HRT 2 HD - euro

poruka: 47
|
čitano: 14.917
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Arendelle kaže...
tenac kaže...

 pa nek bar puštaju ligu prvaka u hd-u, a i upscale je bolji od toga da je sav sadržaj u sd-u

 Pa kaj nije LP jučer završila do iduće sezone?

 govorim o cjelogodišnjem emitiranju (koje ne žele složiti), a ne o pokusnom

nemam za potpis
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro
tenac kaže...

 govorim o cjelogodišnjem emitiranju (koje ne žele složiti), a ne o pokusnom

 To nije tako jednostavno. Treba prilagoditi zakonski okvir za takvo što. Ovo privremeno emitiranje u HD-u samo je eksperimentalno. Za štogod stalnije cjelokupni sustav nije spreman. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Arendelle kaže...
tenac kaže...

 govorim o cjelogodišnjem emitiranju (koje ne žele složiti), a ne o pokusnom

 To nije tako jednostavno. Treba prilagoditi zakonski okvir za takvo što. Ovo privremeno emitiranje u HD-u samo je eksperimentalno. Za štogod stalnije cjelokupni sustav nije spreman. :)

 Mene zanima kada ćemo biti spremni za HD...možda kad u ostatku svijeta 8K bude standard.

8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro
FileFicho kaže...

 Mene zanima kada ćemo biti spremni za HD...možda kad u ostatku svijeta 8K bude standard.

 Onda kad se postojeća DVB-T mreža u kojoj nema kapaciteta za stalno emitiranje kanalâ visoke razlučivosti nadogradi na DVB-T2 standard te prikladan način kompresije. Zakonski je okvir poprilično jasan, ali ja nekako pesimistično sumnjam da će se iduće godine početi sa stalnim HD emitiranjem zemaljskim putem. Vidjet ćemo. :) Lakše je promijeniti ugovor negoli učiniti nešto konkretno. HRT je svakim danom sve više spreman za stalno HD emitiranje, ali to je zasad zalog za budućnost... ili eventualno zalog za ovakva eksperimentalna emitiranja.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Arendelle kaže...
FileFicho kaže...

 Mene zanima kada ćemo biti spremni za HD...možda kad u ostatku svijeta 8K bude standard.

 Onda kad se postojeća DVB-T mreža u kojoj nema kapaciteta za stalno emitiranje kanalâ visoke razlučivosti nadogradi na DVB-T2 standard te prikladan način kompresije. Zakonski je okvir poprilično jasan, ali ja nekako pesimistično sumnjam da će se iduće godine početi sa stalnim HD emitiranjem zemaljskim putem. Vidjet ćemo. :) Lakše je promijeniti ugovor negoli učiniti nešto konkretno. HRT je svakim danom sve više spreman za stalno HD emitiranje, ali to je zasad zalog za budućnost... ili eventualno zalog za ovakva eksperimentalna emitiranja.

Mogli su naši biseri odmah na mpeg-4 ko slovenci i mađari. Evo slovenci emitiraju 11 kanala kroz 2 miltiplexa + 2 nacionalna hd kanala dok mađari imaju još više. Čak mi je prijamnik našao određen broj kodiranih kanala poput hbo i sl. (valjda mađarska verzija evo tv-a), a da ne govorim da je dosta kanala u hd-u, a i kod onih koji nisu slika daleko bolja nego kod naših.

nemam za potpis
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - euro

Kad netko nađe hrt 2 hd neka javi. Thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Krenuo je već danas.

13 godina
offline
HRT 2 HD - euro

Da, kanal je uključen, ali se na njemu ništa ne prikazuje. Samo stoji slika HRT 2 HD.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Grbi94 kaže...

Krenuo je već danas.

 ok thx našo sam.

14 godina
offline
HRT 2 HD - euro

Oće li se B-net i ostali provideri ovaj put uspit dogovorit sa hrt-om za HD ili ću opet morati spajati vanjsku antenu (riblju kost) za utakmice eura?

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Ne zna se.

13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Trebali bi, dobili su dozvolu i za IPTV.

 

Nakladniku Hrvatskoj radioteleviziji daje se suglasnost za privremeno eksperimentalno emitiranje te uporaba loga HRT 2 HD u vremenu od 10. lipnja do 10. srpnja 2016. godine za:

- HD HTV2 putem DVB-T platforme u slobodnom dijelu MUX-a B (kompresija MPEG-4, nekodirano)

- HD HTV 2 signala putem IPTV i kabelskih platformi.

Eksperimentalno emitiranje ne smije, ni na koji način, utjecati na signale drugih nakladnika koji emitiraju program unutar MUX-B.

12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Tu je!

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
jozo65 kaže...

Tu je!

 da ja ga jučer dodo.

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Meni su rekli da bi moglo biti, maxtv.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
x18x05x kaže...
Meni su rekli da bi moglo biti, maxtv.

 Baš me zanima oće bi preko satelita?

8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro
crash11 kaže...

 Baš me zanima oće bi preko satelita?

 Ne na OiV-ovu transponderu. Na MAXtv-ovu... sumnjam. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice