Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.271.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer sam imao priliku pobliže zaviriti u astru j gtc crvene boje sa 2.0 cdti motorom.Kakva bomba od auta,em izvana em iznutra.Da mi ne treba 5 vrata isao bih u jos veci kredit,ovako cekam dok se ne pojavi neka zanimljiva hatchback na oglasu.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam dogovor sad za pogledat auto, spustio sam ljestvicu i nije neka lova. 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-1.4-16v-automatska-klima-registriran-el-podizaci-oglas-27987359

 

Veli covjek od prve vlasnice, jos ima staru prometnu, prosle godine mijenjan zupcasti, rega taman do bozicnice..

 

Ima tko kakvih iskustava sa tim motorom?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj 1.4 motor je tesko smece. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupujem auto za cca 15K €. Razmišljam o 3 godine rabljenom autu pa da isti ima više opreme od novog. Pratim oglasnike već neko vrijeme i u uži izbor su mi ušli Peugeot 508 i Hyundai i40. Što mislite o ovoj 508-ici ?

Ima li netko istkustva s nekim od ovih automobila, slobodno neka se javi. Hvala unaprijed!

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cro_scouser kaže...

Kupujem auto za cca 15K €. Razmišljam o 3 godine rabljenom autu pa da isti ima više opreme od novog. Pratim oglasnike već neko vrijeme i u uži izbor su mi ušli Peugeot 508 i Hyundai i40. Što mislite o ovoj 508-ici ?

Ima li netko istkustva s nekim od ovih automobila, slobodno neka se javi. Hvala unaprijed!

 Glasam za i40 i to 104kW verziju, prelijep i predobar karavan iako vozim 308icu T9, na poslu su nam svi službeni Peugeot također

 

bjež od Francuza, izgledaju lijepo, udobni su..daleko je to od pouzdanog automobila. Član sam Peugeot kluba, non stop neki ku*ac s tim autima

 

Nemamo ni poštene servise u Zg, ili su nesposobni ili zavlače ili su muljatori

 

No to je samo moje mišljenje i ne mora utjecati na tvoje izbor ili mišljenje drugih "ponosnih" vlasnika Francuza

 

btw. jesi gledao Talismana, Mazdu 6, Passata B7, 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bar za 508 se ne pise puno o problemima pa ne znam dal ih nema ili ih vlasnici ne isticu. Npr. za spomenuti Talisman sam se stvarno svega nacitao, nema teme u kojoj se spominje Talisman, a da se ne spominju i neki problemi. Osobno bi prije uzeo 508 nego Talisman, pogotovo zbog motora.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam, Talisman mi je dizajnom preljep izvana ali mi se nikako ne sviđa interijer.

 

Gledao sam sve navedene modele, sviđa mi se možda Passat B7 ili Škoda Octavia. To je opcija 3 ukoliko odustanem od prve dvije.

 

Što se problema s 508 tiče, također nisam baš upoznat s njima. Jedino što se ljudi žale na ovlaštene servise....

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cro_scouser kaže...

Ne znam, Talisman mi je dizajnom preljep izvana ali mi se nikako ne sviđa interijer.

 

Gledao sam sve navedene modele, sviđa mi se možda Passat B7 ili Škoda Octavia. To je opcija 3 ukoliko odustanem od prve dvije.

 

Što se problema s 508 tiče, također nisam baš upoznat s njima. Jedino što se ljudi žale na ovlaštene servise....

 Pristupi grupi Peugeot klub Hrvatska na fejsu, i pitaj za tu 508icu iz oglasa i traži mišljenja.... najbolje tako...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jednim smsom sa 8500e covjek napise 8000 fiksno,znaci 500 e dolje....

Kakvi su vaši komentari...kratak sam nekih 5000 kn no opet gledam si bolje uzeti 2013 facelift na kojemu su vrlo vjerovatne sve boljke uklonjene u odnosu na prvu generaciju iz 2009-012 a i stvarno mi jako ljepo auto izgleda....

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.7cdti-ecoflex-150jahre-grijanje-sjedala-volana-servisna-oglas-27598536

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Jednim smsom sa 8500e covjek napise 8000 fiksno,znaci 500 e dolje....

Kakvi su vaši komentari...kratak sam nekih 5000 kn no opet gledam si bolje uzeti 2013 facelift na kojemu su vrlo vjerovatne sve boljke uklonjene u odnosu na prvu generaciju iz 2009-012 a i stvarno mi jako ljepo auto izgleda....

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.7cdti-ecoflex-150jahre-grijanje-sjedala-volana-servisna-oglas-27598536

 moj frend uzeo isti auto.. tj isti motor samo 2014 godina i karavan verzija s 64.000km, kupio u dojčlandu i doveo ovdje.

napravio u 1 godini ~25.000km promijenio je samo start-stop akumulator i to je to. Toči i vozi

 

ima navigaciju, no žao mu je što nema automatsku klimu i parking senzori odozada su samo na zvučne signale (nema prikaz na displayu nažalost)

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
big_guy kaže...

Jednim smsom sa 8500e covjek napise 8000 fiksno,znaci 500 e dolje....

Kakvi su vaši komentari...kratak sam nekih 5000 kn no opet gledam si bolje uzeti 2013 facelift na kojemu su vrlo vjerovatne sve boljke uklonjene u odnosu na prvu generaciju iz 2009-012 a i stvarno mi jako ljepo auto izgleda....

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.7cdti-ecoflex-150jahre-grijanje-sjedala-volana-servisna-oglas-27598536

 moj frend uzeo isti auto.. tj isti motor samo 2014 godina i karavan verzija s 64.000km, kupio u dojčlandu i doveo ovdje.

napravio u 1 godini ~25.000km promijenio je samo start-stop akumulator i to je to. Toči i vozi

 

ima navigaciju, no žao mu je što nema automatsku klimu i parking senzori odozada su samo na zvučne signale (nema prikaz na displayu nažalost)

 

 

 Znaš nešto više o tom start stop sistemu?Da li je to ono tipa da se na semaforu auto sam ugasi ili je paljenje na gumb umjesto okretanjem ključa?Vjerovatno je taj akumulator osjetno skuplji?Brine me malo što ovaj sa oglasa ima već 164000 km a 2013 god je....Naravno auto bih odvezao u ovlasteni servis na detaljan pregled prije kupnje..

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uniroyal Rainsport 3 ili Fulda EcoControl?

 

 

10 Uniroyal
1 FULDA
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

 Znaš nešto više o tom start stop sistemu?Da li je to ono tipa da se na semaforu auto sam ugasi ili je paljenje na gumb umjesto okretanjem ključa?Vjerovatno je taj akumulator osjetno skuplji?Brine me malo što ovaj sa oglasa ima već 164000 km a 2013 god je....Naravno auto bih odvezao u ovlasteni servis na detaljan pregled prije kupnje..

 Start stop sustav omogućuje gašenje-paljenje automobila tako da utječe na ekologiju, smanjenje potrošnje goriva i izbijanje para iz džepa

na konzoli imaš gumb ECO, koji uvijek možeš (kao i svi drugi) iskljućiti

Auto se ne gasi uvijek, moraju biti kriteriji (vanjska temperatura, radna temperatura motora, klima uređaj mora biti isključen bla bla...)

ovlašteni servis ti sve može reći, od stanja podvozja do kapaciteta akumulatora. Tebi je bitno da je i EGR/DPF dobar na tom autu također, turbina ispravna s
normalnim tlakom nabijanja..inače je sve to skup skup sport oko popravka

 

Akumulator je kupio original od GM-a, platio ga je 2500 kuna (5 puta više od običnog a nije ni izdržao ni 4 godine)

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Jednim smsom sa 8500e covjek napise 8000 fiksno,znaci 500 e dolje....

Kakvi su vaši komentari...kratak sam nekih 5000 kn no opet gledam si bolje uzeti 2013 facelift na kojemu su vrlo vjerovatne sve boljke uklonjene u odnosu na prvu generaciju iz 2009-012 a i stvarno mi jako ljepo auto izgleda....

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.7cdti-ecoflex-150jahre-grijanje-sjedala-volana-servisna-oglas-27598536

 

Ne kupuj auto sa zadnjim parama jer ces zazalit. Pogotovo jer gledas aute od soderasa i upitne povijesti.

 

nul-3 kaže...

Uniroyal Rainsport 3 ili Fulda EcoControl?

 

 

 

Koji auto, koja dimenzija, koji budzet?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 14:51 (gamer34).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Jednim smsom sa 8500e covjek napise 8000 fiksno,znaci 500 e dolje....

Kakvi su vaši komentari...kratak sam nekih 5000 kn no opet gledam si bolje uzeti 2013 facelift na kojemu su vrlo vjerovatne sve boljke uklonjene u odnosu na prvu generaciju iz 2009-012 a i stvarno mi jako ljepo auto izgleda....

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-1.7cdti-ecoflex-150jahre-grijanje-sjedala-volana-servisna-oglas-27598536

 Napisao "LED SVJETLA" a ako mene dobro služi vid ja vidim da su halogena i da ima možda samo LED DRL. Možda je još nešto slagao od opreme.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OEM AGM akumulator je Varta i dode cc. 1500kn bez stambilja proizvodaca. Ako se ne koristi S/S traju dosta dugo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 15:32 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze mi netko pomoci, naime, imam pitanje na koje ne znam odgovor.

 

 

Koje su internesne grupe, lobiji prisutni na hrvatskom auto trzistu?

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
cro_scouser kaže...

Kupujem auto za cca 15K €. Razmišljam o 3 godine rabljenom autu pa da isti ima više opreme od novog. Pratim oglasnike već neko vrijeme i u uži izbor su mi ušli Peugeot 508 i Hyundai i40. Što mislite o ovoj 508-ici ?

Ima li netko istkustva s nekim od ovih automobila, slobodno neka se javi. Hvala unaprijed!

 Glasam za i40 i to 104kW verziju, prelijep i predobar karavan iako vozim 308icu T9, na poslu su nam svi službeni Peugeot također

 

bjež od Francuza, izgledaju lijepo, udobni su..daleko je to od pouzdanog automobila. Član sam Peugeot kluba, non stop neki ku*ac s tim autima

 

Nemamo ni poštene servise u Zg, ili su nesposobni ili zavlače ili su muljatori

 

No to je samo moje mišljenje i ne mora utjecati na tvoje izbor ili mišljenje drugih "ponosnih" vlasnika Francuza

 

btw. jesi gledao Talismana, Mazdu 6, Passata B7, 

 

 sta te ovaj 308 stalno zeza nes? ja sam isto clan tog kluba, ima tih sto se javljaju s problemima a ima i onih koji napisu predenu kilometrazu uz minimalne il nikakve probleme zasad.. odi i na hyundai forum il fb grupu situacija ti je ista, nece niko otvarat temu da napise kak mu je auto super i nema problema neg da pokusa rijesit nesto sta ga jebe.. necu ulazit u to kakav je kao novi auto koji se vozi samo u ovlasteni na servise naspram konkurencije al kad se radi o polovnjacima starim 10 god dobis jako puno naspram konkurencije za iste novce 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 sta te ovaj 308 stalno zeza nes? ja sam isto clan tog kluba, ima tih sto se javljaju s problemima a ima i onih koji napisu predenu kilometrazu uz minimalne il nikakve probleme zasad.. odi i na hyundai forum il fb grupu situacija ti je ista, nece niko otvarat temu da napise kak mu je auto super i nema problema neg da pokusa rijesit nesto sta ga jebe.. necu ulazit u to kakav je kao novi auto koji se vozi samo u ovlasteni na servise naspram konkurencije al kad se radi o polovnjacima starim 10 god dobis jako puno naspram konkurencije za iste novce 

 prije je, svako malo... sramota me reć koliko sam puta bio na reklamacijama i servisnom opozivu 

sreća pa sam u garanciji riješio apsolutno sve

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Start Stop - ono smece koje svaki put moram gasit na tipku kad upalim auto.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima netko bmw 318d 105kw 2013god (F31) ? Oni su zahvaceni onim N47 motorom jel ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 21:16 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledan zadnjih par dana uzet nesto do 2500€, nista pretjerano, do posla i nazad za sezonu to je jedno 50 km dnevno pa san gleda punta ovakvog onakvog i sad mi je smart upa u oko pa me zanima ima li nesto posebno na sta bi triba obratit pozornost ako bi to isa uzimat? Vidin da se svi prodaju oko 150tkm pa me zanima jel to namjerno ili nema veze, znan da su mercedesovi motori pa mi je zato malo cudno

HŽV
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav,

Evo jedno glupo pitanje.

U ovim novim samouslužnim autopraonicama imaju aktivnu pjenu. Kojim redom onda oprati auto?

Nanesem pjenu, pričekam par minuta, isperem? Ili pjena, ispiranje, šampon, ispiranje?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0x4c756b61 kaže...
Pozdrav,

Evo jedno glupo pitanje.

U ovim novim samouslužnim autopraonicama imaju aktivnu pjenu. Kojim redom onda oprati auto?

Nanesem pjenu, pričekam par minuta, isperem? Ili pjena, ispiranje, šampon, ispiranje?

ja radim ovako:  pranje > ispiranje> super pjena (pričekam cca 5 minuta) > ispiranje > vosak > demineralizirana voda

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, žena i ja planiramo kupnju auta pa gledamo nešto do 6000-6500€.

Bilo bi poželjno da

1) je dizelaš, a može i kombinacija benzina sa plinom.

2) da nema više od 160.000km

3} da je barem 80kW

4) da nije stariji od 2008-2009god

5) po mogućnosti da ima dosta prostora jer planiramo djecu

6) da ima 5vrata

 

Molio bi vas da date preporuke jer se ni ona ni ja ne razumijemo baš u aute.

Hvala vam :)

Nokia Lumia 930 Windows 10 Mobile FTW
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Od 2013 krece B47 kojo nema tih problema,ak se ne varam

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Od 2013 krece B47 kojo nema tih problema,ak se ne varam

 Ma nije, malo sam dodatno istrazio te od redizajna 2015 krece B47, u 2013 je jos uvijek N47

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Jel ima netko bmw 318d 105kw 2013god (F31) ? Oni su zahvaceni onim N47 motorom jel ?

 Da n47 motor je unutra, od cca sredine 2015 su novi motori. Ali od 2011. su malo bolji lanci nego na godinama prije

#fsb
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel ima netko bmw 318d 105kw 2013god (F31) ? Oni su zahvaceni onim N47 motorom jel ?

 Da n47 motor je unutra, od cca sredine 2015 su novi motori. Ali od 2011. su malo bolji lanci nego na godinama prije

 A znaci ipak jesu nesto bolji lanci, znam da je bio nekakav velik opoziv od 2009 do 1.3.2011 godine... Uglavnom, mislio sam da je lanac isti, otvorio si mi oci sad 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nocio kaže...

Pozdrav ekipa, žena i ja planiramo kupnju auta pa gledamo nešto do 6000-6500€.

Bilo bi poželjno da

1) je dizelaš, a može i kombinacija benzina sa plinom.

2) da nema više od 160.000km

3} da je barem 80kW

4) da nije stariji od 2008-2009god

5) po mogućnosti da ima dosta prostora jer planiramo djecu

6) da ima 5vrata

 

Molio bi vas da date preporuke jer se ni ona ni ja ne razumijemo baš u aute.

Hvala vam :)

 Ford Focus mk2.5 karavan. Probaj naci s 2.0tdci motorom. Dosta su auti jeftini a pouzdani....

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice