Inception (2010)

poruka: 40
|
čitano: 11.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: Inception (2010)
Chumi kaže...

moze li mi neko objasnit kako je film zavrsio jer nisam bas kraj skuzio jeli se on probudio ili je nastavio spavat???

Michael Cain je rekao nesto u stilu da je onaj zvrk pao, znaci da to zadnje nije bio san, nego njegov pravi zivot.

14 godina
offline
RE: Inception (2010)

A jbg, ja se nado da nije pao pa da imamo nastavak...

13 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Gledala sam film i jako me zainteresirao, pa sam nakon povratka iz kina provela nekoliko sati čitajući o njemu. Najzanimljivija teorija, koju je implicitno potvrdio i Nolan i DiCaprio usporedivši ovaj film s Fellinijevim filmom 8 1/2, je da je film autobiografski-Nolanov doživljaj snimanja filmova. Ovo je film o filmovima. I svatko od likova ima ulogu nekog od filmske podstave. Cobb je redatelj, Ariadne scenaristica jer osmišlja pozornicu na kojoj će se odvijati radnja, Arthur traži mjesta gdje će spavači moći sanjati-producent, Eams je glumac jer mijenja lica i pokušava dokučiti kakve su Fisherove emocije-jer Fisher je gledatelj koji mora kroz film doživjeti katarzu (katarza je svrha svakog umjetničkog djela). Tu su i tehničar-onaj tip koji stvara sedativ i bogati financijer-tip koji ih unajmljuje. Cobbova žena je muza koja ga zavodi i tjera da stvara vlastite vizije vođen samo inspiracijom, međutim-on na kraju izabire gledatelja jer je to, po Nolanovom mišljenju, glavna zadaća redatelja-dirnuti gledatelja koji će doživjeti katarzu. Djeca u filmu ne stare jer su djeca simbol njegovih filmova. I san ne prestaje jer je sve višestruki odraz-kao ona scena s ogledalima koje namješta Ariadne kad prvi put završi u snu. Fisher je gledatelj u filmu, a i mi smo gledatelji za koje film ne prestaje-sve je san=film. Naravno, postoji još slojeva ispod kojih bi se dalo kopati, međutim, ovo definitivno funkcionira.

16 godina
offline
RE: Inception (2010)
mbaksa kaže...

Michael Cain je rekao nesto u stilu da je onaj zvrk pao, znaci da to zadnje nije bio san, nego njegov pravi zivot.

Zvrk je počeo usporavati i samim time se počeo kolebati prije nego što padne i zaustavi se.

 

Da je san on bi se cijelo vrijeme savršeno vrtio.

 

Nastavak ovome filmu netreba!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
16 godina
offline
RE: Inception (2010)
mbaksa kaže...
Chumi kaže...

moze li mi neko objasnit kako je film zavrsio jer nisam bas kraj skuzio jeli se on probudio ili je nastavio spavat???

Michael Cain je rekao nesto u stilu da je onaj zvrk pao, znaci da to zadnje nije bio san, nego njegov pravi zivot.

a to je objašnjavao time da se on u filmu nikad nije pojavio u nijednoj sceni koja je uključivala snove, nego samo u stvarnom životu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Film godine po IGNu ( očekivano, no opet mi je drago  {#} ).

link

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)

Ma ja mislim da  je Inception zasluzio da bude film godine... Mislim  film je tako dobar, cjeli scenari je napravljen po meni bez greske. Sama ideja za taj film, ma sve. Film je po meni TOP 5 SVIH VREMENA. Mozda pretjerujem ali mene je film odusevio ....odusevio!

14 godina
protjeran
offline
RE: Inception (2010)
Hyperion kaže...

Zvrk je počeo usporavati i samim time se počeo kolebati prije nego što padne i zaustavi se.

 

Da je san on bi se cijelo vrijeme savršeno vrtio.

 

Nastavak ovome filmu netreba!

 

Da, kolebanje je bilo vidljivo.

 

I sto bi radili u nastavku, samo pokvarili magiju prvog dijela... 

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
14 godina
protjeran
offline
RE: Inception (2010)
Luuka kaže...

Meni je dobar film, čak bi reko dosta dobar, ali nikako najbolji film ikad... jedini lik koji je razrađen je Leonardov, dijalozi su više manje površni, i svi ostali likovi su tu samo prolazno... a koliko ima nelogičnosti i nebuloza da ne pričam (no SF je pa kao možemo oprostit)... ali svakako zanimljiva priča i tematika. 8.5/10 od mene :D

 

Nadam se da ce mi oprostiti na duplom post-u (molim vas).


Ali to sto govoris je jako dobro. Treba se postaviti granica izbedju znanstvene fantastike (Isaac Asimov) i fantastike. Iako film nije ulazio u neku dubinu sto se onog tice, nego je samo rekao da ga je razvila vojska.

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
16 godina
offline
Inception (2010)

Upravo pogledao Inception i ima par nelogičnih stvari po meni, pa me zanim da li ste ih vi primijetili.

 

Buđenje iz sna pomoću "Kick" - trzaja - prije početka akcije raspravljaju o buđenju pomoću trzaja s tim kada prakticiraju trzaj govore da osjećaj pada izaziva trzaj i buđenje.

 

1. Kada smo kod prvog sna prilikom pada bi se trebali probuditi u avionu (realnost), no u drugom snu se prilikom pada sa liftom  bude u prvom snu u kombiju i neki  izlaze iz kombija odnosno vode na obalu iako je kombi pao u vodu i trebao ih probuditi u avionu.

2. U trećem snu prilikom padanja lavine Saito i Arijadna odsjeku konopce i padaju niz liticu na snijeg  - nelogično da ih taj pad nije probudio.

3. Pri kraju u Cobbovoj projekciji Cobb nagovara Saita da se probude tako što će skočiti, ali prikazuje se da Saito uzima pištolj i onda Bum pojave se u avionu, kako ako su prethodni trzaji već iskorišteni, trzaji trebaju biti sinkronizirani, ali izgleda da nisu. Btw, u principu bi trebali biti u Limbu jer je Mel ubila Fishera a Saito je isto mrtav, no kako je u Limb došao Cobb sa Arijadnom i još spasio ovu dvojicu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice