Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.117
|
čitano: 13.281.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa molim pomoć!

 

U autu mi ne radi grijanje.Promjenio sam vodenu pumpu,termostat,provjerio termo ventil,ali ne grije.

Ostaje zakljucak da je u pitanju hladnjak grijanja,što 100% je,jer je dolazno crijevo toplo,a odlazno hladno.

Prije o što kupim novi hladnjak,probao bi ga ocistiti,no tu nalazim na problem!

 

Ne mogu skinuti crijeva jer imaju nekakvu cudnu "zakačku",koju jednostavno ne znam skinuti.

Na video tutorialu ta "zakačka" se spominje na 3:36,ja uspijem povuci tu "plasticnu šelnu",ali ne mogu skinuti crijevo,kada bi samo znao princip na koji radi ta "Zakačka",skinuo bih bez problema,no zbog nedostatka prostora ne mogu vidjeti o cemu je rijec!

Na slici su slikana moja crijeva koja trebam skinuti!

Rijec je o Opel astri 1.7 CDTI 16 V.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To bih valjda trebalo stisnuti i povuci prema vatrozidu pa onda lagano povuces crijevo van, ali nisam siguran.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milka30 kaže...

Ekipa molim pomoć!

 

U autu mi ne radi grijanje.Promjenio sam vodenu pumpu,termostat,provjerio termo ventil,ali ne grije.

Ostaje zakljucak da je u pitanju hladnjak grijanja,što 100% je,jer je dolazno crijevo toplo,a odlazno hladno.

Prije o što kupim novi hladnjak,probao bi ga ocistiti,no tu nalazim na problem!

 

Ne mogu skinuti crijeva jer imaju nekakvu cudnu "zakačku",koju jednostavno ne znam skinuti.

Na video tutorialu ta "zakačka" se spominje na 3:36,ja uspijem povuci tu "plasticnu šelnu",ali ne mogu skinuti crijevo,kada bi samo znao princip na koji radi ta "Zakačka",skinuo bih bez problema,no zbog nedostatka prostora ne mogu vidjeti o cemu je rijec!

Na slici su slikana moja crijeva koja trebam skinuti!

Rijec je o Opel astri 1.7 CDTI 16 V.

 Koliko se ja sjećam, nju ne skidaš, nego je dok je rastvorena, povučeš po crijevu dalje, pa izvučeš cvijevo s priključka. Ali neka me netko slobodno demanitra ako sam u krivu. Ako nikad nije skidano, logično je da će crijevo biti teže skinuti. Sila, povuci potegni, možda s nečim našpricati da popusti, zagrijati da se crijevo raširi?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pa i ne trosi bas malo za hibrida . Na koliko okretaja radi pri 110?

 Hibrid je primarno orijentiran na eko normu .... 0 ispušnih plinova i te fore..

 

do male putne brzine u gradu stani/kreni je "špar kasa"

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To bih valjda trebalo stisnuti i povuci prema vatrozidu pa onda lagano povuces crijevo van, ali nisam siguran.

 

WackyZG kaže...
 Koliko se ja sjećam, nju ne skidaš, nego je dok je rastvorena, povučeš po crijevu dalje, pa izvučeš cvijevo s priključka. Ali neka me netko slobodno demanitra ako sam u krivu. Ako nikad nije skidano, logično je da će crijevo biti teže skinuti. Sila, povuci potegni, možda s nečim našpricati da popusti, zagrijati da se crijevo raširi?

Tip u videu prvo sto napravi to je skine nekakav plasticni osigurac(kao segerov prsten),sto kod mene nema.

Gledajući ovu moju retardiranu sliku sto sam napravio....Ja smeđi dio mogu micati pola centimetra gore/dolje i to je sve sto mogu.

Crijevo ja rotiram,ali ne moze se skinuti!

Ima još kao nekakvo..nešta (žuta boja na slici),koja isto tako ne mrda??

 

Tip na tutorijalu skine plasticni seger,povuce "smeđi dio" i skine crevo!

Ja nemam segera,ali mogu micati smeđi dio,no crijevo ne ide-jedino da ga pokidam,

100% ima caka!?

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Update....na ovome linku sam našao user manual od Opela,di kaze objasnjava sliku 10.65

da je rijec o brzim spojnicama,koje bi se trebale lagano skinuti povlacenjem plasticnoga dijela...

Sutra cu probati,ali sve mi smrdi na to da cu ja to otkinuti

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShowMan21 kaže...

Moze li mi iko reci jeli bolji Mustang Shelby gt500 ili gt350 i po cemu

 GT500

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...
ARazer kaže...
Daka96 kaže...

Pozdrav, da vas pitam dali bi mogao staviti alu felge ako je centralna rupa felgi 54.1mm, a meni na autu 56,5mm ?

 Napraviš adapter samo sve ovisi koliki je ET felge

 Znači rupe na felgama su uže nego što je centralna rupa na automobilu. U tom slučaju mora proširiti rupe na felgama, čini mi se da to rade tokari.

 Jel čitaš sa razumjevanjem? ADAPTER napraviš ali sve zavisi koji je ET felge i dali stane adapter, Ako ne stane srce se potokari da i apsolutno ne utječe na to da će ti kotač otpast sa auta jer centralna rupa je tu da pozicionira felgu a ne da ju drži

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

3.5l mozes samo uz gradu, uz voznju do 40km/h.

 

 bolje poštenog dizela nego hibrida. Taj cvt je užas. Autonomija hibrida je ono 5km s 40km/h. moras jako malo dozirat gas jer se odma pali benzinski motor, to je više mučenje po cesti nego ugodna vožnja. po meni totalni promašaj od kombinacije auta, motora i getribe. Radi se o RAV4 Hybrid

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 21:41 (Lord_Marko).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pa i nije, sadasnji benzinci na toj brzini trose oko 4-4.5L.

 

Ne znam bas, npr. 1.5 TSI u A3 na 100 trosi 4,7l, znaci na 110 oko 5l, a to je zadnji krik tehnologije koji u tom rezimu radi na 2 cilindra. Rijetko koji drugi benzinac moze takve brojke postici, a kamoli manje (4-4.5l). Npr. A klasa A200 na 100kmh trosi 5.8l, znaci na 110 sigurno preko 6l.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 21:54 (gamer34).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad vidim da se ljudi kače na pola litre - litru potrošnje sim-tam dođe mi da googlam neke "dizel sucks" slike 

ja kažem pohvalno je vidjeti potrošnju od 10+ litara, što u glavnom znači da imaš i neki manly device pod haubom (osim u mom slučaju od nedavno ) ..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

kad vidim da se ljudi kače na pola litre - litru potrošnje sim-tam dođe mi da googlam neke "dizel sucks" slike 

ja kažem pohvalno je vidjeti potrošnju od 10+ litara, što u glavnom znači da imaš i neki manly device pod haubom (osim u mom slučaju od nedavno ) ..

 

Meni je trenutno 11l prosjecna, bas sam faca. 

Al da, nebi se bas slozio da je pohvalno pogotovo sad kak se cijena blizi 10kn po litri.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Realno, litra dizela - benzina se uzasno priblizila jedna drugoj, manje od 50 lipa razlike, ja ne radim puno km, ali ne razmisljam bas o dizelu za sljedeci auto, neki benzinac, atmosferac bar 1.6 litreni sa 115 konja, za moje potrebe dovoljan, iskreno volio bi probati C-Max 1.6 EcoBoost sa 150 ks, inače sam vozio Sportage novi 1.6 GDI sa 135 ks i mogu reći da je odličan auto, kvalitetno složen,

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovaj focus trosi ko farcek. 5.8L/100kmh

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanzu kaže...

Pa i nije, sadasnji benzinci na toj brzini trose oko 4-4.5L.

 

Ne znam bas, npr. 1.5 TSI u A3 na 100 trosi 4,7l, znaci na 110 oko 5l, a to je zadnji krik tehnologije koji u tom rezimu radi na 2 cilindra. Rijetko koji drugi benzinac moze takve brojke postici, a kamoli manje (4-4.5l). Npr. A klasa A200 na 100kmh trosi 5.8l, znaci na 110 sigurno preko 6l.

 Bubnuo sam brojku ali trošiti ce podjednako kao 1.5VVTI, a ici ce dosta bolje. Testirat cu u subotu pa vidjeti koliko ce biti. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Bubnuo sam brojku ali trošiti ce podjednako kao 1.5VVTI, a ici ce dosta bolje. Testirat cu u subotu pa vidjeti koliko ce biti. 

 

Poznato je da ti "mali" i slabiji motori cesto znaju popit i vise od jacih jer se trebaju vise naprezat. A da ne pricamo o relativno teskom hibridu ciji sustav ne doprinosi mnogi pri vecim brzinama i voznji izvan grada.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedan čovjek iz RI je nabavio Stelvio 2.0 280ks benz. U prvih 2000km, prosjek mu je 10,5 litara što je skoro pa fantastično računajući da se radi o SUV modelu sa 4x4 pogonom, AT mjenjačem i 280ks. Tip još piše kako se ne vozi kao bakica. Za Giuliu Q je dakle nekih 9 litara prosječne sasvim realno, kao i za M30 F80. Kad se dohvatim te generacije automobila, od diesela mi bude ostalo samo lijepo sječanje na okretni moment petaka

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cura planira uzeti peugeot 207 cc 1.6 88kW 120KS 2007.g sa 95000km

ovaj: https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-cc-1.6-16v-oglas-23882703

koji od tih motora je najpouzdaniji? (vti, hdi)
dnevno misli raditi minimalno 35km

pa ak netko ima iskustva s tim autom nek napise

ima koja druga alternativa do 5k eura? -200/300e za papire i servis
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ove brojke mi ne izgledaju nešto realistične. 
Znam da c4 pije 6.0 ili 6.5, tako nešto, na 120, budem ga probao na 100 i 110, a i ovog dinosaura ću probati baš da vidim.

 

@ovaj lik sa 207, meni VTi troši malo i u ovih 105996 km mi je dao jedan kvar - brtvu poklopca ventila. Taj kvar me koštao 50 kuna mehaničaru i par desetaka minuta posla.

Malo troši, ali taj motor zahtjeva trud. Moraš ga redovno servisirati sa kvalitetnim dijelovima(svakih 15 tisuća) i moraš ga voziti kako treba. Dakle nikako ne stiskati hladnog, daj mu da se ohladi prije gašenja, redovno ga vrti, svjećice mijenjaj svakih 40 tisuća i na nekih 120 tisuća planiraj zamjenu lanca.

Voli se pohabati napinjač pa lanac zvekeće.

 

Meni gradske troši 7 litara, otvorene 4-6 zavisi kakva je(ali uglavnom nakon puta na staroj cesti bude 5-5.5 potrošnja) i autoceste 6.5.

 

Motor je na lošem glasu, prve serije su imale baš greške(2009.-2010. su ih sredili), postoji problem ogromne potrošnje ulja(meni troši litru na 10 tisuća, ali postoje oni kojima troši litru na 2000). No koliko sam ja uspio primjetiti to se događa na starijim serijama i na motorima koji se voze penzionerski.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 23:06 (chutac).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
cura planira uzeti peugeot 207 cc 1.6 88kW 120KS 2007.g sa 95000km

ovaj: https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-cc-1.6-16v-oglas-23882703

koji od tih motora je najpouzdaniji? (vti, hdi)
dnevno misli raditi minimalno 35km

pa ak netko ima iskustva s tim autom nek napise

ima koja druga alternativa do 5k eura? -200/300e za papire i servis

 

1.6 benzinac za 35km dnevno? I to jos u CC-u. Po meni nikako dobra odluka, jedino ako bas ne zeli benzinca. Al ja bi se cabria u svakom slucaju klonio.

 

EDIT: Kasno je pa sam se malo preracunao, za 35km prosjecno po danu je benzinac dobra odluka, pogotovo ako se radi o kracim relacijama.

Ali svejedno, ja bi odabrao nesto drugo i manje problematicno od tih vti-a, kao npr. moj Clio GT koji ce kroz koji tjedan u prodaju. Nesto je skuplji od 5000 eura, al zato je tip top 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 23:34 (gamer34).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Poznato je da ti "mali" i slabiji motori cesto znaju popit i vise od jacih jer se trebaju vise naprezat.

 Slažem se, to se itekako osjeti na autoputu. Jačem automobilu je 110-120 km/h eko vožnja ispod 2000 obrtaja, dok je slabijem to naprezanje sa 500-1000 obrtaja više.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 23:40 (Haker_x).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.5VVTI nije bas malan motor nego vise neki srednji ali koliko vidim fali mu momenta ili si mozda pomaze sa el. motorom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 23:46 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

1.5VVTI nije bas malan motor nego vise neki srednji ali koliko vidim fali mu momenta ili si mozda pomaze sa el. motorom?

Klasicni japanac koji voli okretaje.

EDIT:

to kazem za verziju bez el. motora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 1:13 (CroNk3r).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bih izludio sa CVT-om.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veli da joj se bas dopada cc..zakaj ne kabriolet? moguci kvarovi s krovom ili?
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Čitatelj kaže...

3.5l mozes samo uz gradu, uz voznju do 40km/h.

 

 bolje poštenog dizela nego hibrida. Taj cvt je užas. Autonomija hibrida je ono 5km s 40km/h. moras jako malo dozirat gas jer se odma pali benzinski motor, to je više mučenje po cesti nego ugodna vožnja. po meni totalni promašaj od kombinacije auta, motora i getribe. Radi se o RAV4 Hybrid

 

Vise nikad dizel u Austriji. Porezi i osiguranja od dizela su skoro 2.5x veca nego za bilo kojeg hibrida, odnosno duplo veca nego za benzinca.

 

A cuj, RAV4 Hibrid je skoro 350kg tezi od Yarisa, visi je i ima manju aeurodinamiku. Normalno da ga je teze za voziti stedno.

Stavus u eko mod, i smanjit ces dodatno potrosnju. Evo ja sam sinoc presao po gradu oko 4km, cisto elektricni.

 

Vrlo je vjerovatno da to mozes i sa RAV4-om, ali je tezi i masivniji "za pokrenut" sa nule.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

trebam za zenu neki auto

 

sto preporucujete do 45000kn?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
veli da joj se bas dopada cc..zakaj ne kabriolet? moguci kvarovi s krovom ili?

 

Pa da, potencijalni problemi koji su vrlo cesto skupi. Mislim ne znam kakav je 207 cc po pitanju pouzdanosti, to bi trebao dobro istrazit prije kupnje, ali ja osobno ne vidim svrhu CC-a, ili je prehladno ili ti sunce udara u glavu i rade bi bio na zatvorenom. Plus sto cijelo vrijeme vuces sa sobom par stotina kg vece mase sto povecava potrosnju i pogorsava vozne osobine.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

trebam za zenu neki auto

 

sto preporucujete do 45000kn?

 

C-Max je dobar izbor, ali prije kupnje provjeri dali mora mijenjati filter:

https://en.wikipedia.org/wiki/Diesel_particulate_filter

 

Zbog tog filtra sam se rijesio C-Maxa, jer zamjena je uvjek bila jako skupa, preko 1500€.

 

207-ice su veoma zgodne:

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-1.4-kupljen-nov-hr-samo-121-t-km-autobiography-oglas-24449005

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-207-1.4-16v-samo-75.000-km-1-vlasnik-oglas-23554111

 

Isto treba vidjeti u kakvom su stanju. A ostatak novca si ostavis za servise i moguce popravke.

 

gamer34 kaže...

Pa da, potencijalni problemi koji su vrlo cesto skupi. Mislim ne znam kakav je 207 cc po pitanju pouzdanosti, to bi trebao dobro istrazit prije kupnje, ali ja osobno ne vidim svrhu CC-a, ili je prehladno ili ti sunce udara u glavu i rade bi bio na zatvorenom. Plus sto cijelo vrijeme vuces sa sobom par stotina kg vece mase sto povecava potrosnju i pogorsava vozne osobine.

 

 

A i smanjenje kapaciteta da ne govorimo. CC je premalog kapaciteta da bi bio mali gradski auto.

To je vise za mladu ekipu koja se vozi u dvoje u zivotne avanture.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:09 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
veli da joj se bas dopada cc..zakaj ne kabriolet? moguci kvarovi s krovom ili?

U tim mali gradskim kabrioletima sa tvrdim krovom, obavezna oprema su gumene čizme

Za gospođu bih predložio nove gumene Burberry iz nove kolekcije (2000 kn). Ti si možeš nabaviti klasične zelene za prave muškarce

NHF...šalim se naravno. Činjenica je da je to jedan od večih problema kod tih automobila. Daleko skuplji kabrioleti poput BMWa E93 znaju imati tih problema. Kod platnenog krova je to rijeđa pojava jer je sam krov naravno fleksibilniji i često je dovoljno namazati brtve glicerinom.

 

Volumen prostora, kao što su spomenuli dečki prije mene, je smanjen. Za dvije osobe ima solidno prostora. Ja sam visok 190cm i u jednom 206 CC nisam baš ugodno sjedio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 11:43 (MatijaZG).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice