelova ? Rijec je o Octavia-i  mk1 Facelift 2008 godina . 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sprej ovaj koristim ja. Nebi ga mjenjao ni za šta {#} Čisti, nema masnoće, kao kod novog auta, i ono naj bitnije nema odbljeska sunca od table u šajbu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 20:46 (ARazer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice