DVB- T2 antena

poruka: 69
|
čitano: 147.095
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Aces of Anarchy kaže...

Znam da dižem temu iz mrtvih, ali maloprije sam vidio na Potrošačkom kodu da će nam uskoro uvesti DVB-T2 signal koji će zamjeniti ostale. Dali mi može netko malo više pojasniti o čemu je točno riječ.

Što te to konkretno zanima oko prelaska na DVB-T2? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 17:16 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena

to ti neće bit prije 2020.

uglavnom, ukoliko imaš mpeg2/mpeg4 reciever ili sličan takav stariji televizor, morat ćeš si kupit novi televizor/reciever jer ćemo preći na dvb-t2.

neće ti to bit skupo, evo sad dvb-t2 prijemnike možeš naći za 200kn a kamoli za 5 godina.

12 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Hvala na odgovoru. To sam uhvatio pred sam kraj pa mi nije bilo jasno o ćemu je točno riječ. Mislio sam da opet nešto muljaju da nam izmuzu još više novca.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Mene samo zanima zašto nismo odmah prešli na DVB-T2 kao sve normalne zemlje...

 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: DVB- T2 antena
Marko :D kaže...

Mene samo zanima zašto nismo odmah prešli na DVB-T2 kao sve normalne zemlje...

 zato što nismo normalna zemlja..... 

jurehabs
12 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Točno to. Iz nekog razloga koji je neshvatljiv normalno čovjeku kod nas se ništa ne radi kako treba, a kamo li da je to odrađeno iz prve.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
Aces of Anarchy kaže...

Znam da dižem temu iz mrtvih, ali maloprije sam vidio na Potrošačkom kodu da će nam uskoro uvesti DVB-T2 signal koji će zamjeniti ostale. Dali mi može netko malo više pojasniti o čemu je točno riječ.

 Da, u sljedećih 5 godina. DVB-T2 je MPEG4, iliti SD i full HD signal, koji su pametniji od nas (recimo, Slovenija) uveli odmah kad su prešli na digitalno emitiranje signala.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
DVB- T2 antena
Slovenci imaju dvb-t mpeg4. Isto će morati preći na dvb-t2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
habs kaže...
Marko :D kaže...

Mene samo zanima zašto nismo odmah prešli na DVB-T2 kao sve normalne zemlje...

 zato što nismo normalna zemlja..... 

 ... mješaju se stvari, T2 je noviji standard, to nije mpeg2-mpeg4, tek sad je u par zemalja u upotrebi (kao i kod nas kroz evoTV).. do prije par godina nije ni postojao. Tako da jesmo nenormalna zemlja, ali ne možemo biti ispred vremena /nepostojećeg.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
DVB- T2 antena

Nije da nismo mogli odmah na DVB-T2, mogli smo, ali se nije bilo para za to. Sigurno je jeftiniji prelazak na DVB-T nego na DVB-T2...

 

"Prva mreža DVB-T2 je napravljena u Velikoj Britaniji 2007. godine. Tijekom 2010. i 2011. godine su DVB-T2 odašiljači počeli s radom u Italiji, Švedskoj i Finskoj."

 

- http://hr.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Marko :D kaže...

Nije da nismo mogli odmah na DVB-T2, mogli smo, ali se nije bilo para za to. Sigurno je jeftiniji prelazak na DVB-T nego na DVB-T2...

 

"Prva mreža DVB-T2 je napravljena u Velikoj Britaniji 2007. godine. Tijekom 2010. i 2011. godine su DVB-T2 odašiljači počeli s radom u Italiji, Švedskoj i Finskoj."

 

- http://hr.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

 .. zaključak je 'zbrzan'.. nastavi s čitanjem, 2011te (uz tri navedene zemlje!) već imamo t2-evotv.. dakle tu smo ipak među prvim zemljama u EU.

važnije, T2 kao standard (uvjek je novo-bolje) nema ništa posebno osim mogućnosti payTVa sve ostalo je npr u mpeg4-HDu jednako. (jer prigovori kod nas idu za kvalitetu, SD.. a to čak nije problem nego loše kodiranje-trzanje, nekvalitetan materijal, koji korisnici misle da je zbog SDa..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
Marko :D kaže...

Mene samo zanima zašto nismo odmah prešli na DVB-T2 kao sve normalne zemlje...

 pa preskupo je bilo, računaj da tih godina i mpeg4 prijemnici su koštali oko 500kn. možda tebi nije puno ali recimo babama je to pola penzije. i još računaj da se t2 tek pojavio na ledovima, lcdovima, plazmama što bi izazvalo veliku pobunu ljudi. ono što smo trebali je koju godinu pričekati sa digitalizacijom i onda preći na mpeg4. jer mi u hrvatskoj nemamo puno tv programa, a i ovo je previše što imamo. tek kad se u hrvatskoj pojavi UHD (negdje 2050. ) onda će biti potrebno preći na neki dvb-t(n) jer će programi zahtijevat više kapaciteta

13 godina
offline
DVB- T2 antena

Mislim da nam je svima 500 kuna puno s obzirom u kakvom se stanju država nalazi, ali opet prilikom digitalizacije su se dobili kuponi za kupovinu recivera što je nekima dosta pomoglo da smanje troškove. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB- T2 antena

Taman za 5 godina kad 4k zaživi i u europi se pređe na to mi dobivamo Hrt u HD, juhuuu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

pozdrav svima, moze te mi pomoci da mi kaze neko kakva mi antena treba da mogu hvatati signal na razdaljinu od 50 kilometara?pozdrav svima

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 16:50 (daniel85).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
15 godina
offline
DVB- T2 antena

bok ekipa, jel mi mozete reci kaj mislite o ovaj anteni, stanujem na Črnomercu i htio bih gledati nase HRT-ove, RTL-ove i te gluposti, jel ta antena ima kakve sanse to ulovit? TV mi je u dnevnoj i nebi htio imali neke riblje kosti da mi ne kvari interijer, ovo izgleda donekle. Hvala

http://www.ekupi.hr/Antena-DVB-T-15dB-sa-LTE-filterom--VLS-DVBT-IN20-627324.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Blade18 kaže...

bok ekipa, jel mi mozete reci kaj mislite o ovaj anteni, stanujem na Črnomercu i htio bih gledati nase HRT-ove, RTL-ove i te gluposti, jel ta antena ima kakve sanse to ulovit? TV mi je u dnevnoj i nebi htio imali neke riblje kosti da mi ne kvari interijer, ovo izgleda donekle. Hvala

http://www.ekupi.hr/Antena-DVB-T-15dB-sa-LTE-filterom--VLS-DVBT-IN20-627324.aspx

Imao sam sličnu antenu i mogu ti reći da ništa ne valja. 15 dB je jako slabo i ne znam baš da ćeš imati dobar TV signal. Ako živiš u zgradi na nekom većem katu (iznad drveća i nemaš prepreka), moja preporuka ti je da uzmeš Quadro SA-201. Imam antenu već godinu dana i odlična je. Osim što hvata nacionalne hrvatske nacionalne kanale, hvata VOX TV iz Zadra, sve slovenske i BiH kanale. 

Antenu možeš kupiti u Quadro Outletu ili nekoj njihovoj partnerskoj trgovini i cijena je ja mislim 100 kn (bar je bila kada sam je ja kupio).

 

Na stranici evotv-a imaš još neke preporučene antene koje navodno dobro hvataju TV signal, pa i njih malo prouči.

 

Imaj na umu da to što antena kod mene radi bez problema ne mora značiti da će i kod tebe raditi bez problema. Sve ovisi o tome gdje ti se nalazi TV, jesi li na visini ili nizini, imaš li prepreka tipa drveće ili zgrade i udaljenost od odašiljača. Ja živim na višem katu, iznad drveća i nemam zgradu kao prepreku i antena prima signal bez problema (svugdje je 100% osim na VOX TV kada je oblačno).

 

Također, kada kupuješ antenu, pazi na jačinu. Ukratko, što više to bolje. Ispod 35 dB ne bi trebao uzimati jer su to najčešće antene namjenjene onima kojima je odašiljač jako blizu. Moja Quadrova antena recimo ima 39dB. Nemoj zaboraviti pitati prodavača možeš li vratiti antenu ako ne bude dobar signal i zamijeniti je za neku drugu.

 

Javi nam koju si kupio i kako radi. Sretno u kupovini antene. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 18:48 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Postavljanje tv antena

Kako postaviti tri tv antene na isti stub , a da ne smetaju jedna drugoj ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Metar razmaka između svake.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DVB- T2 antena

Pozz imam jedno pitanje kako se mogu otkljucati kanali na DVB T2 inace imam resiver Bear-202 DTB T2 :)

Rastoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
Aces of Anarchy kaže...

Znam da dižem temu iz mrtvih, ali maloprije sam vidio na Potrošačkom kodu da će nam uskoro uvesti DVB-T2 signal koji će zamjeniti ostale. Dali mi može netko malo više pojasniti o čemu je točno riječ.

 Nikakva posebna filozofija. Ustvari ukratko ponovna otimačina novca hrvatskih građana. Nešto kao ona akcija "siđite s krovova", a ustvari bilo obratno. Ukratko, radi se o nešto novijoj tehnologiji prijenosa tv kanala. Rabi se moderniji video i audio kodek pa za "istu" kvalitetu slike može ići više kanala u zadanom bandwidthu. Žali Bože troška, a od HD rezolucije ni traga ni glasa.

Zora puca, biće dana ...
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Jura iz druge galaksije kaže...
.. a od HD rezolucije ni traga ni glasa.

- pogrešno, T2 uključuje i HD (+ mogućnost kodiranja npr evoTV), stari standard je SD-mpeg2. Nešto sasvim drugo kakvi materijali se emitiraju. Dal se moglo odmah? Da i ne.. jer tad je T2 tek započet, skup.. sad je lakše + tvoj izbor ili je već u novoj opremi (tv, prijemik i sl praktički free).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
ihush kaže...

- pogrešno, T2 uključuje i HD (+ mogućnost kodiranja npr evoTV), stari standard je SD-mpeg2. Nešto sasvim drugo kakvi materijali se emitiraju. Dal se moglo odmah? Da i ne.. jer tad je T2 tek započet, skup.. sad je lakše + tvoj izbor ili je već u novoj opremi (tv, prijemik i sl praktički free).

Ajde? Ja griješim a ti pišeš bezvezarije o kojima nemaš pojma. T2 uključuje HD? I sadašnji DVB-T može uključivati HD što je već urađeno na prijenosu prošlog Svjetskog prvenstva u nogometu. Emitirano u mpeg4 formatu, fullhd fps25i. Također, Mađari već godinama emitiraju tv program u HD, ali isto u DVB-T standardu. Drugo, nitko nije uvjetovao vlastima da moraju baš tada ukinuti analognu TV. Dovoljno je pogledati susjednu BiH. Ali kad poltrone pošalješ u Brisel oni sve potpisuju i ne pitaju šta košta. A o kakvom praktičkom free pišeš? Sve će to dosta koštati. Dovoljno je pogledati neupućen narod kako kupuje "jeftine" i "povoljne" televizore za postojeći DVB-T, a nitko zvanično nije objavio da će se za 5 godina morati prijeći na novi standard. I što onda, novi TV ili novi risiver za spajanje na postojeći TV. I to je tebi free? Malo se više informiraj a manje se drži one narodne "Lupaj brate, nije zabranjeno"

 

Zora puca, biće dana ...
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

Jura, (khmm), nešto si ljut.. a ja kriv?

dvb-t može biti mpeg2 ili mpeg-4.. (sd-hd..) T2 uključuje unutar standarda, HD, tako da svaki uređaj s oznakom dvb-t2 mora podržavati i hd-mpeg4 itd.

ako ti je do svađe.. nastavi. Nema veze s pitanjem, temom ili razumom. Koliko će koštati t2 prijemnik? Manje nego što bi koštao prije recimo 5god., dobar dio TVa ih već ima ugrađene tako da su 'free'..

tko želi primati HD materijal, mora imati HD prijamnik, logično? Ali i materijal treba biti HD da to uopće ima smisla.

dali se moglo odmah? Da. Kao npr SLO, ali nije, jer je tad prosječan hd prijemnik koštao cca 400-500kn (i više) dok sd cca 150-200kn. Pošto je i danas dobar dio materijala u SDu nema ni koristi od HD prijemnika.. povezano, ali tak je to. Ja to ne određujem, ne gledaj mene kao krivca. Traži ostavku vlade i sl.

T2 uklučije i kodiranje, to je jedini razlog (npr evoTV) zbog kojeg planiraju zamijenu. Tako da tko ima mpeg4 za HD svejedno mora na novi prijemnik (ako ne podržava kodirane programe, sporedno SD-HD), tako da ni slovenska odluka nije prednost...

 

Dali će se sutra pojaviti nešto novo? Hoće, uz HD sad imaš 2k, 4k.. što tad (sad) država treba uvesti? Možda neki k12 (izmišljen za primjer), cijena, smisao.. + izmjene koje sve pretumbaju i opet trebaš nešto novo. Kako ide vrijeme, uređaji su jeftiniji, ugrađeni u TV, ipak to ispadne jeftinije ili 'free'..

 

+primijeti navodnike, jer ništa nije besplatno, al opet to nije moja krvica/odluka i sl. pa se ne otresaj nepotrebno.

Misliš da je OK tako pisati? Ne seri.

 

Sve se u tehnikalijama mijenja, usb-sata.. pa i t1-2-.. bit će jendog dana i T3. Jednako kao što to ne znači da ne treba do tad koristiti npr usb-1-2.. ili čekati usb4? mobitel, PC, sve digitalije. Što sa svime, čekati ili koristiti prije nego je izmisli? Dal nam to biznis (interes-zarda) svima konstatno radi? Da, ali to nije moja krivica, to je RL-biz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 20:40 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB- T2 antena
ihush kaže...
Ne seri.

 Prijatno!

Zora puca, biće dana ...
8 godina
odjavljen
offline
DVB- T2 antena

Nitko čovjeku nije odgovorio da se, ako želi gledati te kanale, mora preplatiti na evotv.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena
Arendelle kaže...

Nitko čovjeku nije odgovorio da se, ako želi gledati te kanale, mora preplatiti na evotv.

- da/ne.. :)

- prijamnik mora imati mogućnost-dekodiranja, s time je logično povezano i plaćanje kanala (npr HBO), ali sam evoTV nije vezan ugovorom (možeš bilo kad prekinuti), dok su free kanali kao i s bilo kojim ('običnim') dvb prijemnikom dostupni u svakom slučaju. Razlika između T(1) i T2 kao standarda je u HD i paytv opciji. T2 može sve, proširenje T1 standarda, zato ga uspoređujem npr s USBom.

nekako ne vidim potrebu navesti da se pay-kanali moraju platiti (dekodirati) da bi ih se gledalo.. (ali to je važna sitnica koju treba naglasiti, jer ljudi imaju svakakve ideje + reklame su možda upravo tako ciljane).

 

ne mora se pretplatiti, jer to im je 'glavni fičer' u reklami, ali često je jeftinije uzeti prijemnik +godinu dana ugovor upraov zbog cijene uređaja i poklon-paketa koje se tad dobiju. Odvojeno od ugovora, pojedini (kako oni nazivaju pakete) buketi se mogu mjesečno kupovati. Nema nikakve obaveze-pretplate, osim ako želiš 'buket', tad ga i plaćaš.

Pri tome treba paziti na datum, tj odjavu buketa ako ga se ne želi.. jer se automatski obračunava idući-tekući mjesec (tj račun kasni, pa tek na novom računu primjetmo cijenu).

 

još jedna 'glupost' u vezi evotv-a.. djelatnici (nigdje nikakvog infoa..) ne znaju, nemaju odgovor ukoliko već posjeduješ odgovarajući prijamnik (t2), npr u TVu ili kupljen.. jedini predviđen način 'ulaska u sistem' je kupnja prijemnika i njegova aktivacija. .. neki ID-serial-MACip.. jednostavno nemaju odgovor ako uređaj nije kupljen, a taj ID je bitan za dekodiranje, račun..

Propust u planiranju korištenja-aktivacije prijemnika, jer prilikom kupnje prijamnika barkodom očita i svi podaci su im unešeni, ručno nitko nema odgovor.. (a trebalo bi postaviti to pitanje). Pa i 'paradox', reklamna cijena s ugovorom na godinu dana, u pravilu za 50% cijene se kupi njihov prijamnik (230/460kn) i isplatljivije ga je kupiti svake godine, novi ugovor, već zbog garancije + besplatni buketi koji tad idu godinu dana (hbo-cinema..) dok je relativno kvalitetan prijemnik kupljen po cijeni jeftikanera.. (a stari ostane kao višak za viksu i sl.).

 

evotv ima najslabiju ponudu kanala (bnet i maxtv su duplo veći), ali ne ovisi o liniji, ugovoru itd. Ovisno o izboru buketa cijene su u rangu ostalih providera (prosjek 70kn, ali može i dvostruko ako se sve uzime tj nakon isteka promo-godine kad su neki buketi poklon. Upravo zato je jeftinije svake godine ''kupovati'' novi ugovor.. ili na vrijeme odjaviti ''poklon'').

 

prijamnik je OK, ima i PVR mogućnost. Snimati se mogu samo free kanali (kodirani ne dozvoljavaju)... to bi trebalo također malo zakonski stisnuti (jer je pokriveno ZAMPom i pravima korisnika koje distributer ograničava zato jer može, ali to rade svi, svugdje, nije stvar evotv-a koji samo reemitira signal.. identično je bilo kojim transportnim načinom, iptv, sat.. isto)

 

edit: i još jedna sitnica, kao prednost.. u odnosu na IPTV, pošto je odvojeno-antenski, ne 'krade' bw za sebe, tako da tko želi veću brzinu interneta, može upravo zato odabrati. Naravno mora se imati kvalitetan signal-antena (reklama s krovova.. je kretenizam).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 12:56 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: DVB- T2 antena

Uglavnom, jasno je da za gledanje DVB-T2 kanala koje njegov prijamnik pronalazi valja imati njihov prijamnik ili CA modul koji se može umetnuti u televizor s DVB-T2 prijamnikom ili u neke vanjske DVB-T2 prijamnike koji su skuplji od onog što on ima. Ironično je, dakle, da na tom prijamniku koji posjeduje nikad neće moći gledati evotv kanale.

 

Ostalo si više-manje točno opisao, iako imam osjećaj da ne razumiješ zašto je nešto baš tako. Ne dâ mi se objašnjavati pa nek ostane tako.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
offline
Re: DVB- T2 antena

-ne.. T2 eliminira potrebu za CI modulom.. uključen je paytv u sam standard/dekoder, svaki prijamnik ili npr grunding tv.. osim tog problema da ako nije kupljeno kod njih, ne znaju kako ga povezati. To mora odgovoriti netko iz evotv-a, ne prodavačica na šalteru..

obrnuto bi bilo moguće dodati CI, ali nisam vidio da postoji u ponudi za T kanale, tj ograničeni su samo na sat (dvb-s/s2..).

 

- konkretno, svaki DVB-T2 može dekodirati paytv kanale (ne treba ništa dodatnog kao CI modul). Samo netko to mora povezati (aktivirati uslugu preko IDa) ili se kupuje njihov prijemnik/tv..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice