Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.godin

poruka: 9
|
čitano: 3.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
20 mjeseci
neaktivan
offline
Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.god

Pozdrav, 

Zanima me ukoliko netko zna može li se uopće originalni radio na Audi A4 B7 2005.godina zamijeniti novim po mogućnosti android sustavom? Ako da, ima li netko preporuku ili link s nekog dućana?.

Sliku originalnog stavljam ispod posta.

Hvala unaprijed

Pavel
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 16:05 (PavelEtna).
4 godine
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g
PavelEtna kaže...

Pozdrav, 

Zanima me ukoliko netko zna može li se uopće originalni radio na Audi A4 B7 2005.godina zamijeniti novim po mogućnosti android sustavom? Ako da, ima li netko preporuku ili link s nekog dućana?.

 

Gledao sam malo na netu, sve su to 2Din radiji (koliko vidim tvoj origigi radio je 1Din), ali ima i 1Din radija sa funkcijama koje imaju Android, BT, USB i sl. Jedina mana je ta šta ćeš rijetko naći renomirane brandove, uglavnom su sve to kineska sr**nja (mada ima i kvalitetnijih kineza)

 

Pogledaj ovaj model sa Amazona (ima DVD player, no to svakako više nitko ne koristi, ali koliko mi se čini ima Android), jedina mana šta ih na lageru imaju svega 5-6 komada.

 

Ili pogledaj na ovim siteovima: RonisBazzarExtreme Digital, a može i Njuškalo: https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=autoradio+android

 

Samo, imaj na umu da svaki aftermarket radio će ti imati lošiji zvuk od tvorničkog radija.

 

Pozdrav !

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 17:20 (Vavoom).
20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g

Hvala vam lijepo na odgovoru.

LP

Pavel
4 godine
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g
PavelEtna kaže...

Hvala vam lijepo na odgovoru.

LP

 Nema na čemu, javi koji si radio kupio na kraju, možeš i staviti slike ugradnje ili video.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 12:56 (Vavoom).
10 godina
offline
Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.godin

Bez obzira sto je kod tebe 1din radio,mozes nabavit lajsnu 2din,pomaknu se kontrole od klime prema dolje i ide tu bez problema neki android.

Samo sto se elektronike tice nek ti netko odradi ko zna sta radi,ali moguce da neces trebat nista prisaltavat.Imao sam A3 sline 2004 ili je 2005g bio to sam tada odradio samo sto nisam android ubacio vec orginalni radio od audija.A ovi kinezi poznatiji brendovi neko sto prodaju vec imaju slozene zice pa ti bude samo plug and play.Sad sam u passata ubacio i doslovno je bilo samo ustekat i i radi.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g
hrka11 kaže...

Bez obzira sto je kod tebe 1din radio,mozes nabavit lajsnu 2din,pomaknu se kontrole od klime prema dolje i ide tu bez problema neki android.

 Kako si to izveo, ja mislio da ne može lajsna za 2Din u njegovu četvorku....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
online
Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.godin

Evo imas ovdje korak po korak objasnjeno kako se radi konverzija. Dijelove nađeš na nekom autootpadu ili ima na facebooku hrpa oglasa sa autima za dijelove.

 

Što se tiče ovih android radija, gledaj barem da je 4gb RAM model i DSP da ima.

 

Imaš i modele koji izgledaju kao tvornički za tvoj auto.

 

Erisin:

 

Model1

 

Model2

 

Isudar:

Model1

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 13:48 (Tony1999).
10 godina
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g
Vavoom kaže...
hrka11 kaže...

Bez obzira sto je kod tebe 1din radio,mozes nabavit lajsnu 2din,pomaknu se kontrole od klime prema dolje i ide tu bez problema neki android.

 Kako si to izveo, ja mislio da ne može lajsna za 2Din u njegovu četvorku....

 Samo sam kupio 2din taj nosac orginalni i pase tvornicki bez ikakvih problema i kemijanja...a sto se tice struje to sam odveo majstoru da rijesi jer nisam imao tu kopcu malo je drukcija pa je to trebalo odradit da valja ali nikakav problem nije bio.Android nisam htio stavljat jer to tada nije bilo na razini kao danas,a i u autu je bilo tvornicki Bose ozvucenje tako da je samo orginal dolazio u obzir.

Evo sad imam u pasatu 10" android nav 8gb ram,sve te dodatne opcije wifi carplay itd...ekean je brutalan,zvuk takodjer...ko god vidi iznenadi se i preporucujem svakom,ali da se uzme provjeren njihov brend kao npr.isudar,xonrich (ili tako nestonnse pise),junsun itd...to su sve proizvodjaci koji to rade godinama.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena postojećega radija - Audi A4 B7 2005.g
PavelEtna kaže...

Pozdrav, 

Zanima me ukoliko netko zna može li se uopće originalni radio na Audi A4 B7 2005.godina zamijeniti novim po mogućnosti android sustavom? Ako da, ima li netko preporuku ili link s nekog dućana?.

Sliku originalnog stavljam ispod posta.

Hvala unaprijed

Možeš tko ti brani, samo će ti trebati oni "ključevi" za izvaditi taj radio, imaš ih povoljno na ebayu ili aliexpressu, ako ih nemaš.

Imaš solidnih kineskih modela, bolji su od tog tvorničkog radija, provjereno i nisu skupi.

Vjerojatno će ti novi biti uži od tog tvorničkog jer je taj dosta širok pa će ti trebati one plastične popune koje se ubace lijevo i desno, to isto imaš na netu kupiti za malo kuna.

 

Vavoom kaže...
Gledao sam malo na netu, sve su to 2Din radiji (koliko vidim tvoj origigi radio je 1Din), ali ima i 1Din radija sa funkcijama koje imaju Android, BT, USB i sl. Jedina mana je ta šta ćeš rijetko naći renomirane brandove, uglavnom su sve to kineska sr**nja (mada ima i kvalitetnijih kineza)

Pogledaj ovaj model sa Amazona (ima DVD player, no to svakako više nitko ne koristi, ali koliko mi se čini ima Android), jedina mana šta ih na lageru imaju svega 5-6 komada.

 

Ili pogledaj na ovim siteovima: RonisBazzarExtreme Digital, a može i Njuškalo: https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=autoradio+android

 

Samo, imaj na umu da svaki aftermarket radio će ti imati lošiji zvuk od tvorničkog radija.

 

Pozdrav !

Ima i 1DIN modela koji imaju onu ladicu sa displayom koja izađe vani i onda imaš lijepi veliki display.

Ovako nešto, ovo je prvi na koji sam naletio, ne znam valja li i tu je samo kao primjer.

https://www.aliexpress.com/item/1005005032285104.html

 

Odakle ti da će svaki aftermarket radio imati lošiji zvuk od tvorničkog radija? Većina tih tvorničkih su jako loši, kao i zvučnici koji dolaze s njima, osim ako auto nije kupljen sa nekakvom dodatnom audio opremom tipa Bose, Alpine... Imao sam Audi sličan model ovome i radio je bio totalna truba.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice