Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.273.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
5g stara guma ti je malte ne za bacit pa da uopce nije vozena..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki jel zna netko jel mogu ukloniti hrdju sa motora ? Tipa sa sarafa i remenica ?  Gledamo jedan auto novijeg godista ali je stajao 3. god. Limarija sve super, ali motorni prostor nije lijep za vidjet

#fsb
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uzmes malu drot keficu, onu velicine cetkice za zube, pomalo izglancas pa naspricas WD40 da popusti skroz.

 

Nakon toga pobrises i namazes nekom gustom mascu, da stiti od vlage i korozije.

 

A druga opcija je da sve serafe koji su zahrdjali i zapekli, da promjenis skroz.

Naravno ista procedura, ocistis i namastis gdje je bila hrdja, pa cisti seraf gore i miran si.

 

Ali i jednostavno ciscenje pomaze. Bitno da ne progrize i ne zapece.

 

PS - Ako se pere automobil ispod haube, obavezno pustit 15min da se ocjedi,

ukljuciti kasnije motor i 5min u leru da radi sa otvorenom haubom, da sta moze ispari,

a onda se malo provozat, 20ak minuta, da ostatak vode ispari/iscuri.

I onda vijke i serafe zastititi nekom masnocom, il bar WD40.

Postoje raznorazna silikonska mastila koja stite od vlage i hrdje.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ne kupuje se auto koje je stajalo 3 godine jer su sve gumene brtve otisle u pm.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nemozes usporedivati 5g staru gumu sa novom...pa i ling long nova ce biti prvih par mjeseci bolja od 5g stare continentalke, dunlop i slicno...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Ne kupuje se auto koje je stajalo 3 godine jer su sve gumene brtve otisle u pm.

 Isao ja jednog golfa duju vidjet...stajao isto par godina u garazi... malo se vozikam i idem zakocit kad ono pukne lajtung  dovidenja

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako skladistite gume kad nisu na autu? 

Kolko je bitno da su bez felge u vertikali, a s felgom u horizontali i takve stvari?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 14:55 (CroNk3r).
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

stavim ih sebi u portapak :D

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nazalost drzim ih sve 1 na drugoj, sa i bez felgi, s time da odvojim one koje su komplet od samo guma, radi tezine...posto imam jedno 20tak guma i 12 felgi sve skupa, nemam toliko prostora, pa moraju u 2 kolone id poda do stropa skoro :D

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Konacno stigle gume danas, sad kad ovo bijelo g*vno prestane padat montaza pa da stara moze opet stol koristit :D

#fsb
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

stigle dunlopice ;)

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko I40 karavan? Planiram ga kupiti ove godine, pa me zanimaju dojmovi....

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ova zima ovako nastavi, snijeg ce padati do sredine ljeta.

Danas -4°C sa snijegom, i ne vidi se kraja. Predvidja se bar do sredine iduceg tjedna tako.

 

A ljetne gume stoje u garazi, izgleda da ce ovo ljeto za njih biti kratko.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako ova zima ovako nastavi, snijeg ce padati do sredine ljeta.

Danas -4°C sa snijegom, i ne vidi se kraja. Predvidja se bar do sredine iduceg tjedna tako.

 

A ljetne gume stoje u garazi, izgleda da ce ovo ljeto za njih biti kratko.

 Ne bunim se, jedna zimska 420kn, jedna ljetna 100 €

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako ova zima ovako nastavi, snijeg ce padati do sredine ljeta.

Danas -4°C sa snijegom, i ne vidi se kraja. Predvidja se bar do sredine iduceg tjedna tako.

 

A ljetne gume stoje u garazi, izgleda da ce ovo ljeto za njih biti kratko.

 

preseli se u manji grad i hodaj...onda su ti shuze jedina briga...naravno, ako ti bransa to dopusta...auto bi imho trebao biti izvor zabave i luksuz, a ne briga i problemi...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja jutros ostavio auto na promjeni guma a snijeg poceo padati ooooo živote i vremena

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a ja danas u italiju...a na cupri ljetne...frend se sklizao jucer sa golfom, bit ce veselo...a ne uzima mi se vts koji ima zimske i koji je mrtav ko kobila naspram cupre :D

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Frend kupuje motor i evo s kakvim specijalcima ima posla 

#fsb
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovog meštra kaj nebre zbog "škole" bi zaobišao širokim lukom.. Točno vidiš da je neki balavac. Uostalom zašto uopće prek fejsbuka kupuje nekaj takvo? Nije njuskalo mila majka, ali ipak djeluje ozbiljnije...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 12:43 (Karlek_19).
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa. Kak funkcionira ENC? Di kupiti uredjaj? Ustede su ako se ne varam 20%? Znam ici cesto Zagreb - Osijek, Zagreb - Ludbreg, pa bi zbog prakticnosti i ustede uzeo ENC. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Ovog meštra kaj nebre zbog "škole" bi zaobišao širokim lukom.. Točno vidiš da je neki balavac. Uostalom zašto uopće prek fejsbuka kupuje nekaj takvo? Nije njuskalo mila majka, ali ipak djeluje ozbiljnije...

 Trazi motor do 35 kn i do cca 2k eura. Mali su novci pa i nema neke ponude. Presao je sve zive oglasnike tak da polaze nadu i u fejs oglasnik

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
solaris kaže...

Ekipa. Kak funkcionira ENC? Di kupiti uredjaj? Ustede su ako se ne varam 20%? Znam ici cesto Zagreb - Osijek, Zagreb - Ludbreg, pa bi zbog prakticnosti i ustede uzeo ENC. 

 Trebalo bi da bude slično kao u BiH, uređaj se kupuje na bilo kojem naplatnom mjestu. Osim te uštede od 20%(tačnije 21,74 %) štediš i na vremenu kao i na gorivu/amortizaciji jer ne moraš da staješ. Maximalna brzina kojom se može proći bi trebala da bude 30 ili 40km/h, nisam uspio da nađem tačnu informaciju, u BiH je 40km/h
Ima ovdje dosta o tome samo valja potrošit vremena da se pročita.
http://hac.hr/hr/cestarina/elektronicka-naplata-cestarine-enc

 

Evo tačno spisak mjesta gdje se ima kupiti http://hac.hr/hr/cestarina/prodajna-mjesta

 

Za razliku od BiH gdje je uređaj vezan za automobil odnosno tablice, kako vidim možeš premiještati uređaj iz vozila u vozilo, samo je bitno da su ista klasa.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nexen N'Fera SU4 XL montirane (F:225-40-18, R:255-35-18) - pa da vidimo koliko to valja za malo jači auto. Pretpostavljam da ću ih poderati do sljedećeg ljeta

 

EDIT: Lijepo se voze, dosta su mekane u početku doduše - vidjeti ćemo kasnije. Puno manje se čuju nego Dunlop Sport Maxx koje su bile gore prije njih - to mi je bilo iznenađenje.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 13:40 (mrsmith).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrsmith kaže...

Nexen N'Fera SU4 XL montirane (F:225-40-18, R:255-35-18) - pa da vidimo koliko to valja za malo jači auto. Pretpostavljam da ću ih poderati do sljedećeg ljeta

 

EDIT: Lijepo se voze, dosta su mekane u početku doduše - vidjeti ćemo kasnije. Puno manje se čuju nego Dunlop Sport Maxx koje su bile gore prije njih - to mi je bilo iznenađenje.

 

Sta je s vama vozacima BMW-a i tim Nexenima, svaki drugi malo stariji BMW koji vidim ima Nexen, sto ljetni sto zimski. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
mrsmith kaže...

Nexen N'Fera SU4 XL montirane (F:225-40-18, R:255-35-18) - pa da vidimo koliko to valja za malo jači auto. Pretpostavljam da ću ih poderati do sljedećeg ljeta

 

EDIT: Lijepo se voze, dosta su mekane u početku doduše - vidjeti ćemo kasnije. Puno manje se čuju nego Dunlop Sport Maxx koje su bile gore prije njih - to mi je bilo iznenađenje.

 

Sta je s vama vozacima BMW-a i tim Nexenima, svaki drugi malo stariji BMW koji vidim ima Nexen, sto ljetni sto zimski. 

 I moje gume sto su sada dosle za e90 su Nexen N'Fera SU4 hahahahah

#fsb
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
mrsmith kaže...

Nexen N'Fera SU4 XL montirane (F:225-40-18, R:255-35-18) - pa da vidimo koliko to valja za malo jači auto. Pretpostavljam da ću ih poderati do sljedećeg ljeta

 

EDIT: Lijepo se voze, dosta su mekane u početku doduše - vidjeti ćemo kasnije. Puno manje se čuju nego Dunlop Sport Maxx koje su bile gore prije njih - to mi je bilo iznenađenje.

 

Sta je s vama vozacima BMW-a i tim Nexenima, svaki drugi malo stariji BMW koji vidim ima Nexen, sto ljetni sto zimski. 

Ma odlučio isprobati po preporuci s foruma (prije sam ih imao na Golfu GTD ali samo parsto km prije nego sam ga prodao pa nisam stigao dobiti cjelokupni dojam).

 

Što da ti kažem - Poderu se gume s trista konja brzo jbg

 

Uglavnom, i na novu jedinicu (2016. godište) ih budem stavio ako se pokažu dobrima - trenutno su gore Potenze koje su došle s autom.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebi htio izazvati war, flejm ili vrijeđati, ali kad na bembari/audiju vidim bilo kaj osim Conti/Michelin/ ili sl. klasa, ili vidim da tankaju za 100kn padne mi iskreno mrak na oči..

Nekak sam mišljenja (možda krivog...) da ak imaš za takav auto, bi trebal imati i za proper gume.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Nebi htio izazvati war, flejm ili vrijeđati, ali kad na bembari/audiju vidim bilo kaj osim Conti/Michelin/ ili sl. klasa, ili vidim da tankaju za 100kn padne mi iskreno mrak na oči..

Nekak sam mišljenja (možda krivog...) da ak imaš za takav auto, bi trebal imati i za proper gume.

Pa zbog čega Nexen ne bi bile "proper gume" kako kažeš? Prema testovima su poprilično dobre pa sam ih odlučio probati, ne iz razloga što nemam za skuplje nego da vidim čemu tolika pompa oko njih... meni ako ne budu dobre drugi dan nije problem dati još 5k kn za set Goodyeara koje sam planirao uzeti isprva. A koliko sam novaca bacio kroz zadnjih 15 godina što vozim na gume ne želim niti brojati, sve redom Pirelli, Goodyear ili Michelin (nikad nisu bile ispod 17"), sad na zadnje Dunlop na BMW-u.

 

Imati novaca ne znači da ga moraš uzalud bacati ili trošiti... a što se tiče tankanja 100kn :) lol to mi nije ni za 3 dana na posao i s posla.

 

Da vidiš koliko se Nexen guma vozi po stranim BMW/Audi forumima (DE, UK, itd.) na autima koji kostaju kao prosjecan stan... a sigurno je da nisu siromasi.

 

Moj direktor je recimo na novi Audi A8 2018. godište koji košta 1.2mil kn stavio Sava zimske :) što bi njemu rekao....a lik ne da je loaded nego ispadaju novci iz njega. Ljudi imaju različite prioritete očito i ne briga ih što će selo reći za gumu koju ima na autu.

 

Uostalom, neznam zbog čega stigma "bembari/audiju" zar je to nešto drugačije od ostalih auta da nebi smjeli neke druge gume stavljati? Vozilo kao vozilo, marka kao marka... koga boli uvo. Ja vozim BMW (i to 2, uskoro 3) jer sam ljubitelj, fan, jer mi se sviđaju, imaju predivno uglađene motore (I6), i naravno - zadnji pogon koji je predivan za voziti za one koji to znaju cijeniti... a ne da se pokažem susjedu Juri.. živo mi se fućka.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 14:45 (mrsmith).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...
solaris kaže...

Ekipa. Kak funkcionira ENC? Di kupiti uredjaj? Ustede su ako se ne varam 20%? Znam ici cesto Zagreb - Osijek, Zagreb - Ludbreg, pa bi zbog prakticnosti i ustede uzeo ENC. 

 Trebalo bi da bude slično kao u BiH, uređaj se kupuje na bilo kojem naplatnom mjestu. Osim te uštede od 20%(tačnije 21,74 %) štediš i na vremenu kao i na gorivu/amortizaciji jer ne moraš da staješ. Maximalna brzina kojom se može proći bi trebala da bude 30 ili 40km/h, nisam uspio da nađem tačnu informaciju, u BiH je 40km/h
Ima ovdje dosta o tome samo valja potrošit vremena da se pročita.
http://hac.hr/hr/cestarina/elektronicka-naplata-cestarine-enc

 

Evo tačno spisak mjesta gdje se ima kupiti http://hac.hr/hr/cestarina/prodajna-mjesta

 

Za razliku od BiH gdje je uređaj vezan za automobil odnosno tablice, kako vidim možeš premiještati uređaj iz vozila u vozilo, samo je bitno da su ista klasa.

Tako nekako, tebi je idealno kupiti usput ili u Varaždinu(Ludbreg-Vz nije puno ni starom cestom otici, a mozes se i na naplatnima okrenuti) ili Osijeku.

Popust funkcionira na nacin da ti uzimaju istu svotu kolko svima ispada cestarina, ali prilikom nadoplate racuna s npr 200kn ti dobijes određeni postotak više, npr platis 200kn, dobis 250kn(ovisno o % popusta koji imas, oni koji su medu prvima uzeli ENC imaju veci popust)

Inace najvecu prednost s ENC-om vidis kad su guzve na naplatama, a ti samo prodes.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 14:29 (CroNk3r).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Ne bunim se, jedna zimska 420kn, jedna ljetna 100 €

Ma cijena je zanemarivi problem. Danas veselo na autoputu.

Jedna Giulia prokuhala ispred mene sa 120km/h. Sva sreca pa se nekako dovukla do desne zaustavne trake, jer bila je na brzoj skroz lijevoj traci.

Nije mi jasno kako je prokuhala, a vani pada snijeg i -6°C.

Propisao hladnjak? Zaledio pa pukao negdje? Auto je prilicno nov, po izgledu ne stariji od 2 godine.

Ajd bar je imao zimske gume - zakonski ih mora imati do 15.4.

 

Gorstak79 kaže...

 

preseli se u manji grad i hodaj...onda su ti shuze jedina briga...naravno, ako ti bransa to dopusta...auto bi imho trebao biti izvor zabave i luksuz, a ne briga i problemi...

Auto je prije svega alat koji te prevozi sa tocne A do B i obratno.

Luksuz je nesto sasvim drugo. A ako je automobil nekom izvor zabave,

to je tuzno, jer postoje stvari koje su mnoge zabavnije i uzbudljivije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice