Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.264.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Pa na kol'ko si šaltao tog jadnog megana? {#}

Nisi valjda čim bi se pojavila strelica? 1200 okretaja je negdje pri 1700 - 1800 u prvoj koliko se sjećam, jadan motor...

A mogao sam ga ja stisnut, ali nema koristi, on u prvoj potegne do nekih 15Km/h i dalje ne ide, samo okretaje možeš dizat, mislim da mu je prva brzina dosta kratko složena, nemožeš ju razvuč, taj megane sam vozio u autoškoli, nije bio moj, pa mi je bilo neugodno stiskat ga zbog instruktora, blokada mu je valjda na 4200/4300, ali već na 3000 urla, inaće je bio neki rijetki model, palio se na ključ, nije imao karticu i instrumenti su bili analogni, a večina ih ima digitalne, baš sam gledao po njuški, jedva da se nađe takav primjerak, nije imao nikakve strelice za shift up/down, ja ubiti i nisam toliko gledao instrumente, mjenjao sam uglavnom po zvuku...{#}

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tehnički oko 1000kn, Osiguranje:2000kn(bonus 50%), Kasko: 3000kn , Redovni servis  svakih 15tkm =1000-1500kn( u ovlaštenom ) Gorivo: 1200-1500kn mjesečno.

Dosta km se radi, pa mi je gorivo veliki trošak iako je dizel i troši prosječno 6.5l ( 2.0 tdi, 170ks ).

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I kartica je ustvari ključ, kad se rastvori, mislim da ga uvališ pod kvaku, sa vozačke strane. Znam jer smo pijani pokušavali frendov otključat, a nestalo mu baterije tj crkla u ključu. Nigdje pumpe, kioska, ničega a - nasred Vodica!! {#} Nitko nema takvu bateriju.

 

Na kraju zvao HAK pošto je član, zamijenili mu to, otvorili auto, sve pet. Dao mu za pivkana i neku spizu i doviđenja haha.

 

On ima benzinca, ne znam motor, 1.6 16V mislim.

 

Ali taj DCi koji si vozio je malo pretrom za tu težinu Meganea, sličnih performansi, uvjetno rečeno jel, kao i moj stari 1.9tdi 90. 

 

Kako god sad kažeš da si ga vozio, on mora ić, pa ja sam polagao na Octaviji sa tim 90ks TDi-jem, i ona ide kad joj lijepiš gas, sad sve ovisi kako je auto eventualno parametriran, da li je na getribi šta rađeno, ili ti instruktor nije davao jednostavno duplim komandama da mu ubijaš auto.

 

Znam i za takve slučajeve LOL.

 

Nemaš šta na turbodizelu biti u trećoj brzini ispod 2 000 rpm, auto ne ide onda jednostavno, najgluplja stvar na svijetu je voziti u štednom nekakvom režimu, tipa 1500-1800rpm, u trećoj po gradu, stiskati gas, i viče auto - ne ide. Pa naravno da tonu i 300 teško đubre moraš prešaltati u drugu i počupati da bi išlo, na stranu sad moment i sve mehaničko-fizičke kerefeke.

 

Težak auto poput toga sa slabim motorom od 85ks i vama dvojicom unutra mora imati više gasa, klasika jbg. Nije SF.

 

Postoji naravno i šansa da je auto začepljen od gradske vožnje, nije isključeno. Bitna stvar kod DCi-ja ali i ostalih, pogotovo novijih godišta CR dizela.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Tehnički oko 1000kn, Osiguranje:2000kn(bonus 50%), Kasko: 3000kn , Redovni servis  svakih 15tkm =1000-1500kn( u ovlaštenom ) Gorivo: 1200-1500kn mjesečno.

Dosta km se radi, pa mi je gorivo veliki trošak iako je dizel i troši prosječno 6.5l ( 2.0 tdi, 170ks ).

 

a mjesečna rata? {#} ili je kupljan za keš?

 

@dv14

rega: 3500kn sve zajedno

gorivo/mj: 1000kn cca

redovni servis, svakih 10k km: 350kn (ispadne svakih 10 mj. cca)

 

ostali potrošni materijal kao što su gume, diskovi, pakne, nepredviđeni troškovi i druga ulaganja je teško staviti na papir jbg..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 20:14 (nine).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ford: tehnicki i osiguranje me izađe cca 2700kn. gorivo mjesecno, zavisi. nekad je 500kn nekad je do 2k kn. gume svakih 3-4godine 2 seta, zimske sam dobil gratis tak da neznam cijenu a ljetne sam platil 2400kn. servisi svakih 15tkm je 850kn. neplanirani troskovi su bili oko 2tkn zadnjih 2 godine. 

Mercedes: tehnicki i osiguranje + kasko na sve moguce je oko 10tkn. mjesecno gorivo je oko 700kn. servis svake godine je 1700kn (mali, rađen u ovlastenom). prosle godine je set ljetnih bil 1900kn x4 i zimske 800kn x4. 

 

ford se vozi vise pa mi skoro ispadne trosak ko mercedes koji godisne prelazi cca 6k km

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

ford: tehnicki i osiguranje me izađe cca 2700kn. gorivo mjesecno, zavisi. nekad je 500kn nekad je do 2k kn. gume svakih 3-4godine 2 seta, zimske sam dobil gratis tak da neznam cijenu a ljetne sam platil 2400kn. servisi svakih 15tkm je 850kn. neplanirani troskovi su bili oko 2tkn zadnjih 2 godine. 

Mercedes: tehnicki i osiguranje + kasko na sve moguce je oko 10tkn. mjesecno gorivo je oko 700kn. servis svake godine je 1700kn (mali, rađen u ovlastenom). prosle godine je set ljetnih bil 1900kn x4 i zimske 800kn x4. 

 

ford se vozi vise pa mi skoro ispadne trosak ko mercedes koji godisne prelazi cca 6k km

koji mercedes?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mar123 kaže...

koji mercedes?

w211 FL 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Tehnički oko 1000kn, Osiguranje:2000kn(bonus 50%), Kasko: 3000kn , Redovni servis  svakih 15tkm =1000-1500kn( u ovlaštenom ) Gorivo: 1200-1500kn mjesečno.

Dosta km se radi, pa mi je gorivo veliki trošak iako je dizel i troši prosječno 6.5l ( 2.0 tdi, 170ks ).

 

Bome, tebi bi se prerada na struju isplatila...

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj se prodaje već 715 puta pitanje ko ga sve vozi, još se nešto bio i zapalio prije auspuh, zadnji kraj...

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...

Ako svi rade ok nisi pretjerao, dapače. Cijeli rail + svi injektori za 300kn po meni sasvim fer. 

Dapače, očistio sam ih na ultrazvučnom kod bratića, ispavni samo nemam koristi od njih. {#}

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

A mogao sam ga ja stisnut, ali nema koristi, on u prvoj potegne do nekih 15Km/h i dalje ne ide, samo okretaje možeš dizat, mislim da mu je prva brzina dosta kratko složena, nemožeš ju razvuč, taj megane sam vozio u autoškoli, nije bio moj, pa mi je bilo neugodno stiskat ga zbog instruktora, blokada mu je valjda na 4200/4300, ali već na 3000 urla, inaće je bio neki rijetki model, palio se na ključ, nije imao karticu i instrumenti su bili analogni, a večina ih ima digitalne, baš sam gledao po njuški, jedva da se nađe takav primjerak, nije imao nikakve strelice za shift up/down, ja ubiti i nisam toliko gledao instrumente, mjenjao sam uglavnom po zvuku...{#}

Ako diže okretaje a ne brzinu, znači da nešto nije u redu.Da se s njim "življe" voziti i po gradu, samo ga treba tjerati malo više od 2k rpm.

To je vjerojatno Generation, imam takav službeni.

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
kostolomac kaže...

Tehnički oko 1000kn, Osiguranje:2000kn(bonus 50%), Kasko: 3000kn , Redovni servis  svakih 15tkm =1000-1500kn( u ovlaštenom ) Gorivo: 1200-1500kn mjesečno.

Dosta km se radi, pa mi je gorivo veliki trošak iako je dizel i troši prosječno 6.5l ( 2.0 tdi, 170ks ).

 

a mjesečna rata? {#} ili je kupljan za keš?

 

@dv14

rega: 3500kn sve zajedno

gorivo/mj: 1000kn cca

redovni servis, svakih 10k km: 350kn (ispadne svakih 10 mj. cca)

 

ostali potrošni materijal kao što su gume, diskovi, pakne, nepredviđeni troškovi i druga ulaganja je teško staviti na papir jbg..

Bio je keš{#} bila su to neka druga vremena{#}

Zapravo svaki drugi servis mi je 600-700kn, jer se samo ulje i filter mjenja.

Na moju sreću rijetko kad što ode,  a da nije redovni servis.

Cura hoda na fax pa eto se ona vozi gotovo cijeli tjedan, a ja se krpam sa ostalim autima kod kuće:D

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 9:29 (kostolomac).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ok autic, al mi nekak izgleda ko napuhani pug.
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni kao defektni Toyotin Auris. Ali spram onog rugla od stare Almere ovo je dizajnerska enciklopedija.

In the name of tragedy...
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni izgleda hebeno, ne bih se zalio imat ga :D.

11 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Prošli tjedan sam natankao auto do vrha, inače nisam imao običaj kako mi je pumpa blizu i usput prema poslu, pa bi po potrebi tankao. Ulg, resetirao sam brojilo da vidim koliko stvarno troši, i zadovoljan sam s obzirom da ceste nisu baš dobre za štedljivu vožnju, puno uzbrdica/nizbrdica... 

Brojke su: 850km + goriva u rezervi (oko 5-6l), na računalu kaže još 120km...znači blizu 1000 km sa rezervarom. Nizbrdo bi ga znao stavit u ler ili 6-brzinu i cruzat lagano gdje mogu... Ugl. računalo pokazuje točnu potrošnju, 5.5l/100km. Zadovoljan sam. Da su ceste malo otvorenije, bilo bi to oko 5 bez problema.

 

Može još netko sa 1.9 tdi postat kilometražu koju pređe sa rezervarom?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Eto sličan motor..baš jučer točio.

Cura na relaciji 5 km na posao i s posla (znači pali gasi - hladno), kad ja primim malo ispušem auto (čitaj malo je zgazim), autoput sat vremena 140-180. Potrošnja 6.6 litara.

Pretprošli rezervar NORMALNE vožnje više gradske nego otvorene bilo je 5,7.

1.9 JTD 120 KS.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nije 1.9 tdi ali kad vec racunamo potrosnju zakaj ne. 

zadnji tank 45L (taman se upalila rezerva) napravil 650km. 6.9L na 100km. (bile su berbe, dosta se stvari vozilo u autu, a bome sam i traktor šlepal...)

predzadnji isto 45L (taman se upalila rezerva) napravil cca 820km. 5.5L na 100km. 

uglavnom mi racunalo laze za 3-4dcl, uvjek kaze da trosi manje a trosi vise {#}

 

uglavnom mi se potrošnja svodi na kak stisnem tak i trosi, rekord je 900km s tankom, ali to je vec bila slow motion voznja i 520km s tankom. 

dok recimo idem na more laganini 120 po autoputu ide ispod 5L. po zagorju se krece oko 7 vec. u Zagrebu me nema cesto pa nemrem racunat, ali kak ja mrzim grad, uvjek sam prvi na semaforu pa sukladno me nebi ni iznenadilo 8-9L.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
eywa33 kaže...

Može još netko sa 1.9 tdi postat kilometražu koju pređe sa rezervarom?

Dobar si, kod mene isti auto(golf 5 1.9tdi 105ks 6 brzina) i s punim tankom(oko 57l) do lampice rezerve(rezerva je 7l) prijeđem uglavnom 800km. Znači prosjek nekakvih 6,2 do 6,5l. Ugrubo 70% gradske 30% otvorene.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ako diže okretaje a ne brzinu, znači da nešto nije u redu.Da se s njim "življe" voziti i po gradu, samo ga treba tjerati malo više od 2k rpm.

To je vjerojatno Generation, imam takav službeni.

 

Odnosno Turčin, Authentique paket je Francuz.

Auto ide solidno za 86ks, ali kao što si rekao da se izbjegne turbo rupa, treba ga voziti iznad 2k rpm.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može mi netko dat link od galerije slika Golfa VII GTD što je netko postavio u temi prije par mjeseci? Hvala!

14 godina
offline
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kod mene vti 180ks, od cepa do cepa 8,5L samo gradska voznja. Sad cemo vidit ima li razlike na bs100 gorivu sa omw, pa na petrol :D.
13 godina
online
Auti - ultimativna tema
ostao mjenjac u 1. dok sam tario skupa sa frendom u alfi 145 8vT, dakle sta god saltam ne izlazi iz 1., cak i ler, rikverc, nista...odvezao 5km tako u 1. do frenda...sta bi moglo biti? potisni? sajla? vec mi to bilo na C2 i bila samo sajla
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ostao mjenjac u 1. dok sam tario skupa sa frendom u alfi 145 8vT, dakle sta god saltam ne izlazi iz 1., cak i ler, rikverc, nista...odvezao 5km tako u 1. do frenda...sta bi moglo biti? potisni? sajla? vec mi to bilo na C2 i bila samo sajla

Smeče od Renoa{#} Prodaj to i kupi GOLFA{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 10:20 (Zvonac22).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko koliko dode getriba za Golf 4 TDi 12mj/2003 god 105 ks ( ili 101 ) sa 6 brzina. Sad imamo trenutno 5 pa bi stavili i 6tu ako se moze.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice