Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.218
|
čitano: 13.370.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa računa i kasko u tehnički. Normalno je imati kasko ako je vozilo mlađe/vrijednije.

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam svoj Qashqai registrirao za 2300 ove godine. Nema kasko. :/ I meni su spajali OBD, ali nije bilo problema. Bome vjerujem da je nekima sad s tim show ići na registraciju.

Pucaaaajjjj :)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni uvijek spoje OBD.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bitno da uredno prolaze potrkala koja nemaju OBD interface.

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Odi u Drenovce
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Robert_84 kaže...
ivanzu kaže...

Uzeo sam onu pjenu za pranje stakla iz Lidla i našpricao unutra po staklu jer se fino zaljepi i ne kapa. Uzeo tu ručku iz Lidla pa utrljao i onda prešao zelenom krpom od Sonaxa da osuši i nema tragova. Ta masnoća je od isparavanja plastike, najgore bude ako auto stoji na suncu.

 manje vise sva sredstva za pranje auta iz lidla nisu losa, probao sam ih manje vise sve. i ok su.

 

 

 Jel nije netko ovdje uzeo sredstvo za felge u Lidlu pa je rekao da ga moš bacit u smeće?

Vidio sam i neki video o tekućem vosku iz lidla pa kad ga namažeš bude kao suho ljepilo. Mislim da što se tiče tih stvari najbolje ostat pri Sonaxu, Xtreme serija stvari nije tolko skuplja od divljanera iz Lidla.

 hehehe, kad sam napisao ovaj komentar otisao sam van, sve je ostalo na ekranu... nakon sto sam se vratio pita me supruga pa nije ono sredstvo iz lidla za felge smece i nije valjalo... sad pogledam na BUG a isti komentar. da izgleda je to tako. sredstvo za felge im je smece. :)

 

al ostali proizvodi su im ok.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

koj kurac vi registirate za 6000kn???

meni svake godine 2200 +/- 100kn

 1600kn tehnicki i 4800 obavezno +kasko. To sam jos dobro prosao jer je laqo osiguranje imalo dobre popuste.

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo vam mojeg prvog osiguranja u irskoj.

Auris 1.4 benzin, 10 godina star auto u to doba.

Btw ovo je najbolja ponuda koju sam dobio, ostale su kostale vise nego sam platio auto (4000 eur)

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 10:34 (nixass).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Bio na tehničkom, detaljniji pregled nisam vidio. Čovjek je izašao van dok sam čekao u redu i gledao sve od guma do jebenog mehanizma za podizanje sjedala. Naravno morali su nešto sjebati jer su na silu pokušali izmjeriti kočionu tekućinu što je skoro nemoguće zbog strut bara i one plastike od odvoda, na kraju im je kapnula po poklopcu motora koji je napravljen od poliuretanske pjene i ostavilo matirani mjehurić gdje je palo, ima sreće da nije na boju. Imam PPF na farovima i za to nisu ništa rekli.

 Gle, u njemačkoj ti čak gledaju jel ti tepih poderan i dali je sic čvrst(da nemaju lufta od naslanjanja). Gledaju kak ti se pojas vraća nazad i dal se vraća nazad do kraja. A s druge strane čuo sam od par kolega da ima doslovno likova da ti ni ne gleda ni žarulje, ni ulje u kočnicama itd itd itd.

 

Sve zavisi di odeš, isto ko i kod nas.

 

Ne tako davno sam pričao da sam upoznao lika kod nas tu na tehničkom koji te ruši radi random gluposti totalne sitnice ako je u autu svinjac. Tako da po meni nema pravila, ni nikakve norme, ni ničega. Čisti cirkus....

 

 

 

Donacija za trulu višnju, morao frendu obećati da će auto ić njemu ako bude išao na bubanj.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Išao danas u Tokića po neke sitnice, kad naletim na ovu ljepoticu, prazno mjesto do, reko moram se sparkad pored i fotkat haha

 
Šteta da nije integralka, ali i ovo je divno za gledat

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas od dosade očistio plastike u motornom prostoru. Koristio Sonax interior cleaner jer nije agresivan i fino potamni plastike, pa onda stavio PERL 1:3. Na mobitelu se baš nešto ne vidi ali uživo izgleda malo tamnije i sa satin odsjajem.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

daj nađi žensku, pa nju maži, ak znaš kaj mislim reči...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Po tvojim ogorčenim komentarima na ovom forumu moglo bi se zaključiti da tvoju već netko maže, a izgleda da to nisi ti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 18:52 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

oh... u srce...

 

pa ja perem auto kad je zmazan, i to ne zmazan da se iz njega ne vidi... ali ga toliko lickat ko ti je... čudno...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Osiguranje i registracija, 2100 tehnički i 4100 osiguranje. Što noviji auto i jači to te više deru na tehničkom.

 Pa kaj to voziš?

 

Ja za svoj novi platio 1.600 kn policu, kasko bez franšize 3.600 kn.

Auto je 2022.g., 160 kW.

 

Triglav osiguranje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

oh... u srce...

 

pa ja perem auto kad je zmazan, i to ne zmazan da se iz njega ne vidi... ali ga toliko lickat ko ti je... čudno...

 Peri koliko hoćeš, ne ulazim u takve rasprave jer mi je svejedno što ćeš raditi sa svojom imovinom, a ako ti smeta postoji "Ignore".

Jarvan kaže...
ivanzu kaže...

Osiguranje i registracija, 2100 tehnički i 4100 osiguranje. Što noviji auto i jači to te više deru na tehničkom.

 Pa kaj to voziš?

 

Ja za svoj novi platio 1.600 kn policu, kasko bez franšize 3.600 kn.

Auto je 2022.g., 160 kW.

 

Triglav osiguranje.

Kod mene je polica 2100kn s nekih 80% popusta, kasko nisam uzeo jer ne radim dovoljno km da si ga opravdam, uzeo sam pakete što pokrivaju više manje sve što mi treba. Kasko je oko 4100kn (90% popust), a na LAQO je ako se dobro sjećam OA i kasko bilo oko 5500kn ali mi se nije dalo prebacivati na drugo osiguranje. Fiesta ST vjerojatno ide pod drugačiji stupac rizika te odatle tolika cijena. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Odakle ti toliki popust? 80%
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

50% bonus i onda na to idu komercijalni, od agenta i plaćanje kešom. Euroherc nudi 75%(?) bonusa bez ostalih popusta pa izađe na isto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 10:55 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima,

 

trenutno imam čelične kotače dimenzije 195/65/R15, a htio bih prijeći na veće aluminijske kotače.

 

Proizvođač u priručniku savjetuje 205/55/R16 i 225/45/R17. Mene u oko upadaju 17", pa me zanima, je l' potrebno još nešto dodatno mijenjati ili se samo trebaju kupiti veće felge i gume?

Kaže mi jedan kolega da treba neke veće šarafe stavljato, no ja stvarno nisam siguran o čem priča, niti mi on zna objasniti jer je " i njemu tako netko rekao".

 

Imam Kiju Pro Cee'd JD.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ponekad vijci za čelične nisu kao za aluminijske pa bi to trebao provjeriti, sve ostalo bi trebalo biti Ok.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

50% bonus i onda na to idu komercijalni, od agenta i plaćanje kešom. Euroherc nudi 75%(?) bonusa bez ostalih popusta pa izađe na isto.

 ovih 75% je, ako se ne varam, najveći službeni popust koji se može prenositi u druga osiguranja, kao što je nekad bilo 50% maksimum

ja furam tih 75% već godinama i eventalno se na to može dobiti još 5% na keš 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako najbezbolnije skinuti naljepnicu s auta (od auto-salona)?

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ponekad vijci za čelične nisu kao za aluminijske pa bi to trebao provjeriti, sve ostalo bi trebalo biti Ok.

I obavezno prije montaže upisati tu dimenziju u prometnu... Otići na tehnički, košta 20-30 kn, tehničar tamo pogleda po VINu koje su dozvoljene dimenzije, upiše u prometnu pod napomenu i gotovo. Treba samo prometna, tih 20-30kn i 10 minuta vremena.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...

Kako najbezbolnije skinuti naljepnicu s auta (od auto-salona)?

 Dobro ju zagrij fenom za kosu i tribala bi se dati skinuti bez problema 

INTEL,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...
ivanzu kaže...

Ponekad vijci za čelične nisu kao za aluminijske pa bi to trebao provjeriti, sve ostalo bi trebalo biti Ok.

I obavezno prije montaže upisati tu dimenziju u prometnu... Otići na tehnički, košta 20-30 kn, tehničar tamo pogleda po VINu koje su dozvoljene dimenzije, upiše u prometnu pod napomenu i gotovo. Treba samo prometna, tih 20-30kn i 10 minuta vremena.

meni su rekli da se provjerene dimenzije mogu provjeriti unaprijed, ali da u prometnu upisuju tek kad dođeš s montiranim gumama

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa u prekršaju si ako se voziš sa dimenzijom koja nije upisana... Ja sam uvijek išao na tehnički sa "normalnom" dimenzijom da mi upišu tu dodatnu koju želim.

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko god ti je to rekao nema pojma..

 

Najbolje je kada se radi tehnički napomenuti onome koji pregledava auto da u prometnu upiše sve dostupne dimenzije guma. Ili ako si kupio auto odmah na prijepisu jer ti rade prometnu. Neki od tih to standardno rade, ali uglavnom im treba reći i upisati će, onda ne plaćaš nikakvu naknadu. Može se naravno uvijek upisati van tehničkog, ista stvar, odeš tamo i kažeš im da ti upišu sve dostupne dimenzije, platiš par desetaka kuna i gas dalje.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Tko god ti je to rekao nema pojma..

 

 Dimenzije guma moraju biti upisane u prometnu da bi bio legalan.

Isto tako,preporuka proizvodjaca ne znaci da je ta dimenzija upisana u bazu i da je ovaj u cvh moze samo upisati.... Koliko puta sam vidio da isti auto,isti motor ali razlicita oprema i jednome u bazi pise vise dimenzija dok drugome pise samo ona s kojom je originalno dosao i onda mora raditi mali atest...

Najbolje odi u stanicu za tehnicki,neka ti provjere po broju sasije sta smijes staviti na auto i upisi sve....

Sto se tice vijaka,svakako provjeri koji odgovaraju na felgu koju kupujes (imaju 2 vrste "glava" vijaka i vise duzina) Ako imas oem vijke u vecini slucajeva odgovaraju na  oem felgu ali ako je aftermarket felga moguce je da su ti potrebni novi vijci....

CARPE DIEM
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Puno vam hvala na odgovorima, raspitat ću se onda još za vijke. Vjerujem da to nije tak skupo i teško za kupiti?

 

Ja sam na tehničkom pitao gospodina za dimenzije i on mi je također naveo 205/55R16 i 225/45R17, uz preporuku da je 16" idealno, jer je ta dimenzija od 17" već šira guma i po njegovom osobnom mišljenju meni to ne treba. Budući da tad nisam imao namjeru ići na nešto veće, jer si kao student nisam to mogao priuštiti, napisao mi je u napomenu na prometnoj ovu dimenziju od 16", pa uopće nisam razmišljao o tom.

 

Međutim, nakon što sam vidio isto Pro Cee'd JD s tom dimenzijom kotača, malo je reći da sam se zaljubio :)

 

Možete i sami vidjeti da mu 15" čeličare baš i ne stoje....

 

https://imgur.com/a/SmdlKXs

 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fun fact: u slučaju prometne nezgode, ako gume na autu nisu iste kao upisane u prometnu, osiguranje vam ne mora i neće isplatiti štetu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice