Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.286.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hoćemo video u stilu AutoTopNL 😁

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@nixass 

Blago tebi u Njemackoj. Moj brat ima Mercedes AMG od 80k i placa osiguranje manje od mene u Austriji za Renault Espace!
Uzel si kasko i ako jesi koliko ti je rata ili koliko placas godisnje?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 14:09 (NEW_MAN).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Noice.

 

Potrošnja?

evo ga u prirodnom stanistu.

od sjevera bavarske do Minhena, oko 270km, od toga 40ak km lokalna cesta, vozio po ogranicenju +5/10kmh, 9.9L.

kad je ispod 120kmh gase se 4cyl i potrsonja padne za 20ak posto al cim je neka uzbrdica ili se takne pedala odma se gasi.

ugl na 130kmh sa cruise control drzi cca 10L potrosnju, 140kmh 11-12L, sto je ocekivano i sasvim ok.

 

ja cu bit valjda najdosadniji i najkontroverzniji vozac V8 Challengera lol, kupio sam ga iskljucivo za chill, autocestu i brda na jugu bavarske

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Hoćemo video u stilu AutoTopNL 😁

 da se ponovim, jako sam dosadan vozac :D

vjerojatno ga budem stisnuo na max speed al iskreno ne osjecam se uopce ugodno na 180+kmh, cak ni u njemackoj di postoji kakva takva disciplina na cesti.

 

NEW_MAN kaže...

@nixass 

Blago tebi u Njemackoj. Moj brat ima Mercedes AMG od 80k i placa osiguranje manje od mene u Austriji za Renault Espace!
Uzel si kasko i ako jesi koliko ti je rata ili koliko placas godisnje?

 full kasko, 500/1000, 1300 eura godisnje sa SF5 bonusom.

za usporedbu, tolko sam placao osiguranje za BMW 218d active tourer sa SF1 lol.

BMW je sad na ~800 eur godisnje.

ocekivao sam preko 2000 eura i bio spreman na to, ovo me lijepo iznenadilo

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
vrinho kaže...

Hoćemo video u stilu AutoTopNL 😁

 da se ponovim, jako sam dosadan vozac :D

vjerojatno ga budem stisnuo na max speed al iskreno ne osjecam se uopce ugodno na 180+kmh, cak ni u njemackoj di postoji kakva takva disciplina na cesti.

 

NEW_MAN kaže...

@nixass 

Blago tebi u Njemackoj. Moj brat ima Mercedes AMG od 80k i placa osiguranje manje od mene u Austriji za Renault Espace!
Uzel si kasko i ako jesi koliko ti je rata ili koliko placas godisnje?

 full kasko, 500/1000, 1300 eura godisnje sa SF5 bonusom.

za usporedbu, tolko sam placao osiguranje za BMW 218d active tourer sa SF1 lol.

BMW je sad na ~800 eur godisnje.

ocekivao sam preko 2000 eura i bio spreman na to, ovo me lijepo iznenadilo

 Full Kasko za Renault od 160 konja u Austriji = 2316€ godisnje! Samo zato jer je prek 150 konja ide u visi razred! Pederluk samo takav. Nemaju autoindustriju pa ih nije briga

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Challenger inace nikad nije sluzbeno prodavan u Njemackoj pa ne postoji HSN/TSN za njega, ne mozes traziti osiguranje online.

Moras ici u poslovnicu (ili preko telefona) i onda oni nadju nesto slicno tome po snazi i kubikazi, pa tako i ponude osiguranje.

Jedan makler mi je nasao za 2600 eur al on izgleda prima pinku od jedne osiguravajuce kuce pa sam isao sam okolko trazit.

U roku pola sata sam nasao HUK za 1400 eur, i jos mi dali 100 eur popust jer kod njih imam osiguranog i BMW-a.

Ako te ista tjesi, u Irskoj sam placao 2700 eura za 1.4 Auris

 

S druge strane ustedis koju stotku godisnje na jeftiniji benzin u Austriji, pogotovo ako tuces kilometrazu.

Kad sve podvuces mislim da nije tolka ogromna razlika kak se cini na prvu.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kakav je to Golf 4 sa kockastim prednjim svjetlima tipa kao Bora prvi put vidim danas takav model?
Sve da i imam,otkud mi
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

to je neko napakovo od bore prednji kraj

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To sam i ja na prvu pomislio🤔
Sve da i imam,otkud mi
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, od Bore prednji kraj. Jednostavna je konverzija jer sve paše u milimetar, odšarafi jedno, zašarafi drugo. Rubnjaci, odbojnik, hauba i farovi. Čak je i prednji vezni lim isti. Možda ga je razbio pa mu je ovo bilo jeftinije. :-)

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

i ja sam prije na jednom golfu trojci isto napravio ali sa venta stavio prednji kraj,,radi fore auto je dobro izgledao spusten sa 17 cola felgama i prednji kraj od venta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ima netko iskustva sa C-Maxom, tamo godišta 2011-2013, tako nešto.

Gledam uzeti nešto u tom điru, čisto zbog gepeka i malo više prostora u odnosu na hatchbackove.

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1.6 TDCI - problemi sa sitom na uljnoj pumpi, Siemensove dizne koje su dosta problematične i ne baš jeftine za zamjenu ili reparaciju. I naravno klasika, EGR  DPF.

Po meni bolje uzeti Focus karavan ili Mondeo limuzinu, više mjesta i u kabini i u gepeku, a i iskreno ona središnja konzola me podsjeća na kaziće iz osnovne škole ( tko je blizu mojeg godišta sjetit će se ) 

* * * * *
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom da uskoro planiram u DE po auto, trebao bi pomoc oko interneta i zoll tabli.

 

Iako mi mozda internet niti nece trebat, volio bi ga imat jer planiram sa autom kojeg mislim uvest odvest na krug Nurburgringa, pa prije toga trebam zamjenu ulja u motoru i ulje u kocnicama, imam bonbon mrezu (bezugovorna na 2god) i ne kuzim jel mogu slobodno koristit internet posto se radi o Njemackoj ili ne... Vidim tam da je to Zona 0 ali ne vidim nista dal mogu normalno surfat internetom (vidim da za pozive nesto sitno naplacuje)

 

A druga stvar je zoll table, autokuca u kojoj bi kupio auto nemre izdat zoll table, a pak sam vidio da oni koji to izdaju imaju cudna radna vremena (do podne ili tak neke fore), jel to istina ili ja jednostavno krivo gledam ? Ima neka alternativa, jer isao bi tamo avionom koji vecinom slijece oko ~14.00 tak da ak oni stvarno rade tak onda ono...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 19:35 (hahhaajaads).
13 dana
offline
Auti - ultimativna tema

Već sam otvorila zasebnu temu ali su mi rekli da ovdje pitam.

 

Tražim limuzinu, a kriteriji su:

- lijep dizajn

- 2015-2019 godište

- dizel            

- manualni mjenjač

- minimalno 150ks

- od opreme najvažniji su parking sezori naprijed i nazad i zadnja kamera (poželjan i senzor mrtvog ugla)

 

Odlućujući kriterij je očito novac i što se tiče mog budućeg budžeta od oko 13k€, limuzine koje ispunjavaju ove kriterije su:

Renault Talisman 1.7, Ford Mondeo 2.0 tdci, možda još BMW 318 GT ili BMW 320 GT.

 

Ako bi se odlučila za BMW onda bi vjerojatno morala uzet godinu dvije starije auto koje je više prešlo, vjerojatno 200k-250k a to je malo riskantno a inače bi gledala do 170k kilometražu.

Talisman mi je najljepša limuzina, zato mi je on broj 1 za sada a Mondeo je dosta prostran i čini mi se pouzdan auto, lijep sa prednje strane a ok i pozadi. Rado bi ja i Audi ili Mercedes ali preskupi su mi.

 

Dosta sam još auta gledala ali teško je naći neko koje ispunjava baš sve moje kriterije a ne dolazim mi u obzir da uzmem neko koje ih ne ispunjava jer za mene je to puno novca i onda naravno da ću uzet neko koje će me baš oduševiti. Planiram kupit auto krajem ove godine i kada skupim novac, onda bi odmah sve platila, dakle ne bi leasing i sl.. Također ako imate neki savjet za podijet, cijenila bih jer će ovo biti prvo auto koji kupujem.

 

Moj je plan izabrati auto koje mi se sviđa na AutoScout24 ili mobile.de, možda platit i Car vertical iako neki govore da je to super a neki da je beskorisno. I onda od neke dobre autokuće zatražit da mi oni uvezu auto jer sam čitala da je puno skuplje ako sam uvoziš kao fizičko lice. Također sam mislila povesti i automehaničara sa sobom da pogleda malo auto, tako da budem što sigurnija da je sve u redu. Znam da sam malo rano krenula o svemu ovome razmišljat ali šta ću kad sam jako uzbuđena haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 19:59 (Jullie321).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Škoda Superb.
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi probala talismana? Auto je ogroman. Boja "trula visnja" bas lijepo naglasava liniju. Ne znam, ali isplati li se uopce uvoz automobila za 13.000 eura? To vjerojatno gledas samo takav automobil, uvoz ce jos nesto dodatno kostat. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

S obzirom da uskoro planiram u DE po auto, trebao bi pomoc oko interneta i zoll tabli.

 

Iako mi mozda internet niti nece trebat, volio bi ga imat jer planiram sa autom kojeg mislim uvest odvest na krug Nurburgringa, pa prije toga trebam zamjenu ulja u motoru i ulje u kocnicama, imam bonbon mrezu (bezugovorna na 2god) i ne kuzim jel mogu slobodno koristit internet posto se radi o Njemackoj ili ne... Vidim tam da je to Zona 0 ali ne vidim nista dal mogu normalno surfat internetom (vidim da za pozive nesto sitno naplacuje)

 

A druga stvar je zoll table, autokuca u kojoj bi kupio auto nemre izdat zoll table, a pak sam vidio da oni koji to izdaju imaju cudna radna vremena (do podne ili tak neke fore), jel to istina ili ja jednostavno krivo gledam ? Ima neka alternativa, jer isao bi tamo avionom koji vecinom slijece oko ~14.00 tak da ak oni stvarno rade tak onda ono...

 

 

 

 

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_hr.htm

 

U EU bi ti trebalo biti ko doma. Ja koristim T-Mobile i tako mi je...di god sam išao po EU... Dobijem sms koji te obaviještava o tome. Ne bi ni na bonbonu smjelo biti drugačije, jer je to zakon EU.

 

Što se tiče zoll tabli, ne izdaje ti to auto kuća, ali ti mogu oni pomoći u tome da ti zakažu termin i lijepo te tamo odvedu di treba. Tako su bar meni. U 10h sam imao zakazan termin u 11h sam bio gotov sa svim. Da li rade samo do podne ne znam, ali ako i je tako, prespavaš u hotelu, imaš po 50eura... jasno ovisno o gradu, ali ima...pogledaš Ibis hotele..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

S obzirom da uskoro planiram u DE po auto, trebao bi pomoc oko interneta i zoll tabli.

 

Iako mi mozda internet niti nece trebat, volio bi ga imat jer planiram sa autom kojeg mislim uvest odvest na krug Nurburgringa, pa prije toga trebam zamjenu ulja u motoru i ulje u kocnicama, imam bonbon mrezu (bezugovorna na 2god) i ne kuzim jel mogu slobodno koristit internet posto se radi o Njemackoj ili ne... Vidim tam da je to Zona 0 ali ne vidim nista dal mogu normalno surfat internetom (vidim da za pozive nesto sitno naplacuje)

 

A druga stvar je zoll table, autokuca u kojoj bi kupio auto nemre izdat zoll table, a pak sam vidio da oni koji to izdaju imaju cudna radna vremena (do podne ili tak neke fore), jel to istina ili ja jednostavno krivo gledam ? Ima neka alternativa, jer isao bi tamo avionom koji vecinom slijece oko ~14.00 tak da ak oni stvarno rade tak onda ono...

 

 

 Internet, pozivi i poruke kada si u EU rade isto kao da si u HR, to jest i bolje jer u sklopu svoje tarife možeš zvati cijelu EU besplatno, što ne možeš kada si u HR. Tako da slobodno radiš šta god želiš - vrijedi samo za EU!

 

Što se tablica tiče taj dio ne znam, ali vjerujem da imaju sve informacije na netu, ipak o DE pričamo. Ako ti autokuća neće pomoći u rješavanju istih pitaj ih bar gdje ih možeš sam riješiti pa onda možeš provjeriti točno radno vrijeme i sve što ti treba.

 

Jullie321 kaže...

Već sam otvorila zasebnu temu ali su mi rekli da ovdje pitam.

 

Tražim limuzinu, a kriteriji su:

- lijep dizajn

- 2015-2019 godište

- dizel            

- manualni mjenjač

- minimalno 150ks

- od opreme najvažniji su parking sezori naprijed i nazad i zadnja kamera (poželjan i senzor mrtvog ugla)

 

Odlućujući kriterij je očito novac i što se tiče mog budućeg budžeta od oko 13k€, limuzine koje ispunjavaju ove kriterije su:

Renault Talisman 1.7, Ford Mondeo 2.0 tdci, možda još BMW 318 GT ili BMW 320 GT.

 

Ako bi se odlučila za BMW onda bi vjerojatno morala uzet godinu dvije starije auto koje je više prešlo, vjerojatno 200k-250k a to je malo riskantno a inače bi gledala do 170k kilometražu.

Talisman mi je najljepša limuzina, zato mi je on broj 1 za sada a Mondeo je dosta prostran i čini mi se pouzdan auto, lijep sa prednje strane a ok i pozadi. Rado bi ja i Audi ili Mercedes ali preskupi su mi.

 

Dosta sam još auta gledala ali teško je naći neko koje ispunjava baš sve moje kriterije a ne dolazim mi u obzir da uzmem neko koje ih ne ispunjava jer za mene je to puno novca i onda naravno da ću uzet neko koje će me baš oduševiti. Planiram kupit auto krajem ove godine i kada skupim novac, onda bi odmah sve platila, dakle ne bi leasing i sl.. Također ako imate neki savjet za podijet, cijenila bih jer će ovo biti prvo auto koji kupujem.

 

Moj je plan izabrati auto koje mi se sviđa na AutoScout24 ili mobile.de, možda platit i Car vertical iako neki govore da je to super a neki da je beskorisno. I onda od neke dobre autokuće zatražit da mi oni uvezu auto jer sam čitala da je puno skuplje ako sam uvoziš kao fizičko lice. Također sam mislila povesti i automehaničara sa sobom da pogleda malo auto, tako da budem što sigurnija da je sve u redu. Znam da sam malo rano krenula o svemu ovome razmišljat ali šta ću kad sam jako uzbuđena haha

BMW limuzina 2015-2019 za 13k ne postoji. Lažem, postoji, ali sa 300k km, što ne bi nikome preporučio. Budžet ti je dosta nerealan s obzirom koje godište auta tražiš, što si vidjela i sama jer u njega ulazi samo Talisman, koji gubi bolesno na vrijednosti i ne može konkutirati drugih markama, zato njega i nalaziš jedinog za te novce. Mondeo, Passat, Octavia, sve prihvatljivo, ali opet, 13k za 2015+ praktički neostvarivo. Ili povećaj budžet ili ideš na stariji auto ili ideš na manju klasu auta. Plus, ako planiraš kupiti auto krajem godine dosta se situacija između sada i onda mijenja, tako da ti nije baš reprezentativno sada gledati aute. Kada imaš novac spreman ubaciti parametre i svaki dan gledaj pa kada dobra ponuda dođe odmah djeluj. CarVertical zaboravi, smeće totalno, bolje da zapališ te novce. Bajke o uvozu autokuća jer je jeftinije nego uvoz kao fizička osoba također zaboravi, to ne postoji. A da će ti neki mehaničar htjeti odvojiti 2-3 dana da ode s tobom u DE pogledati auto sumnjam, tj hoće ali ćeš mu platiti 500€ za to. Plus zoll tablice, pa vozi nazad 1000km, trošak, što vremenski što financijski, pa dođe kazna ovo ono, nije to ekskurzija na Plitvice i ne bih to savjetovao nekome tko se ne razumije bar malo u te stvari. Autoscout također zaboravi jer su tamo više lažni nego pravi oglasi, mobile.de je kralj u DE. No s obzirom na sve, moj savjet ti je imati novce na hrpi i njuškalo svaki dan po unaprijed određenim parametrima, pa kada se pojavi auto odmah reagirati, nađe se dobrih dealova ako ti ne gori kupiti auto u 5 dana, a i puno je lakše povesti nekoga sa sobom pogledati auto nego da mora ići na par dana 1000km.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

S obzirom da uskoro planiram u DE po auto, trebao bi pomoc oko interneta i zoll tabli.

 

Iako mi mozda internet niti nece trebat, volio bi ga imat jer planiram sa autom kojeg mislim uvest odvest na krug Nurburgringa, pa prije toga trebam zamjenu ulja u motoru i ulje u kocnicama, imam bonbon mrezu (bezugovorna na 2god) i ne kuzim jel mogu slobodno koristit internet posto se radi o Njemackoj ili ne... Vidim tam da je to Zona 0 ali ne vidim nista dal mogu normalno surfat internetom (vidim da za pozive nesto sitno naplacuje)

 

A druga stvar je zoll table, autokuca u kojoj bi kupio auto nemre izdat zoll table, a pak sam vidio da oni koji to izdaju imaju cudna radna vremena (do podne ili tak neke fore), jel to istina ili ja jednostavno krivo gledam ? Ima neka alternativa, jer isao bi tamo avionom koji vecinom slijece oko ~14.00 tak da ak oni stvarno rade tak onda ono...

 

 

 Imam osobno bonbon mrezu bez ugovora i pakete razgovori S i internet L. Bio sam nedavno u Londonu te nisam primjetio nikakve dodatne troškove, samo sam aktivirao roaming opciju u postavkama mobitela i gotovo. Isto mogu potvrditi i za Sloveniju, nikakavi dodatni troškovi.

 

Zoll tablice - evo mojeg iskustva od prije mjesec i pol sa kupnjom auta u Sloveniji. Našao sam auto gore kod autokuće, otišao ga pogledati i nakon pregleda ga odlučio kupiti. Procedura ti je ovakva: daje se prodavaču kapara u kešu koja se vraća nakon što se napravi uplata za auto isključivo preko računa banke (transfer novca je obično oko 1-2dana). U mojem slucaju je trebalo 2 dana da uplata bude vidljiva autokuci. Jos nesto jako bitno - na racunu koji ti izda autokuca, obavezno mora biti iskazan njemacki PDV (da ti nasa carina ne zaracuna jos i naš).

 

Nakon sto odes po auto, prodavač te vozi sa tvojim novo kupljenim autom na tehnički pregled da ti se izdaju zoll tablice i prometna dozvola (ti ne smijes voziti auto sa slovenskim tablicama, odnosno u tvojem slucaju njemackim) sve dok se auto ne registrira na tebe. Na tehnickom te pitaju dali zelis 5 dana ili 30 dana vazece tablice (osobno sam uzeo 5 dana, sa osiguranjem me izaslo 120€). 

 

Samo si provjeri dali imas paket obavezne opreme u gepeku (prva pomoc, prsluk, zarulje) na to nisam obracao paznju vec kad sam dosao doma vidio da toga nije bilo u autu. Srećom Slovenija nije daleko pa me nije nikakva policijska kontrola zaustavila. 

 

Sretno u kupnji auta.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kolega, mala ispravka.

 

Bilo u Sloveniji, bilo u Njemackoj nema zakonske prepreke da ti vozis auto sa domacim registarskim oznakama. Znaci u Njemackoj je ok da vozis DE table, u Slovenij Slo itd. Ne smijes u HR voziti nista na stranim tablicama, osim ako nemas dokaz da radis u toj drzavi s cijim tablicama vozis auto.

 

Druga stvar, u Njemackoj tablice ne izdaje tehnicki, vec posebna drzavna sluzba  tzv.: Zulassungsbehörde/Zulassungsstelle. Sto se tice izdavanje Zoll tablica nemam vise relevantno iskustvo, jer se od pandemije ovjde sve promijenilo. Sad vjerojatno trebas imat ugovoren termin unaprije. Radno vrijeme je totalni kaos, ako i vecini drzavnih sluzbi. Mozda jednu mrvicu bolje nego drugim sluzbama. 

 

Onome tko kupuje auto u DE i mora sam rjesavati Zollke, najbolje je da unaprijed sazna kojoj Zulassungsstelle pripada i da posalje mail s upitom o mogucem zakazivanju termina. Mail moze na engleskom, ali moze i google translate ali i chatgpt posluziti. Moje iskustovo je da odgovaraju unutar vreman od par minuta do par sati, rijetko duze od dan. Naravno, na radne dane.

 

Ovjde ti je kontakt za grad Minken: https://stadt.muenchen.de/service/info/hauptabteilung-ii-fahrzeugzulassungs-und-fahrerlaubnisbehoerde/1064270/#k-contact.

 

 

Sorry na greskama pisanja, pisem u brzini.

13 dana
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
hahhaajaads kaže...

S obzirom da uskoro planiram u DE po auto, trebao bi pomoc oko interneta i zoll tabli.

 

Iako mi mozda internet niti nece trebat, volio bi ga imat jer planiram sa autom kojeg mislim uvest odvest na krug Nurburgringa, pa prije toga trebam zamjenu ulja u motoru i ulje u kocnicama, imam bonbon mrezu (bezugovorna na 2god) i ne kuzim jel mogu slobodno koristit internet posto se radi o Njemackoj ili ne... Vidim tam da je to Zona 0 ali ne vidim nista dal mogu normalno surfat internetom (vidim da za pozive nesto sitno naplacuje)

 

A druga stvar je zoll table, autokuca u kojoj bi kupio auto nemre izdat zoll table, a pak sam vidio da oni koji to izdaju imaju cudna radna vremena (do podne ili tak neke fore), jel to istina ili ja jednostavno krivo gledam ? Ima neka alternativa, jer isao bi tamo avionom koji vecinom slijece oko ~14.00 tak da ak oni stvarno rade tak onda ono...

 

 

 Internet, pozivi i poruke kada si u EU rade isto kao da si u HR, to jest i bolje jer u sklopu svoje tarife možeš zvati cijelu EU besplatno, što ne možeš kada si u HR. Tako da slobodno radiš šta god želiš - vrijedi samo za EU!

 

Što se tablica tiče taj dio ne znam, ali vjerujem da imaju sve informacije na netu, ipak o DE pričamo. Ako ti autokuća neće pomoći u rješavanju istih pitaj ih bar gdje ih možeš sam riješiti pa onda možeš provjeriti točno radno vrijeme i sve što ti treba.

 

Jullie321 kaže...

Već sam otvorila zasebnu temu ali su mi rekli da ovdje pitam.

 

Tražim limuzinu, a kriteriji su:

- lijep dizajn

- 2015-2019 godište

- dizel            

- manualni mjenjač

- minimalno 150ks

- od opreme najvažniji su parking sezori naprijed i nazad i zadnja kamera (poželjan i senzor mrtvog ugla)

 

Odlućujući kriterij je očito novac i što se tiče mog budućeg budžeta od oko 13k€, limuzine koje ispunjavaju ove kriterije su:

Renault Talisman 1.7, Ford Mondeo 2.0 tdci, možda još BMW 318 GT ili BMW 320 GT.

 

Ako bi se odlučila za BMW onda bi vjerojatno morala uzet godinu dvije starije auto koje je više prešlo, vjerojatno 200k-250k a to je malo riskantno a inače bi gledala do 170k kilometražu.

Talisman mi je najljepša limuzina, zato mi je on broj 1 za sada a Mondeo je dosta prostran i čini mi se pouzdan auto, lijep sa prednje strane a ok i pozadi. Rado bi ja i Audi ili Mercedes ali preskupi su mi.

 

Dosta sam još auta gledala ali teško je naći neko koje ispunjava baš sve moje kriterije a ne dolazim mi u obzir da uzmem neko koje ih ne ispunjava jer za mene je to puno novca i onda naravno da ću uzet neko koje će me baš oduševiti. Planiram kupit auto krajem ove godine i kada skupim novac, onda bi odmah sve platila, dakle ne bi leasing i sl.. Također ako imate neki savjet za podijet, cijenila bih jer će ovo biti prvo auto koji kupujem.

 

Moj je plan izabrati auto koje mi se sviđa na AutoScout24 ili mobile.de, možda platit i Car vertical iako neki govore da je to super a neki da je beskorisno. I onda od neke dobre autokuće zatražit da mi oni uvezu auto jer sam čitala da je puno skuplje ako sam uvoziš kao fizičko lice. Također sam mislila povesti i automehaničara sa sobom da pogleda malo auto, tako da budem što sigurnija da je sve u redu. Znam da sam malo rano krenula o svemu ovome razmišljat ali šta ću kad sam jako uzbuđena haha

BMW limuzina 2015-2019 za 13k ne postoji. Lažem, postoji, ali sa 300k km, što ne bi nikome preporučio. Budžet ti je dosta nerealan s obzirom koje godište auta tražiš, što si vidjela i sama jer u njega ulazi samo Talisman, koji gubi bolesno na vrijednosti i ne može konkutirati drugih markama, zato njega i nalaziš jedinog za te novce. Mondeo, Passat, Octavia, sve prihvatljivo, ali opet, 13k za 2015+ praktički neostvarivo. Ili povećaj budžet ili ideš na stariji auto ili ideš na manju klasu auta. Plus, ako planiraš kupiti auto krajem godine dosta se situacija između sada i onda mijenja, tako da ti nije baš reprezentativno sada gledati aute. Kada imaš novac spreman ubaciti parametre i svaki dan gledaj pa kada dobra ponuda dođe odmah djeluj. CarVertical zaboravi, smeće totalno, bolje da zapališ te novce. Bajke o uvozu autokuća jer je jeftinije nego uvoz kao fizička osoba također zaboravi, to ne postoji. A da će ti neki mehaničar htjeti odvojiti 2-3 dana da ode s tobom u DE pogledati auto sumnjam, tj hoće ali ćeš mu platiti 500€ za to. Plus zoll tablice, pa vozi nazad 1000km, trošak, što vremenski što financijski, pa dođe kazna ovo ono, nije to ekskurzija na Plitvice i ne bih to savjetovao nekome tko se ne razumije bar malo u te stvari. Autoscout također zaboravi jer su tamo više lažni nego pravi oglasi, mobile.de je kralj u DE. No s obzirom na sve, moj savjet ti je imati novce na hrpi i njuškalo svaki dan po unaprijed određenim parametrima, pa kada se pojavi auto odmah reagirati, nađe se dobrih dealova ako ti ne gori kupiti auto u 5 dana, a i puno je lakše povesti nekoga sa sobom pogledati auto nego da mora ići na par dana 1000km.

 Hvala na savjetima. Da, vjerojatno je ipak najbolje pričekati kraj godine pa onda gledati kakvo je stanje. I to kad sam rekla da bih povela automehaničara sa sobom, mislila sam ovdje u autokuću kad mi oni uvezu to auto. Ne mislim ni ja ići u Njemačku. Godišnje odvozim oko 2000-2500 km, pa zato mislim da i ako uzmem neko koje je prešlo 200 000 km da ne bi bio toliki problem ako je dobro održavano jer ja radim remote pa mi auto ne treba za vožnju na posao. Ok mi je i 2014/2015, ako zadovoljava sve ostale kriterije.

 

I zaboravila sam reći zašto nisam do sada gledala na njuškalu. Pa zato jer živim u BiH pa bi me uvoz isto koštao. Trebalo bi biti jeftinije nego u drugim EU zemljama ali opet ne znam. A na našem OLX-u ima jako loš izbor i ne mogu naći ovo što meni treba... Pa pretpostavljam najbolje mi je pričekati kraj godine i onda ozbiljno gledati.

 

I zašto Talisman gubi na vrijednosti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 23:04 (Jullie321).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad ja pitanje za kolege forumase. Gledamo drugi auto uzeti i za sad su mi u izboru: Audi A3 1.4 TFSI i Mercedes A160/A180. Oba 2014-2015 do oko 100tkm. Oprema ne igra presudnu ulogu.

 

Koji je po vama bolji i zasto, te protegnuti se na DSG/DCT ili su bolje manulaca, jer su ovi dosta nepouzdani?

 

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao sam stariji A170 CDI, 2002. Pregledan kao kombi. Jako tih. 90ks i kuka su mi bili odlični. Puno stane kad se sjedala preklope. Motor, nisam imao nikad problem. Webasto je imao. Karoserija, pojela ga hrđa. Ako je bio u kontinentalnoj RH, ima plastično podvozje, plastične lajsne oko pragova, tu ako osoba nije picajzla, krenu problemi sa truleži. Zadnji ovjes, "seleni" zadnjeg mosta, krak na kojem je kotač i ostala periferija je sa krutom gredom povezan preko pikse, običnog čeličnog šerafa, 2 ležaja, plastične zaštite i 2 prašinara, tj manžete. Suma sumarum, za 2 kotača 100 eura dijelova, ta 2 šerafa i ležaja te jako puno posla. Pogotovo ako nemaš dizalicu i brener. Većinom se potrga lajtung kočnica, abs senzor je zaštekan... Dosta zabavan proces za skinut. Prednji ovjes je klasika, ali za gotovo svaki zahvat, motor sa prednjim mostom mora van. Drugačije ne može i zato nitko A klasu ne želi ni pogledat. Vodom hlađeni alternator, pumpu vode ja na svom 1.7CDI mogu promjenit uz trikove i puno muke, kanalni remen i rolice, isto trikovi i puno muke. Uglavnom motor bi trebao van, zajedno sa prednjim mostom. Kupio bih ponovno A klasu samo kad bih imao samo svoju dizalicu i još dosta alata. Obavezno južna Dalmacija. Inače na žalost ne. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cvaja997 kaže...

Imao sam stariji A170 CDI, 2002. Pregledan kao kombi. Jako tih. 90ks i. 

 Sve stoji, ali A klasa iz 2002. i ona iza 2014. nemaju veze jedna s drugom. 2002. je Merc imao problema s limarijom jer su par godina prije prešli na ekološku boju koja ne pruža nikakvu zaštitu od korozije, oko 2004. su počeli pocinćavati. Servisiranje je također drugačije, mislim da  zadnji ovjes uopće nema taj klasični most, a prednji kraj je lakše dostupan je je noviji A klasični hatchback. 

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cvaja997 kaže...

Jesi probala talismana? Auto je ogroman. Boja "trula visnja" bas lijepo naglasava liniju. 

Osim kaj AdBlue na njemu krepava svako malo (samo pitanje od kojeg godišta su počeli problemi).

Premda, u BiH vjerovatno ionak svi isključe to, kao i kod nas, ali opet...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jullie321 kaže...

 Hvala na savjetima. Da, vjerojatno je ipak najbolje pričekati kraj godine pa onda gledati kakvo je stanje. I to kad sam rekla da bih povela automehaničara sa sobom, mislila sam ovdje u autokuću kad mi oni uvezu to auto. Ne mislim ni ja ići u Njemačku. Godišnje odvozim oko 2000-2500 km, pa zato mislim da i ako uzmem neko koje je prešlo 200 000 km da ne bi bio toliki problem ako je dobro održavano jer ja radim remote pa mi auto ne treba za vožnju na posao. Ok mi je i 2014/2015, ako zadovoljava sve ostale kriterije.

 

I zaboravila sam reći zašto nisam do sada gledala na njuškalu. Pa zato jer živim u BiH pa bi me uvoz isto koštao. Trebalo bi biti jeftinije nego u drugim EU zemljama ali opet ne znam. A na našem OLX-u ima jako loš izbor i ne mogu naći ovo što meni treba... Pa pretpostavljam najbolje mi je pričekati kraj godine i onda ozbiljno gledati.

 

I zašto Talisman gubi na vrijednosti?

 Zašto dizel za tako malu kilometražu?

-
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jullie321 kaže...

 Hvala na savjetima. Da, vjerojatno je ipak najbolje pričekati kraj godine pa onda gledati kakvo je stanje. I to kad sam rekla da bih povela automehaničara sa sobom, mislila sam ovdje u autokuću kad mi oni uvezu to auto. Ne mislim ni ja ići u Njemačku. Godišnje odvozim oko 2000-2500 km, pa zato mislim da i ako uzmem neko koje je prešlo 200 000 km da ne bi bio toliki problem ako je dobro održavano jer ja radim remote pa mi auto ne treba za vožnju na posao. Ok mi je i 2014/2015, ako zadovoljava sve ostale kriterije.

 

I zaboravila sam reći zašto nisam do sada gledala na njuškalu. Pa zato jer živim u BiH pa bi me uvoz isto koštao. Trebalo bi biti jeftinije nego u drugim EU zemljama ali opet ne znam. A na našem OLX-u ima jako loš izbor i ne mogu naći ovo što meni treba... Pa pretpostavljam najbolje mi je pričekati kraj godine i onda ozbiljno gledati.

 

I zašto Talisman gubi na vrijednosti?

Kada odeš u autokuću i dogovoriš da ti dovezu auto iz DE, oni ti dovezu auto iz DE kojega si ti kupila, neće oni dovesti i platiti auto, ti doći pregledati s mehaničarem i onda reći ja ipak ne bih, ostavite ga vi sebi.

 

Dalje, auto od 200k km koji će više stajati nego se voziti je veći problem nego rješenje. Dakle, ako radiš godišnje 2000 km auto ti ne treba, a te rijetke situacije kada ti treba iznajmi si nešto. Nema matematike nikako baciti 13k u kupnju auta plus još 1000 godišnje u registraciju i održavanje da bi napravila 2000km. Kupi si nešto za 2,3, max 5k onda pa neka stoji i propada, bar ti neće biti žao novaca. Ili ako baš želiš noviji bolji auto ok, ali parametri su ti nerealni žestoko.

 

Dalje, također nema nikakve matematike kupovati dizela s kojim ćeš raditi 2000km godišnje. Benzinac 100%, jednostavnije održavanje i manje problema.

 

Ovaj dio njuškalo ok, nisi specificirala da nisi u HR. Ne možeš naći na OLXu to što tebi treba zato što imaš nerealne zahtjeve, već sam ti rekao, limuzina 2015+ za 13k ne postoji.

 

Talisman gubi na vrijednosti jer je Renault, vrlo jednostavno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mali od foruma kaže...

Kolega, mala ispravka.

 

Bilo u Sloveniji, bilo u Njemackoj nema zakonske prepreke da ti vozis auto sa domacim registarskim oznakama. Znaci u Njemackoj je ok da vozis DE table, u Slovenij Slo itd. Ne smijes u HR voziti nista na stranim tablicama, osim ako nemas dokaz da radis u toj drzavi s cijim tablicama vozis auto.

 

Druga stvar, u Njemackoj tablice ne izdaje tehnicki, vec posebna drzavna sluzba  tzv.: Zulassungsbehörde/Zulassungsstelle. Sto se tice izdavanje Zoll tablica nemam vise relevantno iskustvo, jer se od pandemije ovjde sve promijenilo. Sad vjerojatno trebas imat ugovoren termin unaprije. Radno vrijeme je totalni kaos, ako i vecini drzavnih sluzbi. Mozda jednu mrvicu bolje nego drugim sluzbama. 

 

Onome tko kupuje auto u DE i mora sam rjesavati Zollke, najbolje je da unaprijed sazna kojoj Zulassungsstelle pripada i da posalje mail s upitom o mogucem zakazivanju termina. Mail moze na engleskom, ali moze i google translate ali i chatgpt posluziti. Moje iskustovo je da odgovaraju unutar vreman od par minuta do par sati, rijetko duze od dan. Naravno, na radne dane.

 

Ovjde ti je kontakt za grad Minken: https://stadt.muenchen.de/service/info/hauptabteilung-ii-fahrzeugzulassungs-und-fahrerlaubnisbehoerde/1064270/#k-contact.

 

 

Sorry na greskama pisanja, pisem u brzini.

 

OK, nisam znao da nema zakonske prepreke da HR drzavljanin vozi strane tablice u SLO ili DE. Samo sam prenio ono što mi je prodavač iz autokuće rekao za Sloveniju i strane državljane pa sam pretpostavio da je takva praksa u EU.

 

Takodjer je dobro znati tko izdaje Zoll tablice u DE i koja je procedura, spremam si ovaj post za neku buducu kupnju 😀

13 dana
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Jullie321 kaže...

 Hvala na savjetima. Da, vjerojatno je ipak najbolje pričekati kraj godine pa onda gledati kakvo je stanje. I to kad sam rekla da bih povela automehaničara sa sobom, mislila sam ovdje u autokuću kad mi oni uvezu to auto. Ne mislim ni ja ići u Njemačku. Godišnje odvozim oko 2000-2500 km, pa zato mislim da i ako uzmem neko koje je prešlo 200 000 km da ne bi bio toliki problem ako je dobro održavano jer ja radim remote pa mi auto ne treba za vožnju na posao. Ok mi je i 2014/2015, ako zadovoljava sve ostale kriterije.

 

I zaboravila sam reći zašto nisam do sada gledala na njuškalu. Pa zato jer živim u BiH pa bi me uvoz isto koštao. Trebalo bi biti jeftinije nego u drugim EU zemljama ali opet ne znam. A na našem OLX-u ima jako loš izbor i ne mogu naći ovo što meni treba... Pa pretpostavljam najbolje mi je pričekati kraj godine i onda ozbiljno gledati.

 

I zašto Talisman gubi na vrijednosti?

Kada odeš u autokuću i dogovoriš da ti dovezu auto iz DE, oni ti dovezu auto iz DE kojega si ti kupila, neće oni dovesti i platiti auto, ti doći pregledati s mehaničarem i onda reći ja ipak ne bih, ostavite ga vi sebi.

 

Dalje, auto od 200k km koji će više stajati nego se voziti je veći problem nego rješenje. Dakle, ako radiš godišnje 2000 km auto ti ne treba, a te rijetke situacije kada ti treba iznajmi si nešto. Nema matematike nikako baciti 13k u kupnju auta plus još 1000 godišnje u registraciju i održavanje da bi napravila 2000km. Kupi si nešto za 2,3, max 5k onda pa neka stoji i propada, bar ti neće biti žao novaca. Ili ako baš želiš noviji bolji auto ok, ali parametri su ti nerealni žestoko.

 

Dalje, također nema nikakve matematike kupovati dizela s kojim ćeš raditi 2000km godišnje. Benzinac 100%, jednostavnije održavanje i manje problema.

 

Ovaj dio njuškalo ok, nisi specificirala da nisi u HR. Ne možeš naći na OLXu to što tebi treba zato što imaš nerealne zahtjeve, već sam ti rekao, limuzina 2015+ za 13k ne postoji.

 

Talisman gubi na vrijednosti jer je Renault, vrlo jednostavno.

Ne mogu da vjerujem kako si provalio glupost kad si rekao "Dakle, ako radiš godišnje 2000km auto ti ne treba."

 

Kao prvo, dam se kladiti da sam muško, da to muškom nikad ne bi rekao! Ali pošto sam žensko, onda bi me netko drugi trebao vozati svaki put kad negdje trebam ići i jer misliš da ženama nije bitno da imaju vlastiti auto.

 

Kao drugo, i to da iznajmim auto kad god negdje hoću ići je čista glupost i bacanje novca bezveze. Znači svaki put kad hoću ići kupit namirnice, ići u shopping, na večeru, na ljetovanje ili zimovanje, bi trebala iznajmit auto???

 

Kao treće, je li ti shvaćaš da neki ljudi kupuju auto iz potrebe a neki iz uživancije i ljubavi prema autima? Zašto onda bogataši imaju po 10 auta u garaži, je li im treba tih 10 auta ili ih kupuju jer vole auta? Tako isto i ja kupujem auto jer uživam u vožnji auta, jer volim biti samostalna i volim auta. Savjet za benzinca je jedino dobro što si rekao.

 

I hajde kad si se već toliko dovezao tih 13k €, ja sam bila rekla oko 13k€, ne mora biti točno toliko, mogu naravno dati i više, samo mi je prijateljica koja je prije 2 godine kupila ekstra auto ispod tržišne cijene, rekla da mogu i to što hoću naći za te novca ako sam strpljiva, uporna i snalažljiva. Ali meni novac nije problem. Razlog zašto ipak imam ograničeni budžet je zato što istovremeno skupljam novac i za druge stvari. Mogla bi dati i 15k€ ali tražim naravno da nađem što bolje auto, za što manji novac, kao i svatko! Dalje mi se neda pričat sa tobom jer mi se ne činiš netko sa kim se može lijepo pričati, tako da više ti neću odgovarati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice