DVB-T2 prijemnik

poruka: 7
|
čitano: 580
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
DVB-T2 prijemnik

Pozdrav!

Pošto doma nemam niti ovaj stari receiver (DVBT), moja televizija lovi samo 4 programa pa bih htio to promijeniti.

Zanima me koja je razlika u pojedinim ovim  novim DVB-T2 prijemnicima?

Da li ce mi receiver od 150kn dati sve isto kao i onaj od 250kn ili bolje da se kupi ovaj skuplji?

Recimo: LINK1 protiv LINK2

Isto bi zastekao samo preko SCART kabla i jednog i drugog i isto tako iz antene povukao kabel i zastekao u obadva isto. Eto, molim vas za neku pomoc/savjete/preporuke.

HVALA!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Re: DVB-T2 prijemnik

ja sam prije tjedan dana uzeo u chipoteci strong srt8210 i imam problema s njim, prvo u epg ne cita Č i Ć slova a drugo kada gledam tv program slika jednostavno u momentima trza, zastajkuje pa se ubrza...

https://www.chipoteka.hr/artikl/135211/dvb-t2-prijemnik-strong-srt-8210-8070126054

bio je i model 8211 ali on je fizicki manji i podrzava manje ampera preko usb-a tak da sam uzeo ovaj veci model koji ipak izgleda kao linijska komponenta dok 8211 izgleda kao igračka malen 

u suštini su isti kaj se tice pvr, podrske za multimediju preko usb-a

5 godina
DVB-T2 prijemnik

Mene ne zanimaju podrske USB-a ili nesto slicno, nego bas sirovo ustekavanje u TV i gledanje programa, ne znam sto moze biti razlicito medju njima.

Zato kazem. Chipoteka ima najjeftinije koliko vidim, a vidim da ih ima u Linksu isto tako, to su trgovine u koje mogu skoknuti bas i kupiti, a da tamo ispitujem prodavace, oni ce me naj**at kako god stignu, zato pitam vas koji se ipak nesto razumijete u to.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
DVB-T2 prijemnik

nitko nista?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

-za sad je naš signal na dvb-t (1) (sd, mpg2..) ali je najavljena promjena na dvb-t2 (noviji, kompresor mpg4/avc264/sad i 265), tad će biti uvijet, za sad rade jednako, stvar tvog izbora kao i ostalih dodataka, ako je cijena slična uzmi noviji-jači... ili što već).

-prijemnik ne lovi signal, to je stvar antene.. ako sad imaš 4 programa, znači da nemaš dobar signal.. ako ne popraviš bit će još gore s višom kvalitetom jednog dana.

-kad imaš dobar prijem signala (antenu) tad svaki dvb pronađe 15tak programa, dok su npr SLO na mpeg4 (to može t2).. ovisi što sve loviš od FTA. Izgooglaj odašiljače za svoje područje i postavi-okreni antenu. Digitalci moraj imati dobar signal da bi bilo što radilo, ostalo je automatika. (kad podešavaš antenu, polako, treba neko vrijeme dok pronađe signal+dekodiranje, nije to stari analogni..)

-t2 (+ još par stvari iz standarda) su npr uvijet za paytv.. tako da je prednost kupnje novijeg-jačeg.. dok kako će ti nešto oraditi ovisi o signalu-anteni, cijeni-brandu i možda malo sreće..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina

Jel se jos kod nas koristi Vhf ili je sve na Uhf?

Cini mi se po manualu da ovaj 8210 ima samo Uhf

8 godina
Na VHF-u nema ništa još od prelaska na DVB-T...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice