Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.517.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je motor 2.5 160kw iz E9X serije?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
solaris kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Razmisljam o vecem automobilu (trenutno vozim novog Meganea), a jako mi se svidja Volvo XC60. U tom slucaju bi uzimao predzadnji model, vjerojatno rabljeni sa manje kilometara. Kakav je auto u praksi? Mozemo li taj auto nazvati ekonomicnmim? Zlobnici bi rekli nemoj uzimati auto koji ne mozes odrzavati, no stvar je u tome da ne znam kako se krecu cijene odrzavanja. Renault ima onaj Kadjar, no auto mi se nazalost ne svidja. Nije nista hitno, ne gori, no htio bi cuti misljenja prije nego se odlucim. 

 

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

Da ponovo kupujem novi auto kupil bi novi Espace, novi Peugeot 3008 ili Grand Scenic. Espace ima 680 l, Peugeot ima 520 l i G Scenic 718 l. Eventualno bi kupil Ford Galaxy ili S-Max.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

stari moj neznam sta ti pricas...tfsi je jedan od najpouzdanijih motora...pa vidi na kakvim se motorima ekipa vozi...svi redom preko 270ks...a cesto i debelo preko 300ks...

ulje trosi ako na remapiranog nastavljas stavljati 5w30, barem meni, cim sam presao na 10w60 prakticki ne trosi nista van normale...a i naravno da ako remapiras da ces ga mjenjati svakih 6-7-8000km (prije u tom razdoblju 5w30 bi popilo 3-4x vise)

dijelovi su jeftini (ne kao punto 1,2 ali jebem mu nisu ni skupi extra), ima ih svugdje...vrlo zahvalan motor, kad otvoris ispuh grglja jako dobro, ko remorker...

trosi onako...9-12 prosjecno (remapiran) ali ako imas tezu nogu na gasu onda do 14...obzirom da postoje auti sa 150-200ks koji su mrtvi ko kurac, a trose isto...nema tu pogovora...

 Ja znam da se taj motor u peticama GTI nije proslavio, a onakve informacije sam dobio na Audi forumu kad sam pitao za taj A4. Zbog toga, ali najviše zbog multitronica sam odustao od tog auta, inače bi već bio u dvorištu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
RuskeGTT kaže...

stari moj neznam sta ti pricas...tfsi je jedan od najpouzdanijih motora...pa vidi na kakvim se motorima ekipa vozi...svi redom preko 270ks...a cesto i debelo preko 300ks...

ulje trosi ako na remapiranog nastavljas stavljati 5w30, barem meni, cim sam presao na 10w60 prakticki ne trosi nista van normale...a i naravno da ako remapiras da ces ga mjenjati svakih 6-7-8000km (prije u tom razdoblju 5w30 bi popilo 3-4x vise)

dijelovi su jeftini (ne kao punto 1,2 ali jebem mu nisu ni skupi extra), ima ih svugdje...vrlo zahvalan motor, kad otvoris ispuh grglja jako dobro, ko remorker...

trosi onako...9-12 prosjecno (remapiran) ali ako imas tezu nogu na gasu onda do 14...obzirom da postoje auti sa 150-200ks koji su mrtvi ko kurac, a trose isto...nema tu pogovora...

 Ja znam da se taj motor u peticama GTI nije proslavio, a onakve informacije sam dobio na Audi forumu kad sam pitao za taj A4. Zbog toga, ali najviše zbog multitronica sam odustao od tog auta, inače bi već bio u dvorištu.

 Krivo znas, šestice GTI su imale problema, a i tu nije motor bio problem, nego lanac i to u prvim serijama. Nakon havarije s  lancom,  09' i 10'' godina koliko se sjećam, svi su mjenjali motore već kod 20-30k km prijeđenih.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 13:03 (kostolomac).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

 samo je pitanje koliko je tih 718 litara upotrebljivo u odnosu na ovih 505 litara, jer se u tim podacima prtljažnog prostora broje i "litre" koje stvara povišeni krov kod monovolumenskog oblika

odnosno, pitanje je kad ćeš zapravo naguravati stvari do samog krova da bi iskoristio tih 30% nominalno većeg prostora i kome je to baš ključno kod odabira

 

zapravo bi trebalo brojati prtljažni prostor samo do visine zadnjeg sjedišta, a ostalo je bonus koji ovisi od oblika automobila

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

zapravo bi trebalo brojati prtljažni prostor samo do visine zadnjeg sjedišta, a ostalo je bonus koji ovisi od oblika automobila

 

Zasto?? Po meni je trenutni nacin mjerenja dobar jer u svakodnevnici ionako ne koristis puni prtljaznik, a kad koristis puni, kao npr. pri odlasku na more, punis do vrha koliko stane.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
NEW_MAN kaže...

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

 samo je pitanje koliko je tih 718 litara upotrebljivo u odnosu na ovih 505 litara, jer se u tim podacima prtljažnog prostora broje i "litre" koje stvara povišeni krov kod monovolumenskog oblika

odnosno, pitanje je kad ćeš zapravo naguravati stvari do samog krova da bi iskoristio tih 30% nominalno većeg prostora i kome je to baš ključno kod odabira

 

zapravo bi trebalo brojati prtljažni prostor samo do visine zadnjeg sjedišta, a ostalo je bonus koji ovisi od oblika automobila

 Svi auti su isto napravljeni i imaju prostor do visine zadnjeg sjedista. Znaci kolko ovaj 500 litara ima iznad tolko ima i ovaj sa 700, sve se svodi na neke iste razlike. Ako ovaj ima 400 a ovaj 600 onda je razlika i dalje 200 a koliko je stvarno ne znam. Znam da moj auto ima 780 litara i sad kad smo isli na more je bil pun do plafona. Nikad nisam mislil da budem uspel napunit auto do plafona i kolko sam stvari imal sam mislil da budem nekaj moral slat postom ali sve je stalo.

Meni je od kad imamo drugo dijete prva stavka kod auta volumen prtljaznika. Ok auto mi se mora dopast i to je prvo ali ako su dva isto lijepa auta onda biram onaj s vise prtljaznog prostora. Posto sam u Austriji i svaki tjedan ili dva picimo za hr ja taj auto uvijek tovarim kolko ide jer zena zna da ima muza magarca koji bude u auto odnesel sve kaj ona spakira. Meni je super kaj mi auto nema zadnja dva stolca u trecem redu nego je u podu rupa od 100 litara. Dolje ispod poda u toj rupi imam sve kaj mi se nekad kotrljalo po prtljazniku i izludivalo me do boli a prtljaznik kad nismo na putu izgleda prekrasno cisto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 16:21 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupis auto sa malim gepekom pa problema sa trpanjem nema. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...

 Svi auti su isto napravljeni i imaju prostor do visine zadnjeg sjedista. Znaci kolko ovaj 500 litara ima iznad tolko ima i ovaj sa 700, sve se svodi na neke iste razlike. Ako ovaj ima 400 a ovaj 600 onda je razlika i dalje 200 a koliko je stvarno ne znam. Znam da moj auto ima 780 litara i sad kad smo isli na more je bil pun do plafona. Nikad nisam mislil da budem uspel napunit auto do plafona i kolko sam stvari imal sam mislil da budem nekaj moral slat postom ali sve je stalo.

 pod prvi, nisu svi auti "isto napravljeni", niti imaju isti prostor do visine zadnjeg sjedišta - razlike su u širini, a pogotovo u dužini prtljažnog prostora

no, "litražu" mjere do plafona, što poprilično zavarava jer situacije kad ćeš natrpati auto do zadnje litre ili do plafona su izuzetno rijetke

 

pod drugo, daleko je iskoristiviji prostor automobila koji ima širi i duži prostor za prtljagu od onog koji ima uži i kraći, a "litražu" nadomješta visinom krova

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neko se ko klinac igra sa autićima na baterije, a neko se uči vozit i guštat

 

 

U Finskoj klinci i prije polaganja već znaju svoje mogućnosti, a ne ko kod nas, da mladi polože i ubiju se na cesti vozeći izvan svojih mogućnosti...

 

Finnish folkrace

 

Jedan dio tog folkrace se spominje i u top gier-u, u folkrace-u mogu sudjelovati svi, djeca, tinejđeri, odrasli i penzići, sam Hakkinen je izjavio da djeca i mladi tu puno nauče, a oni koji prvi doticaj sa vozilom imaju sa 17/18 godina, za njih je već kasno...

 

Fascinanta je ta Finska, svi "Schumacheri", ali svjesni i odgovorni koji u kritičnim sitluacijama na cesti naprave čudo...

10 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ima nekoliko dana me udarilo na parkingu...Dogovorili smo se da cemo otici na osiguranje sutra a uzeo sam broj telefona i broj registracije...E sada buduci da se nitko ne javlja...Mislio sam otici na policiju i prijavit situaciju?

This time next year we'll be millionaires
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Idi prijavi, mislim da mozr doci do zastare. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boixus Nois PS kaže...

Ima nekoliko dana me udarilo na parkingu...Dogovorili smo se da cemo otici na osiguranje sutra a uzeo sam broj telefona i broj registracije...E sada buduci da se nitko ne javlja...Mislio sam otici na policiju i prijavit situaciju?

To se inace radi na nacin da uzmes njegovu policu, popunite izvjestaj o nesreci(i naravno potpisete) i to ostaje kod tebe, ako onaj koji te udario nece, zoves policiju.

To je tebi dovoljno da popravis svoj auto preko njegovog osiguranja, a opet nije prekasno da se jos nesto dogovorite.

Za ovu situaciju ne znam kako ide.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 17:56 (CroNk3r).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uzeo bosch aero metlice i izgleda da mi adapteri nisu dobri. Moze pomoc?

Dobio ove adaptere, ovako izgledaju stari i novi brisac. Postoji li neki drugi adapter ili ovo ne mogu montirati?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste već kod brisača, koji su dobri ravni brisači?

Većinom su zakrivljeni. Jednom uzeo zakrivljeni pa se zahebao, vozačev ne stoji skroz na šajbi nego ima lufta po sredini malo. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Uzeo bosch aero metlice i izgleda da mi adapteri nisu dobri. Moze pomoc?

Dobio ove adaptere, ovako izgledaju stari i novi brisac. Postoji li neki drugi adapter ili ovo ne mogu montirati?

 Trebalo bi bez adaptera ici, ovo tvoje je klasican prihvat " U-hook " se zove kao sto i ja imam.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma kakvi, ne ide to bez adaptera. Gledao kod punca na peugeotu 208 i isto mi ne izgleda kao da pasira neki od adaptera.
Mislio sam da jento univerzalno, da moze na svaki auto.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...
solaris kaže...

 

 

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

Da ponovo kupujem novi auto kupil bi novi Espace, novi Peugeot 3008 ili Grand Scenic. Espace ima 680 l, Peugeot ima 520 l i G Scenic 718 l. Eventualno bi kupil Ford Galaxy ili S-Max.

 Kodiaq, 720 lit.

Kad se preklope sjedala preko 2060l! Tu unutra mogu parkirati svoj sadašnji auto. :)

Meni odličan dizajn.

Šteta što košta 250.000. Osnovna verzija.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TFSI je odličan motor,dok se za 6. GTI nebi moglo ni približno isto reć...5 revizija natezača lanca govori za sebe.Sedmica se vratila na remen.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...
solaris kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Razmisljam o vecem automobilu (trenutno vozim novog Meganea), a jako mi se svidja Volvo XC60. U tom slucaju bi uzimao predzadnji model, vjerojatno rabljeni sa manje kilometara. Kakav je auto u praksi? Mozemo li taj auto nazvati ekonomicnmim? Zlobnici bi rekli nemoj uzimati auto koji ne mozes odrzavati, no stvar je u tome da ne znam kako se krecu cijene odrzavanja. Renault ima onaj Kadjar, no auto mi se nazalost ne svidja. Nije nista hitno, ne gori, no htio bi cuti misljenja prije nego se odlucim. 

 

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

Da ponovo kupujem novi auto kupil bi novi Espace, novi Peugeot 3008 ili Grand Scenic. Espace ima 680 l, Peugeot ima 520 l i G Scenic 718 l. Eventualno bi kupil Ford Galaxy ili S-Max.

 Fala New. Da, razmisljam i o prakticnosti, nikad ne znas kada cu morati voziti i kolica. Vidio sam te zadnje Renaulte, cak i Espace al opet ne svidja mi se, ne znam. Gledao bi nesto u srednjoj SUV klasi, znam da su tu rasponi veliki, ali nesto tipa Kuga, XC60, Peugeot 3008 novi je prekrasana. Volvo mi je zelja, al opet ne znam nikoga tko ga ima, pa da cujem par stvari iz prve ruke. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Uzeo bosch aero metlice i izgleda da mi adapteri nisu dobri. Moze pomoc?

Dobio ove adaptere, ovako izgledaju stari i novi brisac. Postoji li neki drugi adapter ili ovo ne mogu montirati?

 

Trebao bi imati jos jedan mali dio.. Izgleda kao slovo U, onda kombiniras taj dio i jedan od adaptera..i ja sam se jednom namucio pola sata dok nisam skuzio da imam upute na pakiranju od brisaca..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
NEW_MAN kaže...
solaris kaže...

 

 

 Meni je Grand Scenic prekrasan monovolumen i ako nemas 7 sjedala nego model sa 5 onda ti je prtljaznik 718 litara! Ne znam razloge kupovine veceg auta ali XC60 je veliki auto sa "malim" prtljaznikom, ima samo 505 litara prtljaznog prostora.

Da ponovo kupujem novi auto kupil bi novi Espace, novi Peugeot 3008 ili Grand Scenic. Espace ima 680 l, Peugeot ima 520 l i G Scenic 718 l. Eventualno bi kupil Ford Galaxy ili S-Max.

 Kodiaq, 720 lit.

Kad se preklope sjedala preko 2060l! Tu unutra mogu parkirati svoj sadašnji auto. :)

Meni odličan dizajn.

Šteta što košta 250.000. Osnovna verzija.

 Kodiaq je ok i Skoda je solidan brand jedino kaj mi se gadi je interijer gdi je ekran prenisko. Dizajn je staromodni i svi novi auti guraju ekrane prema gore da se sto manje spusta pogled sa ceste. Inace je Skoda isto ko i VW cudo od auta kad se pogleda kapacitet prtljaznika. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Uzeo bosch aero metlice i izgleda da mi adapteri nisu dobri. Moze pomoc?

Dobio ove adaptere, ovako izgledaju stari i novi brisac. Postoji li neki drugi adapter ili ovo ne mogu montirati?

Na Mallu u opisu Aerotwina piše da ne idu na ove u obliku kvačice, ako su to taj model koje si uzeo. Zanimljivo je da piše da ovi adapteri pašu na 99% auta, čini se da si baš u tih 1%. Ali da je glupo da nemaju i adapter za ove u obliku kvačice koji su na starijim autima, jest.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 14:40 (vrinho).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste već kod brisača, ima ko preporuku zadnjih gumica za brisaće, ja na puntaću krojim po mjeri zadnji brisać, kupio u Pevecu neke talijanske gumice, prvo sa grafitnim premazom, to je goli k, taj grafitni premaz ostavlja masno staklo na površini di prođe brisać i na toj površini mi se zadržavala voda, a sve okolo čisto, te sam kupio od istog proizvođaća samo bez tog grafitnog premaza, malo je bolje, al kratko su mi trajale, tj već su popucale gumice po rubovima, a ne naliježu najbolje na površinu, ostavljaju crte na par mijesta, ne znam više šta gledat i di kupit nešto pošteno...

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Dal postoji auto radio u standardnom obliku(il kako se već zove - slika) a da je "pametan" tj da se može povezati s Androidom, javljati na pozive i sve to(ili barem dio toga 😂)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Dal postoji auto radio u standardnom obliku(il kako se već zove - slika) a da je "pametan" tj da se može povezati s Androidom, javljati na pozive i sve to(ili barem dio toga 😂)

 Ima Klik

2

Normalni 1 din 1 din

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala, no neki unutar HR/EU(carina..)? Ne mora biti na touch.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Kad ste već kod brisača, ima ko preporuku zadnjih gumica za brisaće, ja na puntaću krojim po mjeri zadnji brisać, kupio u Pevecu neke talijanske gumice, prvo sa grafitnim premazom, to je goli k, taj grafitni premaz ostavlja masno staklo na površini di prođe brisać i na toj površini mi se zadržavala voda, a sve okolo čisto, te sam kupio od istog proizvođaća samo bez tog grafitnog premaza, malo je bolje, al kratko su mi trajale, tj već su popucale gumice po rubovima, a ne naliježu najbolje na površinu, ostavljaju crte na par mijesta, ne znam više šta gledat i di kupit nešto pošteno...

 

Ja sam isto muke mucio s tim usranim gumicama pa sam uzeo original u Lageros za 70ak kn gumica+plasticni sklop i preporodio sam se. Kod mene je u pitanju p206, al sumnjam da za Punta moze bit skuplje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Hvala, no neki unutar HR/EU(carina..)? Ne mora biti na touch.

 Sve ovo ti je EU bez carina.TO i jesam gledao

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

bude veselo kad im dode gps-om ta brzina, ne bi bas radio takva sranja sa tudim autom, pa jos se hvalio...

 

ugl, kakav ti bio edc? kako salta?

 Zadovoljan sam s mjenjacem. Fino salta skoro bez trzaja i prilicno je responzivan

#fsb
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice